Duitschland. Italië. Amerika. BINNENLAND. heer Luderitzden in Aogro-Pequena en Zoe- loeland welbekenden koopman uit Bremen die in Zuid-Afrika reizende is. Hij werd het laatst levend gezien iu October jl., nabij den moi.d der Oranje-rivier. Expeditiën om hem op te sporen worden door de overheden uitgerust. Uit Tunis verneemt de Daily News, dat aldaar eene paniek heerschttengevolge eener hevige aardbevingwaardoor in het stadje Djoe- malin den omtrek van Soeka vele huizen in gestort en menschen gedood zijn. De minister van marine heeft de marine officieren gevraagd op te willen geven cp welk schip zij het liefst zouden dienen en de havens, waar zij het liefst aan boord zouden gaan, zoodra hun actieve dienst noodzakelijk wordt. Deze maatregelen naast de mobielverklaring des legeis bewijzen, dat de regeering tegen het voorjaar ernstige Europeeschc verwikkelingen te gemoet ziet. Vrijdag heeft zich een deputatie van werkeloozen vervoegd bij den beer Ritchie, pres. van den Local Government Board, met verzoek hun werk te verschaffen. De heer Ritchie heeft beloofd schriftelijke vrageu naar zijn vermogen te zullen beantwoorden. Daarna is de deputatie door een groote menigte gevolgd, naar Trafalgar- square getrokken doch richtte onderweg geen wanorde aan. Op Trafalgar-square hielden velen der werklieden heftige redevoeringen tegen de regeering. Het 50jarig jubileum der koningin zal in Britsch-Indië gevierd worden op 16 Februari aanstaande. Bij den brand te Madras kwamen, volgens de laatste berichten, 405 menschen om. Sinds de 30 passagiers van het Duitsche stoomschip „Preussen" te Sydney landden is het aantal pokkenlijders aldaar tot 71 gestegen. Aan de Times wordt uit Weenen geseind, dat de betrekkingen tusschen Rusland en Oos tenrijk in den laatsten tijd veel verbeterd zijn waartoe vooral bijgedragen heeft het in zeer wel willende woorden vervatte telegram van den czaar aan den keizer op den nieuwjaarsdag. Welon- derrichtte kringen te Weenen gelooven thans eerder aan eene vreedzame oplossing der Bul- gaarsche quaestie. De gouver"eur van Kreta heeft dringend ver sterkingen bij de Porte aangevraagd. Hij rap porteert dat reeds op twee plaatsen van het ei land oi.lusten zijn uitgebroken en beschuldigt de Grieksche consuls van het aanstoken van oproer. Naar de Times uit Konstantinopel verneemt maakt de de Porte toebereidselen om ten spoe digste troepen naar Kreta te zenden. Uit Rome wordt aan de Times gemeld dat de Russische regeering heimelijk een opstand voorbereidt voor het aanstaande voorjaar op Kreta en in Macedonië, welke laatste bestemd zou zijn om het Bulgaarsche regentschap omver te wer pen, De „Standard" verneemt uit Sofiadat Zankoff, op eene nieuwe dringende dépêche van den grootvizier, naar Konstar.tinopel is vetrokken. Vandaar wordt aan hetzelfde blad geseind, dat de sultan tijdens eene vertrouwelijke audiëntie van den Engelschen ambassadeur, ophelderingen heeft gegeven ter zake van de tegenwoordige politiek der Porte tegenover Rusland de am bassadeur herhaaldaEngeland's bedenkingen tegen de voorgenomen Turksch-Russische alliantie. De „Köllnische Zeitung" noemt het ontwerp, dat de rijksdagscommissie voor de legerwet ten slotte uit het oorspronkelijk heeft samengesteld, «"""1 vnrmeloozen romD. zonder leven nf lever.- Duitschland den uitvoer van paarden zou hebben verboden onjuist was. De rijkskanselier h 'eft aan de verschillende a'ateu opgaven verzocht van het aantal paarden, dat naar het buitenland uitgevoerd wordt, om te zien, of die uitvoer ook toeuam. Over het algemeen schijnt dit niet het geval te zijn. De burgers van het Italiaansche stadje Artena in de provincie Rome zijn woelig van aard en vooral gebeten op de overheid. In de laatste jaren zijn er telkens aanslagen op den burgemeester of waarnemenden burgemeester ge pleegd. In 1879 werd de burgemeester lommassin ver moord; eenigen tijd daarna werd een moordaanslag gepleegd op het waarnemend hoofd der gemeente Mucididen 21 Juni 11. werd een ander over heidspersoon de beer Madnucci moorddadig aangevallen en ernstig gewoud, en thans is weer een aanslag gepleegd op een der hoofden van de gemeente den heer Ranzoni. Twee schoten werden op hepi gelost; de kogels floten hem wel om de ooren, maar door zijn paard aan te zetten, ontkw&m hij aan de moordenaars. En zeer gevreesd rooverhoofdman is te Napels gevangen genomen. Giovanni Gardonie, die voor jaren reeds tot de levenslange galeistraf eu ook eenmaal ter dood veroordeeld was, behoort onder zijn ambtgenooten tot de meest befaamde. Het meest genoemde avontuur van den struikroover, schijnt hij een klassiek karakter te hebben willen geven. In het jaar 1861 namelijk drong hij als in de „Roovers" van Schiller, met zijn bende, allen als karabaniers gekleed in een nonnen klooster nam het gebouw formeel in zijo bezit, leefde eenigen tijd aldaar met zijne manschappen, en toeu alles was verteerd, wat aanwezig was, trok hij weder af. Onlangs had in Texas een tweegevecht met repetitiegeweren plaats tusschen twee millionairs, Benet en Rumfield. Zij hadden twist gekregen over een ruil van vee eu kozer. het Winchester- geweer tot wapenbestaande uit twee boven elkander geplaatste loopen waarmede in 32 se conden zestien schoten kuuDen worden gedaan. De kampioenen werden door hunne secondanten op een afstand van honderd meter van t Ikander geposteerd en begonnen op een gegeven teeken te schieten. Benet stortte, na twee schoten gelost te hebben, neer. Hij bleek vijf kogels in de borst te hebben, waarvan ren door het hart was gegaan. De Amerikaansche bladen voegen bij dit bericht slechts de opmerking, dat de vers'agene 10,000 dollars rijker was dan Rumfield. Waalwijk, 12 Januari 1887. De minister van oorlog heeft ter kennis gebracht van de militieplichtigen voor de lichting van 1887 het koninklijk besluit van 14 December 1883 no. 36 betreffende de militie-luitenants verwijst hen overigens voor inlichtingen betreffende de vervulling van den dienst bij de militie te land en de be palingen welke aangaande de vorming van luitenants uit de militie zijn vastgesteld, naai de negende uitgave van betop last van bet departement van oorlog, uitgegeven boekwerk „Neêrlands leger," dat in den handel verkrijg baar is gestelden waarvan een exemplaar aanwezig is onder anderen bij alle burge meesters bij de militie-commissarissen, pro vinciale pn .ris nvfiHcre_Tn:iIitairo gerechtshof te Elage termen gevonden om de openbare terechtstelling voor de Haagsche rechtbank te bevelen van de vrouwelijke be diende der familie II., verdacht van bet door onachtzaamheid of onvoorzichtigheid veroor zaken van deu Kurhaus brand te Scbeveningen op 1 Sept. 1886. Blijkens achterstaande advertentie heeft de heer Martinus Timmermans alhier zijne stoom- wasch- en bleekinrichting geopend. W ij wenschen aan deze in onze gemeeute nieuwe industrie het grootste succes toe. De rechtbank te Amsterdnm heeft be slist, dat het beleedigend is voor de huisvrouw en grond oplevert voor scheiding van tafel en bedals de man een dienstbode weder in dienst neemtdie door haar is weggezonden. Gewoonlijk beroept men zich op voor spellingen wanneer zij vervuld zijn. Het zij ons geoorloofd in strijd daarmede een pro - fetie in herinnering te brengen die totaal fiasco heeft gemaakt. In het begin van het vorige jarr werd iedereen die aan voorspellingen hecht, angst en schrik aangejaagd dooreen latijnsch versje, waarin vermeld werd, dat wanneer Paaschdag viel op Sint Marcus Pinksteren op St. An- tonius enz. de wereld ach en wee zou roepen. Het samenvallen van die kerkelijke feest dagen had in 1886 plaats. Dat jaar is nu voorbij en er is niet meer ach en wee ge roepen dan in andere jaren. Het goede en kwade woog weder tegen elkander op. Het kan geen kwaad om er eens op te wijzen dat voorspellingen even als voorge voelens kunnen falen. Omtrent den man en de vrouwdie te Breda op verzoek van den procureur des konings te Antwerpen zijn gearresteerd, kan worden medegedeelddat door het Bel gische gouvernement reeds hunne uitlevering is gevraagdzoodat zij na de noodige for maliteiten zullen worden uitgeleverd. De man heet P. Duchésen zijn vrouw, korte lings nog wed. Brunaudheet Yon Gutsen. Het onlangs gehuwde paar, dat te Breda zijne wittebroodsweken dacht door te brengen, heeft beiden reeds den leeftijd van 60 jaren achter den rug. Uit Roermond schrijft men aan De Nederlandsche Slachters-Courant. „Toen het zoontje van den landbouwer EI. uit het naburige Posterholt Vrijdagmorgen opstondzag hij een achttal wilde varkens op de plaats loopen. Hij werd zoo door schrik bevangen dat men vreest voor het behoud van zijn leven en hem de laats!e sacramenten moesten worden toegediend. De varkens hadden den kettinghond letterlijk opgevreten. Zij komen uit de Duitsche bos - schen over de naburige grens en storen zich aan geen rijksgebied noch aan persoonlijk eigendom." Uit Vlissingen wordt aan de Midd. Ct. het volgende geschreven Het van Antwerpen afgekomen Eng. stoomschip „Rhyl" gez. VV. Knightbestemd naar Cardiff, was door eenig defect aan de machine en bij lit t naderen van den nacht, minder gunstig weder gi-noodzaakt op de reede te ankeren nadat de Nederlandsche zeeloods G. C. But was overge komen om het schip naar zee te loodsen. lnf»ila nntjalia ftflflÉrïÜül een eind meegesleept werd zoodat het openbaar verkeer geslremd is. Het schip dat door de stoomboot gesleept werd, bekwam mede ernstige averij. Door de maréchaussee is proces verbaal opgemaakt. Voor de betrekking van stad-architect te Kuilenburg, tegen eene jaarwedde van f 400, hebben zich 65 sollicitanten aangemeld. Uit YVarga wordt gemeld Zondag zijn een paar jongelieden, zoon en dochter van den predikant te E. (Fr.), op schaat sen naar YVartena rijdende, in de nabijheid van dit dorp door het ijs gezakt. Door onmiddellijk toegeschoten hulp is het meisje nog gered, doch de 19jarige zoon, theol. student te Leiden, ia onder het ijs geraakt en verdronken. Zondag nacht is er ingebroken in de 11. K, kerk te Blaaksem, bij Roermond. De dader heeft zich van eenige kerksieraden weten mees ter te maken en is ontvlucht. De justitie ia hem echter op het spoor. Zondag namiddag werden de twee gebroe-. ders W., de eene deserteur van het 2de regiment huzaren te Venlo, de ander deserteur van het 3de regiment veldartillerie te Roermond, door de brigade maréchaussée van Heijthuizen te Haelen, hnnne geboorteplaats, aangehouden. Deze arrcslatie kostte veel moeite, daar beiden, die voor gevaarlijke personen bekend zijn, zich hevig verzetten. Zij zijn gevankelijk naar Roer mond overgebracht. Een droevig ongeval heeft te Schiedam plaats gehad. F. VV. B., Zaterdag avond van zijn werk f huis komende, kon de deur van zijn woning niet binnen komen, daar er blijkbaar iets achter lag, dat het openen bellette. Hoewel hij herhaalde ma'en luid klopte, kreeg hij geen antwoord. Toen het hem eindelijk gelukte, door eene kleine opening binnen te komen, vond hij zijne achttienjarige echtgenoote dood achter de deur liggen. Volgens geneeskundige verklaring zal zij waarschijnlijk van de trap, die naar de bovenwoning voert, zijn gevallen, waar door zij eene hersenschudding heeft bekomen, die den dood onmiddellijk tengevolge heeft gehad. De ongelukkige was eerst zes weken geleden gehuwd. Uit Dordrecht wordt van 10 Jan. gemeld Heden in den vroegen morgen tusschen 2 en 3 uren brak er brand uit bij den brood- en be schuitbakker M. Levits in de Vleeschhouwer- straat no. 29. Het vuur liet zich in den be ginne bedenkelijk aanzien door de aanwezigheid van dop, zaagsel, takkebossen en andere brand bare stoffen, maar v erd gelukkig spoedig gebluscht door de aangerukte spuiten en de hoogdruk waterleiding. Juiste oorzaak tot nog toe onbe kend. Het pand was verzekerd. L, heeft een voorloopig verhoor ondergaan en is daarna weer in vrijheid gesteld, zoodat het gerucht, als zou hij wegens minder gunstige ver moedens onmiddelijk gearresteerd zijn, gebleken is bezijden rie waarheid te wezen. Vrijdag avond is Is Veld-Driel het ach tergedeelte der aanzienlijke bouwerswoning, be woond door de weduwe Bardoel, door brand vernield. Eene groote hoeveelheid koorn en hooi en een varken zijn mede een prooi der vlammen geworden. De oorzaak is tot oog toe onbekend. Overzicht der bevolking gedurende 1886. WAALWIJK. Stand op 1 Januari 1886 2113 m. 2182 v. Vermeerderd door ge boorte 78 m. 86 v. door vestiging 129 115,, 207 201

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 2