Voor een der HOLUDSCHE Looiersknechts, Notaris BINK, m LOOIEIiSKMT, elGEliSTMIlili EEN NET HUIS WERKLIEDEN. Van DORTMIMVaj] GHERT, Hypotheekbank voor Nederland, Te Koop aangeboden: Sehoenmakersknechts Erfhuis te Waalwijk. VAN AFFAIRE. OPENBARE SCHOOL, A. J. RANT, Burgerlijke Stand Schipbreuk Annette. AD VERTEN TIEN. Op een der voornaamste a contant verkoopen: GEVKAAGD De Öndergeteekenden YlEïiA&'ÏSÏHe Hoofd der BEKWAME tegen hoog loon De Rotterdamsche No. 1. 158 stuks runder- 3.12 k. 2. 40 3.55 3. 9 3.33 4. 111 5.74 5. 42 5.85 6- 6 6.16 7. 285 u 3.05 8. 136 3.38 9- 45 3,51 10. 69 u 6.10 11. 103 u 6.43 12. 154 rt 6.72 13. 50 6.52 14. 11 buffel- 11.16 De afloop was No. 1 tot 63.17 no. 2 tot 54<Y8; no. 3 ARRIANUS DE JONG, geheel op de hoogte van de nieuwere looiwijzen. Adres motto nieuw aan het bureau dezer courant. op Dinsdag 11 Januari 1887 W. TIMMERMANS ZONEN. Te bevragen bij J. Van der Heijden CGz., te Waalwijk. te Kaatsheuvel. TE ROTTERDAM, onder directie van IT. TI. Ml', B. MEES B. VAN ROSSEM en E C. W. HOIJEr! verstrekt gelden ter leenaflos baar in overeen tekomen annuitei- ten onder lstc hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50 100 500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij baren Agent voor de Langstraat en omstreken, nadeel, dal kan worden veroorzaakt door ge noemde gevaarlijke zaken, heb ik gemeend mij tot haar te moeten wenden, met het beleefd verzoek bet bovenstaande in uw veelgelezen blad te willen opnemen. Vóór ongeveer achttien maanden werd door zekeren A. bij den heer M. v. G., in de Visch- marktstraat te Breda, eene gemeubileerde kamer gehuurd voor de weduwe B. De huur voor de kamer werd trouw betaald, ofschoon die weduwe daarop maar een eukele dag heeft vertoefd. Gedurende hare afwezigheid moet zij te Londen in het huwelijk getreden zijn met P. D. Den eersten Kerstdag nu heeft de dame met haren man de kamer betrokken. Inmiddels kwam Donderdagochtend te Breda een telegram van den procureur des konigs te Antwerpen, met verzoek deze beide personen op te sporen en aan te houden, dewijl hunne uitlevering zou worden verzocht, omdat ze verdacht worden van een diefstal van eenige duizenden frat k. De inspecteur J. Stellenboom, die met hunne aanwezig heid te Breda eerst onbekend was, wist hun verblijf op te sporen, en heeft, hiertoe door den officier van justitie gemachtigd, de vrouw ten huize van den heer v. G. gevangen genomen een op hare goederen beslag gelegd. De man was naar Rozendaal, om eene zaak over een paar koffurs met de douane in orde te brengen. De heer Stellenboom is alstoen otimiddelijk daarheen ge reisd en heeft ook hem gearresteerd. (B. C.) Een kookschool In Den Haag is eene vereeniging opgericht met het doel de gelegenheid te openen voor meisjes en vrouwen van alle standen, om kennis op te doen van de huishoudkunde in het algemeen eu in het bijzonder om zich te bekwamen in de kennis van de voedingsleer, van den aard en de waarde der voedingstoffen en de aanwending en toebereiding daarvan op de meest geschikte en voordeelige wijze tot spijzen van dagelijksch gebruik. In de eerste plaats zal de leerschool bestemd zijo voor de opleiding van meisjes en vrouwen uit den werkmansstand tot geschikte kooksters en voorts voor het onderricht van meisjes en vrouwen van andere standen, die verlangen mochten de noodige kennis van huishoudelijke zaken en vau de kookkunst te verkrijgen. Uit Wateringen wordt gemeld De schoenmakersknecht P. S., alhier, wasjl. Zondagnamiddag uaar Kwintsheul gegaan, en des avonds niet in zijn kosthuis teruggekeerd. Toen hij ook den volgenden dag niet te huis gekomen was ging men onderzoek doen, en vernam men dat hij Zondagavond om 10 uur van Kwintsheul was vertrokken opgevende naar huis te gaan. Men vreesde dat hem op dien avond bij den sneeuwstorm een ongeluk zou zijn overkomen eu gaf van die vermoedens kennis aan het hoofd der gemeente. Dientengevolge heeft men Donderdag in de Wateringsche vaart ijverig gcvischt en dan ook zijn lijk gevonden. Door de maréchaussee te Gemert werd gearresteerd een landbouwer uit Oeffelt, die, om eene straf van drie maanden te ontgaan, waartoe hij wegens mishandeliug veroordeeld was drie jaar geleden naar Amerika was vertrokken, en thans zijne familie te Gemert kwam opzoeken in de veronderstelling dat de justitie hem wel vergeten zou zijn. Donderdagavond is den gemeente-ontvanger van Willemstad waarschijnlijk een ongeluk over- kumen daar hij toen spoorloos is verdwenen. Te acht uren dien avond was hij nog op de secretarie werkzaam en daarna is hij niet meer gezien. Hij was een bekwaam werkzaam en ijverig beambte, en goed bekend met gemeente-, armen- en polderzaken en voor ieder even be hulpzaam zoodat zijn verlies een groot gemis voor de gemeente is. Te Eindhoven isonder den naam van Leon Johan van Ammers, aangehouden eR over gebracht naar de gevangenis te Breda, als ver dacht van schuldig te zijn aan valschheid in ge schrift en diefstal Leon Johau van Tilfelen, 27 jaren, vroeger machinist-leerling te Hellevoetsluis en uit den zeedienst ontslagen ter zake van diefstal. Volgens de laatste circulaire van de Ame- rikaansche Edison-maat?chappij, zijn er 400.000 Edison gloeilampen in gebruik alleen in de Ver. Staten, Gemiddeld van een lichtsterkte van 16 kaarsen vertegenwoordigen deze lampen dezelfde waarde voor verlichting als 1,630,000 M3 gas per dag. Volgens de officieele opgaven produceeren (ie 8 gasfabrieken van New-York tezamen 1,020.000 m3 gas per dag; dus volgt daaruit, dat deEdi- sun-verlicbting in de Ver. Stalen al anderhalf maal belangrijker is dan de totale gasverlichting van New-York. In alle takken van dienst constateert de maat schappij een vooruitgang van ongeveer 30 procent over de laatste 10 maanden. Men meldt uit Rijsbergen. De zoutsmokkelarij aan de Belgische grenzen neemt steeds meer en meer in omvang toe. In den slachttijd bloeit die sluikhandel op onge looflijke wijze. Men ziet hier twee- of driemaal per week de beruchte H Heikesmannen" in troe pen van 40 tot 80 personen doortrekken op weg naar de Meerselsche Dreef, van waar zij barrevoets, over onbegaanbare velden, door slo ten en beken met volle zakken zout huiswaarts keeren. Dat vele zout vindt natuurlijk ook in deze plaats zijn aftrek, en dit gaf dezer dagen aanleiding tot een koddig voorval. E«o boer verborg in zijne schuur een zak met 50 kilogram zout, hem door een smokkelaar ver kocht. Toen hij den volgenden dag het vleesch van zijn geslacht varken in het diepste geheim wilde inzouten, was de voorraad verdwenen. De smokkelaar, met den schuilhoek van het zout bekend, had dit weer weggehaald en bij een an der aaa den man gebracht. I)e boer moest natuur'ijk zwijger, daar het anders bekend zou worden, dat bij Belgisch zout gebruikte. Een boertje zon van het automatisch weeg toestel aan het station te Tilburggebruik maken, ging naast het toestel staan en haaldede vereisch- te drie centen uit zijn zak. Voorzichtig schoof hij ze in de gleuf, doch de naald bleel op hare plaats. Zijo kamerand, die het beter wilde weten, gaf hem den raad, die centen zonder tusschen- poos er in te schuiven. Weer werden drie centen geofferd met hetzelfde resultaat. Een medelijdend toeschouwer erbarmde zich nu over den slirumert en onderrichtte hem, dat het een eerste vereischte is op het platform te gaan staan. Eindelijk wist het boertje dan ook boe zwaar hij was, maar het kostte hem driedubbeld geld. Te Heusden zijn twee jongelingen order het schaatsenrijden door bet ijs gezakt. Een werd gered, de ander echter werd levenloos op gehaald. Te Alem zijn 7 werklieden, die aldaar op een groote baggermachine werkzaam waren tot het uitdiepen van de Maas door een gelukkig toeval aan een anders wissen dood ontsnapt. Zij sliepen 's nachts met 8 man op die machine, In den nacht van Woensdag op Donderdag ont waakte plotseling een der werklieden door een gevoel van koude en ontdekte dat het water waarschijnlijk door een lek tot aan zijn bed stond. Hij wekte oogenblikkelijk zi,ne kame raden die zich met achterlating van alles tot zelfs hunne lijfskleerenternauwernood in een bootje konden reddeu. Een van hen die nog trachtte iets mede te nemen verdronk bij deze poging, Hoe deze kolossale machine, welke niet minder dan 42 emmers bevatte, lek is geraakt, begrijpt men niet, te meer daar die reeds geruimen lijd op zee dienst deed. Men meldt uit Heusden Ongeveer eene maand geleden overleed te Haarsteeg zekere J. v. O., een 39jarig man, die in den ellendigsten toestand zijne dagen sleet. Sinds geruimen tijd gebruikte hij niets dan water en brood. Hij bewoonde een hutje aan den dijk, dat zoo bouwvallig was, dat regen en wind zich er vrijen toegang verschaften. In zeer langi n tijd was er geen vuur aan den haard geweest en licht werd er nooit ontstoken. Eenig vochtig stroo diende tot slaapplaats en was onder de tafel geplaatstom tegen den regen beschut te zijn. Schoon linnengoed was sinds lang voor hem eene ongekende weelde. Zijne schamele kleeding en haveloos uiterlijk trokken ieders aandachten hoewel menigeen beproefde hem te hulp te komenwees bij alle hulp beslist af, zelfs van zijne familie, Ook het gemeentebestuur van Hedikhuizen trachtte zijn ellendigen toestand te verbeteren; doch hij bleef weigerachtig zijne kluis te verlaten. Alleen gelukte het met moeite zijn ellendig leger met een stroozak te verwisselen. Na zijnen dood werd er een sommetje van f 33,35 in zijne woning gevonden, en dezer dagen kwam er een pot met f65.50 te voorschijn, dien hij onder den grond had begraven. BAARDWIJK. Op 't verzoek van het bestuur dezer gemeente aan den ruin. van waterstaat is gunstig beschikt. Langs telegraphischen weg ont ving de burgemeester bericht, dat het voetpad over de spoorbrug, zoolang 't water door den overlaat loopt, geopend zal zijn van 's morgens 6 tot 5s a- vonds ll'/o uur. BAARDWIJK. Van 1 Deeember '86 tot 1 Januari '87. GEBORENCornelia d. v. P. Verhoeven en H. Maas - Catharina d. v. L. Belzen en C. Leijgraaff - Mechelina d. v. H. Casteleijns en Th. v. Boxtel- Gerdina d. v. J. van Delft cn J. Leenheers - Jaco bus z. v. P. van Beijnen en J. Pullens. OVERLEDENJ. van der Elzen jm. 3 m. SPRANG. GEBOREN Gerrit Jacobus z. van Cornelis Kruif en Anna Oerlemans. Pieternella Wouterina d. van Jan Blok en Janneke Holster. OVERLEDENWillem van Beek echtgenoot van Herdina van Vugt 64 j. Johanna Bogers 68 jaren. HUWELIJKSAFKONDIGING: Pieter Ros jm, 23 jarenmet Elisabeth Wagemakers, 23 j. Christiaan van Zeist, 33 j., met Maria Cornelia Smits, 23 j. ROTTERDAM31 Dec. Afdoeningen kwamen deze week niet voor. 4 Januari. Huiden. Heden zijn bij inschrijving aan de markt gesteld Per Cornelia van Passoeroean II H II II II II II II t/ II II ll II II II II II 11 II 1! II II ti II II II tot 4278; no- 4/6 tot 4.31/2; no. 7 tot 561/2; no. 8 tot 48ys no. 0 tot 4-8.15; no. 10 tot 40; no. 11 tot 43,13; no. 12 tot 42.13 no. 13 tot 33.13; no. 14 tot 22. Binnen 14 dagen wordt er een groote vei ling verwacht van beschadigde huiden,' gelost uit de gestrande stoomboot Egret, bestaande uit 25,000 stuks huiden en 15,000 stuks schapen- en geitevellen welke bij gedeelten verkocht zullen worden. Verschillende bladen van 17 en 18 dezer vermeldden uitvoerig de moedige houding onzer strandbewoners, de zelfsopoflering vooral van den jongen visscher G. STORMwiens gezin zoo hulpbehoevend achter blijft. Het gebeurde te herhalen komt overbodig voor wij gelooven het algemeen bekend. Reeds vroeger poogden wij een vaste fonds te vestigenvooral om de manner. die hun leven wagen om anderen te redden de zeker heid te gevendat hun gezinnen niet in vol slagen armoede achterblijven. Tol den 12 dezer moesten wij uit een jaarl inkomen van f140. 2 gezinnen ondersteunen, dat van STORM komt hoeveel de Z.-H. redd. Maatsch. reeds heeft gedaan weldra ook zijn aandeel vragen. Kunnen wij uit onze middelen het gezin van STORM voor gebrek behoeden? Hadden wij van iederen landgenoot 1/2 cent die heeft toch ieder voor ons doel over 1 Wie wil ons helpen ze bijeen te brengen Monster30 December 18S6. Het fonds voor wed. en iveezen van verong. vissc/ters en redders van schipbr, te Monster. VAN LUIK Voorzitter. G. C. VAN OS Secretaris. H. VISSCHER, Penningmeester. Tot het ontvangen van giften heeft zich de redactie van de Echo van het Zuiden welwil lend beschikbaar gesteld. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen dierbaren behuwdbroeder en oom, den heer in leven burgemeester van Druneu, betuigen wij bij deze onzen oprechten dank. Namens de familie J. B. COOLS. Drunen, 30 December 1886. TFoor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij het overlijden van ons oudste zoontje, ADRIANTJS PETER, be tuigen wij onzen hartelijken dank. IT. MICHAËL, J. M. MICHAËL-Kuijsten. "SÊÖL karretje op veeren. Te bevragen onder motto karretje aan het bureau van de Echo van het Zuiden, te Waalwijk. steden GEVRAAGD: hun vak goed meeester. Adres letters L. M, N., aan ANTOON TIELENte Waalwijk. leerlooierijen van ons land WORDEN GE VRAAGD eenige bekwame m 10e Jaargang den heer in leven burgeu verzocht daarvan "vov, gaaf of betaling te doen aan u„. teekende. ADR. ELSHOUT. Drunen 30 December 1886. te Waalwijk zal ten verzoeke en ten huize van den heer W. BAIJENSte Waalwijkwegens vertrek naar elders voormiddags 10 ure precies. Een belangrijke partij behangselpapier randen schoorsteenstukken karpetten, ta pijten daarna Meubelen en huisraad, o. a. 8 jaloezieën, ijzeren mangel en toonbank. op de hoogte van de geheele zool- en overlederlooierij. Adres letters ABC., aan het bureau dezer courant. adverteeren dat ten hunnen kantore ver krijgbaar zijn du 372 °/o obligatiën Pro vincie Noordbrabant, bij hen ingeschre ven en ter conversie bezorgd. VOORTS dat zij in ontvangst nemen 372 recepissenNederl. staatsschuld waarvoor zij reeds na 5 Januari a.s. defini tieve obligatiën kunnen afleveren. Zij zijn tevens in staat nog eenige stukken van f 100, f500 en f 1000 31/2 °/0 Provincie Noord brabant, 4 °/o pandbrieven TJngarisches Bo- dencrediet Institut en 21/2 loten Stad Brussel aan te bijden tegen billijke koersen. Al deze fondsen komen voor soliede geld belegging zéér in aanmerking. Waalwijk, 30 December 1886. De erven Mej. M. E. van den Houdt berichten bij deze, dat hunne affaire is OVER GEBRACHT naar het huis, tegenover het „HOF VAN HOLLANDte Bezooien. Zij bevelen zich beleefdelijk aan. van Tilburg vragen Sollicitanten voor de betrekking van wijk Heikant. Aan deze school wordt on derwijs gegeven in de vakken ak van art. 2 der Wet op het Lager Onderwijs; bevoegd heid om het vak l te onderwijzen, strekt tot aanbeveling, De jaarwedde bedraagt f 800 bij vrije woning en grooten tuinde betrekking moet aanvaard worden met 1 April 1887; Sollicitanten enden zich, met overlegging van stukken vóór 15 Januari 1887 tot den Burgemeester. voor een klein gezin, te WAALWIJK. Direct te aanvaarden. in HEEREN- en DAMESARTIKELEN die vast werk aan huis verlangenkannen dat bekomen bij de firma Notaris te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 5