Huidenberichten. Duitschland. Zwitserland. Italië. Rusland. Egypte Amerika. BINNENLAND. ROTTERDAM, 1 Mei 1885. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. de aan deze schikking te geven vorm, ten einde bij de tegenwoordige geprikkelde stemming aan weerszijden eene botsing te voorkomen, door het Britsche kabinet overwogen en deze houdt ook de Russische regeering bezig. De handelwijze van Komaroff of van Lumsden zou aati de scheids rechterlijke uitspraak niet worden onderworpen maar alleenlijk de vraag, of de instructies, welke ingevolge de overeenkomst van 17 Maart ge zonden werdenaan de eene of andere zijde verkeerd werden uitgelegd. Ook zou de uitspraak eenige bijzonderheden betreffen van eene oplos sing der grensquaestie op eenen grondslagdie voor EngelandRusland en Afghanistan bevre digend blijken zou. Indien het voorstel, om het gebeurde te Pendjeh aan een scheidsgerecht te onderwerpen, aangenomen wordtdan zou de grensregeling worden voortgezet zonder de uit spraak van den scheidsrechter af te wachten; en gedurende den arbeid van de gemengde grens- commissie zou het betwiste gebied als onzijdig beschouwd en noch door Russen noch door Af- ghaoen bezet mogen worden. De Pall Mall Gazette vraagt om officieele bevestiging van het bericht der Daily News, dat Port Hamilton niet door Engeland is in bezit genomen. Indien dit waar is (zegt de Gazet-te), dan zou men eenen goeden loop der onderhan delingen niet weinig bevorderen door het onver wijld ter kennis van de Russische regeering te brengen. Immers in Rusland gelooft men niet anders dan dat de Engelsche vlag van het ei land bij Korea wapperten men is daarover zeer gebelgd. De heer Katkoff schreef in de O O Moscow Gazette: «Rusland moet nu verder gaan, en de blaam daarvoor kan enkel op Engeland vallendat ons tusschen de bedrijven eenen verraderlijken en onrechtvaardigbaren slag heeft toegebracht door het kapen van Port Hamilton, eene positie die voor Rusland van het grootste gewicht is," Het avondblad de Echo verzekert, onder reservedat een geheim traclaat gesloten is tusschen Engeland en Turkijevolgens hetwelk Engeland, ingeval van oorlog, Konstantinopel mag bezetten en oorlogschepen naar de Dardanellen zenden. Verzegelde bevelen zouden te dien einde gezonden zijn naar Engeland's militaire gezag voerders in Egypte. De correspondent van de Standard te Tir- poel meldt verdere bewegingen der Russen. Deze zouden Kilamoer aan de rivier Koesk bezet heb ben en tevens aanleggen een straatweg naar Meroetjoek. De correspondent van de Telegraph bij de grenscommissie seintdat Komaroff en Alikhanolf zich begeven hebben naar Zoelfikar om het oprukken der Russen voor te bereiden en de Afghanen uit Zoelfikar te verdrijven. Naar men zegthebben de ministers meer vertrouwen dan sedert eene weekdat eene vreedzame oplossing van het geschil met Rusland zal verkregen worden. Ruslands antwoord op het voorstel om een scheidsrechter uitspraak te laten doenis nog niet ontvangen. Men gelooft zelfsdatals Rusland dit voorstel niet zonder voorbehoud aanneemt, het toch op dat voorstel zal antwoorden in termen, welke eene schikking der tegenwoordige moeielijkheden toelaten. Het gerechtshof te Ipswich heeft uitspraak gedaan in zake den geweldadigen aanval op den Duitschen logger Dietrich, in Juli 11. ter hoogte van de Nederlandsche kust gepleegd. Drie daaraan schuldige gezagvoerders van kotters zijn wegens zeeroof tot 12 maanden dwangarbeid veroordeeld. Vijf andere personen werden wegens den aan val op het Bremer schip Anna veroordeeld tot negen maanden dwangarbeid. Een eigenaardig middel om klanten te trekken moet onlangs een winkelier in zijde en mode-artikelen te Glasgow toegepast hebben. Hij zette in een zijner uitstalkasten een ge sloten en goed verzegelden pot vol erwten, met de aankondiging er bijdat degeen onder de klantendie het aantal erwten, welke in den pot waren, kon raden, een prijs van 100 pd. st. zou ontvangen Als liet getal niet geraden werd, zou degeen, die het dichtst er bij geweest was 50 pd. st. krijgen en de overige 50 pd. st. zouden verdeeld worden onder de acht daarop volgende mededingers. Een zeer groot aantal personen men spreekt van 40.000 beproefden op die wijze hun geluken allen moesten natuurlijkom voor klanten te kunnen doorgaan iets koopen. Zoo maakte de winkelier goede zaken. Toen de pot plechtig geopend werd bleek het juiste getal door niemand geraden te zijn en de prijs van 100 pd. st. werd op de genoemde wijze verdeeld. LONDEN, 4 Mei. De Daily News verneemt dat het antwoord van het Russische kabinet op Granville's dépêche Zaterdag-ochtend ontvangen werd. Het werd terstond door Von Staal aan Granville overhandigd en in den 's namiddags gehouden kabinetsraad overwogen.' In beginsel is dan ook het wederantwoord van het Britsche kabinet reeds vastgestelden het zal heden for meel worden meegedeeld. Rusland'8 antwoord is verzoenend van toon en strekkingen Granville's wederantwoord zal hetzelfde karakter dragen. Het Russische ant woord getuigt van den gunstigen indruk dien de czar en zijne ministers van Granville's dépêche van 25 April verkregen hebben. Door lezing van den tekst zeiven der Britsche dépêche was die indruk bekrachtigd geworden. De courier met den tekst van het Russische antwoord wordt heden of morgen verwacht, Na den kabinetsraad van Zaterdag had Gran ville eene audiëntie bij de koningin te Windsor. 4 Mei. In het hoogerhuis verklaarde lord Granville dat de Engelsche regeering met de Russische overeengekomen isde beslissing over het voorgevallene te Pendjeh op te dragen aan een bevrienden souverein. De onderhande lingen over de afbakening der Afghaansche grens zullen te Londen dadelijk worden hervat; terwijl de beginselen der grensquaestie te Londen zullen worden geregeld zullen de bijzonderheden daar van op de plaats zelve worden uitgemaakt. 4 Mei. Bij de beraadslaging in het la gerhuis over het verslag betreffende het crcdiet van elf millioen, is het voorstel van Labouchère, om het crediet met 4 millioen te verminderen, met 79 tegen 29 stemmen verworpen. De Times verneemt uit Tientsin, van gisteren, dat een Britsch eskader Port Hamilton heeft bezet. China beschouwt dit als eene schending van Korea's integriteit. 4 Mei. Op bevel der admiraliteit is de bouw van nieuwe oorlogschepen, klein model, heden gestaakt. Men gelooft dit als den voor- looper eeDer volkomen staking der oorlogstoebe reidselen te kunnen beschouwen. Te Berlijn wordt het verlangen der Engelschen naar een scheidsrechterlijke uitspraak voor on- practisch en moeilijk gehouden. Engeland en Rusland meent men moeten hun geschil onder elkander uitmaken. Een nieuw soort van kegelbanen gebruikt men tegenwoordig te Berlijn in een koffiehuis onder de bogen van den stads-spoorweg. De ruimte was daar te klein voor een gewone rechte kegelbaan en om er nu toch een te hebben heeft men een baan gemaakt in den vorm van een hoefijzeraan de eene zijde opgehoogd waarlangs de balaan den eenen kant gegooid, rondloopt en aan den anderen kant de kegels kan treffen. Het is niet gemakkelijk den slag er van te krijgenmaar met eenige oefening kuDuen de spelers op deze wijze even goed als op rechte banen hunne „alle negens" en andere worpen maken. En misschien zouden hoefijzervormige banen ook eldersom het nieuwe voor de lief hebbers van het kegelspelaantrekkelijkheid bezitten hoewel wij geneigd zouden zijn er een even korten levensduur aan te voorspellen als van het „ovale biljart. Een Italiaansch kleermaker te Genève vond Zaterdagavond bij zijne tehuiskomst zijne vrouw bewusteloos, drie kinderen vermoord en het vierde door eene snede in den hals doodelijk gewond. Toen de politie en een geneeskundige waren ge haald, werd de vrouw bijgebracht. Zij verklaarde toenin het donker met een scheermes de drie oudste kinderen en naar zij meende, ook het jongste van kant te hebben gemaakt en daarna eene groote hoeveelheid vergif te hebben inge nomen. Zij had daarvan aan eene vriendin be richt gezonden in een brief, dien zij op het postkantoor had bezorgd alvorens het vergif in te nemen. Bij onderzoek bleek echter, dat zij een fleschje had leeggedronken waarop wel het woord „vergif" stond maar waarin slechts een eenigszins bedwelmend vocht was terwijl hare bewusteloosheid zelfs minder daardoor was te weeggebracht dan door de groote hoeveelheid sterken drank, dien zij er bij had gevoegd. Zij is naar de gevangenis gebracht en was bij de afzending van dit bericht buiten gevaar. NAPELS3 Mei. Uit twee openingen van den Vesuviusin de nabijheid van het hoogst gelegen station van den tandrad-spoorweg, stroomt de lava in groote hoeveelheid omlaag naar het terrein tusschen Torre del Greco en Pompei'. Bij het graven van een put bij Jakoetsk in Siberië, werd dezer dagen op 160 meter diepte, de grond nog bevroren gevonden. Men heeft berekend, dat in die streek de grond voortdurend tot op 15 meter diepte en 's winters tot op 300 meter diepte bevroren is. Rusland kan in geval van oorlog over een ontzaglijk aantal manschappen beschikken. Vol gens opgaven van verleden jaarbestond het „reserveleger" van hen die den werkelijken dienst in het leger reeds volbrachten, uit 1.405.910 man. Daarbij komt dan nog de „landweer," welke ook in geval vau oorlog opgeroepen kau worden en die uil 2.077.000 man bestaat. Dat is dus een hulp-leger van bijna 3Va millioen man. Wat Russische commissionairs en dergelijke personen van vertrouwen somtijds op bet gebied der zwendelarij leveren kunnen, gaat veler begrip te boven. Onlangs zond een grondbezitter in het binnenland aan een commissionair te St. Petersburg 2800 tschetwert tarwe om te verkoo- pen. De goede man "kweet zich van die opdracht op schitterende wijze: eerst beleende hij de tarwe voor 20,000 roebels bij de onderlinge credict- maatschappijtoen kreeg hij er 18.000 roebels op bij de discontobank te St. Petersburg en ein delijk verkocht hij het graan werkelijk voor 20.000 roebels. Met deze handig verdiende hij 58.000 roebels „verwijderde" zich de schurk Hoe hij dit driedubbele kunststuk volvoerd heeft, zal nader voor de rechtbank blijken; de bedro genen hebben in elk geval ook niet scherp uit hun oogen gezien. De Fransche diplomatieke agent is Zaterdag namiddag naar Kaïro vertrokken. Hij werd aan het spoorwegstation ontvangen door de.i ceremoniemeester in uniform. Uit Lima wordt van 2 Mei getelegrafeerd: De regeeringstroepen hebben te Ayacucho eene nederlaag geleden. Generaal Caceres rukt thans op Lima aan waar men toebereidselen maakt tot een grooten veldslag in de nabuurschap. De wetgevende vergadering is verdaagd. Het aantal fabrieken van zijden stoffen in de vereenigde Statendat in 1850 slechts 29 bedroeg, is thans tot 383 gestegen. Het aantal werklieden bedraagt 30,000 en htt bedrijfska pitaal 250 millioen gulden. De invoer uit Europa is daardoor aanmerkelijk verminderd, en in som mige staten gelukt het kweeken der zijderups even zoo goed als in Japan en China. Een nieuw metaal moet, volgens Ameri- kaansche bladen dezer dagen ontdekt zijn door een geleerde te New-York. De uitvinder nam, zoo ver haalt men een proef met een ontplof bare stof, welke met slakken (afscheidsel van metaal) vermengd en daarna verhit werd, en na de ontploffing bevond hij dat er een scbeikun - dige werking had plaats gevonden, waardoor een tot dusverre onbekend metaal zich van de slakken had afgescheiden. Het was zilverwit, fijn en glad, geschikt om glanzend te worden buigzaam en zeer taai. Verdere proefnemingen bevestigden de eerste ontdekking. Waalwijk, 6 Mei 1885. Z. M. heeft benoemd, met ingang van 1 Mei, tot minister van financiën, den heer J. C. Bloem, oudhoofdinspecteur der belastingenthans lid van den gemeenteraad van 's Gravenhage. Den heer Grobbee isop zijn verzoek, eervol ontslag verleend, Bij kon. besl. van 3 Mei ismet ingang van 1 Juni, benoemd tot directeur van het rijkstelegraafkantoor teg Bussum J. A. Brug thans dir. van het post- en telegraafkant. te Kaatsheuvel. Door Z. M. zijn krachtens art. 37 der wet van 17 Augustus 1878 (Stbl. no. 127) aan de navolgende personen de daarbij aangewezen pen sioenen verleendC. L. Borstenhoofd der openbare lagere school wijk Heuvelte Tilburg (Noordbrabant), f1234; A. Verhoeven, hoofd der openbare lagere school te Hnlselgem. Hoogemierde (Noordbrabant), f472; H. van der Sanden hoofd eener openbare lagere school te Wanrooi (Noordbrabant)f 447 A. Verrijt, hoofd eener openbare lagere school te Leur, gem. Etten c. a. (Noordbrabant), f637. Op de laatste bladzijde van dit nummer vinden onze lezers ds dienstregeling van de N. B. stroomtramwegmaatschappijzooals die vanaf 8 Mei is geregeld. Bij de aanbesteding van het restaureeren van het woonhuis met kantoor voor den heer J. B. Timmermaus Wz. alhier, was ingeschreven door G. van Dijck voor f 5355. P. van der Pas voor f 5340. Jos. van der Lee f 5299. N. van Well f 4770. Het werk is aan den minsten inschrijver ge gund. Weinigen zal het wellicht bekend zijn zegt de Prov. Nb. ct.dat de nieuwe minister van financiën de heer J. C. Bloemeen Bos schenaar is. Zijn vader was te 's Bosch brigadier bij de koninklijke maréchausée. De zoon brandde van verlangen om in de wereld vooruit te komen. Hij ging op aanraden van den toenmaligen directeur van politie Van Lee bij de infanterie in dienst en werd als sergeant overgeplaatst naar 's Gravenhage bij de grenadiers en jagers. Hier trok hij de aandacht van iemand uit 's konings omgevingen dit had ten gevolgedat hij door koning Willem II geholpen, geplaatst werd aan de polytechnische school te Delft. Vervolgens werd hij door Z. M. benoemd eerst tot ijker van 't vaatwerk en later tot ontvanger der belastingen in eene kleine gemeente in de provincie Utrechtwaar de heer Bloem huwde met de dochter van een directeur der belastingen. Achtereenvolgens klom hij bij dien tak van dienst al hoogcr en hooger en thans ziet deze eenvoudige Bossche, jongen die een self made man heeten magzich geplaatst aan het hoofd van het departement van financiën.' De Leidsche jjgiftmengster heeft zich in cassatie voorzien tegen het arrest van het ge rechtshof te 's Gravenhage, waarbij zij tot levens lange tuchthuisstraf is veroordeeld. De onderneming van de firma Nijgh Van Ditmarte Rotterdam om een algemeen adrsboek van Nederland uit te geven, blijkt een gelukkige greep geweest te zijn. De eene druk volgt den anderen optelkens vermeerderd en verbeterd. Nu is het boek bij den 3en druk in een veel beter en flinker formaat verschenen, en de inhoud is weder naar de nieuwste gegevens bewerkt. Hoeveel nut en gemak men van dit boek heeftis reeds velen in het gebruik ge bleken. Het eerste nommer is verschenen van een nieuw geïllustreerd tijdschrift Uit en Thuis, gewijd aan uitspanning en gezelligheidredactie A. Nuijens uitgever Allert de Lange, te Amsterdam. Bij de Donderdag te Oisterwijk plaats gehad hebbende aanbesteding voor het maken van eene aardenbaan mei kunstwerken en het met keien of klinkers bestraten van een be- staanden weg van Enschot over Hoog Huijkolom naar daar zijn ingekomen 17 inschrijvingsbiljetten. Hoogste inschrijver L. Paapte Vechtvoor het bestraten met keien f 30699, met klinkers f25985 laagste inschrijver voor bestrating met keien J. G. Schonck aldaar, voor f 22,967, en met klinkers P. Driessente Dongenvoor f16,489. Behoudens nadere goedkeuring is het werk aan den laagsten inschrijver voor de kei bestrating gegund. Men schrijfi uit Klundert dd. 3 Mei Werden in den nacht van 26 op 27 April bij L. P. alhier een 20tal schapen in de weide verscheurd of in de sloot gejaagdin den afge- loopen nacht werd eene slachting aangericht onder de schapen van zijnen broeder C. P. Een 20tal dezer diereu moeten door honden verscheurd of verminkt zijn. De persoondie verdacht werd den brand te Wijngaarden te hebben gesticht, heeft bekend. Wraakneming wegens een twistwelken hij twee jaren geleden met vrouw v. Z. (eigenares van het afgebrande pand) heeft gehad schijnt hem lot zijn misdrijf gedreven te hebben. De officier van justitie te Roermond verzoekt de opsporing van Bernard Behrens wonende te Groningenleerling te Roermond die sedert 25 April jl. aldaar vermist wordt. Hij is 13 a 14 jaar oud; rond hoofd, donker haar starende blik blozende kleur draagt een don- kerlakensch pak en bolvormig villen hoedje. Men vermoedtdat hem een ongeluk over komen is. Timmermansde moordenaar van de fa milie Van Oppen te Maastricht, blijft nog steeds bij de verhooren zijne onverschilllige houding bewaren en toont in het minst geen berouw. Hij is zeer gevat in het antwoord geien soms on beschoft en zoekt de beschuldiging van met voorbedachten rade te hebben gehandeld van zich af te wenden. Er zijn reeds onderscheidene ge tuigen door den rechter-commisaaris gehoord en onder dezen enkelen met wie de beklaagde gesprekken heeft gehouden welke aan voorbe dachten rade doen denken. Het jachtmes, waar mede de doodelijke wonden zijn toegebracht, is gekocht bij den wapenfabrikant Neumannte Aken. Te Sliedrecht had een droevig ongeluk plaats. Een verver aan de spoorwegbrug te Baaohoek onder Sliedreeht gleed uit van den steiger waarop hij stond, en kwam zoo onzacht met het hoofd op een der brugpijlers, dat zijn onderkaak in tweeën gespleten werd. Met een handwagen werd hij onmiddellijk naar de ouder lijke woning vervoerd. Ondanks de pijnlijke kwetsuur hoopt men hem in 't leven te behou den. Eene afdeeling maréchaussées, onder bevel van kapt. Buffart, zal in het spoelingdistrict wor den geplaatstteneinde eene uitbreiding van mogelijk uit te breken veepest tegen te gaan. Verkoop bij inschrijving op 8 Mei 1885, Nos 118 tot 123 's middags 12 ure, 124 186 namiddags 21/s Ieder nummer afzonderlijk. Bij de heer en Mees Moens. 's Middags 12 ure. Ligplaats: magazijn //Barakkeu", Pottebak- kerssteeg. No. Ex „Voorlichter" van Soerabaya. 118. 203 Soerabaya runder ca. 3,07 k. 119. 102 6,09 120. 16 3 121. 381 buffel 10.80 24 11,65 405 stuks. Bij de lieeren W. Schoffer Co. Ligplaats magazijn A Feijenoord. Ex „Soerabaya" en ex „Samarang" van Soerabaya. 122. 242 Soerabaya runder ca, 3 294 5 123. 49 buffel „10 n 10 Namiddags 21/s ure. Bij de lieeren Vau Overzee Co. Ligplaats Bierhaven 5. Ex „Samarang" van Padang. 124. 225 Padang runder ca. ö1/» 125. 1065 31/ 128. 45 37. 127. 45 5 128- 135 37, 129. 33 herten 8,15 130. 109 buffel IOV3 131. 127 „101/3 Bij de heeren Knottenbelt Co. Ligplaats magazijn no 8 Feijenoord. Ex „Glenfruin" van Singapore. 8424 Singapore runderhuiden. 132. 937 stuks, wegende ca. 2,06 k. door een. Sorteering van 3 kilo en daarbeneden. 133. 2172 stuks, wegende ca. 3.54 kilo dooreen. Sort, van 3 a 41/2k.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2