Notaris RANT ADR. VAN DE LEUR, STRAAT MEST, JALOEZIEËN Notaris RANT Laatste Berichten, Stoomtramweg-Maatschappij, 1 GULDEN. GERARD VAN DIJK, Burgerlijke Stand Handelsberichten. APVERTENTIËN. en ZINKWERKER, Openbare verkooping N oordbra bantsche voor binnen en buiten, in alle kleuren, per vierkante meter f 3. HavenW aalwijk. im. T£ WAALWIJK, maakt bekend: dat het Huis, Erf en Tuin, te Waalwijk, behoorende aan de erven C. Trimbach aldaar, is ingezet op f 1560. Maandag 20 December 1886, TE WAALWIJK. Vrijdag 10 December a.s., OPENBAAR VERKOOPEN: Mr. Timmerman maken; en tegenwoordig is de geheele stad prachtig verlicht. Eveuzoo is ook de stad Akron in Ohio geheel door electriciteit verlicht, en wel sedert April Die stad wordt tegenwoordig verlicht door twee-groepen van lichtbronnen, waarvan de eene op een ijzeren toren geplaatst is 62 meter boven den grond de andere op een mast die 12 meter boven de daken van het observatorium uitsteekt. Elke groep bestaat uit vier lampen waarvan de lichtsterkte gelijk staat met die van 4000 kaarsen zoodat de totale lichtkracht 32,000 kaarsen bedraagt. Geheel nieuw is het stelsel volgens hetwelk de toren gebouwd is. Hij b staat uit geslagen ijzer en is een afgeknotte kegel uit 55 platen ieder van 1,25 meter hoogte. Zijn onderste middellijn bedraagt 90 centimeter, de bovenste 20. Boven de lampen is een koperen reflector geplaatst van 1,5 meter. Op een hoogte van 9 meter boven den grond loopt een ijzeren galerij, waarop eiken morgen de lampen worden neder- gelaten om ze te kannen onderzoeken en zoo noodig te repareeren, De keten is ongeveer 2730 meter lang; de oprichtingskosten hebben met inbegrip van ketels en machines een som badragen van 56.585 frs. en de exploitatiekosten worden voor 8 lampen op 7900 francs 'sjaars geschat. De toren alleen kostte 8000 francs. Men hoopte een lichtsterkte te verkrijgen, die over een omtrek van 800 meter straal gelijk zou staan met een helder maanlichtmaar dit resultaat is niet verkregen en men heeft nog op vier andere punten electrisch licht, moeten aanbrengen om de geheele stad voldoende te verlichten. Daarmede is dat dan ook ten volle gelukt en de stad A«cron heeft voor hare verlichting het gas geheel kunnen afschaffen, en aldus het eerste voorbeeld gegeven van een stad, die uitsluitend door electriciteit verlicht wordt. (Uit Louis Eiguier De Wonderen der Weten schap.) Dezer dagen maakte de heer M. te G. (nabij Sittard) zich gereed om te paard uit te gaan. Volgen gewoonte zou hij zich door zijn hond laten vergezellen. Nauwelijks is hij in den zadel gezeten of de hond werpt zich op hem en grijpt hem aan het been; het paard verschrikt, springt achteruit en de hond is genoodzaakt los te laten; hij werpt zich echter opnieuw vooruit en springt op het kruis van het paard. Nu ontstond een worsteling tusschen het paard en den hond; het paard slaat en steigert als een razende, werpt zich ter zijde naar achtervooruit om aan de aanvallen van zijn woedenden vijand te ontsnappendie het bij de pooten grijpt, aan den buik, overal. Op eenmaal komt de hond terecht onder de voorpooten van het paard; hij staat weer op en komt weer op het paard af, dat hem door een slag van zijn achterpooten tien meters ver doet rollen weer komt hij terug en springt aan de borst van het paardwaaraan hij zich als een bloedzuiger vast klemt. Het doodelijk verschrikte paard blijft een oogen- blik onbeweegelijkde ruiterdie gelukkig zijn tegenwoordigheid van geest en koelbloe digheid niet verloren hadspringt uit den zadel en valt den hond met zweepslagen aan; de bedienden snellen met gaffels en stokken gewapend toe en het gelukte hun eindelijk hem door slagen zijn prooi te doen loslaten. Hij verwijdert zich echter slechts eenige schreden en tot driemaal toe poogt hij zich weer op het paard te storten. Eindelijk slaagt men er in zich van hem meester te maken en hem te verwijderen. Dit anders zoo gedwee en trouw dier was op eenmaal veranderd in een verscheurend beestten prooi aan een aanval van zeldzame razernijhet bloeddorstig instinct van zijn ras was plotseling in hem opgewekt geworden Dit tooneel had misschien slechts twee minuten geduurd gelukkig dat zulks voorviel op de binnenplaats der woning in tegen woordigheid van drie mannen die onmid dellijk te hulp konden snellen. Indien de hond zijn meester een paar minuten later had aangevallen in het open veld,-van alle hulp verstoken, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest. De Russische Spoorweg in Midden-Azië. Toen generaal Skobelew in 1880 den veldtocht tegen de Tekko-Turkomannen on dernam die kort te voren een sterke Rus sische legerafdbeling onder generaal Lomakin hadden teruggeworpen, zag hij met juisten blik indat het onderwerpen van zulk een oorlogzuchtig volk niet zoo gemakkelijk zou zijn als men te St. Petersburg meende, maar geruimen tijd zou vereischen. Om zich onder alle omstandigheden eene verbinding met liet moederland over de Kaspische Zee te verze keren liet de generaal bij zijn voortrukken van de Golf van Michailow aan de oostkust der Kaspische Zee in zijn rug een spoorweg aanleggen van 209 kilometers lengte, die met verwonderlijke snelheid werd in gereedheid gebracht. Nadat het gebied der Turkoinannen veroverd was, en ook Merw onderworpen was, ontstond het plan van een spoorweg van Rusland naar Midden-Azië, die voor den Europeeschen handel streken zou openen, wier bestaan men kort geleden slechts zeer onvol- lledig kende. Deze spoorweg moet langs de Perziche grenzen tot aan die van Afganistan loopenbij Sarachsaan de Perzische grens, zal de spoorweg een zijtak vormen en door de woestijn over de oase Merw naar de Amoe- Darja tot Boek hare reiken. Maar ook van daar is reeds eene verlenging door Boekkara tot Taschkantde hoofdstad van Turkestan, ontworpen. Reeds is men bezig met opme tingen en een deel der laatstgenoemde lijn wordt uitgebakend. Rusland vormde tot be spoediging van het werk in die streken nieuwe spoorweg troependie thansin verceniging met volkstammendie tot dusverre slechts van roof en plundering leefden, aan dit werk der beschaving arbeiden. Men zal derhalve binnen weinige jaren van St. Petersburg even als van het Westen van Europa eene onaf gebroken spoorwegverbinding bezitten naar Afganistan, die alleen wordt afgebroken door een korten tocht over de Zwarte en Kaspi sche Zee. Geheel gereed is de afdeeling van Michailow naar Askabadzoodat alleen nog de afdee ling Askabad-Sarachs moet gebouwd worden. De geheele lijn van Michailow naar Sarachs zal eene lengte bezitten van omstreeks 740 kilometers. Rusland heeft met den aanleg van dezen transkaspischen spoorweg een grootsch werk ondernomen in het belang der beschaving. Het Russische bloed, dat moest vloeien voor dat deze landen aan den Russischen schepter waren onderworpen, is niet vergeefs vergoten. Met het oog daarop kunnen wij deze mede- deeling niet beter besluiten dan met de woor den van Priedrich Von Heil wal d die zich in zijn voortreffelijk werk //Die Russen in Cen- tralasiën// aldus uitlaat over de opofferingen die de Russen zich in het belang der be schaving getroosten „In het gevolg van de Russische strijders bevindt zich de wetenschaprondziende beschouwend onderzoekendmaar rusteloos voorwaarts gaande. Wat voor 20 jaren nog een duister geheim was, waarvan de be schaafde met een onzeker voorgevoel en de geleerde met voorzichtige terughoudendheid sprak, licht thans klaar open voor de blikken van allende sluier is gescheurdde slag- boomen zijn gevallen en wat nog niet on onderzocht is zal spoedig zijn geheim moeten afleggen, om het aan de Russische krijgslieden te openbaren. Midden-Azië met zijne steppen en woestijnen, met zijne met sneeuw en ijs be dekte hemelhooge gebergtendie voor korten tijd alleen door duistere volksverhalen min of meer bekend waren, wordt niet alleen voor de wetenschapmaar ook voor het volkenverkeer, de beschaving en de Europeesche menscheid ontsloten. De midden-Aziatische lijn heeft vooral daarom eene zoo groote beteekenisomdat zij later aan het Indische|spoorwegnet zal aanslui ten. Daartoe behoeft nog slechts de lijn Sarachs -Herat-Quettah worden aangelegd over een lengte van 890 kilometers. Tot Quettah in Beloedschjistan namelijk strekt zich reeds het Indische spoorwegnet uit. Het verkeer van West-Europa naar Engelch- Indië zal dan over Ween en naar Odessa, van daar met booten naar Batoem en van daar langs den reeds bestaanden spooorweg over Tiflis naar Bakoe geschieden. Yan Bakoe zul len reizigers en goederen met stoombooten naar de oostkusten derKapische Zee worden overgezet, waar de spoortrein verder naar Askabad, Sarachs, Herat, Buettah en Sckir- karpoer zal voeren. De geheele tocht van Londen naor Schirkapoer aan den Indus zal dan in 11 of 12 dagen volbracht worden.'" BAARDWIJK. BEVALLEN: Johanna van Huiten geb. Brabers d., Cornelia van Muilekom geb. Verhulst z., Go- verdina van Heesbeen geb. Klerx z., Huiberdina van der Elzen geb. Burmanje z., Cornelia van der Geldt ge'o. van Cromvoirt z., Cornelia de Nijs geb. Ivleijberg d., Goverdina Maas geb. Vissers d. Helena van Dommelen geb. Pullens z., Catharina Johanna Marks geb. .de Kort z., Geertrui van Huiten geb. Schijvens d., Theodora Schilders geb. Maas d., Maria Schijvens geb. de Nijs d., Maria Catharina van Mier geb. van Cromvoirt z., Catha rina Klerx geb. Dekkers d. GEHUWDAdriaan van Ilelvoirt 24 jaar met Gijsberdina de Nijs 24 jaar. Adriaan Jansen 29 j. en Gertruida Cornelia Loeff 24 jaar. Egbertus van der Hammen 26 j. met Clasina Treffers 24 jaar. Gerardus van Mier 28 j. met Maria Anna Ca tharina van der Lee 19 jaar. Cornelis Elshout 34 j. met Theodora Maria van Noort 30 jaar. Lambertus de Kloe 27 jaar met Cornelia van Gelder 24 jaar. Lambertus van den Hoven 24 j. met Johanna Maria van Beijnen 20 jaar. OVERLEDEN Maria Hendrika Dekkers 76 j. Johanna Vissers 3 maanden. Trijntje van Herwijnen 3 maanden. Peter Pullens 2 maanden. Dionisius Rijnen echtgenoot van Wilhelmina Brok 70 jaren. Adrianus Josephus Verhoeven 3 maanden. Adrianus van Veldhoven 4 maanden. Adrianus Johannes Schilders 3 maanden. Andries van Gelderen 54 jaren. Johanna Kolster echtgenoot van Hendrik Pullens 55 jaren. Cornelis van Heesbeen 1 maand. Adriana van Riel echtgenoot van Bernardus van Eijk 62 jaar. Helena Maria Maas 1 maand. SPRANG. OVERLEDENMaria van den Hoven 1 maand Johanna Maria Goedhart 2 jaren. Cornelia van Beek echtgenoot van Godefridus Leemans 60 jaren. Bartholoraeus Treffers weduwenaar van Pieter- nella van Zeist 84 jaren. Arie Craaijo 62 jaren. GORINCHEM, 6 December. Men besteedde voor: ristarwe f7,50 a 7.75 roode dito f 6,80 f 6,95witte dito f 7,20 k t 7-60, inl. rogge f6,a 6,20 buitenl. dito f'0,a 0, gerst f4,95 a 5,10, haver f3,50 3,85 beste kook- erwten f0,00 0,00, lijnzaad fit per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 223 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f220 260 Kalfvaarzen f 120 a 180. Melkkoeien f 160 220. Hokkeling ossen f 0 k 0. V/s jarige ossen f 80 A 110. Guiste vaarzen f100 it 180. Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 20 a 50. Nuchtere kalv. f 8 16- Aangevoerd 20 varkens van 17 a 20 c., voor dito it c. per half kilo, 122 biggen van 4 tot f 8 per stuk. Boter 55 k 60 cent per half kilo. Eieren f 1.70 a 1.80 per 26 stuks. ROTTERDAM, 6 December. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 7.20 k f 7.50 Mindere en geringe f 6.70 7,10 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.40 it 5.60; dito mindere f4.80 it 5.30. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.00 a 4,90 mindere f 0,a 0,beste Zomer f3.70 a 4.70; mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.10 it 3.40. Mindere f2.10 a 3.00. Paardenboonen. De beste f 5.80. k 6.30 Mindere f 0.00 a 0.00. Duivenboonen van f 6.50 a 7.00. Mindere f 0.it f. 0 Bruine boonen de beste f10,a 10,50; Mindere f9,5ü it 9.75. Witte boonen. De beste f9.25 it 9.50. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8,40 it 8.60 mindere van f 8.a 8.30. Voersoorten f6.75 it 7.25. Schokkers traag van f 0,00 it 0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f 7.75 a f 8.25 Zomerzaad f 0,00 tot f 000 Xanariezaad f9.25 tot f 10.25 Minder f 8.50 a f8.75 Vlas. Op het land was de vraag wederom vrij levendig en werden belangrijke partijen omgezet zoowel oud als nieuw. Heden werden ongeveer 41,000 steen ten verkoop aangeboden die slechts langzaam gedeeltelijk koopers vonden. Lijnzaad ruim aangebodenen met veel vraag waren prijzen wederom f74 a l/3 hooger voor de puikste partijen besteedde men f14 a 1474. te Waalwijk bericht dat het huis, erf en tuin van JOHS. KLIJN, te Kaatsheuvel, is ingezet op f1680. Toeslag bij W. MUSKENS te Kaatsheuvel, Vrijdag 17 December a.s., 's avonds 7 uur. Ten kantore van genoemden Notaris kan dagelijks gehoogd worden tot aan den dag van afslag, zijnde 's avonds 7 ure, ter herberge van Y. J. GE KRIS, te Waalwijk. PARIJS6 December. De bureaux van de drie groepen der linkerzijde waren heden in het paleis Bourbon bijeengekomen. Het denkbeeld om een stap te doen bij den president der republiek, of bij den heer De Ereycinetis vaarwel gezegd. De drie bu reaux hebben alleen aan hunne groepen voor gesteld een gemeenschappelijk programma te ontwerpenten einde den duur van het toekomstige kabinet te verzekeren. Het was heden in de kamer eene veel bewogen zitting. De heer Gobletminister van onderwijszat alleen op de ministerieele bank. Een der afgevaardigden van het de partement der Seine stelde voor, de zitting te verdagen tot morgen. Hij meende dat de bevolking van Parijs een stap moest doen bij den president der republiek. De voor zitter kwam hiertegen in verzet. Hij ver klaarde dat aan den heer Jules Grévy vol ledige vrijheid van handelen moet worden gelaten. Het leidt tot nietstelkens den heer Grévy in het debat te mengen. Er zijn verantwoordelijke ministers. In afwachting van de samenstelling van het nieuwe kabinet, verwierp de kamer ver scheidene moties tot onbepaalde verdaging der zitting. De kamer besloot morgen zitting te houden. De heer Michelin zrl morgen een voorstel indienen tot herziening der constitutie. De heer Eloquetdoor den" pres. der republiek gevraagd of hij als miu.-president zou willen optreden heeft zich daartoe niet ongenegen betoondindien de heer Grévy hem deze taak tot plicht stelde. President Grévy heeft de heeren Clémenceau Eerry Brisson en Devês geraadpleegd over den po litiek en toestand. LONDEN6 December. De Standard meldt uit Sofiadat Zankoff het voorstel gedaaan heeft tot vorming van een coalitie- ministerie op de te Tirnova aangeboden voor waarden, Stambuloff heeft hierop weigerend geantwoordomdat het daartoe thans te laat is. Aan de Times wordt uit Sofia geseind dat het regentschap aan de deputatie heeft getelegrapheerdden ambassadeur Lobanoff te Weenen te verzoekenvoor Jiaar eene audieutie bij den czaar te bewerken. bericht bij dezedat hij zich alhier heef gevestigd in de Stationsstraat. Beleefdelijk beveelt hij zich aan voor de levering van al hetgeen tot het vak behoort, en belooft alles te zullen aanwenden om het vertrouwen, dat men iu hem zal gelieven te stellen, door flinke, nette en civiele bediening waardig te worden. Waalwijk, November 1886. van Het gemeentebestuur van Waalwijk zal op des voormiddags om elf urealdaar op de plaats zelf in het Eene aanzienlijke partij uitmuntende straat- mestverdeeld in kavelingen en liggende bij de gasfabriek en aan de haven. De partij bij de gasfabriek zal het eerst verkocht worden. Met den le December c.is aan den overweg van den staatsspoor in de Besoijensche steeg eene halte voor den stoomtram op gericht bij F. de Kok, waar van af dien datum de trams zullen stoppen, die des avonds ten 7.35 van Waalwijk naar Tilburg vertrek ken in aansluiting met trein 407 van staats spoor Lage ZwaluweWaalwijk die circa 7,42 aldaar aankomt. DE DIRECTIE. Oplaag 315,000liet meest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talen crschijucnde. DE BAZARGeillustreerd Tijdschrift voor M ode- en II a n d we r k en Maan- dalijks twee nummers Prijs per kwaartaal fl. Jaar lijks verschijnen: 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goedhandwerken enz. 21 supplementenbevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naamcijfers enz Abonnementen worden aangenomen bij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- fante den Haagna ontvangst van een post wissel van f 1 voor 6 Nos van ƒ1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 3 ge knipte patronen; of van j 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3