Nummer 59. Donderdag 29 Juli 1886. 9e Jaargang. fi ill, Gemeenteraad van Waalwii Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANTOON TIELEN, UITGEVER: Waalwijk. STAAT VAN BRIEYEN De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels ƒ0,60 daarbo/eu 8 cent per regeJ, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van A.DOLF Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de 2e helft van Mei. Van Waalwijk. T. van Rijswijk Tilburg. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. OPENBARE VERGADERING op Vrijdag 23 Julinam. 7 uur. Tegenwoordig alle leden uitgenomen de heer Baijeus. Voorzitter de burgemeester jbr. Van Groten huis. De voorzitter opent de vergadering en zegt „'t is u bekend M. H., dat er niet lang ge leden pogingen zijn aangewend, om het gedeelte Waal wij k-Zwal uwe, van de lijn Zwaluwe-'s Bosch, in exploitatie te krijgen. Eene commissie, waar van behalve ik deel uitmaakten de president der kamer van koophandel alhier, de burgemoes- ter van Raamsdonk en de secretarie Van Liempt, heeft alles aangewend om den minister over te halen. Reeds waren wij op 't punt om den heer Vrolik, directeur-generaal der staatsspoor wegen te gaan spreken, toen wij van ZEd. bericht ontvingen dat de zaak zoo goed als haar beslag had, en een onderhoud met ZEd. dus misschien wel overbodig zou zijn. Ik breng bij deze hulde aan de personen, die mij in deze hebben geholpen, want, gaarne beken ik het, alleen was ik daartoe niet bij machte daar ik nog niet bekend ben met alles wat daarop betrekking heeft." De secretaris geeft voorlezing van de twee brieven lo. Van den minister van waterstaat aan den directeur-generaal der exploilatiemaat- schappij. In het eerste schrijven meldt de minister den directeur dat het gedeelte ZwaluweWaalwijk met 1 October zoover gereed zal zijn, dat het in exploitatie kan worden genomen in het tweede deelt de directeur den minister mededat de exploitatiemaatschappij bereid is het gedeelte ZwaluweWaalwijk met 1 October als locaal-spoor in exploitatie te nemen onder voorwaarde nochtans dat de maatschappij ge rechtigd zal zijn de lijn Zwaluwe's Bosch als die geheel gereed isals locaal spoor te blijven exploiteeren, zoolang zij niet minstens f 5000 per kilomer opbrengt. De heer Zijlmans //de ontvangen mededee- lingen zullen zeker een aaDgenamen indruk maken in Waalwijk het lang verwachte tijdstip nadert dus met rassche schreden. Ik wensch een woord van dank te brengen aan de persoondie in deze het initiatief heeft genomen, ik bedoel namelijk onzen geachten voorzitterdiehoewel nog slechts korten tijd hier en nog niet genoegzaam met alles bekend toch ijverig in de weer is geweest om het initia tief te nemen. Ik twijfel niet of de raad en de gansche ge meente zullen hiermede instemmen. (Bijval der leden.) De voorzitter „wat ik gedaan heb deed ik omdat het mijn plicht was; ik mocht mij daarbij verheugen in den steun van het bestuur en den raad die hulp blijf ik inroepen, want bij het opmaken der gemeentebegrooting zal ik die zeer noodig hebben. Ik verheug mij te meer over het thans gespro kene, omdat de „Maasbode" indertijd heeft ge schreven, dat men niet kon begrijpen hoe men een burgemeester zulk een eer kon bewijzen, van wien men niet wist of men iets goeds van hem had te wachten. Ik hoop dat dit weldra uit het geheugen zal zijn gewischt; ik zal alles doen wat strekken kan in 't belang van heel Waalwijk in 't algemeen en van al de inwoners in 't bij zonder." De heer Hoffmans „gaarne sluit ik mij aan bij het door den heer Zijlmans gesprokene, maar ik wensch den dank uit te breiden tot alle leden der commissie." vergund M. H., dat ik voor een oogenblik de orde onderbreek, om den raad te betuigen, dat ik zeer waardeer en bijzonder op prijs stel het blijk van vertrouwen, dat gij mij hebt gelieven te geven door mijne benoeming als wethouder. Ik weet dat dit ambt mij oplegt meerdere en andere verplichtingen dau ik tot dusverre als raadslid had te betrachteu. Het spreekt van zelfs dat ik die aanvaard. Niet echter steunende op eigen kracht, maar in het vertrouwen M. H., op gemeenschappelijke samenwerkingwaardoor wij steeds Waalwijk's belang zullen kunnen bevorden." De secretaris leest de notulen der vorige ver gadering die onveranderd worden gearresteerd. Aan de orde I. Adres van den heer A. van den Bergh te 's Bosch, verzoekende levering van gas, ook over dag, voor het drijven van een gasmotertegen betaling van 8 cent per M3 gedurende 3 jaren. De gascommissie adviseert lo. aan adressant gedurende 3 jaren gas te leveren voor een motor, mits hij zich verbinde gedurende die 3 jaren geen stoom- of andere beweegkracht te bezigen. 2o. Den prijs te bepalen op 8 ct. per M3 bij een verbruik van meer dan 3000 M8 p.jaar, bij minder verbruik a 10 ct. p. M8. De commissie acht het in 't belang der ex ploitatie van de fabriek alsook van de industrie, het verzoek toe te staan. B. en W. adviseeren het verzoek in te willigen onder de door de commissie gestelde voorwaarden. Het concept besluit wordt voorgelezen en onveranderd bij acclamatie goedgekeurd. II. Wijziging begrooting 1886. De voorzitter„indertijd is door den raad besloten een bergplaats voor petroleum in te richten. Dit is geschied. Ze is zelfs reeds in gebruik. Er zijn drie Northompompen geslagen ten dienste der brandweer. De reinigingsdienst is in werking. Verder is de post voor het schoonmaken der school (f75) verre overschreden. De aannemings som bedraagt f165. De door een en ander veroorzaak!r kosten De gelden kunnen gevonden worden uit de ver hooging der opcenten op de personeele belasting. De wijzigingen der begrooting zonder stemming goedgekeurd. III. Ingekomen stukken lo. Besluit van ged. st. houdende goedkeuring der gemeenterekening over 1884, tot een bedrag in ontvangst van f 43532.935 uitgaaf f41171.09 Batig saldo f 2361.845 Aangenomen voor kennisgeving. 2o. Adres der scherpschutters vei eeniging alhier, verzoekende eene subsidie van f 30 uit de ge meentekas, ter tegemoetkoming in de kosten van deelneming aan het concours te Bergen-op-Zoom. De voorzitter „B. en W. zijn bepaald tegen het verleenen der gevraagde subsidie." De heer Van Heijst: „zou de voorzitter ons ook de reden willen zeggen, waarom B. en W. zoo bepaald tegen het verleenen der subsidie zijn De voorzitter „wel zeker mijnheer Van Heijst. Omdat er geen geld in kas is, zelfs niet voor de hoogst noodige uitgaven. Als wij een gulden moeten uitgeven, weten wij dikwijls niet waar dien te halen. Ook vinden wij dat jongeluidie voor hun genoegen op een concours gaan schieten, zelf de kosten maar moeten be talen." De heer Van Heijst: „Ik dank den voorzitter voor de. gegeven inlichtingen." Zonder hoofdelijke stemming het verzoek ge wezen van de hand. De heer Zijlmans „ik wenschte den voor zitter iets te vragen betrekkelijk het plan tot verbetering der Kloosterstraat. Hoe staan B. en W. daarmede? Het natie seizoen is aanstaande. Ik zou daarom durven vragen of er reeds een plan gemaakt is De voorzitter„er is een begin gemaakt wij hopen de volgende vergadering een plan van verbetering te kunnen overleggener zal dan voor de uitvoering misschien wel geleend moeten worden; maar de raad kan dan oordeelen." De heer Mombers„ik wensch voor te stellen iemand te nemen voor de werkzaamheden schoonhouden der

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1