Maatschappij van Landbouw, TMIRSIi EZ ELLEN, STAD üEEIITIIEIDENBÉG. VanGend&Loos-H.Colignon&Co, 12 persoons, porcelein Eetservies Laatste Berichten, A. Kemperman. Burgerlijke Stand Handelsberichten. ADVERTENTIEN. JOSBVB SW4iIMAElll &3EUMA 11 BSH4HFS» VAN HEUST, ALGEMEENE De Ondergeteekende Katholieke Illustratie Ex „Soenda", van Soerabaya. 251, 2011 Soerabaya runder ca. 3,16 k. 252635 Soerabaya runder ca. 5,95 253, 560 3,34 o li> on? 5>73 3VERZICHT van den handel in X huiden, leder en schors over de maand October 1886. ONDERTROUWD: ALGEMEENE VERGADERING DE 14e AFDEELING DER NOORDBRABANTSCHE op Woensdag 10 November 1886, N I EU W bericht het reizend publiek, dat hij geregeld van en naar eiken trein station Waalwijkrijdt. Boodschappen ter afhaling te bezorgen aan het Hotel Verwiel. Hoogachtend Waalwijk, 6 November. TWINTIGSTEN JAARGANG Dr. H. J. A. M. SCHAEPMAN Stamni Co. te Vlissingen. Een dergelijke firma is aldaar Diet bekend doch brieven aan haar adres worden door een Duitscher, die te Middel burg woont, aan het postkantoor afgehaald. Eenige pakjes met pommade en electrische bellen wachten nog op dezen bode. Volgens den berichtgever van het Keulscbe blad tracht de politie den persoon op te sporen die aldaar op naam eener niet bestaande firma zaken doet. Door den min. van W. H. en N. is bij zijn beschikking van 4 dezer, no. 55, bepaald, dat het station //Waalwijk" van den spoorweg Zwa- luwe's Bosch voortaan zal worden genoemd //WaalwijkBesoijen." Gisteren is te Besoijen aan eene vrouw door haren echtvriend een gapende wonde aan het hoofd toegebrachtde politie heeft proces verbaal opgemaakt. Uit Maastricht wordt aan het Centrum geschreven: Het gebeurt maar al te vaak wanneer de wetgever een nieuwe wet maakt dat zij dc tegenovergestelde uitwerking heeft. Zoo is bij de wee op den verkoop van sterken drank verboden in een gecombineerde affaire sterken drank te tappen; maar wat is du het geval? Men heeft van het gewoon winkellokaal een klein plaatsje voor den verkoop van sterken drank afgezonderd, ter helft van de gewone deurdikwijls niet grooter dan twee of drie vierk. M., uitkomende op de openbare straat. In dit lokaaltje ziet men aanhoudend mannen en vooral vrouwen uit den lageren stand ach tereenvolgens een wippertje nemer.zonder door iemand gezien te worden, daar in zulke lokaaltjes de gordijntjes zorgvuldig zijn neergelaten. Vroeger was men huiverig om in een open baren winkel of gewoon schenklokaal binnen te gaan, waar men door iedereen gezien kon worden, maar door deze verandering is men beveiligd voor het oog van anderen. Hier treft men zulke lokaaltjes in massa aan. Dinsdag in den vroegen morgen geraakte een kapitale boerenhuizinge ondör Nieuwolda in brand. In een oogenblik stond de groote schuur, nog bijna geheel gevuld met ongedorscht koren, in vollen gloed zoodat aan redding van dat gedeelte niet viel te denken. Vier paarden en een stier zijn in de vlammen omgekomen. Het voorste gedeelte van het gebouw beschermd en van de schuur afgesloten door een zwaren muur, een zoogenaamden brandgevelis met behulp der brandweer behouden gebleven. Alles was verzekerd. Te Woensel had Dinsdag een treffend on geval plaats. Zekere Reinders van Achtvan Eindhoven naar huis keerende, ontmoette op weg zijn buurman wiens paard voor een kar ge spannen op hol ging. R. wilde het paard tegenhouden doch kreeg toen een der hurries tegen het hart met het ongrlukkig gevolg, dat hij korten tijd daarna overleed. LONDEN; 5 November. De Standard ver neemt uit Sofia dat er door de Sobranje eene geheime vitting is gehouden, in welke verworpeo werden de voorstellen van Zaukoff, houdende dat het regentschap bjhoort af te treden en de Sobranje moet worden ontbondpn. Russische agenten doen verzoekschriften rond gaan ter onderteekeningin welke de bevolking aan den czaar vraagt Bulgarije door zijne troepen te laten bezetten. HANOI, 4 November. In de provincie Than- Hoa heerscht thans rust en vrede. Er is in het algemeen groote vooruitgang merkbaar. Den 30sten October is Cao-baog bezet door db Franschen onder aanvoering van Munier. De Franschen hadden bij deze operatie geen enkelen doode of gewonde. SEMLIN 4 November. Het Servische kabinet wordt in zijn voortbestaan bedreigd door geldelijke moeilijkheden. Ondanks de gunstige stemmingen der Skupschtina, heeft de minister van fiuanciën zijn ontslag ingediendhetwelk echter door den koning niet is aangenomen. Ook het aftreden van Garatschanire wordt aangekondigd maar dit schijnt onmogelijk. ROME 5 November. Volgens eene dépêche uit St. Petersburg loopt aldaar het gerucht, dat prins Nicolaas van Montenegro de candidaat voor den Bulgaarschen troon zal zijn. TIRNOVA, 5 November. De verwarring is weder grooter dan ooit. Terwijl gisteren het streven, om met Rusland tot geheele verzoening te komen de bovenhand scheen te verkrijgen is heden weder alles veranderd. De Sobranje heeft het onderzoek der ge loofsbrieven ten einde gebracht. Er heeft zich geen enkel nieuw feit voorgedaan met betrekking tot de toenadering tusscnen de aanhangers vau Zankoff en de regeering. TIRNOVA, 5 Nov. Zankoff handhaaft als noodzakelijk een aftreden van het regentschap en het ministeriebenevens ontbinding van de kamer en vorming van een ministerie zonder regentschaponder den invloed van Kaulbars. Het gouvernement echter wijst die voorwaarden af en meent dat de machtdie het zal moeten opvolgen, moet saamgesteld zijn uit een regentschap en een ministerie. Het wil ook dat de nationale vergadering vrij gelaten worde tot het samenstellen van een gouvernementdat alle partijen zou moeten omvatten. Daarom zou de vergadering zich ontbinden, zonder tot verkiezing van eenen vorst over te gaan. Dit schijnt het uiterste der concessiën van de huidige regentschap te wezen. WAALWIJK. van af 21 Oct, tot en met 5 Nov. 1886. GETROUWD Petrus Josephus Goosscns met Sophia Verhoofstad. Godefridus Smolders met Wilhelmina Hamers. Gerardus Hendrikus van der Wiel met F^an- cijna van Delft weduwe van Laureus Snijders. Franciscus Johannes van der Gouw met Jo hanna Amerdorffer. BEVALLEN: Henriette Verwiel geb. Van Mierop, zoon. Maria Catharina van Ertrijk geb. Hoofs z. Clara Maria Simons, geb. Beset d. Maria Christina vaa de Griendt, geb. Hofs d. Johanna Bergmans geb. Siegers d. Adriana Kleijberg geb. van Delft z. Gertruda Wilhelmina d6 Bree geb. Brans z. Pieternella Johanna van Tussenbroekgeb. Huijsman z. Elisabeth van Riel geb. Lieshout z. OVERLEDENAntonius Josephus Verdonk, 4 maanden. Arnoldus van den Hurk 11 m. Johanna Maria de Visscher, echtgenoote van Nicolaas Maaijwee 50 jaren. WAALWIJK, 5 November. De aanvoer en de handel ter veemarkt waren tamelijk beduidend. Prijzen dientengevolge wel zoo vast. Kalfkoeien f145 285. Dito vaarzen f95.00 a 180. Biggen f4.50 a f7.75. Ter botermarkt aangevoerd 1123 KG.van 0. 1.05 per KG. verkocht. Eieren f 5.00 a 7.25 per 100 stuks Granen voor comsuniptie vluggerde markt is stijgende. De handel in huidenleder en schors is stil. Er gaan slechts enkele partijtjes van de hand voor dadelijke behoefte. AMSTERDAM5 November. Bericht van de makelaars Brouwer, Ancher Dordregter. Huiden. In afwachting der inschrijving op 9 Novenber e. k. zonder eerste handsaf doeningen. Iulandsche artikelen mede zeer stil. ROTTERDAM, 20 Oct. 1886. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELM AN Verkoop bij inschrijving op Woensdag 10 November 1886's middags 12 ure. Elk nummer afzonderlijk. Bij de heeren A. C. FRASER Co. Ligplaats Boompjes no 28. Ex Zeeland", van Pasoeroean. No 247, 914 Pasoeroean en Soerabaya-aard runderhuiden, ca. 3.18 kilo. No 248, 562 Pasoeroean en Soerabaya-aard runderhuiden ca. 5,97 k. No 249, 122 Pasoeroean en Soerabaya-aard runderhuiden ca. 8,01 k. No 250, 41 Pasoeroean-aard buffel ca. 8,15k. o n 256, 135 5,85 25719 3,58 25831 6,52 25912 4,25 k. Ex „Bornholm" van Libau. In partijen van 5 balen. 260/291, 159 balen, ca. 15000 k., Rus sische paardenmanen. 2928 balenca. 1000 k., Russisch paardenhaar. (Lange staarten.) 293. 1 baal, ca. 70 k., Russisch paar denhaar. (Halve staarten.) Bij de heeren Van Overzee Co. Ligplaats Bierhaven 5. Ex „Zeeland" van Padang. 294, 171 Padang runder ca. 4.24 k. ^,33 Bij de heeren W. Schöffer Co. Ligplaats magazijn A., Feijenoord. Ex „Resolutie" van Macasser. 296. 195 Macasser runder ca. 8,33 k. Bij de nieuwe Afrik, handelsvennootschap. Ligplaats magazijn 3, Feijenoord. Ex „Afrikaan" van West-Afrika. 297, 1196 Afrikaan, runder ca. 4,68 k. 298, 199 5,15 299. 19 antilopen 7,95 300 30 diverse Afrikaansche huiden (20 hertevellen, 7 buffel en 3 Quagga), ca. 6,46 kilo. Waalwijk2 November 1886. Bij ons vorig overzicht gaven wij als onze opinie te kennen, dat, bij de te vtrwachten diverse partijen huiden, de markt er niet op zou vooruit gaan. Dat wij goed gezien hebben blijkt uit de verschillende berichten van de voornaamste Europeesche markten. De tendenz is zwak en de vraag evenzeer; kan het anders of de prijzenalthans van eenige soorten, met name o.a. zware gezouten ossen, zullen nog verder reculeeren Datintegenstelling hiervan gezouten zo merhuiden, waarvan de voorraad hoofdzakelijk te Antwerpen thans slechts gering is, betrek kelijk hoog worden gehouden, verwondert ons niet, doch wij gelooven toch niet, dat zij de volle prijzen van fr. 70 voor 25/32 kilo en fr. 65 voor 20/25 kilo zullen kunnen bedingen. Het verschil is te groot met goede leerige winterhuiden en nog grooter met een paar beschreven partijen iet wat rood op vleesch, overigens goede huiden, waarvan nog eenige kavels aanwezig zijn. Niet minder attentie verdienen de Rio- Grande huiden, zoowel te Havre als te Ant werpen aan de markthoofdzakelijk echter op laatstgenoemde plaats, alwaar de voorraad in die provenance werkelijk beduidend is. Zeer wijselijk heeft menwaarschijnlijk om de markt niet te overvoeren, waardoor men de prijzen nog meer zou drukken, de laatst aangevoerde ladingen niet ten verkoop ge bracht. In gezouten koehuiden prima waar blijft de voorraad gering en de prijzen souteneeren zich goed. Voor Duitschland vooral is dit steeds een geliefkoosd artikel. Rio-Grande koetjes zijn echter ook ruim ter markt; zomerhuiden 14/20 zijn zeer billijk a fr. 54 tot 56 te koop, in winter huiden minstens 3 a 4 fr. minder. Wij vermeenen dat deze prijzen tamelijk aanlokkelijk zijn voor liefhebbers van mooi licht zooileder. Wij althans zouden voor de Hollandsche looierij zulk goed prefereeren boven de relatief duurdere tusschensoorten waarvan de prijzen, bij een tamelijk goeden voorraad, erg hoog worden gehouden, zie o.a. berichten uit Havre en Liverpool zonder nog van Londen te spreken. Niet minder aandacht verdienen naar onze meening droge huiden. In Havre komt men MET Tilburg, on Al Kaatsheuvel, 30 Ootober 1886- van o.a. te verkoopen 1000 Buenos-Ayres ossen van 15 kg. a fr. 106. In Antwerpen zijn prima droge Buenos-Ayres mataderos ossen te koop h. pl. m. fr. 115. Wij houden deze huidpn voor zeer voordeelig en aanbevelens waardig om er een proef van te nemen. Tweede en derde qualiteit zijn nog billijker te koooen. De voorraad diverse idsn bedroeg te Antwerpen op 30 October 230,281 stuks tegen 182,551 in 1885, 154454 in 1884 238.503 in 1883, 86739 in 1882 en 126,595 in 1881 op het zelfde tijdstip. Te Havre waren op 30 October 1886 ongeveer 181,400 huiden aanwezig. De handel in inlandsche huiden en vellen was iets levendiger; de prijzen blijven statio nair maar toch eer met neiging tot rijzen. Alleen in zware koe- en ossenhuiden blijft de markt flauw en onbeduidend. Voor paardenhuiden blijft goede vraag bestaan. De inschrijvingen op Oost-Indische runder en buffelhuiden hadden weer iets meer succes dan die der vorige maandenhet schijnt dat deze artikelen weer langzaam in prijs vooruitgaan. Zij hebben echter dit met het overig huidenartikel gemeen, dat zij nog lang niet de prijzen behalen van verleden jaar en dat die eerbiedige distantie waarschijnlijk nog geruimen tijd gehandhaafd zal blijven. Duitschland is steeds kooper voor de fijnste overleer soorten, terwijl de Noordbrabantsche looier een goede afnemer is voor de prima en tweede qualiteit huidjes voor zooileder. In leder is de stemming weinig veranderd. Over t algemeen is de uitsnijder en leer handelaar slechts middelmatig voorzien, maar daartegen staat het feit, dat de schoenmaker, liever zelfs de besteldwerker, meer dan ooit zijn leder rechtstreeks betrekt van den looier. Vroeger was dit heel anders; de versnelde communicatie middelen en meer andere fac toren hebben er toe bijgedragen, dat de toe standen ook in den leerhandel gewijzigd zijn. Wij willen niet ontkennen, dat vele leerhan- delaars en misschien wel de voornaamste in de Hollaudsche koopsteden, daartoe ook min of meer aanleiding gegeven hebben. Voor wien deze verandering ten goede zal komen is moeielijk te bewijzendoch wij vermeenen met zekerheid te kunnen zeggendat de looiers zeer verstandig doen om de bakens te verzetten als het getij verloopt. De handel in schors was niet geanimeerd. De gewone eikenschors, welke in ons land genoegzaam wordt geteeld en gekweekt ten behoeve der Nederlandsche looierijen en waarvan vroeger zelfs nog beduidende partijen naar het buitenland werden verzonden, heeft een machtige concurrent gevonden in de verschillende vreemde schorssoorten, zooals Quebracho, Garouille, Dividivi, Yalonea, Kas tanje- en andere extracten enz., waarvan de looier hoe langer hoe meer een ruim gebruik gaat maken. Overgenomen uit het Nieuwsblad voor Neder landsche Leerlooierijen en aanverwante Vakken. des avonds om 6 ure precies, bij de Gebrs Couwenberg, te Kaatsheuvel, waarin de heer QUA DEKKER, rijksveerarts en militair-paar denarts te Breda, als spreker zal optreden over de volgende onderwerpen De aan fok en opvoeding der paarden in verhand met de vereischten .voor de remonte. Daarna verloting van eenige landbourc-werk- taigen. Aan elk lid der afdeeling en aan hen die zich dien avond als lid aanmelden zal een lot gratis worden uitgereikt. Toegankelijk ook voor niet leden. Namens het bestuur secretaris goed op de hoogte van hun vak kunnen terstond vast werk bekomen. Brieven franco, lett. Z., aan den uitgever ANTOON TIELEN te Waalwijk. De Directie geeft aan belanghebbenden kennis, dat van af 1 November aanstaande te Waspik en Raamsdonk gelegenheid zal bestaan tot het dagelijks verzenden en ontvangen van goederen met de stoomboot //STAD GEERTRUIDENBERGtegen billijk tarief. De goederen zullen te Waspik en Raams- donk worden afgehaald en onmiddellijk na aankomst der stoomboot worden besteld. Agent te Waspik de heer H. MONTENS, Harmoniezaal, en te Raamsdonk de heer P. I-IEERE. Tengevolge der opening van de spoorlijn Lage Zwaluwe-Waalwijk, op 1 November zijn de diligence-diensten KaatsheuvelGeer- truidenberg en WaalwijkRaamsdonksveer van af dien datum gestaakt. Het goederenvervoer tusschen Kaatsheuvel, Sprang Waalwijk Capelle Waspik en DordrechtRotterdam geschiedt per trein van 7.10 's morgens, tegen dezelfde tarieven als thans. DE ADMINISTRATEUR. EEN FRAaT- MET DAARBIJ BEHOORENDE Lepels Vorken Messen Groente - lepels etc,, is de prijs, verbonden aan den eersten REBUS van den DER WAARVAN de abbonnementsprijs bedraagt drie gulden zes tig cents per jaar of een cent per dag. Degeeo, die zich op dezen Twintigsten Jaargang abon neert, ODtvangt als gratis-premie het fraai en welgelijkend Portret van den hooggevierden S e h r ij v c r c n Redenaar»

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3