Nummer 95. Donderdag 2 December 1886. 9e Jaargang. L Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. 9 U UITGEVER: Waalwijk. Posterijen en Telegrafie. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. iwmiwiii»iMwwaawa««^^ Advertentiën 17 regels f 0,60 daarboven 8 cent per regeJ, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- and worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van &.DOLF Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel Burgemeester en wethouders van Waalwijk gelet op art. 264 der gemeentewet, maken bekend dat het suppletoir kohier van den hoofdelijk en omslag over 1886, door heeren gedeputeerde staten van Noordbrabant, bij besluit van 18 No vember 1886 G no 40 is goedgekeurd en gedu rende vijf maanden op de secretarie voor ieder in afschrift ter lezing is nedergelegd. Waalwijk, den 27 Nov. 1886. Burgemeester en wethouders voorn. De Burgemeester, AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De Directeur van het post- en telegraafkan toor te Waalwijk maakt bekend dat met ingang 28 November 1886 het post- en telegraafkantoor op de Zon- en feestdagen open is van 910 uren voormiddags 121 namiddags en 4—5 alsmede dat op Zondag 5 December a.s. het postkan toor zal geopend zijn voor de aanneming van postpakketten op de hierboven aangegeven uren. Waalwijk 27 November 1886. De directeur voornoemd BAGGERMAN. Een postdiefstal van ongeveer anderhalf mil- lioen francs is op den Belgischen staatsspoorweg gepleegd. De waggon welke de Engelsche post van üstende naar Verviers brengten waar zij verder naar Duitschland, Rusland, Oostenrijk, enz. verzonden wordtis opengebroken en van het genoemde bedrag geplunderd. Volgens officieele mededeeling van de Eu- felsche postadministratie, zijn bij dien diefstal Is&ie in Engeland aangeteekende brieven ont vreemd. De gestolen pakketten behoorden alle tot de mail die uit Amerika over Londen naar Rusland eq Duitschland verzonden was. Daaruit zijn 143 brieven gestolen waarvan de waarde op cén tot ander half millioeu franks geschat wordt. De laatste berichten bevestigen het gerucht niet, dat de Belgische politie op het spoor der dieven zou zijn, die naar het schijnt io de rich ting der Fransche grens gevlucht zijn. Te Verviers is er in een beestenspel iets vreeselijks voorgevallen. Onder de verzameling wilde dieren, waarmede aldaai kunsten vertoond werden was een leeuw Brutus genaamd, twee jaar oud. Hij was van onverbasterd ras, want de moeder had voor S1/^ jaar te Rome den dierentemmer, die met haar reisde, gedood. Brutus had tot nu toe gewerkt onder de bevelen van een dierentemmer van Turksche afkomst, die op het punt stond de verzameling beesten van den eigenaarzekeren Souietover te nemen. Ditmaal had de vrouw van Souiet besloten, zelve Brutus aan eenige personen voor te stellen. Hij werd dus in het groote hok gebracht, waar een der oppassers zekere Grenierzich reeds be vond. De leeuw maakte dadelijk wilde sprongen en brulde vreeselijk. De vrouw van Souiet ziende dat er gevaar was voor Grenierging in het hok maar Brutus, niet gewoon te werken onder de zweep van eene vrouw, wierp zich op haargreep haar bij de keel en scheurde het benedengedeelte van haar gezicht open. De kor nak Bouvillantvloog nu toegreep het woe dende dier bij den bek, dwong hem zijn e prooi los te laten en smeet hem naar achteren. Souiet zelf kwam op dal oogenblik in het hok en werd aan het eene been gewond. De vrouw van Sou- let was gered maar zij was deerlijk gehavend in het gezicht en het lichaam bedekt met bloed In een naburig huis werd haar geneeskundige hulp toegediend. Bouvillantdie alleen met den leeuw in het hok was gebleven, had thans een zwaren strijd met het dier. Er waren oogenblikken dat de een den ander omklemd hield. Brutus zette zijne klauwen in het vleesch van Bouvillant, die in zijne wanhoop tot eene uiterste krachtsinspanning ge bracht beet den leeuw en gebruikte verder allle middelen van verdediging. Eene oppasser greep eer.e hooivork en stootte die in het lichaam van Brutus zoadat deze Bouvillant losliet, die nu eindelijk uit het hok kon komen. Nauwe lijks was hij buiten bereik van den leeuw of hij viel bewusteloos in de armen van het bedienend personeel. Hij was bedekt met wonden doch men gelooft niet dat zijn leven in gevaar is. Het verschrikkelijk tooneel heeft in het geheel 5 minuten geduurd. Maar die minuten schenen eindeloos. In de kamer van afgevaardigden heeft de mi nister-president bij de behandeling der begroo ting van buitenlandsche zaken eenige verkla ringen afgelegd betredende Frankrijks buiten landsche politiek. De heer Delafosse (Bonapartist) had eene opmerking gemaakt over het meer eu meer in zwang komend gebruik om afgevaardigden die tot de partij van het ministerie behooren tot belangrijke posten in het buitenland te benoe- men. Hij zag daarin eene indirecte afwijking van het constitutioneele beginsel, waardoor ver- eeniging van openbare ambten verboden wordt, eu hij gispte dit als een gevaarlijk antecedent van bevoorrechting van partijgenooten. De redenaar sprak daarna over de handelwijze der Engelschen in Egypte. Engeland zeide hij, is begonnen met te zeggendat het Egypte verlaten zou wanneer de orde hersteld zou zijn. Thans echter heet hetdat het land eerst //ge reorganiseerd" moet wezen, en wanneer men wachten moet tot ditin Engelschen zin afgeloopen zal zijn, dan zullen deBritsche troepen het NijHand nimmer ontruimen. Eindelijk bracht de heer Delafosse de Bul- gaarsche zaken ter sprake, waarin hij samengaan met Rusland aanbeval, welks regeering, zeide hij, op den grondslag van het tractaat van Berlijn verlangt te blijven. Do heer De Freycinet antwoordde dal het doel der regeering vóór alles is de instandhouding van den vrede. Het belang der republiek brengt mede den oorlog te vermijden, die den grondslag der republikeinsche instellingen ondermijnen zou. De republiek heeft tal van jaren noodig om de noodzakelijke hervormingen tot stand te kunnen brengen. Iu de Bulgaarsche aangelegenheden, vervolgde de ininis'ermoeten wij ons verzetten tegen de verbrokkeling van het Turksche rijk en op het geschikte oogenblik onze stem doenhooren. In Egypte kunnen wij niet toelaten dat eenige mo gendheid het land in bezit neme. De minister houdt het er voordat ten op zichte van het Suez-kanaal weldra eene bevre digende regeling getroffen zal worden. Hij wijdde ten slotte eenige beschouwingen aan de koloniale politiek welke voor Frankrijk behoort te be staan in het ontwikelen zijner reeds verkregen bezittingen en gegrond moet worden op twee beginselen voorzichtigheid en volharding. Op het hoofdstuk traktementen werd een araendement voorgesteld tot opheffing van den gezantschapsposc bij den paus. De min.-pres. bestreed het, onder aanvoering dat de betrek kingen der Fransche republiek tot het hoofd der katholieke kerk van wezenlijk staatkundigen aard zijn. Men behoeftom dat in te zien slechts te letten op het bestaan van het concordaat en op de diensten welke de katholieke zende lingen in verre gewesten aan de zaak der ko lonisatie, in het belang van Frankrijk, bewijzen. Nadat de voorsteller van het amendement, de heer Michelin was komen verklaren dat de groote meerderheid der Franschen niet katholiek, maar onverschillig ten opzichte van den gods dienst is, werd zijn voorstel met 291 tegen 258 stemmen verworpen. Een ander voorstelom de representatie-kosten voor den gezant op het Yaticaan te verminderen werd eveneens afge stemd. Onder den titel van Manuel dTüstruction Nationale, is in Frankrijk een niet onbelangrijk vlugschrift verschenen, waarop van verschillende kanten de aandachi wordt gevestigd. In verband met de binnenkort te behandelen legerwet, wordt gewezen op het feit, dat in den oorlog van 1870 het Fransche leger zedelijk en in getalsterkte grootere verliezen heeft geleden door de lichamelijke zwakheid der soldaten, dan door de vijandelijke kogels en granaten. Ongeveer 330,000 man waren niet in staat de vermoeie nissen van den oorlog te verduren en werden ziek, of wel 6tierven. Dezb zieken veroorzaakten

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1