Spanje. Engeland. Duitschland. Oostenrijk, Italië. Amerika. BINNENLAND. renneD, ontwijken dezen hen met allerlei kunstige sprongen Zij wippen met polsstokken over ilen stier heer.springen als hel rennende dier vlak bij hen is met aaneengebondeu beecen op, om het onder hen door te laten gaan enz. Zulke vertooningen geheel iets anders dan de bloedige Spaansche stierengevechten zijn in het zuiden van Frankrijk zeer algemeen. Er is bijna geen bruiloft of feest van eenige betee- kenis, waai bij niet zulk een stierengevecht plaats heeft. Een boef gearresteerd. Een te Lyon ver schijnend dagblad meldt de inhechtenisneming van een onverbeterlijken boef, wiens naam op al de griffies van Frankrijk geboekt staat. Dit individu heet Forissier. De veroordeelingen door hem ondergaan zijn ontelbaar maar het eigen aardigste is het aantal zijuer ontvluchtingen waarbij men weten moetdat Forissier mank is. Nu eens brak hij door eene zoldering, dan weer verborg hij zich in zijn stroozak en, terwijl hij buiten gezocht werd verliet hij de gevangenis door de groote deur een andermaal ontsnapte hij op het oogenblikdat hij in den celwagen zou stappen. Zijne verhooren kenmerken zicb ook steeds door buitengewone gevallen. Eens wentelde hij zich op den grond beet op zijne vuisten en stelde zich zoo aan dat hij als krankzinnig in een geslicht werd opgesloten waaruit hij ontvluchtte. Zondag werd hij voor de 77ste maalvan diefstal beschuldigdin hechtenis genomen. Deze boef is 43 jaren oud en kan het dus nog best tot zijn 100e arrestatie breDgen. Een zadelmakei te Saint Denis oud 42 jaarzeide tot zijne vrouw „Ga het huis uit, en kom niet eer terug dan na een uur; want ik ga mij ophangen". De vrouw deed alzoo en ging bij cene buurvrouw. Daar lachtedroBk en zong zij dat het een aard had, en toen eindelijk een vriend van haar man binnenkwam en zich gereed maakte om hem een bezoek te brengen zeide zij „Ga eerst over tien minuten heen het uur binnen hetwelk hij mij beloofd heeft zioh te zullen ophangen, is nog niet verstreken." Na tien minuten ging de vrouw naar de wo ning terug en zag toeD dat haar man woord had gehouden. Zij trachtte zelfs niet het koord om den hals af te snijden. Zij ging eenvoudig naar deo commissaris van politie om hem kennis te geven van het geval. Een echt Amerikaansche diefstal wordt uit Rijssel gemeld. Een kantoorbediende werd naar de bank gezonden om ecu som van 3000 francs te gaan incassecren. Hij ontving het geld in vijffrancsstukken en in goud en deed alles in eeu ge'dzakje, dat hij vervolgens op de gewone wijze op zijn schouder droeg. Op wtg naar het kantoor, ontmoet hij een persoon als vreemdeling gekleed, die hem vroeg of bij zoo vriendelijk zou willen zijn hem naar het standbeeld van generaal Ne- grier te brengen. Op zijn antwoord, dat hij geen tijd had legde dc vreemdeling een zakje, in vorm gelijk aan het zakje met geld, op zijn schouder zeggende: Wees dan zoo goed even dit zakje vast te koudeD, terwijl ik mijne schoen vastmaak. Op dit oogenblik komt een ander vreemdeling, welke een vriend bleek te zijn van den eerste, en nam den hulpvaardige het zakje met 3000 fr. van den schouder, zonder dat deze de verwisseling bemerkte, waarna beide onder herhaalde dankbetuigingen alleen het stanbeeld van Negrier gingen zien. Op het kantoor ge komen bemerkte hij eerst, hoe de dankbare vreem delingen hem haddeD bedrogen. Het zakje be vatte niets dan stukjes hout en lood in den vorm van geldstukken. De politie is in kennis gesteld met feit en zoekt de vreemdelingen, die zeker niet lang bij het standbeeld zijn blijven staan. De beruchte Andalusische bandiet Melgares, 5ojrido-.^r^»|^lo. Cardq.vk_on_(len. wesL-dO-od. Goschen voerde Dinsdag het woord voor zijne kiezers te Liverpool. Indien Bismarck (zeide hij) voor den vrede arbeidt, wij doen het even eens. Engeland denkt er niet aan in Europa den oorlogsfakkel te werpen ter wi le van eenige dynastie of eenig persoon en de regeering heeft noch middellijk noch onmiddellijk ooit stappen gedaan om Alexander van Battenberg op den troon vau Bulgarije te herstellen. Wat het kiezen van eenen nieuwen vorst betreftzoo grondvest de regeering hare politiek op het Berlijnsche tractaat. Overigens, hoewel het niet aar. Engeland staatin deze den stool te geven kan de op lossing van het Bulgaarsche vraagstuk ook dit land niet onverschillig wezen. Dinsdagavond ontstond er eene paniek bij eene voorstelling door de Israëlietische dramatische vereeniging te Spital Fields met liet gevolg dat er van de 500 aanwezigen 17 gedood werden. Van die 17 waren er 12 vrouwen en 3 knapen. Naar de Times uit Weenen verneemt, steunen Turkije, Duitschland en Frankrijk Rus- land's plannen ten opzichte vat. Bulgarije, ter wijl zij het aftreden der regenten en de verkiezing, van eene nieuwe Sobranje voorstellen. Engeland, Italië en Oostenrijk verklaarden daarin geen be zwaar te zien, indien de Bulgaren er in berusten. De Times verneemt uit Konstantinopel dat de Turksche versterkingen reeds gedeeltelijk naar Kreta ingescheept zijn uit Macedonië, en dal zij bestaan uit vijf bataljons voetvolk en vier veld- batterijen. De Porte beval een streng onderzoek naar aanleiding vau eene onlangs gedane ont dekking, dat de inhoud van belangrijke dépêchen aan buitenlandsche Kabinetten heimelijk werd medegedeeld. De Daily News verneemt uit Konstanti nopel dat de Porte ongerust is wegens het be richt, dat 3000 Albaniërs eenen post bij Mitro- witza hebben aangevallen. Er zijn troepen daar heen gezonden. Uit Glasgow wordt gemeld datdaar sinds Dinsdag een hevige sneeuwstorm woedt. In geheel het westen van Schotland viel zooveel sneeuw, dat het verkeer alweer i ordt belemmerd. Daarbij is het er kouder dan het in dezen win ter is geweest. Op andere plaatsen van Schot land en in Ierland valt algemeen regen, zoodat men verwacht, dat de zachtere luchtstroom zich ook verder oostwaarts zal uitbreiden. In Eögeland is het echter tot dusver nog vriezend weer gebleven, evenals op de meeste plaatsen van het vasteland. In het ontwerp-adres van het Heerenhuis wordt het volgende aangevoerd. De Keizea is de grondlegger van de Pruisische armee in hare tegenwoordige organisatie. Het Hi-erenbuis is evenals het geheele land diep er over getroffen, dat den Keizer, na cene reeds zoo langdurige roemrijke regeering, het verdriet wordt aange daan, dat het toestaan der noodige middelen voor de weerbaarheid van het leger afhankelijk wordt gesteld van eene onaannemelijke beper king. Het Pruisische volk zal geene opoffering te groot achten oin het leger op den duur in voldoende sterkte te houden. Het adres is zonder discussie met algemeene stemmen aangenomen. De Hamburger Correspondent meent het gerucht te kunnen bevestigen, dat de sultan in de Bulgaarsche quaestie de bemiddeling heeft ingeroepen van den Paus, en deze zich daartoe bereid verklaart heeft. De Politische Correspondenz meldt uit War schau, dat de gouverneur-generaal Gurko in het nnen_baar_iii ...eene toespraak over het gunstig^ gaarschen troon vertrouwelijke gedachtenwisse- lingen tusschen de het naast bij de zaak betrokken mogendheden gaande. Een student in de medicijnen aan de hoo- geschool te Bonn, de heer Otto Effertz, uit Dusseldorp, moest in den at'geloopen zomer als artillerist de militaire oefeningen in de omstre ken van Coblentz bijwonen. Bij die gelegenheid schold de luitenant Voc Nauendorf hem uit voor eer. „brutale lummel", omdat hij zich aan een klein dienst vergrijp had schuldig gemaakt, waar voor de student daarenboven tot drie dagen ar rest veroordeeld werd. Toen de militaire oefe ningen waren afgeloopen, daagde de student den officier uit tot een sabelduel, hetwelk te Bonn plaats had en waarbij de officier twee belang rijke verwondingen aan het hoofd bekwam, zoodat hij den strijd moest opgeven. De student Effertz is nu voor eenige dagen tot 3 maanden vestingstraf veroordeeld terwijl cle officier voor den krijgsraad zal terechtstaan. Men vat den algemrenen Europeeschen toestand te Berlijn nog steeds vredelievend op, al geeft men tos, dat incidenten kunnen ont staan, welke bet oorlogsvuur tot ontbranding zouden kunnen voeren. De geruchten omtrent nieuwe allianliën, waarin Ita'ie zou betrokken wezen, vinden geen geloof. In de wapening vau België wordt niet een demonstratie tegen Duitsh- land gezien. Daarentegen blijft men in de Duit- sche regeeringskringen op Denemarken met eeu wautrouwend oog staren. De Norddeutsche deelt mededat te genwoordig te Zabern, te Romansweiler en in het Breuschdal door Fransche houthandelaren groote aankoopen worden gedaan van planken en balken, die, naar het heet, door de Fransche regeering besteld ziju om militaire barakken op te richten aan de Duitsche grens. Per spoor zijn uit Romansweiler reeds vijf wagenladingen naar Nancy en vier naar Verdun gegaan. Hier uit blijkt met zekerheid, dat Frankrijk aan de grens grootere troepenmassa's bijeentrekt, dan aldaar in de vestingen eu garnizoeoen kunnen worden gelegerd. Volgens eer. telegrafisch bericht uit Ber lijn aan de Köln. Zeitung schijnt uit de berichten omtrent den uitvoer van paardeu te zijn geble ken, dat er noodzakelijkheid bestaat om ten spoedigste dien uitvoer te verbieden. Uit Weenen wordt gemeld, dat daar verwacht wordt, dat de oorlog zal uitbreken tusschen Duitschland en Frankrijk en dat Oostenrijk en Rusland mede in den twist gemengd zullen wor den. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de re- genien ie Sofia besloten moeten hebben, zich tegen Rusland te blijven verzetten en zoo zich geen aanneembare pretendent voor den troon opdoet, prins Alexander van Batteoburg op nieuw uit te roepen. Rusland zou dan genood zaakt wezen handelend op te treden, hetgeeL Bismacrk steeds heeft trachten te vermijden. Men vermoedt dat een der groote mogend heden de regenten heimelijk steunt. De bekende Italiaansche afgevaardigde, de „Volks-tribuun" Coccapieller, heeft in de kamer eene rede over den toestand der gevangenissen gehouden die, hoewel niet van juiste opmerkin gen ontbloot, door de kluchtige en plompe zegs wijzen welke er in voorkwamen, in hooge mate de hilariteit wekte. Zelfs de president en de ministers barstten herhaaldelijk uit in een hartelijk gelach. Onder de hand echter deelde hij uit eigen ondervinding (naar men weet bracht hij 88 maanden in de gevangenis door), een aantal Te San Francisco hreft den 16 dezer eene vreeselijke ontploffing plaats gehad. Een schoe ner, beladen met grof buskruit, die schipbreuk had geleden en verlaten was, liep dien dag op de hoogte van de Goudeu Poort bij den ingang der haven op der. grond. Toen ontplofte het kruit. Vele personen werden gekwest en het Cliff House Hotel, benevens vele andere gebou wen werden verbrijzeld. De schok der ontplof fing werd mijlen ver in het rond gehoord. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 23 dezer zal de harmonie L'Espé- rance op de harmoniezaal uitvoeren 1. Marche militaire van Hemert. 2. Harmonische retraite der Saxische Cavallerie Wagner. 3. Fleurs de St. Pétersbourgh Wals Strauss. 4. Passe Par tout polka Tack. KAATSHEUVEL. Groot concert te geven, door het muziek gezelschap ,/Euphonia" met medewerking der Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen op Zondag 23 dezerdes 's avonds ten 6 urein de zaal van den heer J. A. A. van Leeuwen. Waalwijk, 22 Januari 1887. Bij kon. besluit is aan VV. A. Coolen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Tilburg. Ten postkantore alhier wordt vervangen de heer Smits door mej. Washington Taijlor, de heer Jansen door den heer W. H. de Lozanne. Bij kon. besluit zijn benoemd tot voor zitters en burgerlijke leden en hunu6 plaatsver vangers in de onderscheidene militieraden voor de lichting der Nationale Militie van 1887 In Noord-Brabant le militiedistrict, tot voor zitter Mr. W. D. Bosch, lid der Prov. Staten tot zijn plaatsvervanger L. van Meerwijk, id.; tot lid Mr. A. H. Sassen, lid van den gemeen teraad van 's Hertogenbosch tot zijn plaatsver vanger R. A. van der Ven, wethouder van 's- Uertogenbosch 2e militiedistrict, tot voorzitter -VIr. M. P. M. van Dam, lid der Prov. Staten; tot zijn plaatsvervanger J, A. van Aken, id. tot lid Mr. E. de Man Ez., lid van den gemeente raad van Breda; tot zijn plaatsvervanger E, H. A. Guljé, weth. van Breda; 3e militiedistrict, tot voorzitter Mr. A. J. H. van Baar, lid der Prov. Staten, tot zijn plaatsvervanger Mr. A. Verheijen van Estvelt, id., tot lid J. J. Schutjes, lid van den gemeenteraad van Eindhoven tot zijn plaatsvervanger J. W. van der Velden. Den 17 Januari overleed te 's Hertogen bosch de heer A. P. van Beusekom, geboren den 1 Juli 1818 te 's Hertogenbosch, gepensio neerd rijks ontvanger luit-kolonet commandant van het 9e bataljon rustende schutterij van Noord- Brabant, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, president van den bond van schutterij officieren in Noord-Brabant. Domela Nieuivenhuis is Maandag in Wal halla le 's Gravenhage door eenige inspecteurs vau politie in verzekerde bewaring genomen en geleid naar het huis van bewaring op de Prin sengracht. Donderdag ochtend is hij per trein van 6,15 van den Rijnspoorweg r.aar Utrecht overgebracht, om in de celgevangenis aldaar zijne straf te ondergaan. Hij werd door twee rijks— JttklaMhlfia.iifiad£iri-£njn_een_fl vjgelante van het

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 2