Nummer 54. Donderdag 8 Juli 1886. 9e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING. ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Spanje. UITGEVER: Waalwijk. ii De Echo van het Zuiden, i Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. UVi> ,JJtUt(. ..tJ.it De burgemeester der gemeente Waalwijk Maakt bekend a. dat de herbergen en tapperijen, gedurende de kermisdagen, aanvangende Zondag den llen Juli en eindigende Zondag den 18en daaraan volgende kunnen open blijven tot 12 ure des nachts b. dat gedurende genoemde dagen de kramen, spellen en tentenvan welken aard ookdes avonds ten tien ure moeten gesloten zijn. Wijders wordt men herinnerd dat het verboden is op de openbare straten en pleinen met geld of om geldswaarde of eenig hazardspel te spelen, alsmede datgene te vertoonen of ten gehoore te brengen wat tot rustverstoring aanleiding kan geven. Waalwijk, 7 Juli 1886. De burgemeester voorn., AUG. VAN GROTENHÜIS. Nog is de akelige vondst in de rue de Fonsny waarvan uwe lezers de bijzonderheden kennen niet volkomen opgehelderd. Terwijl de justitie nog te vergeefs een antwoord zocht op de vraag hoe de zak met zijnen huiveringwekkenden inhoud uit de snijkamer daar gekomen kon zijn, Komt le Nouvelliste verhalen, dat Woensdagavond aan het station Vilvoorde een koffer is uitgeladen komende van Brussel noorderstation, waaruit eene vreeselijk geur zich verspreiddehetgeen den stationchef aanleiding gaf de politie te waar schuwen. Deze opende den koffer en vond daar in den romp eener vrouwzonder hoofd en ledemateD. Natuurlijk dacht men terstond aan de akelige vondst te St. Gilles en per telegraaf werd de Brusselsche justitie van de ontdekking verwittigd. De rechter van instructie is terstond naar Vilvoorde vertrokken waar door een ge neesheer een onderzoek bewerkstelligd is, zonder Advertentiën 1—7 regels f 0,60 daarbo-eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van A.DOLF Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel hebben. Daartoe was het vervoer der treurige pverblijfselen naar Brussel noodig, hetgeen plaate heeft gehad. Aanvankelijk meende men dat le Nouvelliste de dupe van een of anderen would be grappenmaker geweest wasdoch het verhaal is maar al te waar gebleken. In de duistere zaak is eindelijk licht gekomen en met zekerheid weet men thansdat er geen aardigheid in 't spel is. Het is gebleken dat het lichaamdat in een koffer aan het station Vilvoorde is gevonden, behoort bij de ledematen, die in een zak in de rue Fonsny te Saint Gilles gëvonden zijn. Door een kaartje, dat zich in den koffer bevondheeft men licht over deze geheimzinnige zaak verkregen. Op het kaartje s^ond de naam vermeld: Mme. Rondelet, Saint-Gilles, aan welk adres de justitie zich heeft vervoegd.^ Bij eene eerste huiszoeking heelt de justitie niets bijzonders ontdektdoch zij vond wel aanleiding om den minnaar van mme. Ron delet mede naar het politiebureau te nemen. Gistermorgen is ook zij zelve gearresteerd niet tegenstaande zij bleef beweren niets van de ge heele zaak af te weten. Masquellier, de minnaar, heeft eindelijk gistermiddag bekend, dat acht dagen geleden bij mme. Rondelet een 30 a 35 jarige zwangere vrouw gekomen is om van haar geneeskundige hulp te ontvangen. In den nacht van Zondag op Maandag hoorde hij gekerm en Maandagmorgen om 9 uur overleed de vrouw na eer.e ontijdige bevalling. Op verzoek van mme Rpndelet heeft hij het lijk naar de vliering ge bracht ten einde het te verwijderen. Met een gijoot keukenmes heeft hij toen het hoofd en de ledematen van het lichaam gesneden, waarna hij de ledematen in een zak heeft gedaan dien hij des avonds in een openstaande deur in de Rue Fpnsny heeft geworpen. Het lichaam zelf heeft hij in een koffer gepakt, dien hij den volgenden avond naar Vilvoorde verzonden heeft. Het hoofd alpook het onvoldragen kindis des nachts ver brand. De man zeide met het ontleden van het lijk drie uren bezig geweest te zijn en verklaarde zoo onder den invloed van de vrouw gestaan te hebben waarmede .hij omging, dat hij de van quellier, dat hij zich door zijne bekentenis verlicht gevoelde. Men weet nog niet, wie het slachtoffer van de strafbare praktijk van vrouw Rondelet is; Masquellier kende haar naam niet, maar wist alieen dat zij Fransch en Vlaamsch sprak en uit Mechelen of Brugge was gekomen. Vrouw Ron delet heeft reeds voor een feit van denzelfden aard waaraan zij zich thans heeft schuldig ge maakt, drie jaren gevangenisstraf achter den rug. Volgens het dagblad Paris.zouden elf Fransche torpedobooten op den Atlantischen Oceaan door een nevigen rukwind zijn overvallen en acht met man en muis zijn vergaan. De minister van marine spreekt formeel dit bericht tegenen verklaart dat alle Fransche torpedo-booten op dit oogenblik in onze havens zijn. Prins Victor heeft zijne moeder, die hij te Moncalieri bezocht heeft, verlaten om naar Brus sel terug te keeren. De moeder heeft vele po gingen bij hem aangewend om te blijven totdat zijn vader, prins Jéröme Bonaparte zou aan komen. Maar het was alles vruchteloos. Er moet zelfs eene levendige scène tusschen moeder en zoon hebben plaats gehad en het is gebleken dat eene verzoening tusschen vader en zoon eene onmogelijkheid is. De bewoners van Corsica hebben tegen woordig weder meer dan ooit te lijden van de talrijke rooverbendeo. Daar moeten tegenwoordig ruim 500 roovers zijn, die de wegen-onveilig maken, en aan de gendarmes weten te ontsnap pen. Zij schromen dikwijls zelfs geen gevecht met de gewapende macht. In de laatste maan den werden zes gendarmes ernstig gewond in gevechten met roovers. De bisschop van Ajaccio werd onlangs te Piedicroce aangehouden door rooversdie hem echter niet bestalen en geen losprijs voor hem vorderden maar hem alleen dwongen een beambtedie hun onaangenaam wa9te ontslaan. Voor het uitroeien van de roovers vindt men weinig steun bij debevolking van het platteland, die te bang is voor latere wraakoefeningen. Vol- menniet van de rooverplaag gen van wapenen af te schaffen en de recht spraak der gezworenen in gevallen van moord op te heffen. Doorgaans toch veroordeelt de jury ds roovers, die in handen van het gerecht vielen, tot geen zwaarder straf dan eenige jaren dwang arbeid. Zondagavond had het feestmaal der jour nalisten van de monarchale drukpers in de pro vinciën plaats. De heer Lambert deSaint-Croix, de erkende vertegenwoordiger van den graaf van Parijs, verklaarde dat de royalistische partij één en hetzelfde hoofd hoeft, ééne en dezelfde hoop, eén en hetzelfde doel. Hij eindigde met eene aanbeveling van een bondgenootschap tusschen alle conservatieven voor eene herziening der con stitutie door wettige middelen. De toosten „Tot wederziens en „Leve de koning!" werden levendig toegejuicht. De zuivere legitimisten ook „Witten van Spanje" genoemdomdat zij het het pretendent schap van den graaf van Parijs verwerpen en een afstammeling van de Spaar.sche Bourbons don Carlos of een zijner rechtverkrijgenden op den Franschen troon hebben willen hebben te Parijs ten getale van een 200 personen eene vergadering gehouden onder voorzitterschap vau generaal Catheliueau. De zaal was rijkelijk ge tooid met de witte vlag. De graaf van Parijs en de Orleansen in het algemeen werden vree selijk doorgehaald. Zij werden „overweldigers" geuoemd „deserteurs", en de kreten W'eg met hen! Weg met de deserteurs!" werden herhaals delijk aangeheven. Een der sprekers de heer Duveruezeide Fiüis Galliae Ilct is gedaan met Frankrijkals het zich niet werpt in de armen van de legitieme monarchie. Het Orleanis- mevoegde hij er aan toe is als de giftboom, die degenen doodt, welke zich onder zijne schaduw nederzetten. Ten slotte is eene lange motie aangenomen overeenkomstig de zuivere legitieme begrippen van ouds en vol gal tegen de Orleansen. MADRID, 3 Juli. De kamer heeft het adres van antwoord op de troonrede aangenomen met

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1