Nummer 97. Woensdag 8 December 1886, 9e Jaargang. Toegewijd aan Handel, industrie en Gemeentebelangen. 'buitenland. Belgie. ANTOON TIELBN, Frankrijk Spanje. UITGEVER: Waalwijk. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00. Franco per posi door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Omtrent den grooten postdicfstal op de lijn Ostende-Vervier^, schrijft men uit Brussel het volgende 't Was een vermakelijk tijdverdrijf Zaterdag Zondag en Maandag eenige uren aan de ver schillende stations van onze stad door te brengen. Iedereen, die het voorkomen van een vreemde ling had, werd op den voet gevolgd en wee den ongelukkige, wanneer hij door zijn accent ver raadde, dat hij Engelschman was oogenblikke- lijk werd hij dan in een bureau geleid en niet eer losgelaten voor hij voldoende bewezen had, waar hij db laatste dagen had doorgebracht. Alle hotelhouders kregen last de gangen der logé's nauwkeurig na te gaan en elk verdacht verschijnsel aan de justitie op te geven. Al deze maatregelen hebben nog niets geholpen en het is zoo goed als zeker, dat de dieven reeds het Kanaal waren overgestoken, voordat een deugde lijk onderzoek is ingesteld. De substituut van den procureur des konings, de heer De Roo, is naar Engeland vertrokken om de Engelsche politie in hare nasporingen behulpzaam te zijn. Het ministerieele orgaanhet //Journal de Bruxelles", bevatte dezer dagen eene mededee- ling, dat de diefstal niet zoo belangrijk was als verondersteld werd. Hieromtrent is niets met zekerheid te zeggen, zoolang uit New-York geen bericht gekomen is omtrent der. inhoud der pakketten, die gestolen zijn. Echter is het niet onwaarschijnlijkdat de mededeeliug van het officieuse orgaan als een poging moet worden beschouwd om den indiuk, welken deze dief stal in Engeland gemaakt heeft, een weinig te verzachtenuit vrees, dat anders het vervoer over Belgie te veel schade lijden zal. Een giftmenger, die eonigszins aan het T.pJrU-'-.Pi_mno5tej^loet denkeD, is te Jemeppe Advertentiön 1—7 regels f 0,60 daarbo en 8 cent per regeJ, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven worden 2maal berekend. Advertentien voor Duitsch- and worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel Hij was naar een apotheek van Seraing ge gaan en had daar vergiftige tarwe gevraagd voor het verdelgen van ratten. Hiervan maakte hij een brouwsel voor zijn neefhet had echter den dood niet tengevolge en de voogd ging op nieuw naar den apotheker om hem een sterker vergit te vragen. Deze kreeg achterdocht en gaf hem een geheel onschuldig braakmiddel; hij hield den man in het oog, en toen bij vernam dat de jongen gebraakt had, waarschuwde hij de justitie. Er is nu tevens aan het licht ge komen, dat in den tijd van twee jaar de broeder, de schoonvaderde vader en de moeder van het onmensch met kleine tusschenpoozen zijn gestorven. Zijn moeder was voor 8 dagen bij hem komen logeeren en is in dien tijd over leden. Door al deze sterfgevallen kwam hij in het bezit van 30,000 a 40,000 fr. geldzucht was dus ook hier weer de drijfveer tot de mis daad. Een noodlottige brand heeft Zaterdagmor gen vroeg te Verviers gewoed, in het speelgoed- magazijn van den Heer Xhrouet. Het vuur verspreidde zich snel, het huis stond binaen korten tijd in lichte laaie vlam. Er kwam niet spoedig hulp en toen die kwam ontbraken er nog reddingladdersom de bewoners van het huis die op de tweede verdieping sliepen in veiligheid te brengen. De twee zonen des huizes sprongen door een venster op straaten werden ernstig gewond. De winkelbedienden en een dienstmeisje redden zich ook maar de meesten niet zonder verwondingen. Xhrouet en zijne vrouw kwamen in de vlammen om. Men zag hen voor een venster verschijnen. Er werden matrassen neergelegden men riep hun toe naar beneden te springen. Zij durfden ech ter den sprong niet wagen. Zij zouden nog een oogenblik wachten tot er ladders waren. Maar toen die eindelijk kwamen waren de twee ge daanten voor het venster juist m den rook en de vlammen verdwenen. Generaal Pittié, secretaris van den president der republiek ia overleden. Hij was een soldaat, die zich met roem heeft onderscheiden in den Krimoorlog eu in den oorlog van 1859, gevoerd tusschcn Italië en Frankrijk tegen Oostenrijk. Bij Sebastopol werd hij zwaar gekwetst; ook te Solferino werd hij gewond. In den Fransch-Duitscheo oorlog maakte hij deel uit var. de bezetting van Metz onder Bazaine. Op het ooger.blik der capitulatie wist bij te ontkomen, en hij vervoegde zich bij het leger van Bourbaki. Eenigen tijd daarna diende hij in liet Noorderleger, ouder de bevelen van Faidherbe. Aan den slag van Amiens nam hij een schitterend deel. Een geheimzinnige dood is het onderwerp van gesprek in een der dorpen bij Parij9. Voor on geveer vijf maanden was zekere Lancel, oud kapelmeestereen zwak en ziekelijk grijsaard, daar komen wonen. Bij zijn aankomst had hij zich dadelijk te bed gelegd en sedert had men hem niet meer gezien. Hij had een oppasser, Berry genaamd, die echter zijne avonden en zelfs zijn middagen liever in de kroeg dan aan het ziekbed van zijn meester doorbracht. Als men hem vroeg hoe het met den ouden heer was, antwoordde hij steeds zoo zoo Voor een paar dagen kwam hij weer in het koffiehuis, bestelde zijn glas absinth en voegde er ter loops bij O ja, de oude Lancel is dood Het gerucht van het sterfgeval verspreidde zich snel, en de au toriteiten begaven zich naar het sterfhuis. Van het overlijden wa9 geen aangifte gedaan en geen der gebruikelijke formaliteiten was vervuld. Men vond het lijk van den ongelukkigen Lancel reeds in staat van ontbinding op een vuile matras. Zijn beenen waren kromgetrokken, en het gezicht van den grijsaard had nog een onuitsprekelijke uitdrukking van angst en schrik. Aan de muren zag men duidelijk talrijke bloedvlekken. De kamer naast die, waarin de ongelukkige lag, was zorg- is daarop gearresteerd en het lijk naar de Mor gue gebracht, waar men zal trachten op te sporen wat de ooraaak van den dood is geweest. Bij St. Lucie (Corsica) werd een rooyer- hoofdman, Mattei genaamd, dien de politie sinds lang zocht, door zeven gendarmes achteihaald. Zij waren op het punt van hem te vatten, toen Mattei zijn geweer op hen afschoot, en vervol geus van den bergw#g in de daarlangs stroomende rivier sprong een diepte van 7 meter. De geudarmes gaven het echter niet op. Zij spron gen hem na, Mattei werd gevat, maar een zijner vervolgers vond den dood. Een nieuw Tichborneproces wordt thans, niet in Engeland maar in Spanje voor' de recht bank behandeld. Het dagblad Voltaire deelt er het volgende van mede. Tengevolge vau een tweede huwelijk van zijn vader is Eu9taquio Campo, geboortig van Plasencia, gek geworden. Hij werd opgesloten in het gesticht San Baudilio, waar hij verscheidene jaren gebleven is. In dien tusschentijd is zijn vader gestorven en heeft een groot vermogen nagelaten, dal volgens testamen taire beschikking verdeeld moest worden tus- schen don Eustaquio en de familie van zijn schoonmoedergeboren Prieto. Toen de boe delscheiding zou plaats hebben, werd hei ge rucht van het overlijden van don Eustaquio, dat langen tijd ie Plasencia had geloopen, formeel tegengesproken en op een goeden dag hield de doodgewaande zijn intocht in de stad, waar hij zijn deel aan de erfenis kwam opeischen. De familie Prieto protesteert zij weigert zijn identi teit te erkennen, en er ontstaat een proces. De advocaat der Prieto's komt nu tot de ontdekking, dat de zoogenaamde Eustaquio Campo slechts een oplichter is. Volgens hem is deze man nie mand anders dan een zekere Santa Olalla, die gelijk met den jongen Campo in het gesticht San Baudilio was opgesloten, en oiuliê_ manier

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1