Nummer 39. Zondag 16 Mei 1886. 9e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, ANTOON TIELEN, Heeren lndustriëelen! BUITENLAND. POSTERIJEN. Belgie. Frankrijk. UITGEVER: Waalwijk. De kamer van koophandel en fabrieken alhier, bezig zijnde met het opmaken van haar verslag omtrent den toestand van handel, scheepvaart en nijverheid over 1885verzoekt uwe opgaven voorzoover dit nog niet is geschied, ten spoedigste in te zenden aan den voorzitter of den secretaris der kamer. WAALWIJK. 10 Mei 1886. 2 Va Va De Echo van het Zuiden, «C Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. 1M-.ü Advertentiën 17 regels f 0,60 daarboven 8 cent per rege J groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscli- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel Burgemeester en wethouders der gemeente Waalwijk roepen mits deze op zoodanige ingezetenen, die Op den eersten Januari dezes jaars hun 25e jaar van ouderdom zijn ingetreden, namelijk die ge boren zijn in 1861, benevens de zoodanige, aie zich van buiten 's lands binnen de gemeente ge vestigd hebben voor zooverre zij nog in eene der Klassen van de schutterij vallen, om zich tusschen den 15 Mei en 31 Mei aanstaande, ter secretarie van het gemeentebestuur te Waalwijk voor den dienst der schutterij te doen inschrijven; zullende tot het ontvangen van hunne aangifte, te dier plaats dagelijks, gedurende den voormid dag van 9 tot 12 ure, worden gevaceerd, de inval lende zon- en feestdagen hiervan uitgezonderd. Tot naricht van de belanghebbenden dient dat als ingezetenen in deze worden beschouwd alle Nederlanders, binnen het rijk hun gewoon verblijf houdende, en alle vreemdelingen binnen het rijk woonachtig, welke hun voornemen om zich aldaar te vestigen zullen hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke vei'klaring, hetzij door het overbrengen van den zetel van hun vermogen of de hoofdmiddelen van hun be staan, voor zooverre zij in de voorrechten van Nederlanders kunnen deelen. Dat de aangifte tot de inschrijving in allen ge valle door de ingezetenen van den hieivoren be doelden ouderdom behoort gedaan te worden, ook dan zelfs wanneer de belanghebbende vermeenen mocht, tot de vrijgestelden of uitgeslotenen van den schutterlijken dienst te behooren. Dat zijdie in meer dan eene gemeente hun verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben gevestigdtot de inschrijving verplicht zijn binnen die gemeentealwaar eene dienst doende schutterij aanwezig is, en dat bijaldien, in de verschillende gemeenten, waar iemand ver blijf houdt, of den zetel van zijn vermogen heeft gevestigd, alleen dienstdoende of alleen rustende schutterijen bestaan, hij zich moet doen inschrij ven in de gemeente, alwaar hij voor de personeele belasting is aangeslagen moetende de ambtenaren zich doen inschrijven in die gemeente, alwaar zij ambtshalve verplicht zijn hun verblijf te houden. Dat zij, die bevonden zullen worden zich niet voor den eersten Juni dezes jaars te hebben doen inschrijven, door het plaatselijk bestuur ambts halve zullen worden ingeschreven, en ter zake van hun verzuim in eene geldboete vervallen, terwijl dezelve daarenboven, zonder loting, bij de schutterij zullen worden ingelijfd, indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling te hunnen aanzien bestonden. En worden overigens de ingezetenen aangemaand om zich tijdig van een geboorteextract te voor zien en zich alzoo van hunnen juisten ouderdom te verzekeren, teneinde de inschrijving behoorlijk geschiede, en zij niet komen te vervallen in de straffen bij de wet bepaald. Waalwijk, den ll Mei 1886. Burgemeester en wethouders voorn. AUG. VAN GROTENHUIS, De secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De directeur van het post- en telegraaf kantoor te Waalwijk maakt bekenddat het post- en telegraafkantoor van af 16 Mei a. s. op de Zon- en algemeen erkende christelijke feestdagen zal geopend zijn. Van 9 tot 10 ure voorm. 12 1 nam. De directeur voornoemd. BAGGERMAN. "Wnrtlitrinlr rl on 1 O T\/T at 1 QQfi Een soldaat vau het 4e linieregiment te Gent, die dezer dagen op het punt stond naar het verbeterhuis overgebracht te worden en in af wachting, onder de bewaking van een paar sol daten, op de binnenplaat der kazerne rondwan delde, sprong in een oogeublik van onachtzaam heid zijner bewakers op den muur, teneinde te ontvluchten. Dit gelukte hem inderdaad, echter niet zonder een bajonetsteek in de zijde bekomen te hebben. Des avonds werd hij op den Katten- berg ontdekt door een sergeantmajoor. Hij was reeds in burgerkleederer. en wilde met een meisje naar Frankrijk vluchten. De vluchteling was echter gedwongen van dit reisplan af te zien, daar hij naar de kazerne teruggebracht werd. De wonde, die in 't begin niet ernstig scheen, werd echter zoo gevaarlijk, dat de soldaat inplaats van naar het correctiehuis naar het hospitaal moest worden overgebracht, waar hij in hoogst bedenkelijken toestand verkeert. Een kleermakersknecht, wonende te Saint Josse-ten-Noode, verkocht verleden week een ja9, welke bij voor zijn patroon moest wegbrengen. Met het geld dat de jas opbracht ging hij naar een zijner tantes te Frameries, die daar diende. In het huis van haar meester werd den jongeling gastvrijheid verleend, 'a Nachts stal hij daar uit een koffer 10,400 fr. aan papier en verschillende sieraden van waarde. Daarop vertrok hij uaar Brussel. De politie, die hem spoedig op het spoor was, vond bij zijn arrestatie nog het grootste deel der geldswaardige papieren bij hem. Langzamerhand begint men in de omstreken van Decazeville zich meer op misdaden toe te leggen. Op de spoorweglijn van Buscaly en Firmy, niet ver van een brug, zijn twee groote dynamietpatronen gevonden, die ontploft zouden 7.iin ivannppr ppn trpin was apnassp.prrlTbP.n baanwachter vond de gevaarlijke voorwerpen een oogenblik voordat de trein aenkwam. Wanneer de ontploffing had plaats gehad zou de trein, alsook de brug, in de lucht gevlogen zijn. Uit Parijs is te Decazeville eeu socialist aange komen, op wiens aanraden de gedelegeerden der werklieden den wensch hebben te kennen gegeveo, dat Basly onmiddellijk naar Pas-de-Calais zou vertrekken teneinde or inzamelingen voor de grevisten te organiseeren. Dit besluit, dat bij overrompeling genomen isdreigt eene groote verdeeldheid onder de werklieden te brengen. Het is heden reeds de 80e dag der werksta king en nog steeds is het einde er van nog niet te zien. De werklieden verzekeren dat uit het buitenland overvloedig geld wordt gezonden. Eergisteren nog ontving men duizend francs uit New-York. De journalisten Ducquercy en Roehe zullen van Villfcfranche naar Monlpeilier overgebracht worden, waar hunne zaak in hooger beroep zal behandeld worden. Zondag 11. is uit den tuin der Tuileriën te Parijs, ten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden en nieuwsgierigen, ingenieurs, luchtvaarders, journalisten, enz. de heer Eugène Godard, vergezeld van zijn zoon en zijn leerling Pierre Crommelin met een nieuwe ballon, de Dynamiteuse des airs gedoopt, opgestegen en spoedig daarna in de binnenplaats van een huis in de Boétiestraat nedergedaald. Deze ballon ge heel van zijde, met verwarmde lucht gevuld, kan door middel van het verwarmingstoestel naar verkiezing rijzen of dalen. Hij is 27 meters hoog en heeft een iuhoud van 5000 kubiek meter, een gewicht van 90 kilogram (het verwarmings toestel daaronder begrepen), is omringd van een parachute van een omtrek van 78 meters en wordt beschreven als voor brand en vallen vol komen veilig, al wordt hij van allerlei kogels, bommen euz. doorboord. Eene verklaring van deze laatste merkwaardige eigenschap behelzen de berichten niet. De vulling duurde een groot half uur.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1