Engeland. Duitschland. Zwitserland. Oostenrijk, Italië. Bulgarije. Amerika. uitvöêringënT BINNENLAND. "waalwijk Het hoogerhuis heeft bij derde lezing de wet betreffende de verkiezingskosten aangenomen zoomede de geneeskundige wetde wet op de belasting van den wijn en eene financieele wet. Aan de Standard wordt uit Kaïro geseind, dat de berichten uit Soedan hierin overeenstem men, dat de Mahdisten noordwaarts zullen ruk ken zoodra de Nijl stijgt. De oproerlingen zenden weder overal boden heen, die de inboor lingen aansporen zich aan te sluiten bij het leger van den profeet. Van vleescheters gesproken. De Pall Mali Gazette deelt mode dat op de koloniale ten toonstelling Maandag niet minder dan 80.294 personen het tourniquet passeerden een groote menigtemaar deze aten ook niet minder dan 50,000 kadetjes, 5000 groote brooden en 112,000 pond vleesch. Dat wil zeggen ieder man, vrouw of kind at dien dag op de tentoonstelling bijna anderhalf pond vleesch. Hoe gevoelen de vege tariërs zich daaronder Het zoogenaamde manifest der Fenians-tegen Parnell brengt steeds veel opschudding te weeg. Het heden verschenen nommer van het orgaan van ParnelUnited Ireland behelst een aller heftigst artikel tegen de Timesen beschuldigt dit blad dat het bedoeld manifest heeft gefa briceerd om tweedracht te zaaien tusschen En geland en Ierland. De hoofdleiders der Ieren wraken het manifest. Aan de Times wordt uit Durban geseind, dat de spoorweglijn DurbanLady Smith is inge wijd. Door het openen dier lijn worden de Trai.s- vaalsche goudvelden gebaat. De school voor hooger onderwijs voor vrouwen, gesticht door wijlen Thomas Holloway, zal den 30sten dezer maand door koningin Victoria te Londen geopend worden. Deze in richting heeft 600000 pd. st. gekost. De ge bouwen bevatten ruim duizend kamers, behalve de groote zalen als eetzaal, schilderijenzaalhet museum, de bibliotheek en de kapel. De schil derijenzaal heeft ruim 90000 pd. st. gekost. Elke leerling heeft een aparte kamer met studeer vertrek. De aanleg van het nieuwe groote scheepvaart kanaal te Manchester is door de kanaalmaat schappij voor een som van ongeveer 70millioeu gulden opgedragen aan de firma's Lucas Aird en John Aird Sons. Het reuzenwerk moet binnen vier jaren gereed zijn. De commissie van de kamer van afgevaard. van Beiereu heeft met eenparige stemmen besloten het regentschap van prins Luitpold aan te nemen. De kamer zal den 26 dezer ie dier zake eene openbare zitting houden. Prins Luitpold, de tegenwoordige regent van Beieren, vertoont zich bij voorkeur in uniform en leeft over het algemeen zeer eenvoudig op de tweede verdieping van het Leugtenberger paleis op het Odeonplein te München. Hij huwde in 1844 met een prinses van Toscane te Florence, doch is reeds 22 jaar weduwnaar en woont nu met zijn dochter, prinses Therese, die ongehuwd wil blijven en slechts voor de schil derkunst en de weldadigheid leeft. De eerste verdieping van het paleis wordt bewoond door prins Lodewijk, den oudsten zoon van den regent en den toekomstigen koningdeze is gehuwd met de aartshertogin Maria Therese von Este de schoonzuster der koningin-regentes van Spanje Zij hebben elf kinderen. Op de derde verdieping van genoemd paleis huist gedurende zes maanden des jaars de zuster van prins Luitpold, de hertogin Adelgonde van Modena, de goede genius van al haar neefjes en nichtjes. De beide jongste zoons van den regent zijn de nabobs der familie; prins Leopold isgehnwd met de aartshertogin Gisela van Oostenrijk en prins Arnulf met prinses Therese van Lichtenstein. Beiden voeren reeds sedert lang een waarlijk vorstelijke huishouding. Zondagmiddag heeft te Zurich een groote volks vergadering plaats gehad. Ongeveer 10,000 per sonen namen er aan deel. De vergadering besloot unaniem hare ontevredenheid te kennen te geven over de maatregelen die de regeering genomen heeft tegen de werkstakende werklieden. Na de vergadering had een groote optocht door de stad plaats. De orde wc>*d niet verstoord. De nationale vergadering heeft het voorstel tot aankoop der spoorwegen door den staat niet aangenomen. Het heerenhuis heeft alle aan de orde gestelde zaken afgedaan, onder welke de wet tegen anar chistische woelingen, waarna graaf Taaffe, namens den keizerde zitting van den rijksraad gesloten verklaarde. Ten gevolge van de zware regenbuien, die van Zaterdagavond tot Maandagmorgen geduurd hebben en Zondag van een hevigen wind ver gezeld warenzijn de rivieren en beeken bij Weenen sterk gerezen en is aan de wijngaarden en veldvruchten een aanmerkelijke schade aan gericht. De Frans-Jozef-spoorweg is op ver schillende plaatsen ernstig beschadigd. Twee personen zijn bij Weenen door het hooge water verdronken. Ook uit Bohemen Silezië en Hon garije komen berichten van schade door het water aangericht. Bij Kozerad (Hongarije) is Dinsdag bij het oversteken der Sazawa een bootje met 50 kinderen omgeslagen. Tot du toe zijn 25 lijken uit de rivier opgehaald. Dezer dagen heeft weder eene verkooping plaats gehad van eenjarige volbloed-veulens uit de Hougaarsche rijksstoeterij te Kisber. De 19 te koop geboden veulens brachten te zamen f 68,400 op. Dc voornaamete kooper was de bankier baron Gustav Springer, die een heDgst van //Craigmillar" eD „Buzgo's moeder" voor circa f12,000 en nog drie andere veelbeloovende jonge dieren kocht. In de verstandhouding tusschen Italië en En geland is een nieuwe en sterke verkoeling ont staan, Door zich aan te sluiten aan Engelands politiek tegen Griekenland had de minister Ro- bilant zich inpopulair gemaakt. Hij rekende echter op Engelands hulp op koloniaal gebied. Dat hij zich misrekend heeft is nu gebleken. Het kabinet heeft officieus aan de Engelsche regeeriDg laten vragen om vergunning tot het ontschepen van een Italiaausche expeditie te Zeilah om den emir van Harrar te tuchtigen voor den moord op de expeditie Porro. De Engelsche regeering antwoordde echter met eene formeele weigering, zoodat de vraag nu niet officieel herhaald zal worden. De heer Robilant heeft nu in de kamer moeten verklaren, dat op het oogenblik niet te denken valt aan eene tuchtiging van den emir van Harrar. Acht leiders der werkliedenpartij zijn te Milaan gevat. Van de vereenigingen aldaar, die toegetreden waren tot het programma der werk liedenpartij zijn eenige ontbonden tegen de andere is eene vervolging ingesteld wegens samenspanning. In Opper Italië zouden 150 ver eenigingen hare instemming betuigd hebben met bedoeld programma, Te Forli woont een man, die zegt op zijne ontdekkingsreizen in Afrika een grassoort gevon den te hebbenwaarvan het sap het lichaam ongevoelig maakt jegens elke behoefte. Sedert 10 Juni heeft hij niets dan eenige drupppels van dit sap gebruikt. Geneesheerenen personen, die weddenschappen om hem hebben aangegaan, bewaken hem dag en nacht. De man beweert dat hij zestig dagen zonder eten kan blijven, maar men zal zich met 14 dagen tevreden stellen. Succi. aldus heet de man is eenige jaren geleden te Rome geweest, om zijne ontdekking aan den ge zondheidsraad mede te deelen doch men zond hem toen naar een krankzinnigengesticht. De Porte heeft er zich toe bepaald aan de regeering te Sofia in vrieudschappelijken geest opmerkingen te maken over de rede van deD prinsen opnieuw hare vroegere vertoogen in zake het tot stand breDgen der spoorwegaanslui tingen aan te dringen. Uit berichten nit Sofia valt op te merken, dat prins Alexander besloten heeft, voort te gaan op den weg ter verwezenlijking der unie. Men is intusschen bevreesd dat eene Russische be zetting den prins daarin zal verhinderen. In de kamer had Woensdag eene levendige besaadslaging plaats over het adres van antwoord, naar aanleiding van het ontwerp van de minder heid der commissie die aandringt op het in- lasschen eener zinsrede in het adres houdende afkeuring van de staatkunde der regeering. Een hevige brand heeft te Boston gewoed in de werkplaatsen van de tramwegmaatschappij aldaar. Acbt menschen zijn in de vlammen omgekomen en velen worden nog vermist. De brand is vermoedelijk aan boos opzet te wijten. In Amerika wordt veel geld verzameld voor den Ierschen verkiezingsstrijd. Twee zuiver Amerikaansche bladen de New York Sun en de World openen in hunne kolommen inschrijvingen voor dat doel. Bisschop mc. Qucidhet opperhoofd der katholieke kerk in den staat New York zond honderd dollars met een briefwaarin hij zegt met vreugde te zien, dat Ierland bewijst de eerste eigenschap te bezitten van een vrijheidlievend volk dat het namelijk weet te lijden zonder den moed te laten zakken of wauhopig te worden. Zondag 27 dezer, 's midd. 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooien, in de zaal Musis Sacrum 1 Abendlied. Abt. 2 O Welt, du bist so wunder scbönn. Meijroos. 4 Aan de phantasie, Meijroos. Waalwijk, 26 Juni 1886. De telegrafist 2e klas J. Sraitz is verplaatst van Rotterdam naar Waalwijk. In plaatst van J, A. van den Bogaard, die wegens ziekte eervol ontslagen is, is door den gemeenteraad van Drunen benoemd tot onderwijzer aan de openbare school in de kom gemeenteAnt. Brokgeboren aldaar, thans onderwijzer te Rozendaal. De minister van financiën maakt be kend dat de in art. 1 der wet van 9 Mei i««r fSthl Nn ngenoe schuldbekentenissen aan toonder, van Maandag 12 Juli 1886 af bij de betaalmeesters in de hoofdplaatsen der provinciën en te Rotterdam tegen 3Y2 pCt. schuldbekentenissen van gelijke nominale bedragen ter verwisseling kunnen aangeboden worden. (Zie voor nadere bij zonderheden de Staats Ct. De liedertafel „Oefening en Vermaak van Waalwijk en Besoijen" bereidt haren leden tegen kermis een waar kunstgenot. Zij zal dan uitvoeren het vermaarde concert-drama van Henri F. R. Brandts-Buijs „Albrecht Beiling". De rol van Anna zal gezongen worden door eene zeer gunstig bekende, talent volle dillettante, die voor het eerst zich hier te Waalwijk zal doen hooren. Wij herinneren er onze lezers aan, dat met 1 Juli a.s, een nieuw telegramtarief voor het internationaal verkeer hier te lande in werking zal treden, dat op de telegraafcon- ferentie, van 10 Augustus tot 17 September 1885 te Berlijn gehouden,, vastgesteld is. Volgens dat tarief zal de prijs bestaan uit een taks per woordzonder eenig vast recht, zooals thans bij de biunenlandsche telegram men wel het geval is. De prijs zal voor de meeste staten lager zijn dan tot nog toe bepaald was. Na 1 Juli zal b. v. een telegram van 15 woorden uit Nederland kosten: naar Denemarken fl.60 (thans nog f2.naar Spanje f2.15 (thans nog f 3.30), naar Zwitserland f 1.60 (thans nog f2.20), naar Duitschland f 0.90 (thans nog f 1.15), naar Frankrijk evenwel f 1.55 (thans nog f 1.50) en naar Turkije f4.25 tegen nu nog f4.10. De namen van plaats en land van bestemming mogen voortaan op de adressen in één woord geschreven en dan ook als één woord gerekend worden. - In 1886 kunnen'worden aangesteld 16 surnumerairs der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen. In November van dit jaar zal op nader te. bepalen plaats en tijd het vergelijkend examen worden afgenomenwaartoe de ver- eischten zijn omschreven in de St. Ct. No. 146. Tevens zal gelegenheid worden gegeven tot het afleggen van het examen voor de betrekking van adspirant verificateur, waarvan het programma mede in hetzelfde nummer de St. Ct. is opgenomen. De verzoekschriften, om tot die examens te worden toegelaten, moeten voor of uiterlijk op 1 Sept. bij het departement van financiën zijn ingekomenvergezeld van de noodige stukken. Zijdie verlangen voor beide be trekkingen in aanmerking te komen, moeten hiervan in hun verzoekschrift uitdrukkelijk melding makenmet opgave in welke zij bij voorkeur plaatsing zouden wenschen. Nadere inlichtingen omtrent de betrekking van adspirant verificateur en de daaraan ver bonden belooning en vooruitzichten, zijn te verkrijgen bij de controleurs der directe be lastingen invoerrechten en accijnzen. Men schrijft uit Oisterwijk van 23 Juni: Het 13de Zuiderzendingsfeest, heden hier gehoudenslaagde uitnemend. Vrij mocht van ochtend de wind uit het Westen waaien en mochten donkere wolken met regen dreigenondanks de voorspelling van den barometer bleef het weer den gan- schen dag zoo goed als men het had kunnen

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2