Engeland. Italië. ttÜÉjtijumï Amerika. BINNENLAND. Metallurgie ia door Frankrijk de eerste concessie verleend voor een spoorweg in Tongkin, dien van Haiphong naar Petang tot ontginning der ko lenmijnen aldaar. De vorige week vond men op een der ko lommen van de markt te Decazeville een anar chistisch biljet aangeplaktwaarin gezegd werd dat het werkvolk in EngelandDuitschland en België in opstand kwam tegen de werkgevers, en dat Frankrijk dit voorbeeld moet volgen en den volksuitzuigers ontnemen, wat deze den arbeiders ontstolen hadden. Eene groote menigte verdrong elkaar bij de kolom om het biljet te lezen. Te zeven ure kwam de politie het afscheuren. De heer Leon Say, de president der mijn- maatsch. te Decazeville, heefteen onderhoud gehad met de ministers Baihaut en De Freyeinet. De heer Leon Say zette de redenen uiteen, waarom de maatschappij zich niet toegevend kan toonen tegenover de leiders der grevisten. Grootendeels behooren deze leiders niet tot de mijnwerkers. Wanneer de regeering deze personen kan doen verwijderen zou de maatschappij onmiddellijk met de werklieden in onderhandeling treden. Léon Say bevestigde ook, dat de ingenieur zijn ontslag wilde nemen, wanneer dit gewenscht werd. In de bladen vindt men nu reeds een be richt omtrent eene inzending voor de tentoon stelling reusachtig van omvang en bestemd om in aantrekkelijkheid alles te overschaduwen, wat op de tentoonstelling te zien zal zijn. Het is de ijzeren toren van den ingenieur Eiffel 300 meter hoogen rustende op vier kolommen. Op den top van dit ontzaglijk gevaarte, waar men door middel van een ascenseur kan komen, zal op een terras electrisch licht worden aangebrachtdat men bij eene heldere lucht te Lyon of Mans zal kunnen zien. Er zal voorts ter hoogte van 70 meter, dat is nog 10 meter hooger dan de torens van de Notre-Dame eene glazen galerij komen die ingericht zal worden tot een cafe- restaurant. Het gewicht van den toren zal niet meer dan 6 millioen kilo zijn. De bouw is echter van dien aard dat hij bestand zal wezen tegen den zwaarstpn winddruk. De kosten zij" geraamd op 5 a ö1/;» millioen waarvan de staat 1 of l1/^ millioen voor zijne rekening zal nemen. De heer Eiffel zal, om zijne kosten goed te maken, ver gunning van de regeering vragen om den toegang tot de glazen galerij en den top tot zekeren prijs open te stellen en na het einde van de ten toonstelling nog eenige jaren tezelfder plaatse den toren opwaarts voor het publiek ter bezichtiging te laten tegen zekere vergoeding. Aan den hoofdingang van den grooten gevel van het tentoonstellingsgebouw op het Champ de Mars zal het gevaarte verrijzen. Op den top zullen inrichtingen worden gemaakt voor weer- en sterrekundige waarnemingen. Gelijk gemeld iszou het handelstractaat tusschen China en Frankrijk geteekend worden. De heer Cordogau Frankrijks gemachtigde, zou na het teekenen van het verdrag zich naar Corea begeven om ook met de regeering van dat land in onderhandeling te treden over een handels tractaat. De minister van koophandel heeft aan zijne ambtgenooten medegedeelddat hij eerstdaags zijne nadere plannen omtrent de wereldtentoon stelling van 1889 aan hunne goedkeuring zal on derwerpen. Hij denkt in den loop dezer week reeds den wedstrijd voor de tentoonstellingsge bouwen uit te schrijven. De minister zal binnenkort naar Londen ver trekken om er de inrichting en werking van den Board of Trade (ministerie van koophandel) te onderzoeken, alsmede de organisatie der werk- lieden-vereenigingen en hare verhouding tot de regeeringen eindelijk de inrichting van Een correspondent van de Temps heeft een bezoek gebracht aan Galeota in de gevangenis. Deze schildert den moordenaar af als een zeer opgewonden mau, die door het idee fixe vervolgd wordt zich te moeten wreken op den bisschop over de schending van zijn eer als priester, door bem het lezen der missen te verbieden. Iq den loop van het gesprek heeft hij zich zelf meermalen tegengesproken. Eerst verklaarde hij gereed te zijn, de daad te herhalen, doch later op ds vraag of hij geene wroeging had verklaarde hij onder het storten van tranen dat hij niet het voor nemen had den bisschop te dooden, maar alleen om door een schandaal de aandacht te vestigen op de rechtsweigering, waarvan hij het slachtoffer is geweest. Galeota protesteert tegen elke ver onderstelling dat hij de misdaad in een aanval van krankzinnigheid gepleegd zou hebben. De regeering heeft dr. Ferran toestemming gegeven de inenting tegen de cholera voort te zetten. In zake het vergaan der Oregon werd Don derdag uitspraak gedaan. Het hof verklaarde dat er geen twijfel bestaat of de schipbreuk werd veroorzaakt door eenen driemast schoenerdie het stoomschip in de zijde stiet; dat deze schoener zijn rood en groen licht brandende had hoewel misschien niet helder; en dat, daar de nacht helder was het bedoelde zeilschip duidelijk genoeg op grooteren afstand had moeten worden gezien indien er op de Oregon behoorlijk uitkijk ware gehouden. Het hof houdt den eersten stuurman voor het ongeluk aansprakelijk, aangezien hij op de brug was en scherper had behooren uit te zien. Intusschen oordeelde het dat hierbij geene strafbare nalatigheid in het spel is geweest, wes halve het den genoemden officier niet heeft willen straffen. De gezagvoerder en de overige officieren werden van allen blaam vrijgesproken. De Engelsche kapit. Stevens, die met eenige duikere werd uitgezonden om een schat uit de zee op te halen is thans teruggekeerd met een groot gedeelte van dien 6chatf 1,080,000. Twee jaar geleden verging een nieuw Spaansch stoomschip Alphoosus XII, met een bezending Spaansche dollars ter waarde van f 1,200,000 aan boord, in de nabijheid van de Kanarische eilanden. Het schip was verzekerd bij de Londensche Lloyd, welke maatschappij de schadevergoeding betaalde. Maar daar de stoomboot slechts ter diepte van 150 voet op een rotsklip lag, besloot men een poging te doen om het geld uit het schip mach tig te worden. Kapt. Stevens werdeen half jaar geleden met die taak belast en volbracht haar gelukkig. Het was geen gemakkelijk werk. Het geld lag beneden in het schip. De duikers moesten de dekken uiteen later, springen om er bij te komen en daarbij had men het gevaar, dut het schip, door de schokken, van de klip afraken en in de diepte zioken zou. Dit gebeurde echter niet. Maar de duikers konden slecht 9 van de 10 kisten vinden en moesten die met veel moeite van het eene verdek naar het andere sleepen tot het bovenste toe. De koning heeft Maandag het besluit tot out- binding der kamer van afgevaardigden geteekend. De nieuwe verkiezingen zullen deu 23sten Mei plaats hebben. Eene dépêche van den Italiaanscben consul te Aden berichtdat de sultan van Harrar alle Europeanen in zijn gebied "heeft doen vermoorden. Bij Gildizza deed hij een aanval op de Italiaansche wetenschappelijke expeditie die tot den laatsten Telegrammen uit New York melden, dat de werkstaking te Chicago eindigde door een ver gelijk maar naar men vreest slechts tijdelijk daar de overheid, eene algemeene werkstaking op de Chicagolijnen tegemoet ziende, buitengewone maatregels neemt. Eene werkstaking van zes duizend werklieden in de suikerfabrieken te New York veroorzaakte eene verhooging van prijs der geraffineerde suiker. De werkstakers trachtten de suikerfabrieken aan te valien, maar de politie, die versterkt was, dreef de benden uiteen; velen werden daarbij gewond. De algemeene toestand onderging geen verbetering sn blijft zorgbarend. De patroons van groote fabrieken, enz. duchten den len Mei een algemeenen eisch tot vermin deringder werkuren. Sommige werkbazen weigeren contracten aan te gaan, tenzij deze inhouden de bepaling, dat werkstaking hen ontheft van hunne verplichtingen. Het voorstel van den president aan het congres, betreffende eene federale arbitrage commissie is niet algemeen gunstig opgenomen. Eenige in vloedrijke dagbladen twijfelen of het wel con stitutioneel is. Waalwijk, 28 April 1886. Vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, op Woensdag den 28n, dezer des nammiddags ten 7 ure. Aan de orde lo. Ingekomen stukken (ter visie); 2o. Kohier van den hoofdelijken omslag; 3o. Voorstel tot conversie der geldleening van 1878; 4o. Plaatsing van urinoirs; 5o. Daarstelling eener bergplaats voor petroleum; 6o. Verpachting of aanbesteding van het ophalen van 't straatvuil; 7o. Plan tot het bouwen eener boterhal met veldwachters-woning. A- Met het oog op de aan het hoofd van dit blad voorkomende bekendmaking, drukken wij hier, ter waarschuwing van een ieder, artikel 6 af van de wet van den 5 Juni 1875 S. 110. z/De eigenaar, houder of hoeder van honden, die het bevelschrift van den burgemeester of van onzen commissaris, in art. 3 bedoeld, overtreedt, is strafbaar met eene geldboete van f3 tot f 10. Bij ontdekking van deze overtreding wordt de hond in beslag genomen, of, indien daartoe geene gelegenheid isof blijkbaar gevaar bestaat, afgemaakt en alsdan met de over blijfselen gehandeld, zooals in art. 5 is voor geschreven. Bij het veroordeelend vonnis wordt de hond verbeurd verklaard, indien hij nog in wezer» is. In ieder geval kan bij het vonnis de af making van den in beslag genomen hond worden bevolen. Art. 254 van het wetboek van strafvor dering is toepasselijk op de overtreding in dit artikel bedoeld. Ingeval de eigenaar, houder of hoeder het maximum der boete betaalt, beslist het hoofd der politie of de hond hem kan worden te ruggegeven of moet worden afgemaakt. Is de eigenaar, houder of hoeder onbekend, dan wordt de houd, die bevonden wordt zonder muilkorf rond te loopendoor of De commissie vermeent dan ook weder te dezer plaatse de aandacht der regeering op deze gewichtige aangelegenheid te moeten vestigen. Wat betreft het bouwen eener brug ter plaatse vau het tegenwoordige veer te Drongelenin stede van te Heusden, vermeent de commissie als haar gevoelen te moeten mededeelen, dat alhoewel het haar toeschijnt, dat door het leggen eener brug over de nieuwe rivier in eene meer westwaartsche richting dan het thans geprojec teerde stoombootenveer, het algemeen belang meer zou zijn gebaat, de billijkheid naar hare meening echter medebrengt, dat die overbrugging in de nabijheid van Heusden plaats hebbe en wel met het oog op de omstandigheid dat te Heusden, bij gemis van eene verbinding met den vasten wal, de bestaande toestand vrij aanzienlijk wordt veranderd, in strijd met de voorwaarde waarop door de provincie de belangrijke bijdrage in de kosten van de verlegging van den Maas mond is verleend. Wat aangaat de waterverversching in de zoo genaamde ^Loint" is de commissie van meening, dat daarin behoort te worden voorzien. Aan het bezwaardat wanneer de nieuwe rivier te Keizers veer zoodanige hoogte heeft bereikt, dat het Oude Maasje zijn overtollig water niet meer daarin zal kunnen storten, zal, wanneer zulks blijken mocht gegrond te zijn, ingevolge toezegging van den eerstaanwezend ingenieur door een stoomgemaal aan het Kei- zersveer worden te gemoet gekomen. Waar aan de overgangen over de nieuwe rivier en over het afweterings-scheepvaartkanaal geen tol- of veergeld zal worden geheven, is aan het desbetreffend verzoek reeds voldaan. Aan het verzoek vau het waterschapsbestuur van den Buitenpolder van Besoijen om de kade aan de zuidzijde van het scheepvaartkanaal be schikbaar te maken tot een toegangsweg voor de aan dat kanaal grenzende perceelen hooiland, zou door verbreeding dier kade kunnen worden te gemoet gekomen. Mochten tegen die verbree- ding geene overwegende bezwaren bestaan, zoo heeft de commissie de eer voor die verbreeding te adviseeren. Aan het verzoek van het gemeentebestuur van Sprang tot uitdieping der havens en vaarten met de verlegging der daarbij bchoorende kaden behoort te worden voldaan. Volgens bewering van den eerstaanvezend- ingenieur is op de uitvoering dier werken reeds gedeeltelijk gerekendterwijl het overige nog bij afzonderlijke wetten zal worden geregeld. Het verzoek tot den bouw eener schutsluis ter verbinding van de haven van Waalwijk met de nieuwe rivier, wordt door de commissie ten krachtigste ondersteund. Volgens verklaring van den eerstaanwezend- ingenieur brengt de bouw dier sluis geene ver- andertug in de ontworpen plannen en bestaat alleen uit een financiëel oogpunt daartegen bezwaar. Wellicht zou door het verleenen eener ruime bijdrage van de zijde der betrokken besturen en belanghebbenden aan dat bezwaar zijn te gemoet te komen. 6°. Denis Zijlmans te Vrijhoeve Capelle. Het verzoek om schadevergoeding voor den omweg, dien hij zal moeten maken ter bereiking zijner peceelen zal een punt van behandeling kunnen uitmaken bij de commissie voor de ont eigening. In vele gemeenten werd sterk aangedrongen op het behartigen van de belangen der landerijen, wat betreft de irrigatie. Onder irrigatie verstaan de besturen het totaal inundeeren der buitenpoldera in den winter en het inlaten van water des zomers in de binnen- en buitenpolders voor verschillende doeleinden. Het eerste vraagstuk is niet zoo eenvoudig als het zich oppervlakkig laat aanzien.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2