Nummer 101. Donderdag 23 December 1886. 9e Jaargang. «TIL "^KENBMAnSöT Toegewijd aan K^ndel, Industrie en Gemeentebelangen. ANTOON TIELEN ATTENTIE BUITENLAND. Belgie. Spanje. UITGEVER: Waalwijk. - Het volgend nuinmer zal Vrij dagavond verscKinen; advertentien gelieve men dien dag voor 's mid dags 12 ua/te bezorgen. __Fniiilyiii^ I De Echo vamiet Zuiden, sErSEïy"* zenden Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco 1 .n den Uitgever. rijtuig, niet ver van Parijs vermoord), nog volop in gaug. Verscheidene personen, die den moor denaar gedurende zijne omdolingen moeten gezien hebben, zijn opgeroepen om met politiedienaren Advertentiën 17 regels ƒ0,60 daarbo eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscli- and worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Ajdolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel Aan de talrijke aanvragen, om compleete abonnementen over liet loopend kwartaal kunnen wij tot onze spijt niet meer voldrjDl de betrekkelijk groote oplaag is dor bet dagelijks toenemend aantal abonnéV geheel opgeruimd. E35T3 Zij, die zich voorvolgend kwartaal abonneeren, oi)^anSen de nog deze maand verscMnende num mers GRATIS. Voor belanghebbenden staat weder de ge legenheid open, in het nummer van 1 Januari 1887 hunne heiiwenschen te doen plaatsen tegen betaling van 30 cent. Opgaven worden ingewacht tot u i t e r lij k Vrijdag 31 December, 's-middags 12 uur. Burgemeester en wethouders der gemeente Waalwijk brengen ter algemeene kennis dat fcèr voldoening aan het voorschrift, vervat in art. 3 van het kon. besluit van 23 Maart 1876 (St bl. no. 55)van den 2i December 1886 tot en met den 23 Jan. 1887, ter secretarie liunnergemeente ter inzage van een iéder zal liggen een uittreksel voor zooveel hunne gemeente betreft, van den ingevolge art. 1 van voormeld kon. besluit ontwor pen suppletoiren ligger van de wegen, die tot toe gang dienen naar het spoorwegstation of naar liet plein vóór dat station in hunne gemeente, betref fende het gedeelte staatsspoorweg Zwaluwe Waalwijk. Belanghebbenden wojxler^gvj volger De verschillende comités voor de internationale tentoonstelling, die in 1888 te Brussel zal plaats hebbenzijn vergaderd geweest. De minister van handel heeft verklaard, dat de regeering de tentoonstelling zal beschermen. De stad Antwerpen zal een leening sluiten van 180,000,000 francs tot afdoening der ge meente-schuld. De politie heeft Zaterdag morgen gevangen genomen twee personendie verdacht worden betrokken te zijn bij den diefstal in den post trein. Het zijn twee Duitschersieder van hen liad ruim 6000 mark op zak. De dieven in de Belgische hoofdstad worden met den dag brutalerhun brutaliteit in den nacht is reeds zonder weerga. Zoo braken ze in de laatste nachten op niet minder dan acht tien plaatsen iü zoowel te Brussel als in de voorsteden, zonder dat iemand iets bemerkt heett. Op klaarlichten dag stal men op de Place Jourdan een halven manufactuurwinkel leeg en hetzelfde geval deed zich des avonds in de rue des Marais voor. Eindelijk is er een dief echter op heeterdaad betrapt bezig zijnde met een vijl en een boor aau de luiken van een winkel in kleinoodiën. Alhoewel bij het voorbijtrekken vau een patrouille zich verschui lende werd hij door een agent van politie achtervolgd die hem arresteerde en naar het bureau van politie voerde. Hij was in het bezit van allerlei soort gereedschap. Hij is een Franschman van geboorte, en heeft het grootste gedeelte van zijn leven in Fransche, Engelsche Spaansche en Belgische gevangenissen doorgebracht en is nog geen veertig jaar. naar eenige punten des lands te gaan ter op sporing van den moordenaar. De aannemers Christoforni en Fantoni aan wier slordigheid en achteloosheid het instorten van een nieuwgebouwd huis te Grenoble le wijten was bij welk ongeluk 6 menschen gedood en 6 zwaar gewond werden zijn nu respec tievelijk tot 13 en 16 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eigenaar van het huis, Darmet, kreeg drie maanden gevangenisstraf. Een ellendeling is te Chef du Pontde partement Manche, gearresteerd. Een jongmensch van 23 jaar en eenige zoon van een weduwe kwam dronken thuis, van zijd moeder gelei eischende om weder uit te kunuen gaan. De oude vrouw voldeed hieraan niet maar begaf zich rraar bed, de sleutels van de kasten onder haar hoofdkussen verbergende. Toen de ellendeling zijn zin niet kon krijgen nam hij een revolver, en schoot zijn moeder in het aangezicht. De toegesnelds politie kostte het veel moeite om het volk te weerhouden, dat de lynch-wet op hem wilde uitoefenen. Op de Seinebij de brug van Clichy heeft aar. boord van een stoombootje, waarin de heer Cirven, gewezen directeur van de Iudé- pendance Romaineen de publicist Buisson proeven wilden nemen met een toestel, welke zou moeten dienen tot besturen van luchtballons, een ontploffing plaats gehad. Buisson en een jong matroos die mede in het vaartuig was werden gedood. Cirven bekwam ernstige brand wonden, maar zijn toestand is niet gevaarlijk. Bij Wimereux, een plaatsje aan de Fransche Jui&L.nietver van Boulogne sur Meris een geloopen konden de ongelukkigen niet helpen. Na verloop van eenigen tijd moesten twee der mannen den raast loslaten zij zor.ken weg in de golven. De derde hield zich stevig vast, en hij werd ten slotte gered door een ambtenaar der douanen, dieal kon hij niet zwemmen zich moedig te water begafen den schipbreukeling op zijn rug naar het strand droeg. Hevige stormen hebben gedurende de laatste dagen der vorige week in het noorden van Spanje gewoed. Vele visschersbooten verongelukten op de kust tusschen Kaap Finisterre en Guipascua. In enkele havens worden 10 tot 20 booten ver mist. Uit het wrakhout, dat aan land is gespoeld, maakt men opdat ook eenige stoombooten schipbreuk leden. De bemanning der meeste visschersbooten is door andere booten opgenomen en naar Vego gebracht. In vele provinciën werd groote schade aangericht door overstroo mingen. Een godsdienstige bijeenkomst te Marin in Galicië werd gestoord daar de storm het dak van de kapel vernielde. Vijf personen werden onder do neerstortende balken en pannen gedood, terwijl zeven ernstig werden gekwetst. De politie te Madrid heeft in eene der voorsteden eene fabriek van valsche bankbiljetten ontdekt. De falsarissen zijn gepakt. Zij hebben krachtig tegenstand geboden; verscheidene hunner werden gewond. Het hooger beroep van Galeote, den ter dood veroordeelden moordenaar van den aarts bisschop van Madrid, is door het hof van cas satie aldaar verworpen. De gerechtelijke geneeskundigen, die Galeote's geestestoestand opuienw onderzochten, verklaar den hem krankzinnig, maar ondanks hun advies, bobben de rechters het doodvonnis bekrachtigd.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1