Donderdag 24 Juni 1886< 9e Jaargang. 11* Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, I I I I ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. UITGEVER: Waalwijk. Loting voor de schutterij. i I mTummer 50. De Echo van het Zuiden Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maan den J 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels f 0,60 daarbo.eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte^ Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscli- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel De burgemeester der gemeente Waalwijk maakt aan de belanghebbenden bekend Dat de loting voor de schutterij tusschen de ingeschrevenen van dit jaar zal plaats hebben, onder toezicht eener commissie uit het bestupr, ten raadhuize dezer gemeente, op MAANDAG DEN 28 JUNI 1886, des voormiddags ten elf ure precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato vermeld te laten vin den, teneinde aldaar voorden dienst der schutterij te loten of zulks door behoorlijke gemachtigden te laten doen zullende voor hen, die persoonlijk afwezend blijven, en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen door een der ledqn van de commissie worden getrokken. En dat eindelijk de belanghebbende personen bij de loting de gelegenheid zal worden openge steld om de redenen van vrijstelling, waarop som migen aanspraak zonden mogen maken, ter kennis van genoemde commissie te brengen, met aan duiding van het artikel der wet en net onderdeel van dien, waarop zij hunne reclame hebben ge grond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afge kondigd en aangeplakt, waar zulks binnen deze gemeente gebruikelijk is. Waalwijk, 18 Juni 1886. De burgemeester voorn., AUG. VAN GROTENHUIS. De burgemeester van Waalwijk verwittigt de ingeschrevenen voor de sehutterij, dat de alpha- betische naamlijst van al de personen, die aan de schutterij, volgens de wet van 11 April 18*27, in dit jaar moeten deel nemen, ter visie voor een ieder zal liggen op het raadhuis dezer gemeente van den 19 tot den 27 Juni 18S6, des voorraiddags van 9 tot 12 ure, teneinde eenieder in staat zoude zijn om, ingeval hem op die lijst eenige personen ot omstandigheden mochten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aange- teekend of daarvan moeten wegvallen, deswege aan de commissie uit het bestuurmet het toe zicht over de loting belast, kennis te geven. Waalwijk, den 18 Juni 1886. De burgemeester voornoemd, AUG. VAN GROTENHUIS. Burgemeester en wethouders van Waalwijk ma- V-1A 1886 en dat alzoo de vuilniskar op dien dag en voorts eiken Zaterdag zal loopen van den Hoek naar de Haven en door de Stationsstraat, te be ginnen om HALF TWEE ure aan den Hoek. De ingezetenen worden beleefd uitgenoodigd te zorgen, dat de straat voor hunne woningen en panden vóór het passeeren der kar geveegd is, teneinde het vuilnis kunne worden opgeladen, zoomede dat de vuilnisbakken van particulieren op de trottoirs gereed staan om te worden gele digd terwijl de verplichting der ingezetenen, welke na het passeeren der kar de straat vegen, niet wordt opgeheven om zelf het vuilnis voor hunne panden weg te ruimen. Burgemeester en wethouders vertrouwen dat de ingezetenen gaarne zullen medewerken tot be vordering van de openbare reinheid en zij mits dien zullen zorg dragen, dat aan de voorschreven uitnoodiging stipt de hand zal worden gehouden. Voorts wordt herinnerd aan art. 95 der algem. pl. pol. verordening, waarbij het verboden is op straten, openbare wegen, enz. verontreinigende stoffen te werpen, daar na het in werking stellen van bovengenoemde maatregelen, hierop meer bijzonder zal worden gelet. Waalwiik, den 18 Juni 1886. Burgemeester en wethouders voorn. A. VAN GROTENHUIS. De secretaris F. W. VAN LIEMPT. De burgemeester van Waalwijk brengt ter kennis van de ingezetenen dat van af heden ter secretarie kunnen worden afgehaald de aangevraagde koste- looze vergunningen. Waalwijk, 22 Juni 1886. De burgemeester voorn., AUG. VAN GROTENHUIS. Prins Victor Napoleon wordt spoedig te Brussel verwacht, en de graaf van Parijs heeft aanko ning Leopold bericht dat ook hij voornemene is in de hoofdstad te komen. Don Carlos houdt mede naar men verneemtbinnen eenige dagen eene samenkomst met eenige zijner vrienden te Brussel. De toestand cin de Borinage is eer gun- heeft de grève zich uitgebreid. De correspondent der Eloile Beige zegt dan ook dat de groote meerderheid der arbeiders in de Borinage eenen afkeer heeft van de daden van geweld, van welke enkele plunderaars eD vagebonden het voorbeeld geven. Hij verklaart dat deze meerderheid der bevolking alle achting verdient voor de gezindheid, waarvan zij sedert lang te midden van hoogst moeilijke en drukkende omstandighedenblijk heeft gegeven. Zij zijn wel in staat tot eene werkstaking, laten zieh dikwijls lichtvaardig door onvertrouwbare opruiers daartoe overhalen, maar zoeken op deze wijze alleen verbetering van hunnen inderdaad beklagenswaardigen toestand. Op dit oogeublik doen de meest invloedrijke leiders der werkliedeu hun best om de werk staking te doen ophouden. De aandacht verdient ook, volgens den bericht gever dat iedere werkstaking van onbeschaamde bedelarij in de steden vergezeld gaat. Deze beue laars geven allen voor dat zij tot degenen behooren die door de grévisten belet worden te werken. De correspondent, die zijn leven te midden der mijnwerkersbevolking heeft gesleten en veel sypathie voor haar koestert, geeft nooit iets aan zulks bedelaars. Het beste middel om vau hen af te komen is te vragen naar hun naam en woonplaats. Niet één op de duizend weetof verkiest daarop te antwoorden. Het is het schuim der bevolking. BRUSSEL, 21 Juni. In de zitting van den gemeenteraad heeft heden Paul Janson den bur gemeester geïuterppl,'i'>r^ r,"or oorh<vl manifestatie op 1 achi en eene inl gemeenteraad di bevoegd zou zijn. woorddedat zon en zonder eenig s w festatie verboden werd dat hij slechts gehandeld heeft in het belang der openbare orde en zoo ooit in dergelijk geval zijne beslissing noodig mocht zijn, hij stellig weder zoo handelen zou. mige zijden tegen de hoogere uitgave van 1.400.000 fr. per jaar, welke, aanvankelijk althans uit de toepassing van de overeenkomst zou voortvloeien. Van regeeringswege werd geantwoord dat de lagere tarieven de uitbreiding van het verkeer zouden bevorderen en daarin spoedig de vergoeding voor het verlies zou worden gevonden. Voor 't overige werd betoogd dat een overeen komst als deze moest aangenomen worden zcoals zij daar ligt en dat een verwerping internationale ongelegenheden zou veroorzaken. Er is een wetsontwerp ingediend houdende een crediet aanvraag van 1 millioen tot onder steuning van hen die door hagelslag of stormen zware schade hebben geleden. In den senaat las Béranger Zaterdag zijn rapport voorwaarvan de slotsom was ver werping van het ontwerp tot verbanning der prinsen als onbestaanbaar met de vrijheid en als verderfelijk Yoor de goede betrekkingen met het buitenland. Ook zegt het rapportdat de uitzettin geen zaak is van eene wetgevende vergaderingmaar behoort tot de bevoegdheden der rechterlijke macht. De commissie voor de wereldtentoonstelling van 1889 heeft besloten den ijzeren reuzentoren van Eiffelwaarvan reeds eenige malen gewag is gemaakttoe te laten en de regeering heeft aan dat besluit hare goedkeuring gehecht. Het gevaarte zal omstreeks vijf millioen kosten en vier verdiepingen hebben naar elke waapvan hel nilHlifl- 71 nil /inni1 rviirl/tol - A'.v uooiUOk CÜUG uppci"" vlakte van niet minder dan 125 vierkante meter. De hoogte van het ijzeren gewrocht zal het zevenvoud zijn van die van den Are de Triomphe. Reeds dadelijk na het plegen van den moord op den heer Watrinonderdirecteur der mijnmaatschappij te Decazevillewaren er j:. Nunrrnrrnfi

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1