OUDE BIERHUIS, 1'ffir P.C.ROQUES. Burgerlijke Stand Handelsberichten. ADVERTENTIEN. op de markt. Bij elk dezer gelegenheden heeft zij uitstekeud voldaan. Thans is haar een nieuw blijk van waardeering te beurt gevallen. De weledel gestrenge heer Haar man kapitein bij het Se regiment infanterie, heeft haar bij schrijven aan den directeur, den heer Schambergeneene marscli aange boden, getiteld „PEspérance". Wij hopen dat deze aangename verrassing den werkenden leden een spoorslag moge zijn om steeds met moed en eensgezindheid vooruit te streven op de edele baan der kunsten zich zoo meer en meer de alge- meene gunst waardig te maken. Sempet excelsiorsteeds hooger zij haar devies. Aan het departement van Waterstaat is aanbesteedde vernieuwing van een gedeelte van het rijksstortebed in den Baard- wijkschen overlaatbehoorende tot de werken van de Maas, provincie Noord-Brabant. Min ste inschrijver de heer A. Boer Wzn., te Sliedrecht voor f8392. Naar wij vernemen zal in de eerste dagen van Augustus te Amsterdam een nieuw orgaan verschijnen, gewijd aan de brood-, koek- en banketbakkerij. Het blad wordt opgericht door den directeur- uitgever der „Vlaamsche Bakkersgazet te Ant werpen en zal den naam dragen van „Nieuwe Nederlandsche Bakkers-Courant. De beschuldigde Cesar Timmermans in zake den moord van Mr. Van Oppen en zijn gezin te Maastricht, is naar 's Hetogen- bosch overgebracht. Sinds eenigen tijd loopt te Tilburg een gerucht, dat op het stadhuis aldaar eene groote erfenis zou zijn ontvangen. Verschillende burgerlieden hebben zich reeds aangemeld, om hunne aanspraak daarop te doen gelden. Hoe dat gerucht in de wereld is gekomen, weet men niet, maar zeker is, het dat van de ontvangst eener erfenis of zelfs van een be richt daaromtrent niet het minste bekend is. (T. C.) Men schrijft uit Oosterhout aan de Amst. Vandaag was het de laatste dag van de publieke verkooping van den inventaris van het hotel //Keetje v. d. Maade." Keetje was niettegenstaande hare 82 jaren, trouw op haar postmenig voorwerp dat onder den hamer kwam, zag ze met leede oogen in andere handen overgaan. Het hotel is aangekocht door den heer P. A. Sips, die de zaak, na de noodige restauratie, meer naar de eischen des tijds hoopt voort te zetten en ter gedachte nis aan //tante Kee" zooals iedereen Keetje kenten aan den schrijver van de Camera Obscura zijn hotel zal noemen Hotel //Hil- debrand". Daartoe vroeg hij de vergunning van pro fessor Beets, die uit Gernsbach (Baden) dd. 25 Juli het volgende toestemmend antwoord zond z/Uw geëerd schrijven van den Juli „heeft mij hier in Baden bereikt. Gelukkig „dat Hidebrand hier met mij is, en ik dus in „staat was hem uw verlangen kenbaar te ma- „ken. Hij heeft mij gemachtigd u te mel- „dendat hij in de voldoening van dat ver hangen geen zwarigheid zietmaar er op re- „kent datals hij nog ooit eens te Ooster- „hout komthijin het hotelnaar zijn „naam genoemdgastvrij ontvangen worden „zal, en zendt zijne hartelijke groeten aan //Keetje van der Maadedie hij gaarne nog eens zou wederzien." Uit zijn naam (get.) N. B. Dat Keetje en de nieuwe eigenaar in hun schik zouden zijn als die laatste wensch ver vuld werdlaat zich denken; ik geloof zelfs dat er in Oosterhout nog zeer velen te vin zouden zijn die uit dankbaarheid den pro fessor eene hartelijke ontvangst zouden willen bereiden. Het Gewerbe Blat beveelt een middel aan tegen een kwaad, dat manufacturiers en menig ander winkelier steeds ondervonden hebben nl. het verkleuren of verbleeken van gekleurde artikelen, die in de winkelkast uitgestald zijn. Dit verkleuren en verbleeken ontstaat door de witte stialen van het zonlichten waar het plaats vindtis het een bewijs dat het glas min of meer kleurloos is. Zijn de ruiten eenigszins geel van kleurdan kan bedoeld euvel niet ontstaan. En wil men dit middel niet, dan bestrijke men de ruiten met copaal- vernislmt kwaad wordt dan verholpen. Uit Klundert wordt gemeld Een treurige gebeurtenis waarin het geheele stadje deelt, had hier gisteren namiddag plaats Zekere L. A. de L., een boerenzoonkwam met een met twee paarden bespannen wagen hollend aanrijden. De wagen kwam met een hoekhuis in aanraking en werd verbrijzeld het paard werd verminkten L. geraakte onder het voertuig. Zwaar aan het hoofd gekwetst werd hij opgenomenen is dezen nacht aan de gevolgen overleden. Een boschbrand aan de Belgische grenzen onder Luyksgestel heeft aldaar ruim 100 H.A. vernield. Te Luyksgestel zijn circa 8 H. A. verwoest. Het grootste nadeel daarbij leed de heer Hoekx, sigarenfabrikant te Valkensweerdvan wien ruim 3 H. A. jeugdige deunenbosschen verbrand zijn. De schade valt niet te begrootenmaar moet aanzienlijk zijn. De brand moet door de onvoorzichtigheid van een schaapherder bij het wegwerpen van brandende lucifers ont staan zijn. Te Dordrecht hebben Zondagnacht eeni ge baldigheden plaats gehad, welke veroor zaakt werden door eenige lieden uit Dubbeldam die 's avonds na elven in het hotel de Pologne eenige vertering wilden maken hetgeen hun geweigerd werdwaarna zij met politiehulp op straat moesten gezet worden. Er vormde zich nu op straat een oploopje van ontevre denen die |beweerden dat de weigering gegrond Avas op verschil in kleeding en stand en weldra werden zoowel van het hotel als van eene bakkerij op de Groenmarkt eenige spiegelruiten in geworpen. De politie doet onderzoek om de daders op te sporen. Maandagmiddag heeft in de branderij van de firma J. Houtman te Schiedam een noodlottig ongeval plaats gehad. De onder knecht N. Teekens had zich in het beste vat begeven om het schoon te maken. Vooraf had hij echter aan den pomper C. Goudappel last gegeven om een lamp te ontstekenen die op de koelkuip in de nabijheid van het vat te plaatsen. Toen de pomper een lucifer deed ontbranden om de lamp te ontsteken ging de buitendeur van de branderij open en werden door de windstrooming de uit het beste vat opstijgende alcoholische dampen in aanraking gebracht met den brandenden luciferwaardoor een hevige ontploffing plaats had. Terstond sloegen de vlammen uit het vatdie ook de kleederen van den onderknecht hadden aangetast. Deze had echter nog de tegenwoordigheid van geest om uit het vat te komenwaarop de meestersknecht A. Groenheiden die het onmiddellijk sloot en daardoor de verspreiding der vlammen voor kwam over den onderknecht een emmer water wierpwaarmede hij diens brandende kleederen uitdoofde. Alle drie hebben bij dit ongeval brandwonden bekomende onder knecht echter zoo deerlijk, dat zijn toestand hopeloos is. De ongelukkige is per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Teekens is 42 jaar oudweduwnaaren heeft een dochter van 15 jaar, woonachtig te Oud- Beierland, van waar hij afkomstig is. Twee leden van de Maastrichtsche wiel rijders-club de heeren Huijsser en Du Mou lin hebben per rijwiel een uitstapje gemaakt van Maastricht naar Amsterdam. Met een plan van den af te leggen weg gewapend vertrokken zij verleden Zondagmorgen te half drie uren van daar en kwamen, na zich te SittardSusteren Roermond en Weert opgehouden te hebben te half twee 's na middags te Eindhoven aanwaar zij tot den volgenden morgen half zes bleven. Dien dag kwamen zijna achtereenvolgens de plaatsen St. Oedenrode 's Bosch en Zalt-Bommel te hebben aangedaante 9 uren 's avonds te Utrecht. Deze stad verlieten zij in den na middag van den volgenden dag, om des avonds te 7 uren te Amsterdam te arriveeren. Hunne terugreis zal eveneens per rijwiel geschieden. Te Straelenbij Yenlooheeft een hevige brand gewoedwaarbij 7 van 19 aangetaste huizen en 15 met graan gevulde schuren vernield werden. Met de grootste inspanning heeft men de R. K. kerk gered, die ook reeds vuur gevat had. De oorzaak van dit onheil is onbekend. Er was zeer weinig verzekerd. Een 16-jarige jongen, A. Bosters genaamd, kwam Maandag 11. in het bierhuis van H. S. v. K.in de Vingerhoedstraat te Breda. Toen men hem daar èn om zijn jeugdigen leeftijd èn omdat hij in opgewonden toestand verkeerdeniet wilde tappensloeg hij hierover verbolgen eerst eene petroleumlamp stuk en vervolgens een zestal bierglazen, en hiermede nog niet tevredengooide hij, naar buiten gegaan zijndemet de in die buurt voorhanden liggende straatsteenen tegen be doeld huis, waardoor het raam boven de voordeur werd verbrijzelden het uithang bord niet weinig schade leed. Korten tijd daarna is dit veelbelovend jongmensch door de politie wegens dronkenschap in arrest genomen. Utrecht heeft zijn naam van gelukkig te zijn in buitenlandsche loterijenditmaal niet verloochend ten aanzien van de trekking der Turksche loten. De hoogste prijs, op pa pier 600,000 francs, is aldaar gevallen. Er ishelaasvoor dien prijs een nominale en een effectieve waarde, gelijk eenige jaren ge leden een bewoner van Goes ondervond, toen hij zijn hoogden prijs slechts voor een be droefd klein gedeelte kon realiseeren. Zierikzeeen met name de heer G. A. de Loozeeen bekend prijswinner, is weer gelukkig geweest in de Haarlemsche paar- denverloting. Twee hoofdprijzeneen rijtuig met paard en een paard alleen, vielen ge noemden heer ten deel, Woensdag werden te Poeldijk door eene doortrekkende scharenslijpersfamilic een drie tal kinderen achtergelaten, waarvan het jongste slechts 2 jaren telde. Door de goede zorgen der politie werden de kleinen voorloopig onder dak gebracht, totdat men er in geslaagd zal zijn de ouders op te sporen. Nabij het Nieuweschild op Tessel ge raakte Woensdag een hooiberg in brand, die het gehucht ernstig met algeheele vernieling bedreigde. De brandspuit van Oosterend was spoedig op het terrein aanwezig en deed goede diensten. Vooral aan de krachtige hulp der vrouwen van Nieuweschild is het behoud van het gehucht te danken. De brand is ver oorzaakt door onvoorzichtiheid van een 5ja- rig knaapje. De politie te Tiel heeft in hechtenis genomen G. A. M., koopman in schrijfbe hoeften wiens opsporing en aanhouding in verschillende Politiebladen viermaal werd ver zocht, uithoofde hij onderscheidene gevange nisstraffen moet ondergaan. Ook was reeds tegen hem in het Po litieblad gewaarschuwd, daar hij zich schuldig had gemaakt aan kwade praktijken. Uit de signalementen in het politieblad bleek dat hij verschillende ralsche namen had opgegeven. Bij zijne aanhouding werden op hem ge vonden twee bedelbrievenin een waarvan hij wederom een valschen naam gebruikte dien hij tot nog toe niet had gebezigd. Een knaap van 16 jaar, wonende te Stevensweertis Woensdag door de maré chaussee der brigade Echt aangehouden en naar de cellulaire gevangenis te Roermond overgebracht, verdacht van diefstal van scha pen. Woensdag avond geraakte te Roermond het 6jarig zoontje van den timmerman W. Stoks onder eene groote hoeveelheid opge stapeld brandhouten werd daaronder leven loos vandaan gehaald. De stationschef van Barneveld kwam Woensdagavond met zijn tweejarig kind per spoortrein uit Amersfoort. Ongelukkig leunde het onderweg tegen een portier, dat blijkbaar niet goed genoeg gesloten was, want plotse ling sprong het open en het kind stortte uit den trein op den weg. Gelukkig werd de trein onverwijld tot staan gebracht en de vader snelde nu naar de plek, waar zijn kind gevallen was. Tot zijn onuitsprekelijke blijd schap vond hij het nagenoeg ongedeerd op den weg. De 26jarige dienstbode C. O., uit Prin- senhage, is door het gerechtshof te 's Bosch schuldig verklaard aan kindermoord en ver oordeeld tot een jaar celstraf. Te Sprundel wilde de 22jarige M. R. zich mengen in een twist tusschen twee vechtende personen. Het gevolg van zijne tusschenkomst was, dat hij zelf aan den strijd deelnam, en zijn tegenstander vijf messteken toebracht, waarop deze terstond neerviel. De dader is in hechtenis genomen en naar Breda overgebracht. Te Herwijnen wandelde dezer dagen een landbouwer over zijn erf langs eene sloot en zag een kleedingstuk boven het water uitkomen. Toen hij het aan den kant had getrokkenontdekte hij met schrik dat het zijn eigen tweejarig neefje was. Gelukkig was de ontdekking nog juist in tijds geschied, want door toepassing van de bekende voor schriften bij de behandeling van drenkelingen, slaagde men er in de levensgeesten bij het kind weder op te wekken. 319de STAATSLOTERIJ. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. l9te Klasse. Trekking van 29 Juli. No 12316 f1500; nos 640 en 14373 ieder f 1000 no 898 f400; no 7192 en 11639 elk f200; nos 147, 1561, 5043, 7664, 17572, 19049 en 19465 elk f100. Trekking op 30 Juli 1885. No 3481 f 1000 no 14599 f400; nos 3546, 4115 en 6169 elk f 100. Vanaf 25 tot en met 31 Juli. WAALWIJK. Overleden Petronella van Bavel ongehuwd 24 jaren. SPRANG. GeborenGeertruida d. van Corr.elis Vos en Geertruij Timmermans Jacobus Willem z. van Arnoldus van Zeist en Nieta Ramsteijn. OverledenWillem Nieuwenhuizen 2 maanden. OndertrouwdGerrit Verheijden van Kapelle met Catharina Petera Netten. WAALWIJK, 31 Juli. De aanvoer ter veemarkt was niet overvloedig, de handel is slap. Kalfkoeien f 150 210. Dito vaarzen f 12C a 175. Biggen golden bij redelijke aanvoer f 6 f 10.25 per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 753 KG.; van 1,64 a 1.75 per KG. verkocht. De aanmerkelijke prijsverhooging der boter is toe te schrijven aan de aanhoudende droogte, waardoor het weivoeder zeer schraal wordt. Eieren f3.25 a 4,25 per 100 stuks. In huiden en leder treden dekoopersnog niet zeer druk opalleen voor directe behoefte werden eenige partijtjes afgedaan. De handel in schors verkrijgt meer leven digheid. Deze week zijn reeds vijf h zes ladingen Geldersche schors in onze haven binnen gekomen. De prijzen varieeren van f3,85 a f4.50 per 65 K.G. naar qualiteit. 'sBosch, 31 Juli. De prijs der boter was van fl.04, f 1,44. Dussen, 30 Juli. Aangevoerd 128 K.G., boter; de prijs was f 1,19, fl.45. Oosterwijk29 Juli. Aangevoerd 1990 K.G. boter; de prijs was f0.95 f 1,25. Eieren 4 ets. per stuk. Udenhout, 29 Juli. Aangevoerd 1503 K. G. boter; de prijs was fl.00, f 1.16. Waspik29 Juli. Aangevoerd 300 K.G. boter; de prijs was f 1,06 fl.3ö. DORDRECHT30 Juli. Tarwe. De jarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche ff De puike nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Over maassche f 7,50, f 8.00, de goede dito f 6.70, 7,00, mindere en blauwe f 0,00f 0.00 verkocht. Canada naar deugd van f 0,00 tot f 0,00 gedaan. Rogge. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van t 6.30 6.70., dito Overmaassche f 6,00, 6.20. Gerst. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter zakmaat f4,80 a 5,00, dito Overmaasche f4,20, f4.70, dito gestort f0,—0,00. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Zomer zak maat f0,00, f0,00, Overmaasche en Flakkeesclie zakmaat f 0,00 a 0,00. Haver De jarige inlandsche voeder naar deugd van f 3.20 tot 4.50, dito dikke f 4,50, 5.00, Paarden boonen f6,00 6,30, Duivenboonen f0,00 tot f 0,00. Witte en bruine boonen. De jarige Zeeuwsche naar deugd f 0,00, f 0.00, dito bruine f 7.8,00. Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd fO.ÜO tot f0,00. Mesting f6,80 tot f7,30. AMSTERD A M~3 lJuïT Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. Ex „Prins Alexander7' zijn af gedaan 795 Padang runderhuiden. Op 11 Augustus e. k., zijn bij inschrijving aan de markt gesteld16433 O.-Ind. run derhuiden en 6470 dito buffelhuiden. Inlandsche artikelen blijven in flauwe stemming. Voor de menigvuldige en hartelijke be wijzen van deelneming, bij het over- lijdeu onzer zeer geliefde moeder, Glasina Josephina Louisa van Nuenen P. JOSEPH VAN GILS. LUCIA H. M. VAN GILS. CORNELIA J. M. VAN GILS. Waalwijk, 22 Juli 1885. Voor de vele bewijzeu van deelneming, betoond bij het smaïtelijk verlies van onzen dierbaren echtgenoot en vader, betuigen de ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. Wed. JOS. COHENSIüS en kinderen. Waalwijk, 31 Juli 1885. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden vader en schoonvader, A.A. STEINER, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Sprang31 Juli 1885. W. E. STEINER-Van Caem. H. J. VAN CAEM. Zij, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen mejuf frouw wed. JAN BAPT. VAN GILS, worden verzocht daarvan ZOO spoedig mogelijk opgave of betaling te doen: voor de zaken de apotheek betreffende bij den beer HERMAN ZEEGERS, lirma P. J. VAN GILS, alhier en voor alle overige zaken bij den onderge- teekende voogd A. VAN IERSEL. Waalwijk, 22 Juli 1885. De afscheidsgroete aan de geheele burgerij van W aalwijkonder dankbetuiging voor ontvangene vriendschap en onder aan beveling van bet Prinsenstraat 59, ROTTERDAM MEJUFFROUW WEDUWE VAN DEN HEER Johannes Baptista Franciscus Van Gils, betuigen wij onzen oprechten dank.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3