Amerika. Duitse,hland. Italië. van die zaak is echter vooral daarin gelegen, dat Fir my dagelijks 160 tnnnen steenkoleu leverde, die noodig waren voor de hoogovens en smederijen, en daar nu de maatschappij door de werksta king van de hierbovengenoemde 1250 mijnwer kers gebrek aan koleu heeft zoo niet zij zich genoodzaakt hare smederijen en hoogovens te sluiten en daardoor worden 1250 andere werk lieden broodeloos. Er is thaus te Firmy versterking van troepen gekomen. Pasteurde beroemde geleerde, lieeft zich onlangs voor het gerecht moeten verantwoorden wegens kwakzalverij. Hij heeft namelijk geen diploma als arts, en raag daarom alleen dieren, geen menschenbehandelen. Opgrond daarvan hadden een paar benijders de genoemde beschuldiging tegen hem ingediend. Pasteur wist echter te bewijzen dat hij bij geen eukelen menschelijken patiënt zelf de kunstbewerking verricht heeft maar alleen adsistent daarbij is geweesten hij werd vrijgesproken. De geneeskundige faculteit der Parijsche hoo- geschool is nu voornemensden geleerde een doktersdiploma te schenken. De rechtbank te Limoges heeft eeu Neder lander Gorther genaamd en in Den Helder geboren Wegens oplichterij tot 3 jaren gevan genisstraf veroordeeld. Hij was eerst winkel bediende maar ging later naar Canada waar hij trappistermonuik werd. Daarna reisde hij, in geestelijk gewaad door allerlei landen en leidde op kosteu van de geloovigen en voor bet geld dat hij door afzetterijen wist te ver werven, een vroolijk leven, waaraan nu voorloopig een eind is gemaakt. In Frankrijk hebben sedert 1870 niet miuder dan 847 tweegevechteu tusschen bijzondere per sonen plaats gehad behalve die tusschen offi cieren en mindere militairen, waarvan zelden in de bladen wordt melding gemaakt. En van die 847 tweegevechten zijn slechts negen met een ernstige verwonding geëindigd. In 98% der gevallen gingen de beide partijen ongedeerd, maar „in hun eer hersteld" weder heeu. Te Parijs is weder een treurige moord ge pleegd op een logementhoudsterde weduwe Deshayes. In dit geval zijn, bij uitzondering de twee moordenaars onmiddellijk gevat. Zij waren het huis binnengekomen, onder voorwendsel van een kamer te willen huren, verworgden de arme vrouwen begonnen toen te zoeken naar geld en andere dingen van hun gading. Maar twee logeergasten van madme. Deshayes die laat thuis kwamen ontdekten haar kamer binnen- glurend dat er onraad wasen waarschuwden de politiedie zich in alle stilte van de bende misdadigers meester maakte. De Fransche luitenant Palfa is op zijn reis var» Algiers naar Tombuktu bij Insalah vermoord. De officier heeft de dwaasheid begaan door de Sahara alleen te willen reizen en had slechts twee Arabieren als bedienden medegenomen. Deze hebben hem bij Insalah, in het land der Tuaregs omgebracht, alleen met het doel om hem te be- rooven. Uit de strafinrichting te Aniane, zoo meldt men uit Parijs, zijn 33 gevangenen ontvlucht. Bij de vervolgiog door de politie en gewapende burgers is een gevangene gedood en zijn er drie gekwetst. Tot dusver zijn dertien gevangenen weder in handen. Het Journal des missions Oatholiques meldt dat in het laatst van Januari jl. in Annam weder Katholieken vermoord zijn. In de provincie QuarigbuDg is een inlandsch priester met 442 Christenen omgebracht. vermaarde Tower voor het publiek toegankelijk is. Sedert de jongste dynaraiet-aanslagen was slechts met een bewijs van een consul toegang te verkrijgen. De juveelen-afdeeling zal wegens te verrichteu herstelliugen nog tot 1 Mei a. s. gesloten blijven. Welke is de jaarlijksche verdienste van ArcherWood en andere beroemde Engelsche jockeys? is een vraag, die zeer dikwijls wordt gedaan. Welnu zegt de Ned. Sport de Engelsche fiscus heeft onlangs het inkomen van F. Archer op 10,000 pnd. (f 120,000) en dat van C. Wood op 9000 pnd. geschat. Archer kwam op tegen deze begrooting, waarna men van hem eischte dat hij zelf zijn inkomen juist zou aangeven een eisch die tengevolge had dat hij zijn protest introk. Times wordt gemeld wordt eene nieuwe bij eenkomst der conferentie onwaarscliij dijker. De Porte heett weder eene circulaire aan de mo gendheden gericht, waarin zij aandringt op be spoediging in de oplossing der Bulgaarsche quaestie. SOFIA, 1 April. Naar men verzekert, heeft prins Alexander afwijzeud geantwoord op een telegram van den grootvizier, waarin deze bij hem aandrong, dat hij de conventie zou aannemen. In den Duitschen rijksdag is het langdradig debat over de verlenging der socialisteu-vvet geëindigd met de goedkeuring eener verlenging voor twee jaren. Dit geschiedde met 173 tegen 146 stemmen. De regeeringdie oorspronkelijk verlenging voor vijf jaar verlangde, had zich bij het amen dement van twee jaar nedergelegd. Maar slechts noode. Wat Bebel pas weer gezegd had zeide de rijkskauselier, geheel vergetend welke eene eer hij dezen daarmede bewees wat Bebel gezegd had over vorstenmoord en derge lijke, wettigde a iders wel eene verlenging van Lngeren duur. Maar twee jaar was dan ook zijn minimum. Met eene meerderheid van een kleine dertig stemmen is dan dat minimum bewilligd. De commissie uit het heerenhuis belast met een nader onderzoek van het kerkelijk— politiek wetsontwerp, heeft de amendementen van bisschop Kopp, die een belangrijke wijziging van liet ontwerpinzonderheid afschaffing van het beroep op den staat, ten doel hadden, met 13 tegen 5 stemmen verworpen. De meer derheid der commissie is vau meening, dat er tot eene nadere beoordeeling vooreerst meer licht moet worden verkregen omtrent de instemming der curie met de verplichte aangifte bij benoe ming van pastoors. liet „Berl. Tbl." deelt, onder voorbehoud, mede, dat eenige weken geleden elf kapiteins van het 36e regiment infanterie, te Brandenburg in garnizoen, gemeenschappelijk hun ouislag aan den keizer hebben gevraagd, omdat hun kolonel scherpe verwijten in tegenwoordigheid van het geheele regiment tot hen had gericht. De twaalfde commandant was wegens ziekte afwezig. De keizer heeft het ontslag van twee kapiteins aangenomen en bevel gegeven een onderzoek tegen de overigen in te stellen, omdat.zij aan een samenzwering hebben deelgenomen. Al de kapiteins zijn gestraft met acht weken arrest. De smokkelhandel aan de Italiaansch-Oosten- rijksche grens is in den laatsten tijd op zeer groote schaal gedreven, en berokkende den Italiaauschen staat groote schade. Volgens de Arena werden in de eerste helft vanJanuari niet minder dan 6000 hectoliter alcohol het land binnengebracht, zonder dat er rechten voor betaald werden. De Italiaansche regeering onderhandelt nu met de Oosten rij ksclie over maatregelen, om het smok kelen te keer te gaan. Men vermoedt algemeen dat een deel der grenswachters door de smok kelaars is omgekocht. Maandag heeft een opstand in de correc- tionneele gevangenis te Florence plaats gehad. De gevangenen weigerden te werken en verniel den ^Mes wat in hun bereik was. Eerst heeft Uit New "York wordt aan de Daily News gemeld De werkstaking bij de spoorwegen is geheel en al geëindigd. De werkstakers zijn ten volle gedemoraliseerd en machteloos. De spoor wegmaatschappijen hebben bijna geheel den dienst hervat, buiten de werkstakers om, wier organisatie voor laDgen tijd onschadelijk is gemaakt. Bij de werken van het kanaal var. Panama heeft eene kruitontploffing plaats gehad. Er zijn lien doodeu ea 40 gewonden gevaileD. Uit New-York seint men dat de stad Key west door een zwaren brand werd geteisterd. In Mexico zijn de duels bloedig. Te Chihuahua had tusschen de heereu Alvarez en Paredez twee voorname ingezetenen dier stad een duel plaats. Tien revolverschoten werden gewisseld. Paredez ontving drie wondeD, welke als doodelijk beschouwd worden en Alvarez werd door een kogel in het voorhoofd getroffen en was onmiddellijk dood. Dit duel was ontstaan door eeti twistwelke tusschen beide families was gerezen. De opstandelingen in Uruguay beschikken over ruime hulpbronnen en ontvangen steun van de Argentijnsche republiek. De regeering heeft alle maatregelen genomen om den opstand te dempen doch de uitslag is onzeker. Tot de mogendheden zal eene circulaire worden gericht, houdendende beklag ovar de houding der Ar- gentijr.sshe republiek. De verhouding tusschen dezen Uruguay is zeer gespannen. Reuter's Office maakt eene dépêche uit Buenos Ayres bekend waarin gemeld wordt dat aldaar het bericht is ontvangen, dat er een bloedige veldslag in Uruguay heeft plaats gehad en dat de revolutionairen eene volledige over winning behaald hebben. Een geniaal bedrieger vindt men in den persoon van Paul Schöppe, zoon van een Duitsch predikant. De nu 43 jarige schurk heeft een merkwaardiger, levensloop achter zich. Zijn debut, in het oplichtersvak was de diefstal van 200,000 mark bij een graafwaar hij als secretaris werkzaam was. Vervolgens heeft hij eene juffrouw door vergift om het leven gebracht eu werd ter dood veroordeeld doch in tweede in stantie wegeno gebrek aan bewijs, vrijgesproken. Later is echter overtuigend bewezen, dat hij aan dien moord schuldig was. In 1873 verscheen hij te Chicago en met hem verschenen een aantal valsche banknoten waarvan hij spoedig bleek de maker te zijn. Een proces werd hem aan gedaan en Schulenburgzoo noemde hij zich, tot verscheiden jaren gevangenisstraf veroordeeld. Iiij weet echter voorgevende de eenige zoon en erfgenaam van een graaf Schulenburg-Assenburg tc zijn vrij te komen en gaat naar St. Loni9 waar hij weldra eene jonge dame liet hof maakte en haar zou huwen toen zijn identiteit juist bijtijds bewezen werd. Men brengt hem naar Chicago terug, om zijn tijd uit te zitten. Nu heeft hij wear op groote schaal een bedriegerij op touw gezetwaartoe werkelijk een geniale kop behoort om die uit te voeren. Hij beweerde namelijk een telegrafisch correspondsntiebureau te hebben opgericht te New-York met corres- vergadering met 9 tegen 5 stemmen besloten, eene wekelijksche veemarkt in te voeren. Omtrent den dag dier markt en ook omtrent eene op te riekten beurs zal nader bet ge voelen worden ingewonnen van de kamer van koophandel en van de commissie van 't marktwezen. De vermaarde Kaatsheuvelsche hand— boogschutterij „Amoenitas" boopt in den zomer van 1887 baar zilveren jubelfeest te vieren. Naar aanleiding daarvan zal zij een schitterend internationaal concours geven. De discussie over de grondwetsherziening, meer bepaaldelijk bet debat over hoofdstuk onderwijs, werd Woensdag in de 2e kamer voortgezet. De beer Mees meende, dat behoudens en kele punten, de regeling van bet ouderwijs aan den gewonen wetgever moet worden over gelaten, doch hij bestreed de subdieering. De beeren De Meyier en Rutgers van Ro- senburg achtten alle wijzigingsvoorstellen zoowel vau de linker- als van de rechterzijde onaannemelijk en meenden, dat de grondwet wel degelijk de essentieele. punten moest re gelen. Ook zij bestreden de subsidieering. De beer van Baar verklaarde dat bet voor stel der rechterzijde voor hem bet ultimatum was. De heer Keuchenius bestreed bet regee- ringsvoorstel en drong sterk op bet herstel der grieven van bet bijzonder onderwijs aan. De beer Ruys van Beerenbroeck bestreed het voorstel van den minister en dat der linkerzijde. De discussie over art. 194 der Grondwet werd Donderdag voortgezet. De heer Goeman Borgesius verdedigde de openbare schoolmaar bij wilde den school strijd door den gewonen wetgever laten be slissen. De beeren Lobman, Fabius en Scbaepman bleven betstandpunt der rechterzijde voorstaan, terwijl de beer Van der Kaay dit bestreed. De debatten over de herziening van bet hoofdstuk-Onderwijs der grondwet werden Vrijdag voortgezet. Minister Heemskerk beantwoordde de op merkingen der verschillende spr. Hij ont kende dat de openbare school vijandig zou ziju aan den godsdienst en bestreed bet sub sidie stelsel iu zijne uiterste consequentiën al erkende bij ookdat bet bestaand artikel de bevoegdheid niet uitsluit. Spreker con stateerde met genoegen, dat de beeren Sa- voruin Lobman en Scbaepman niet aan hunne redactie van art, 194 onvoorwaardelijk vast houden. De beer Rutgers hield zijn standpunt vol en meende, dat de liberalen nutteloos zouden prostitueeren door art. 194- prijs te geven want vrede zou toch niet verkregen worden. De neer Van Baar hield vol, dat de open bare school wel vijandig is aan den geopen- baarden godsdienst. De beer Goeman Borgesius ontkende, dat bij bereid zou zijn de openbare school prijs te geven. Nadat de beereo Lobman en Scbaepman nog kort gerepliceerd hadden, werd bet algemeen debat als gesloten verklaard en ving de eigenlijk behandeling van art. 194 en de daarop ingediende a

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2