Notaris BINK, ERFHUIS. TAEiiTiiGir MEUBELEN, YT7X NOTARIS RANT. NOTARIS A. J. RANT, Handelsberichten. ADVERTENTIEN. publiek verkoopen BIJ INZET: HUIS, ERF pMPIIir en Bouwplaats, publiek verkoopen: publiek verkoopen INRICHTING G. G. VAN HULTEN, 321de STAATSLOTERIJ. Cornelius Joannes Josephus, W. Stationsstraat, WAALWIJK, heeft de eer te berichten, dat hij zich als Specialiteit in het politoeren en ophalen van meubels. op Maandag 17 Mei 1886 ter herberge van J. DE KORT, en BIJ TOESLAG: op Maandag 31 Mei 1886, ter herberge van N. L. DEKKERS, te Baardwijk, telkens des avonds 7 ure. Onder Baardwijk'. bij veiling en afslag, respectively op Woensdagen 19 en 26 Mei 1886, De volgende VASTE GOEDEREN te Kaatsheuvel Cl L LULL) Lil m Gelet op artt. 70, 98 en 99 der Grond wet- Hebben besloten eu besluiten Artikel 1. Onze minister van binnenlandscbe zaken wordt gemachtigd om van Onzentwege de tegenwoordige zitting der staten—generaal te sluiten in eene vereenigde vergadering der beide kamers, op Dinsdag 18 Mei aanstaande des namiddags ten 3 ure. Art. 2. De tweede kamer der staten-generaal wordt ontbonden met het tijdstip der sluiting in het vorige artikel bepaald. Art. 3. De verkiezingen der leden van eene nieuwe tweede kamer zullen plaats hebben op Dinsdag den 22 Juui 1886; waar herstemming noodig iszal deze plaats hebben op Dinsdag den 6 Juli daaraanvolgende. Art. 4. De eerste samenkomst der kamers van de staten-generaal zal plaats hebben in veree nigde vergadering op Woensdag den 14- Juli 1886. Onze minister van binnenlandsche zaken is belast met de uitvoering van dit besluit waarvan afschrift zal worden gezonden aan de beide kamers der staten-generaal, aan den raad van stateaan de departementen van algemeen bestuur en aan de algemeene re kenkamer en hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst. WILLEM. De minister van Staat Minister van binnenl. zaken Heemskerk. Uitgegeven den twaalfden Mei 1886. De minister van justitie Du Tour van Bellinchave. De dag der bijeenkomst van de leden der tweede kamer aanvankelijk bepaald op a. s. Dinsdag, is vervroegd. De karaor is ter vergadering opgei oepen aan staanden Maandag 's namiddags te half twee oren. De vereenigde vergadering tot sluiting van de zitting wordtzooals men weetden volgenden dag gehouden. In de Staatscourant van heden is het kon. besluit van 11 Mei, betreffende de ontbinding der tweede kamer, „wegens misstelling" herplaatst. De verkiezingen voor de nieuwe kamer zijn thans gesteld op Dinsdag 15, en de herstem ming, zoo die noodig is, op Dinsdag 29 Juni a.s. Voor den datum der eerste samenkomst van de kamers is echter de 14e Juli behouden. De heer J. P. J. Hendriks gem. secre taris te Bezooien, is benoemd tot lid plaatsvervan ger der commissie tot herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen, district Tilburgonderdeel Oosterhout. PROVINCIALE STATEN. In Zuid Holland hebben de liberalen verloren een lid in Delft, twee leden in Gouda, een lid in Schiedam, een lid io Zoetermeer, eeu lid in Leiderdorpin 't geheel dus zes stemmen. Ge kozen zijn in die provincie 24 liberalen 3 conservatieven door liberalen gesteund 3 katholieken en 6 anti revolutionairen. Vier her stemmingen m <eleu nog plaats hebben in den tfaag tusschen een conservatief en een katholiek, i Alfen* tusschen een antirevolutionair en een ^tholiek, in Leiderdorp tusschen twee katho den, in Gouda tusschen twee liberalen. n Gelderland zijn gekozen 16 liberalen 1 coervatief, 6 antirevolutionnairen, 7 katholieken. Tesfijtnegen moet worden herstemd tusschen eeD'beraal en een antirevolutionuair. De liberalen he!?^ drie plaatsen, verloren, te Ruurloo, Nij- meS en Putten, en te Arnhem een gewonnen; totaalverlies derhalve twee. Ioifcverijsel zijn gekozen 12 liberalen, 1 lid, door |iile partijen gesteund, en 8 anti liberalen. De lib»a en verloren een zetel in Zwolle en een zetel ih kaalte. Drie herstemmiugen tusschen liberalen e anti liberalen moeten plaats hebben in Zwolf», Jonnen en Enschedé. In Ze.h.dd zijn gekozen 16 liberalen en 3 arujjibefalen. De liberalen hebben geeue stemmen verloren. De twee antirevolutionnairen, die zitting hadden voor Middelburg en Goes, de hb. Cal- leufels en Luccasse zijn herkozen evenals de liberalen, die door deze beide districten werden afgevaardigd. De derde anti liberaal vervangt in Hulst den heer Onghena (katb.), die zijn man daat tusschentijds heeft neergelegd. Herstemming moet plaats heboen in Middelburg, waar de heer W. A. graaf van Lyndeu, die zich aan geen der partijen wilde biuden, niet herkozeu is, tusschen een liberaal en een anti revolutionnairverder te Hulst tusschen een liberaal en een anti liberaal. In Friesland hebben te Sneek de antirevoluti onnairen het in 1883 behaalde voordeel andermaal verkrege", zoodat voor dat district thans 8 anti revolutionnairen en 2 katholieken zitting hebben. Daarentegen zijn in' de districten Leeuwarden Franeker en Heerenveen de liberalen overwinnaars gebleven, zooook in Dokkum, waar 5 liberale leden zijn herkozen, terwijl voor ds buiieugewone vacature ook een liberaal is gekozen. In Noord Hollaud, Groningen en Drenthe liep de meerderheid voor de liberalen in 't minst geen gevaar. Enkele beslissingen verdienen intusschen ook daar de aandacht. In Weesp zijn de beide aftredende liberale leden der staten van Noord Holland vervangen door de bh. mr. M. J. Van Lennep (a-r) eu mr. L. H. Povel (k.,) die gekozen werden met 501 en 497 tegen 438 en 340 st. In de stad Groningen zijn twee antirevol. die aftraden, de hh. P. J. en O. Q. van Swinderen niet herkozen. Zij bekwamen respectievelijk 352 en 306 stemmen, terwijl hunne tegencandidaten de heeren mr. Geertsema en J. E. Scholten met 508 en 512 stemmen gekozen worden. In Anpiugedara komt een antirevolutionnair, de heer J. liouwes, in herstemmming met een aftredend liberaal mr. M. Rutgers var. der Loeff, tengevolge van verdeeldheid tusschen de liberalen. Ook in Onderdendam moet herstemd worden tusschen een aftredend liberaal lid, den heer H. W. Wierda, en den lieer J. O. Bouwman te Uit huizen, wiens richting onbekend is en di n de prov. Gron. Cr. ook door geen kiesvereeniging zag aanbevolen. In Noorbrabant en Limburg ziju de verkie- zingeu natuurlijk geheel in katholieken geest uitgevallen. I:i Utrecht zijn gckoziu 7 liberalen, 9 anti revolutionnairen en 4 katholieken. De liberalen wonnen een stem in do stad Utrecht en verloren een in Breukelen. In Amersfoort moet eene herstemming plaats hebben tusschen een aftredend liberaal en een katholiek. De samenstelling der eerste kamer zal dus vooreerst wel ot.verandeed blijven. Tot lid der provinciale staten in het district Oldenzaal, is gekozeu de heer J. C. Verwiel notaris te Borne. Te Besoijen is Donderdag een hond afge maakt verdacht vau aan dolheid te lijden. Gisteren is onder die gemeente weer jacht gemaakt op een anderen hond, die kenteekenen van hondsdolheid vertoonde. Hij is echter ODtsnapt in de richting van Drongelen. Te Almkerk is Dinsdagmorgen brand uit gebroken op de bouwhoeve Gantelwijk. Het huis is geheel afgebrand een groot gedeelte van den inboedel werd gered. De burgerlijke-autoriteiten met de gemeente- en rijkspolitie waren aanwezig. De brandspuit kwam spoedig aan, doch behoefde geen dieDSt meer te doen. De oorzaak van den braud is onbekend. Alles was verzekerd. Doo de politie te Nijmegen is een 13- jarige knaap uit eene aldaar zeer beruchte familie, wier lcclen meest allen met de gevangmis reeds kennis hebben gemaakt, in hechtei is geuomer,, ter zake dat hij j.l. Maandag de geldlade in eene bakkerij heeft gelicht, terwijl hij verdacht, wordt, nog onderscheidene dergelijke feiten te hebben bedreven, zoomede zakkenrollerij op de week markten aldaar, waarover in den laatsten tijd meermalen klachten waren ingekomen. Dinsdagnacht had te Breda de korporaal H. Boshoven de wacht bij den grooten soepketel, waarbij hij zat te lezen. Door vermoeidheid viel hij in slaap, Vèrloor zijn evenwicht en viel in de kokende soep, waardoor hij zoodanig met brand wonden werd overdekt, dat hij onmiddelijk naar het hospitaal moest worden vervoerd, waar de ongelukkige reeds op denze'.fden dag den geest gaf- Hij was milicien korporaal der infanterie van de lichting '85. Hij had zich op den rand van den soepketel gezet. Een der koks haalde hem onmiddellijk, nadat.hij er in gevallen wa6 uit den ketel deze is dan ook aan beide handen en armen deerlijk gebrand, waardoor onmiddel lijke opneming in het hospitaal vereiacht werd. Zijne flinke daad mocht echter niets baten, want de schrikkelijk verminkte korporaal is na vreese- lijk lijden des namiddags te half een overleden. Te Apeldoorn ootBtoud Woensdagmorgen te ongeveer 3^2 uur brand in twee aaneengren- zende huizen, bewoond door D. D. slager en H, B., winkelier, waarschijnlijk in eerstgenoemde perceel. Oorzaak onbekend. De brand is door werklieden ontdekt die de bewoners wekten deze, in diepeD slaap, konden ternauwernood een kleinigheid redden. Binnen twee uren tijds waren de beide huizen in asch gelegd. Alles was ver zekerd. Een in een helder wit pak gestoken persoon, die op de rechterhand een plaat met Parijsche wafelen balanceerde, gaf Dinsdag in den voor avond op het Hofspui -te 's Hage de duidelijkste blijken, dien dag ruim aan Bachus geofferd te hebben. Gevolgd door een aantal eetlustige jongens, die blijkbaar vermoedden, wat elk oogenblik zou kunnen gebeuren, ging de man als een dwarrelende sneeuwvlok, langzaam voort totdat hij, aan de kleine Bagijnestraat. gekomen, over het trottoir struikelde. Op den bemodderden grond werd een lange witte streep zichtbaar omrir.gd van half bruin gebakken dwaallichtjes. De bevredigde jeugd bekommerde zich weinig over den gevallene, die trouwens ook uit eigen beweging opstond, doch haaste zich, om de wafelen voor fhem op te rapen waarvan som mige door ben met mouwen pet of zakdoek werden afgeveegd waarbij het te begrijpen valt dat er niet weinig verdonkeremaand werden. De man tevreden over de betoonde hulpvaardigheid en de jongens evenzeer over dit mooie buiten kansje gingen toen ieder huns weegs. H. C. Vrijdagmorgen ongeveer 10 uur, trok op het Hinthamereinde in de nabijheid der Zuid Willemsvaart te 's Bosch, een fikhond niet van de grootste soort, zonder muilkorf, om zijn vreemd loopen de aandacht van de voorbijgangers. De gemeente politie die iermee drain kennis kwam sloeg dadelijk de handen aan het werk om den houd op te sporen, hetgeen haar spoedig gelukte. De hond die inmiddels verschillende straten doorloopen en een man onderscheidene honden en waarschijnlijk ook een paard gebeten had, is buiten de Vuchierpoortals verdacht van dol heid, op aanwijzing der po'itie door een wig werker met een schop doodg"slageu en daarvan werd aan den rijksveeartsden heer Van Driul te Stratum, onmiddellijk kennis gegeven, die na onderzoek heeft verklaard, dat de hond dol was. Vervolgens heeft de gemeentepolitie zich onle dig gehouden om de gebeten honden op te 6poren en verdere onderzoekingen te doen reeds zijn 12 gebeten honden in beslag genomen en, evenals de dole houd, volgens de u ettelijke voorschriften afgemaakt en begraven. Bij bo ■enbedoelden gebeten man, alsmede bij een twteden, die door een bond was gebeten, hoewel hel niet is uitgemaakt, dat dit door den dollen is geschiedzij.i de wouden door Dr. Kuijper alhier gebrand. Eene koe van den heer Adr. Van den Heuvel te Groot Deuteren loopende in de weide aldaar, die Maandag jl. door den anderen doüen hond gebeten was is naar den stal gehaald omdat bij haar teekeDcn van dolheid werden waarge nomen. (Pr. Ct.) Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. Trekking van 10 Mei. No 8633 f 2000; no 15877 f 1000; no 4536 11777 en 14404 elk f400; no 1578 3220 eu 18694 elk 200; no 8568 16793 en 20041 elk 100. Trekking van 11 Mei. Nos. 11154 en 17751 elk f 1500 f no 3540 f 1000 110 14888 f400; nos. 3614 en 6199 elk f 200; nos. 1340 5041 8587 11891 en 14445 elk f100. Trekking op 12 Mei 1886. No. 1266 f25000; no. 9344 f5000; no. 10782 18394 f 1000 no. 4888 f400; no. 4006 5122 5604 7355 en 20994 elk f100. Trekking van 13 Mei. No. 17329 f 1000; no. 340 en 1511 elk f100. WAALWIJK14 Mei. Bii goeden aanvoer van hoornvee waren de prijzen heden weer lager, de handel was slap. Kalfkoeien golden f 115 240. Dito Vaarzen f 85 a 160. Weilammeren werden van f 3.00 tot f7,25 gre tig gekocht. Biggen golden f 6,k f 14,—. Ter botermarkt aangevoerd 619 KG.van 0.99 a 1.06 per KG. verkocht. Eieren f2.75 a 3.25 per 100 stuks In huiden en leder was de handel iets vlugger. Nieuwe Fransche en Belgische schors wordt aangeboden tegen f70 f73.per 1000 KG. DORDRECHT, 13 Mei. De puike nieuwe Zeeuwsche, Vlaarasche en Over maass che f7,00, f7.20, de goede dito f6.50, 6,80 mindere en blauwe 10,00, f 0.00 verkocht. Canada naar deugd van f 6,00 tot f 6,50 gedaan. Rogge. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van f 5.40 5.70., dito Overmaassclie f 5,20, 5.40. Gerst. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter zakmaat f4,00 a 4,20, dito Overmaasche f 0,f 0.dito gestort f 0,0,00. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Zomer zak maat f4,10, f4,40, Overmaasche en Flakkeesche zakmaat f 4,00 a 4,10. Haver De nieuwe inlandsche voeder naar deugd van f 3.20 tot 3.90, dito dikke f 4,00, 4.50, Paardenboonen f6,00 k 6,30, Duivenboonen fO.OO a 0.00 Witte en bruine boonen. De nieuwe Zeeuwsche naar deugd f 8,50f9.50, dito bruine f8.00,10.- Erwten. De goed kokende blauwe naar deugd f7,40 tot f7,90. Mesting f6,80 tot f7,00. Koolzaad. Puik Vlaamsch tot 44 pd. vl. geveild en 43 pd. vl. geboden. Zomerzaad bij gerijven f9.50 a 0. Kanariezaad het beste f 9.— k 10.—; minder f 00 k 0,00. Raapkoeken. Harde f80.f85, Lijnkoeken. Harde f000, f 000, zachte f 000,000. In den jeugdigen leelïijd van BI «►r*® rujm ]g jaren overleed heden1 9 zacht en kalm ten onzen huize, tot onze diepe droefheid, na eene kort stondige ziekte van eenigé dagen ge sterkt door de H.H. Sacramenten, onze innig geliefde zoon en broeder student in de klasse der Rhetorica in het bisschoppelijk seminarie van 's-Bosch te St. Michiels-Gestel. Waalwijk8 Mei 1886. VAN IERSEL. J. H. VAN IERSEL- Van Noenen. A. J. VAN IERSEL. W. J. VAN IERSEL. H. J. VAN IERSEL. H. M. VAN IERSEL. J. J. VaN IERSEL. i A. E. A. Jli 11 III III IJ LI II lli gevestigd heeft. Hij beveelt zich beleefd in ieders gunst aan en belooft eene nette en goedkoope bediening. F. M. INGEN-HOUSZ betuigt zijnen hartelijken dank voor de veelvuldige bewijzen van belangstelling, ondervonden bij zijne be noeming tot lid van den gemeenteraad. Waalwijk, 15 Mei 1886. te Waalwijk, zal voor de erven CATHA- RINA MARI A DEKKERS, te Baardwijk, groot 2 aren 73 centiaren, in 2 koopen en in massa. DRIESLA ND in de Gezeiten, groot 85 aren 10 centiaren, in 2 Koopen en in massa, als vóór de Loint en over de Loint. INLICHTINGEN te bekomen ten kantore van de Notarissen RANT en BINKte W aal wij k te Waalwijkzal ten verzoeke van de erven HENDRIK US, PETER en JOSEPHUS COUWENBERG te Kaatsheuvel, aldaar ter herberge van CHR. MOMBERS, telkens des avonds om 7 uren, Koop I. Een Huisje, Erf en Tuin aan de Regtvaart, sectie A., nos, 760 en 761, samen groot 17 aren 20 centiaren. Koop 2. Bouwland aan den Loonschen dijk, sectie B., nos. 1752 en 1753 samen groot 33 aren 60 centiaren Koop 3. Het groote Huis met Erf en Tuinoost naar de kerk, ter grootte van ongeveer 24 arenzooals een en ander op het terrein kennelijk is afgepaaldsectie B., no 2802 en deel uitmakende van de kadas trale nummers 1768 en 3311. Koop 4. De Looierij met Erf, Tuin en Bouwiand, oost naast den vorigen koop, groot ongeveer 20 arenkennelijk op het terrein afgepaald, sectie B., nos. 1767 en deel uitmakende van de kad. nos. 1768, 3193 en 3311. Koop 5. Een Bouwterrein en Tuin aan de Vaartkant, breed ongeveer lö1^ me ter en diep ongeveer 181 meteralzoo groot ongeveer 20 arenoostelijk deel uitmakende van sectie B., no 3197, op het terrein ken nelijk afgepaald. Koop 6. Een Bouwterrein en Tuin aan de Vaartkantwest naast den vorigen koop, breed ongeveer 15]/3 meter en diep ongeveer 131 meter, alzoo groot ongeveer 20 aren, op bet terrein kennelijk afgepaald, uitmakende het westelijk deel van sectie B. no 3197 en de zuidelijke strook van no 3311. Bij den toeslag worden ook koopen ge combineerd ter afmijning aangeboden. INLICHTINGEN geeft genoemde Notaris, bij wien ook groote en kleine kapitalen onder le hypothecair verband beschikbaar zijn. te Waalwijkzal ten huize van Mej. de Wed. P. VAN ES, te Waalwijk op Donderdag 20 Mei 1886 's voormiddags 10 uur, om contant geld Kijkdag daags te voren van 's namiddags 2 tot 5 uur. van alle soorten voor het repareeren, ophalen en poli toeren van oude meubelen. Prompte bediening concurreerende prijzen. Tram-station, WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3