Nummer 89. Donderdag 11 November 1886. 9e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Frankrijk. Belgie. Engeland. Duitschland. UITGEVER: Waalwijk. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels f 0,60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- and worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel De burgemeester der gemeente Waalwijk her innert bij deze de ingezetenen aan het bepaalde bij artikel 3 van het algemeen reglement voor het vervoer op de spoorwegen, luidende Het is aan elk, wien het uit den aard zijoer betrekking niet vrij staat, verboden a. zich te begeven naar wachtkamers en gaanderijen, van waar de treinen toegankelijk zijn, of het station te verlaten langs een anderen weg dan hun door de beambten of bedienden van den spoorweg wordt aangewezen. c. zich te begeven in die gedeelten van sta tions of van den spoorweg, welke niet voortdu rend of tijdelijk voor het publiek zijn toeganke lijk gesteld. d. o. a.rumoer te maken op stations. De burgemeester voornoemd, AUG. VAN GROTENHUIS. Waalwijk, 4 November 1886. leefde meldde zich 's morgens bij haar aan om geld te ontvangen. Dit wilde de vrouw niet geven zij was echter bereid hem een spoorweg kaartje te koopen naar de woonplaats zijner ouders. De man keurde dit goed doch. toeu man en vrouw met hun veertienjarigen zoon h6t huis uit zouden gaan, doodde de man zijn vrouw door een revolver en vuurde vervolgens op zich zelf twee schoten afdie den dood teu gevolge hadden. Dit alles geschiedde voordat de zoon kon tusschenbeiden komen. Het aantal werstakers in het district Charleroi is reeds tot 1800 geklommen. Met Kerstmis zal te Charleroi een groot werklieden- congres worden gehouden. De troonrede tot opening van de wetgevende vergadering zal zonder in bijzonderheden te treden omtrent de ontworpen wet betrekkelijk de legerorganiaatie toch op de noodzakelijkheid wijzen om verbeteringen te brengen in de beslaande militaire inrichting. De regeeriug zal hierom trent eerst afwachten de indiening van het door graaf D'Oultremont aangekondigd wetsvoorstel waaraan het beginsel van den persoonlijken dienstplicht ten grondslag ligt. Het lot, hetwelk aan dat wetsvoorstel beschoren mocht zijn zal het kabinet gelegenheid geven zich van de mee ning der kamer op de hoogte te stellen en daarna zich later verklaren over een combinatiewelke van dien aard zou zijndat een meerderheid daarvoor kunne verkregen worden. Een moord is gep'eegd te Molenbeek-Saint- Jean. Een 49jaiig werkman, die sedert eenigeu -fa——■- !n-nrmin den De tentoonstellingscommissie beeftna eene warme discussie met 21 tegen 11 stemmen besloten 1,500,000 frs. toe te staan voor toren van Eiffel. Louise Michel werd bij het verlaten van een meeting te Charentondoor eenige mannen aangevallen. Vrienden schoten toe om haar te ontzetten en in het gevecht kreeg een van hen een dolksteek. Ten slotte schoot een van Louise's vrienden met een revolver en daarop koos de tegenpartij het hazenpad. Uit Bayonne wordt gemeld dat de Car- listische beweging aan de grenzen voortdurend toeneemt en de grootste waakzaamheid der Fransche en Spaansche autoriteiten eischt. Bij een voorstelling in het „Chatelct" te Parijs vieleu 2 knechts van de zoldering boven het tooneel naar beneden. Gruwelijk verminkt, werden zij naar het gasthuis overgebracht. Men wanhoopt aan hun leven. Het gordijn moest neergelaten en de voorstelliug een poos gestaakt worden. Een reiziger is Vrijdagnacht in een spoor wegcoupé bij Cannes vermoord. Men houdt twee maunendie onder het rijden in dien coupé stapteu en voor het stilstaan van den trein weder vp.nlwenen waren voor de moordenaars. Er heeft zich eene vereeniging van monar chalen gevormd om al de kroonjuweelen, die de regeering te gelde zal maken te koopen en die te bewaren tot tijd en wijle ze weer denzelfden dieust kunnen doen al> vroeger. Het is thans gebleken dat Roze de koffiehuisbediende dien de politie tracht op te sporen als verdacht van den moord op de vrouw van Loyson gepleegd te hebben, reeds meer dan zes maanden een vonnis van twee jaren gevan genisstraf wegens diefstal te zijnen laste had zonder dat hij die ondergaan heeft. In de kamer van afgevaardigden heeft de heer Raoul Duval een der voornaamste woord voerders der rechterzijde na de begrootiDg te hebben gecritiseerd alle partijen in de kamer aangespoord zich te vereeuigen ten einde te komen tot eene goede politiek (Interrupties). Hij noodigde de linkerzijde uit in de republiek elke toewijding en eiken goeden wil toe te laten. De rechterzijde neemt het woord republiek aan. Hij vreest geen vooroord -eler. verbindt zich om de republiek te dienen, zoo deze voor den voorspoed des lands werkzaam is. (Herhaalde toejuiching van de linkerzijde. Interrupties en talrijke protesten van de rechterzijde.) Een dame, die DinsdagAllerzielen de mis bijwoonde in de kerk St. Marie de Battig- nolles te Parijs, bemerkte, toen de coliecteerende geestelijke bij haar kwam dat haar geldbeurs en haar sleutelbos haar ontstolen waren. Zij deelde die ontdekking mede aan een deftig heer naast haar en deze riep zelf ontsteld uit: „Mevrouw ik ben ook bestolen 1 Mijn porte- monnaie is ook weg!„ Hij bood haar aan, met haar naar het politiebureau te gaanom de diefstallen aan te geven ofzoo de dame dat liever had zou hij alleen gaanen ook een aanklacht indienen namens haar. De dame nam dat vriendelijk aanbod gaarne aan. Zij gaf haar lotgenoot haar visitekaartje en de heer ging onmiddellijk heen. Hij begaf zich echter niet naar het politie bureau maar naar de woning der dame. Daar vertoonde hij het visitekaartjebracht de bood schap van mevrouw dat men hem 500 francs zou meegeven._—MjjLtaiLaL-Jtafe^^l&Jfc££k—hfi=. stolen en had geld noodig. De sleutels had hij ook bij zich. De dienstboden geloofden den deftigen heer en gaven hem het verlangde. Eenige oogenblikken later kwam de dame thuis en ontdekte dat de dief niemand anders dan de deftige heer was geweest, die haar nu voor 800 francs bestolen had want in hare beurs waren 300 fr. De gegrondheid der klachten over den toestand van de Engelsche marine is voor eenige dagen opnieuw gebleken bij een proefneming met den Whitehead-torpedo. Men had dien zoodanig geplaatst onder het schip Resistance dat dit vaartuigin theoriegeheel vernield moest worden, en na de ontploffing was hel Bchip slechts eeD weinig beschadigd Men zal dus naar nieuwe verdelgingswerktuigen voor vijandelijke schepen moeten omzien, en de regeering heeft alle reden voor een nauwkeurig onderzoek van alles wat de marine betreft, waar toe zij reeds last gaf. Een noodlottige brand heeft te Ramsgate gewoed ten huize van een aannemer Warden genaamd. De moeder van den aannemer, zijn twee kinderen en de gouvernante kwamen in do vlammen om, en zijn vrouw bekwam zeer ernstige brandwonden. De heer Warden is zoo geschokt door het on geluk dat men vreest voor het verlies van zijn verstand. Een katoenspinnerij van Robert Wright te Forkhillin het Iersche graafschap Armach, is in de asch gelegd door een hevigen brand welke vermoedelijk het werk is van de „mane- schijnbenden.,, De beer Wright was sinds eenigen tijd „geboycott.,, De pachters van het domein Glenry te Mit- chelstown hebben verklaard geen penning pacht meer te betalen als hun niet een vermindering van 30 percent wordt toegestaan. Het kabinet te Weenen heeft op vriendschap- neliik^wiize te Si. Petersburg o-,—

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1