SCHOENWERK, ^NOTARIS RANT s's voor een halfjaar, S3 1 m m m u a &A.J.RANT, St. NICOLAAS te WAALWIJK. bij ANTOON TIEEEN, fe WAALWIJK. Men kome zien en oordeele H H. HANDELAARS. HUIZEN, 1 GULDEN. WILLEM COPPENS, heeft een BUITENGEWOON SCHOONE COLLECTIE allerhande artikelen uitgestald ADYERTENTIEN. Prijsopgaaf Gevraagd: publiek verkoopen publiek verkoopen Dus a.s. Donderdag 18 October, is de étalage klaar, 5°>— 5 62,— 6,— 15. -• 3°.— 25 3o° f 3^'3IO'QI JOSEPH SWAGEMAKERS, ADRIANA DE SCHAMPS, BIJ VEILING: op Vrijdag 26 November 1886 BIJ AFSLAG: op Vrijdag 3 December 1886 bericht: dat met 1 November jl. het nieuwe contributie] aar ingetreden is, en VAN AF DIEN DATUM NIET MEER worden aangenomen f 1,50. Bij veiling: op Vrijdag 3 December a. s., Bij afslag: op Vrijdag 17 December a.s., ten honderd van het onzuiver bedrag der opcenten ten behoeve der gemeente geheven op de grondbelasting over 1S85 en op de personeele belasting over het jaar 1884/5 Kosten van verkoopingen en ver huringen Voorschotten voor het rijk wegens reisgelden, huisvestiug, voeding enz. van militairen Justeerloon maten en gewichten Onverhaalbare kosten Premien voor markten Bijdrage bezoldiging veearts Toelage kamer van koophandel Opneming der patenten Kosten openbare boterveilingen Uitkeering aan de gemeente Besoijen wegens 1f$ in de opbrengst van hei grasgewas op den Zomerdijk Huur van een strookje grond achter de school Huur van een locaal voor lijders aan besmettelijke ziekten Idem voor den herijk van maten gewichten enz. Ververschingen voor 't stembureau Kosten voortvloeiende uit politie maatregelen Teruggaaf aan belastingschuldigen Gemeente-reinigingsdienst Restitutie van te veel ontvangen rijks-subsidie in de kosten van het lager onderwijs over 1885 Onvoorziene uitgaven Totaal 90,— 7°.— 10,— 2,50 i5 120, ioo, 15 16,40 181,65 205,— 278,67 ƒ35,310,01 ƒ35,310,01 Inkomsten der gemeente Uitgaven der gemeente. Men schrijft uit Den Haag aan de M. Ct.: „Wat ik vernam omtrent de plannen van den heer Heemskerk betrekkelijk het kiesrecht wil ik mededeelen. De bedoeling is om door de grondwet zelve algemeen stemrecht uitte sluiten. De herhaalde verknipping van het land in districten wil men vermijden door een vast ledental aan te nemen: honderd voor de tweede en vijftig voor de eerste kamer. De leden der tweede kamer zouden gekozen worden in zes-en-zeventig enkelvoudige en vijf meervoudige districten; de laatsten zouden tot hoofdplaatsen hebben de vijf gemeenten met meer dan 50,000 inwoners. Het advies van den den raad van state getuigt lang niet van onverdeelde instemming met zoodanige regeling/7 Naar wij vernemen, is een nieuw wets ontwerp tot herziening van de grondwette lijke bepalingen op het kiesrecht Yrijdag jl. bij den raad van state ingekomen. Dagbl. Jl. Zaterdag, bij het vertrek van den stoomtram van de Koningshoeven naar Waalwijk, des namiddags half tweeha.d de hulpmachinist W. Brinkman oud 59 jaren, het ongeluk van de machine te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij met het hoofd op de rails terecht kwam en hem twee wielen van het rijtuig over dit lichaamsdeel heen liepen en hij onmiddelijk een lijk was. Treurig is het lot van zijne weduwe, welke met den verongelukten alles verliest, en te meer wijl zij nog eene gehuwde dochter met vijf kinderen te verzorgen heeft, wier echt genoot ongeneeslijk krankzinnig in het ge sticht te Vucht verpleegd wordt. De verongelukte was een braaf en oppas send man en bij zijne superieuren goed ge zien. Gisteren avond, bij het instappen van den tramterwijl deze reeds in beweging was, miste een der reizigers de trede; hij zou onvermijdelijk onder de wagens verplet terd zijn gewordenindien niet twee zijner medereizigers, die op het balcon stonden, hem hadden gegrepen en vastgehouden, totdat de machinist op hun geroep (den trein stopte. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar een kindermoord onder Babyloniënbroek. De ongehuwde moeder moet reeds hebben bekend. Omtrent een moordaanslag te Geleen meldt men het volgende De door een pistoolschot verwonde Bovens i s nog niet doodmaar dewijl de kogel tot in de longpijp is doorgedrongen, bestaat er weinig hoop om hem in het leven te behouden. Zijn aanvaller N. Eerïonvroeger insgelijks te Geleen woonachtig, is thans te Walsum bij Dinslaken [Pruisen] metterwoon geves tigd. De laatete was naar G. gekomen om eene geldquaestit met B. te vereffenen. In eene herberg ontstond hierover tusschen hen zulk een hevire woordenwisselingdat de herbergier hen uit zijne woning verwij derde. Daar buiten >erd de twist voortgezet, en eensklaps door E. het noodlottig schot op B. gelost. Een uur later v/fis ce maréchaussee te Sit- tard van het geboirde onderrichten kort daarna was zij fer plaatse om van een en ander proces-verbal op te maken. E. had inmiddels zijn heil in de vlucht ge zocht. Daar men vermoedde, dat hij de wijk naar Pruisen had genomenbegaven zich Vrijdagmorgen de brigadier Beltjens en de maréchaussee Deveneins, te paard van Sittard naar Gedenkircheuwelken afstand (21 ki lometer) zij in 67 minuten aflegden. Zij hadden de voldoening, E. aan het station te G. te vinden, juist toen hij een plaatskaartje naar Ruhrort had genomen. Op hunne aan wijzing werd F. door Pruisische gendarmen aangehouden en in verzekerde bewaring ge nomen totdat zijne uitlevering door de Prui sische justitie zal gelast zijn. B. heeft eene vrouwen 5 kinderen, E. eene vrouw en 3 kinderen. Men schrijft uit Limburg De Belgische regeering heeft dezer dagen den invoer van schapen uit Nederland ver boden nadat reeds voor eenigen tijd een gelijk verbod omtrent de varkens is uitge vaardigd. Aan den veehandel is daardoor vooral in Limburg, groot nadeel toegebracht; immers alleen uit die provincie werden soms in eene week meer dan 1000 stuks varkens naar Belgie uitgevoerd. Maar er is meer. Reeds voorlang gaan er in België stemmen op, om ook den invoer van rundvee uit Ne derland te verbiedenen dit zou een onher stelbaar verlies voor de veehouders van ons land zijndaar jaarlijks niet minder dan 80.000 stuks runderen uit Nederland naar België worden ingevoerd. Men kan het natuurlijk der Belgische re geering niet kwalijk nemendat zij, evenals wijmaatregelen neemt voor het behoud van haren veestapel. Maar wat men wel kan doen is aan België elke aanleiding tot het sluiten zijner grenzen voor ons vee ontnemen. Tot dat einde zou het wenschelijk zijn, dat het veealvorens te worden uitgevoerd, aan eene strenge keuring werd onderworpen waardoor aan onze naburen alle waarborgen gegeven worden, dat het naar hen ingevoerde vee gezond en aan geene besmettelijke ziekte lijdende is. Hierdoor zou aan België elk voorwendsel ontnomen worden, om ons vee te weren, wat wel niet in de bedoeling van dat land ligt maar dat toch zou kunnen gebeuren, indien niet bij tijds op de evengemelde of op eene andere wijze daartegen wordt gewaakt. Langzamerhand komt er verbetering in den toestand van handel en nijverheid bij onze buren. De laatste weekstaten in Engeland en Schot land wijzen het uit. De prijzen van kool en coke, ijzer en staal rijzen langzaam, orders waren talrijker. Verscheidene scheepswerven aan de Tyne, de Clyde en elders geraken weer aan 'twerk. De staalwerkers in 'tnoorden van Engeland hebben niet alleen druk werk op 't oogen- blikmaar zelfs voor verscheidene maanden na dezen. De Engineering verwacht verdere verbete ring Wij willen het hopen. Wellicht komt er dan ook een einde aan de malaise in onze industrie Een dor brutale indringers die te Eind hoven bij verschillende inwoners onder bedrei ging met messen, geld afpersten, is aangehouden en gisteren ter beschikking der justitie te 's Bosch gesteld. Te KleingenhoutBeek (Limburg) is het huis met aangrenzende schuren en stalling, benevens de geheele voorraad van granen enz., toebehoorende aan den landbouwer E. Phi lips eene prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 800 a 1000 gulden geraamd. Niets was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Eenige weldenkende dames en heeren te Amsterdam, aan wier hoofd de heer B. H. Heldt staat, zijn op het denkbeeld gekomen, voor hen, die verhinderd worden hun middagmaal thuis te gebruiken en voornamelijk voor kinderen, wier ouders of verzorgers gedurende den dag moeilijk thuis kunnen blijven een inrichting te openen, om hun een middagmaal te bereiden, goedkooper dan dit in de openbare kosthuizen 0 f volksgaar keukens kan worden verschaft. Die inrichting wenschen zij te plaatsen in de Laurierstraaten wel omdat deze straat in een behoeftige wijk is gelegen en tevens het middel punt vormt van niet minder dan 10 ko telooze scholen, met een bevolking van ruim 3000 kin deren. Zij willen gedurende 3 jaren practisch onder zoeken, in hoeverre dit doel te verwezenlijken is, zonderaudere philantropische hulp dau den goeden wil van de leiders der zaak en de geldelijke hulp, tot vestiging der onderneming vereischt. Hun voorloopige raming is gebaseerd op een middagmaal dat slechts 7 cents per portie zal kosten, f 9000 vragen zij van de algemeene lief dadigheid, om gedurende 3 jaren de proefneming te bekostigen. Daarna, vertrouwen zij dat een zoo nuttige inrichting zich zelve zal kunnen be kostigen. Zondag morgen had een spoorwegwachter liet ongeluk van de spoorbrug te Dordrecht ir. de rivier te vallen. Hij werd onmiddellijk gered door den heer W. de J. en diens zoon. die aldaar aan het visschen waren. De spoorwachter, hoewel ernstig aan het hoofd gewond, bevindt zich naar omstandigheden vrijwel. De paardenhaudelaar IT.te Roermond en diens bij hem inwonende neef L. zijn op last van den rechtercommissaris te Roermond, Vrij dagavond aangehouden. Dit staat in verband met een diefstal van stcenen, ten nadeele van de gemeente Roerraoud. 's HERTOGENBOSCH16 November. Bij de heden plaats gehad hebbende verkie zing van 5 leden van de kamer van koophan del en fabrieken alhier zijn herkozen de hee ren Jos. J. van de Ven P. L. Reinders B. Lutkie en J. G. M. van Vugt. Ter voorziening in de vacatureontstaan door het bedanken van den heer G. Boschis gekozen den heer B. van Andel Gz. GETROUWD: van Tilburg, met diemede namens weaerzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Kaatsheuvel, 9 November 1886. van soiled hoofdzakelijk handwerk, voor een op te rich ten winkel. Franco brieven onder letter F 828aan KOOYKERS Centraal Advertentie-bureel te Leiden, te Waalwijk, zal ten veizoeke van den heer WILLEM HON- COOPte Eethen ter herberge van AN- TONIE VAN DER ZAKEN te Besoijen, telkens des namiddags 2 uur, De onverdeelde helft in een perceel uit- muntend Hooiland te Dron-» gelenin de Maaskampen, ge- naamd „den Otterdijk77, sectie A. nos. 111, 112, 113, 748 en 749, geheel groot 4 hectaren 47 aren 31- centiaren. Gemeen met mevrouw GULDEN te Wou- drichem. De jaarlijksche contributie bedraagt slechts NOTARIS tp U/QolTpiilr 170I ter herberge van HUBERT US MUSKENS, te Kaatsheuvel telkens des avonds 7 uur, SCHUUR, ERVEN en TUINEN te Kaats heuvelsectie B. nos. 3038, 3039, 3040 en 3041, samen groot 6 aren 95 centiaren. Behoorende aan JOHANNES KLIJN slachter te Kaatsheuvel. Op het vastgoed kan f 10-00 als eerste hypotheek gevestigd blijven. Oplaag 315,000het meest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verschijnende. DE BAZARGeillustreerd Tijdschrift voor Mode- en H a n d we r k en Maan- dalijks twee nummers Prijs per kwaartaal fl. Jaar lijks verschijnen: 24 Nos niet toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 21 supplementenbevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naamcijfers enz. Abonnementen worden aangenomen hij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- fante den Haagna ontvangst van een post wissel van f 1 voor 6 Nos van ƒ1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 3 ge* knipte patrollen of van /2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen. Zeg Piet, ik ben gisteren avond is eventjes bij WILLEM COPPENS in zijn pop- penwinkel geweest; nu daar komt wat kijken, zoo'n sorteering St. Nicolaas artikelen als daar is geëtaleerd daar sta je verbaasd van te kijkenik geloof waarachtig dat de Franschen Bazar in Rotterdamzelfs de Printeraps in Parijs er de vlag voor moeten strijken; je moet er is heen gaan, je zult je zelf overtuigen dat ik niet overdrijf of bluf; van alles en voor ieder van eiken leeftijd kan je daar wat vinden. dus Pietgaat eerst is kijken met je buurman en dan moet je uw vrouw met de buurvrouw en de kinderen ook er is op uit laten gaanveel geld hoeft ze niet mede te nemen voor weinig dubbeltjes neemt men een volle vracht mede naar huisdus talm niet, doch bijtijds er op uit, daar Her op 't laatst zoo druk kan loopendat men voor zijn duiten soms nog niet te recht kan. Alzoo morgen, Donderdag 18 Octoberuitgestaptdie 't eerste komt heeft voor zich de geheele SORTEERING, kan H geregeldste worden bediend, en vindt 't makkelijkst zijne keuze. St. Nicolaas

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3