4 Engeland. Duitschland. Oostenrijk, Bulgarije. Turkije. Rusland. BINNENLAND. Van Zondag wordt uit Marseille geseind De waterstand dsr Rhone is een weinig gedaald. Het weder blijft nog steeds dreigende. Bij Avignon zijn de wateren aan het dalen maar de toestand is er nog niet veranderd. De com- municatiën zijn nog steeds gestremd. werden daarbij gekwetst. De menigte drong daarna weer het gebouw binnen, waar vensters en deuren verbrijzeld werden en de hulp van een extra politiekorps was noodig, om haar van het terrein te verdrijven. De sociaal-democratische bond heeft een be sluit genomen inhoudende ./datnu zulk een verachtende houding wordt aangenomen tegenover de eischen der werklieden door ministers die 60,000 gulden 's jaars krijgen, een monstermeeting zal gehouden woiden op Dinsdag 21 November, op Trafalgar-Square om te protesteeren en een deputatie te zenden naar lord Salisbury, om hem te vragen of hij nog langer onverschillig zal blijven voor den nood der werklieden, waarvoor hij verantwoordelijk is. Zaterdag kwam voor het poliliegerecht in Bow- street John Ward de socialistdietrots het politieverbod getracht heeft de menigte op 9 November op Trafalgar-Square op te hitsen. De rechterde heer Vaughan zeide dat de politie, haar macht niet was te buiten gegaan door John Waid het spreken te beletten, en ver oordeelde hem tot tien shillings boete wegens het doen verstoren der vrije passagge. Een telegram uit Caïro meldt dat sir Henry D. Wolff naar Engeland is geroepen. Zijn reis heeft geen andere beteekenis dan een con ferentie te houden met het Engelsche gouverne ment betreffende de Egyptische quaestie. De opstand van den Afghaanschen stam der Ghilzais tegen deu emir Abdurrahman is gedempt na veel bloedstorting. Generaal Ghalam Hydekhan die de opstandelingen te Chuzui had verslagen, telegrapheerde dea emir, dat bij den vijand zooveel verliezen bad toegebracht dat bij wtien wagens vol afgeslagen hoofden raar Caboul zou zenden als oorlogstropheeën." Aan de Daily News wordt uit Odessa ge seind dat de firma Krupp ten spoedigste het zwaar geschut aanvoerthetwelk zij bij contract ter verdediging van Sebastopol moet leveren tegen de aanstaande lente. Aan de Times wordt uit Tirnova gemeld, dat de Sobranjs eene motie van vertrouwen heeft aangenomen in het gereconstrueerde regentschap en in het ministerietevens verklarende dat Karaveloff een landverrader is. De Bulgaarsche regeering heeft aaD den Russischen consulte Burgas, den Russischen kapitein Nabokoff, den hoofdaanlegger van den opstand te Burgas, uit geleverddie door den krijgsraad ter dood veroordeeld was. De Times verneemt uit Petersburg, dat de prins van Mingrelie de candidaat voor den Bulgaar- schen troon zich onderweg bevindt naar St. Petersburg. De gasfabriek te Birmingham is door een hevigen brand vernield. Men heeft gelukkig ontploffingen kunnen voorkomen. Bij het banket in Guildhall, dat gehouden is op den lord-mayorsdagwerden de volgende spijzen in de volgende hoeveelheden opgedisebt: 700 liters schildpadsoep, 140 schotels wild, 400 kuikens en kapoenen 85 eenden 36 hammen, 150 schotels kreeften-salade, 60 vleesch pasteien, 200 borden lekkernijen en twee stukken ossen- vleesch wegende ieder 75 kilos. Wat den wijn betreft: ongeveer 1500 flesschen Champagne, dan nog wijn van verschillende merken Bor deaux Rijn MoeselOpporto Xeres, enz. Om dit alles op te dienen werden gebruikt 4000 couverts, 1200 servetten, 700 meters tafellaken, 300 tafeldienaars die 5 a 6 shilling per hoofd kregen en 26 koks. En ilr r"kfinim^|yffW|ffc|iih De kosten voor het leger zijn voor het volgend jaar begroot op 267.000.000 mark, d. i. 4,226.000 mark meer dan het vorige jaar. De helft van deze vermeerdering is noodig voor het aaukoo- pen van wapen en ammunitie. Yolgans den fabrieks inspecteur te Leipzig, werkten in 1885 van 49,087 arbeiders 10 pct; gemiddeld per dag 12 aren, 41 pet. in doorsnee 11 en 40 pet. niet meer dan 10 uren. Een werkdag van 12 uren kwam voor in de panne- bakkerijeu die des zomers van bet daglicht gebruik maken en 's winters stilstaan, in molens, bierbrouwerijen branderijen en enkele chemische wasch- en appretuur inrichtingen. Eene zoogenaamde «zwarte bende", die de grootste oplichterijen plee de is te Berlijn ont dekt geworden. Sedert eenigen tijd had zich aldaar eene firma Ottlie Co. gevestigd be staande uit vier»firmanten vermoedelijk uit Rusland afkomstig, waarvan de eene, Ottlie, te HamburgLevy te Altona en de gebroeders Beckmann te Berlijn woonden. De gebr. Beck- mann bewoonden twee kostbaar gemeubelde hui zen hielden er drie rijpaarden en verscheidene maitre9sen op na en waren bij alle wedrennen. Bij hunne inkoopen gaven zij valsche adressen op en betaalden gewoonlijk met wissels op vreemde plaatsen. Zoo doende hadden zij verschillende personen tot voor 700,000 mark opgelicht. Een koopman in barnsteen, dien zij voor 12,000 mark hadden opgelicht, kreeg vermoeden en gaf de zaak in handen der politie maar toen deze in het huis van Beckmann kwam, waren de broeders verdwenen de jonge Beckmann had een paar dagen te voren nog 60,000 mark aan bankpapier bij zich. Men gelooftdat de bende naar Rus land is gevlucht, en de verkoop hunner eigen dommen zal de schuldeischers slechts voor een klein bedrag kunnen schadeloos stellen. dadelijk 4000 francs op het vinden van zijn lijk werd uitgeloofd is men daarin niet geslaagd. Naar luid van een telegram uit Rome wordt er op de drukkerij van het Vaticaan eene pau selijke encycliek gedrukt, waarin de legenwoordge kerkelijke staatkunde van de Italiaansche regeering gebrandmerkt wordt. Het hoofd der kerk, wordt onder anderen in dit stuk gezegd, is in de macht der revolutie, die zijne vrijheid bedreigt. Aan den Univers wordt uit Rome geseind, dat de paus aan de nuntiussen bij vreemde regeeringen eene tweede nota heeft doen toekomen over den onkouübaren toestand waarin hij ver keert. Op de onlangs in Italië gehouden anti- clericale congressen is hij bespot geworden is de godsdienst door het slijk gehaald, de afschaf fing der waarborgenwet gevraagd zoomede van art. 1 der staatsregelingwaarbij de katholieke godsdienst tot staatsgodsdienst verklaard wordt, 's Pausen toestand wordt nog onhoudbaarder doordien de Italiaansche regeering aan dit alles medeplichtig isdaar zij den anarchisten vrij spel laat in hunne aanvallen tegen der. Heiligen Stoel. De koning van Denemarken heeft aan het re gentschap verklaard, dat hij in de gegeven om standigheden zijn zoon niet kan machtigen de kroon van Bulgarije te aanvaarden. SOFIA, 15 November, In den nacht van 11 op 12 November is hier eene nieuwe samen zwering ontdekt. Er zijn 50 personen gearres- teeerd. Naar men verzekert heeft de Porte bericht ontvangen, dat de orders tot mobilisatie der troe pen in de Krim voorbereid worden. Zij heeft haren ambassadeur gelast, te St. Petersburg deswege inlichtingen te vragen. Graaf Kalnoky, minister van bui'tenlandsche zaken heeft Zaterdag in de zitting der Hongaar- sche delegatie de beloofde verklaring afgelegd, waarvan het volgende een uittreksel is: De min. maakt onderscheid tusschen de zuiver llougaar- sche en Europeesche belangen. Wat de Oosten- rijksche be'angen betreft, deze berusten op den grondslag vaö beginselen en op het recht dör algemeenc verdragen. Het is eene zaak van het hoogste belang, dat het Berlijnsche verdrag ongeschonden blijve. Aan de mogendheden en aan Oostenrijk werd de belangrijke en moeielijke plicht opgelegd er voor te waken, dat het groudbeginsel der auto- nomische stelling van Bulgarije zooals dit bij tractaten is gewaarborgd, niet geschonden worde. Een moeilijke taak der regeering bestaat hierin, dat hare handelingen niet den invloed ondervin den van eene oogenblikkelijke ergernis door de houding vaD generaal Kaulbars vei wekt. Dan zou men niets verkrijgen van hetgeen een be slissende uitwerking op de definitieve regeling in Bulgarije zou kunnen hebben. Hel is generaal Kaulbars wel geluktden Bulgaren op de meest onaangename wijze Ruslands werking te doen gevoelen, maar tevens is daardoor op nog nimmer bekende wijze de sympathie van Europa voor de Bulgaarsche natie opgewekt. De belangen van Oostenrijk eischen, dat gee- neerlei schending der tractaten plaats hebbe, dat de door Europa gewaarborgde autonomie -hnnrlfp hlMünfii^llMÉBBHBI I De Nowosti onderwerpt Kalnoky's rede aan eene afkeurende kritiek en oordeelt, dat de dub belzinnige inhoud geen waarborg zou kunnen opleveren voor den vrede. Het officieuse Journal de St. Pétersbourg be treurt Kaluoky's woorden. Twee aangrenzende rijken die met elkaar in goede verstandhouding willen blijven zijn elkander eene vriendschap pelijke en billijke waardeering verschuldigd van beider belangen. Hoe denkt Kalnoky overeen stemming te brengen tusschen de door hem ontwikkelde denkbeelden en eenevriendschappe- lijke gedachten wisselingom tot een overleg te geraken met Rusland in verband met de bui tengewone verhouding, waarin dit land tot Bul garije staat. Het blad ziet van eene verdere beoordeeling van Kalnoky's woorden af, ten einde niet door verbittering den toestand ernstiger te maker.. Ook den thans bekendeD tekst der redevoering van lord Salisbury keurt bet Journal op scherpen toon af. Waalwijk, 17 November 1886. De Gemeentebegrooting voor 1887. Begrooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven van de gemeente Waalwijk over het jaar 1887. INKOMSTEN Batig slot der rekening over het dienstjaar 1885 196 Opcenten op 's rijks directe belas tingen en uitkeering van het 4/5 11 H II II n 11 H U H UITGAYEN. Jaarwedde van den buigemeester Jaarwedden van de wethouders Presentiegeld der raadsleden Jaarwedde van den secretaris Jaarwedde van den klerk Jaarwedde van den ambtenaar be last met bijhouden der registers van den burgerl. stand en der bevolkings registers Idem der kiezerslijsten Jaarwedde van den ontvanger Jaarwedde van gaarders der haven gelden 11 Jaarwedde van den veldwachter van de nachtwachters Kosten van kleeding en wapening de ambtenaren van politie n Jaarwedde van den opzichter van den klokkenist ,z van den ambtenaar der boter mijn w ,z van den vasten gemeen tearbeider a ,i van den schatter van het vergunningsrecht van de herschatters van den omroeper en aflezer Reis- en verblijfkosten van com- missien door den raad benoemd w Idem verkiezingen Idem het dagelijksch bestuur Kosten van schoonhouden en meu belen van bet gemeentehuis n Kosten van liebt en brandstoffen 11 van schrijfbehoeften w Briefporten, bodeloonen-'en andere kleine voorschotten u Drukwerken Abonnementen Kosten van het aanleggen der re gisters van den burgerl. stand Idem der kiezerslijsten Aankoop der registers van bevel schriften met de zegelgelden w Aanleggen en bijhouden der leggers van openbare wegen en water leidingen a Aankoop en iubinding van boek werken a Aanschaffing eener toren vlag t, Zegels en dergelijke Zegels van huwelijks afkondigingen Advertentiekosten y Onderhoud van kunstwegen, straten en pleinen ƒ1100, gewone of landwegen ƒ50, bruggen, dui kers, siuizen en riolen f 50 Onderhoud van gemeentetoren en uurwerk Onderhoud van haven, beschoei ingen en havenkade PompeG en putten Onderhoud begraafplaats en lijken huis a 400,— 160, 110. 600, 364, 200. 25,— 56o, 15°»— 365 520,— 75.— 200, 36,— 36,— 200Ü 9°» 20, io» 50 15»— 5°» 100, 20,— 5°.— 40,— 250,— 22,80 110,— 10,— 90 i°,— 25 15 15 20,— 15°»— 1,200,— 10,— 300,— 5° 10,— 11 n 11 li 11 100, 120, 7.333-— 50;— 30,— 295 25.— Daarsteiling van 2 urinoirs voor publiek gebruik Idem van 2 northonputteu voor de brandweer Kosten der gasfabriek Onderhoud van het gemeentehuis Tdem kazerne en wachthuizen Kosten der brandweer Onderhoud poDten en schuiten Idem van het post- en telegraaf- gebouw Idem veldwachterswoning Idem brandspuithui9 Beplantingen op den toegansswe?

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2