Nummer 10. Woensdag 2 Februari 1887. 10° Jaargang. nu D Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk Spanj UITGEVER: Waalwijk. Loting der Nationale militie. e. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ./1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels J 0,60 daarbo/en 8 cent per regeJ, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steinee, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. De Burgemeester der gemeente Waalwijkont vangen hebbende het kohier der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen over het jaar 1887, Brengt ter kennis van belanghebbenden dat ge zegd kohier op den 25 Januari jl. is executoir verklaard en op heden aan den ontvanger der di recte belastingen is toegezonden. Waalwijk, den 29 Jan. 1887. Burgemeester en wethouders voorn. AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk Gelet hebbende op artt. 26 en 99 der wet van den 19 Augustus 1861, (Staatsblad no. 72) en op liet besluit van den lieer commissaris des konings in de provincie Noordbrabant van den 7en Jan. 1887 A. no. 8 (Pr'ov. bijblad no. 1). Brengen ter kennis der belanghebbendendat dat de loting voor de lichting der nationale mi litie van dit jaar zal plaats hebben te Waalwijk den 18 Februari aanstaande des voormiddags ten ten 11 ure, zullende de trekking voor de militie- plichtigenwelke niet opkomen, oi' wier vader, moeder ot voogd mede niet tegenwoordig zijn door den burgemeester of het lid van den raad dat bij de loting tegenwoordig is, geschieden. Dat op Woensdag den 23 Februari des voor middags van 1012 ure ten gemeentehuize zitting zal worden gehouden tot het opmaken van getuig schriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienstof op grond van te zijn eenige wettige zoonbedoeld in de 2e en 3e zinsnede van art. 54 der wet. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Waalwijk, 1 Februari 1887. Burgem. en weth. voornoemd AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris F. W. VAN LIEMPT. gevaarlijk werd voor de rijtuigen. Alle rij- en voertuigen konden dan ook slechts langzaam worden gereder.. De koningin, die beloofd had, de voorstelling in den circus Herzog bij te wonen is van Laeken tot Brussel l1/^ te lang onder weg geweest, daar de postillons, ter voorkoming van ongelukken, telkens voor de paarden moes ten loopen. In en nabij de stad hebben er ver scheidene ongelukken niet rijtuigen plaatsgehad. Alle spoortreinen hadden vertraging; onder ande ren de posttrein uit Ostende eu de sneltreiu uit Calais ieder ruim een uur. Een vreeselijken dood stierf voor eenige dagen een brouwer te Hingene. In de brouwerij van den heer César van Kerckhoven viel eer. werkman in een bijna geheel ge vulden brouw ketel. Ofschoon zijn kameraden onmidde'lijk toeschoten om hem te redden, konden zij hem slechts geheel verbrand uit den ketel trekken. De ongelukkige stierf onder de vreeselijkste pijnen kort daarna. De omgekomene laat een weduwe met zeven jeugdige kinderen na. Zijn patroon achtte hem als ordelijk en bekwaam werkman zeer hoog, en heeft verklaard de onverzorgd achtergebleven wtduwo en haar kleinen ouder zijue hoede te zullen nemen. lederen dag gaau een groot aantal Franscbe werklieden naar het Champ de Mars te Parijs om werk te vrageu bij de tentoonstellings-com- missie. Zij werden van den eeneu dag op den anderen verwezen. Donderdag hoorden zij dat een aantal Belgische werklieden waren aangeno men. Zij liepen naar het terrein schreeuwende Weg met de Belgen! Weg met den ingenieur! De politie moest haudelend optreden om groote ongelukken te voorkomer. Met de werktuigen op den schouder gingen zij nu naar het stad huis. Zes van hen gingen naar binnen om hunne grieven bloot te leggen welke als rechtmatig werden erkend. Niet meer dan 10 pCt. vreemde werklieden mogen worden aangenomen. Men gaf hun de verzekering dat men dadelijk maatregelen De Fransche regeering heeft nu een com missie benoemd voor het toekennen van den uitgeloofden ptijs van 50,000 fr. aan den uit vinder van een goedkoope toepassing der clec- triciteit voor verwarming en verlichting, ten dienste van schei- of werktuigkunde, voor het overbrengt n van berichten of het behandelen van zieken. Voorzitter van die commissie is dc heer Berlraud, secretaris der Academie van Weien- schappen. To Parijs is dezer Jagen een jong man, na het bijwonen van een auarchistenvergadering, waar zeer heftige redevoeringen gehouden werden, door den overmaat van al dezen onzin krankzinnig geworden. Hij waande zich door allerlei vreese- lijke vijanden vervolgd, en kon, toen hij naar een gesticht werd gebrachtslechts met moeite in bedwang gehouden worden. Uit Bordeaux wordt het volgende vreese- lijke voorval gemeld. Een houthakker vond in het bosch een menschelijk hoofd, waaraan men de duidelijke sporen van dieren tanden vond. Er werd daJelijk^een onderzoek ingesteld en de dokier, welke spoedig tegenwoordig was, ver klaarde, dat het het hoofd eener vrouw was. Men kwam toen op de gedachte dat het mis schien het hoofd was, van een sedert eenigen tijd verdwenen oude vrouw, welke alleen woonde. Min begaf zich dadelijk naar haar hut en daar deed zich een vreeselijk schouwspel voor. Overal op het bed en op den grond lagen stukken half vergaan vleesch en beenderen. Het bleek nu dat een bende honden in de but der arme, door ouderdom en honger krachtelooze oude vrouw, waren gedrongen en haar letterlijk in stukken gescheurd haddeD. Een der dieren had het hoofd in het bosch gesleept en zonder dit toeval, zou men waarschijnlijk niet tot deze vreeselijkc ont dekking gekomen zijn. De ongelukkige was negentig jaar oud. Zaterdag 1.1. is te Aranjuez een door de koningin-regentes gesticht weeshuis voor de kin - deren van officieren der <i;i.1I7;;ia orewenscht. Malapres en El Vizco te zisn. waren allerwege opgericht, de vlaggen van de huizen gestoken en aanstalten gemaakt voor een algemeene illuminatie. 's Namiddags heeft een groot feestmaal voor militairen plaatsgehad, waaraan ook de koningin- regentes, de prinsessen Isabella en Eulaiia, de minister van oorlog, de maarschalk Martinez Campos en de tachtig kolonels van de regimen ten infanterie hebben deelgenomen. Duizenden iuwoners van Madrid zijn naar Aranjuez getrokken om getuigen van de plech tigheid en de feesten te zijn. De rooverbenden zijn in Spanje over het geheel, sedert het eind van den burgeroorlog, veel verminderd, maar in Andalusië worden nog verscheidene gevonden. De vooroaamste hoofd mannen zijn Malagres en El Yizco de Borges. Zij hebber, in gevechten met gendarmes menigen man van hunne benden verloren, maar tot dus verre wisten zij zei ven neg steeds aan de dienaars van het gerecht te ontsnappen. Zij zijn beide roovers van de oudste soort, echt romantische roovers gevreesd bij de gegoe den en bemind bij de armen, wien zij dikwijls iels raededeelen van hun onrechtmatig verkregen goed; zeer mild met giften voor populaire kerken en de helden van een aantal liefdesavonturen in de dorpen. De bewoners van de streek waar zij verblijf houdeD durven hen, zooals bekend is, niet ver raden, uit vrees voor de wraak dor roovers. Als het gerecht navraag bij hua hen doet is hun antwoord wdat zij van niets weten." De roovers zijn dan ook zeer vrij in hun doen. Daar was voor eenigen tijd te Malaga een aan zienlijk ambtenaar, die altijd blufte op zijn po gingen om Malgares en El Vizco te vangen. Die heer deed dikwijls tegen den avond in een huur rijtuig een toertje buiten de stad. Eens toen hij weer was uitgereden, hield zijn rijtuig stil voor een huisje in de voorstad; uit dat huisje nu kwam een mau, die zonder complimenten naast hem plaats nam, waarna het rijtuig weer voort reed. Op de verwonderde vraag //Wie zijt gij V' antwoordde de onbekende wUw excellentie heeft

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 1