1EUBEUAGAZIJN HOÜTVERKOOPIHG. Notei^BINk, SCHRIJVERS Hypotheekbank voor Nederland, HENRI VAN ERP, 200 Eikenboomen, Huis en Erf, Heeien 00 dames schoenwerk, A. J. RANT, "l GULDEN. Handelsberichten. Th. A. VAN WIJCK, TH, A. VAN WIJCK. ADVERTENTIEN. openbaar verJcoopen: TABAKSPIJPEN, 1IEASS8I1ÏAFI1®„ Gevraagd De Rotterdamsciie gebloemde tapijten (koehaarschots) in de prachtigste klearen en nieuw ste dessins, alsmede gekleurde en gebloemde karpetten (nieuwe fa- brikatie)spiegelkarpetten etc., verders velvet tapestrylussen sparfcmatten wollen tapijtloop er s. Groote keuze toile-cirée's, lino leum Amer. leerdoek, schoorsteen stukken, behangselpapier, randen. Maandag 14 Februari 1887 20 koopen eiken en elzen schaar hout, staande op den Meerdijk en in de Pulsteeg. 1. op Donderdag 10 Februari as., 2. op Maandag 14 Februari a s., Eiken schaarhout en masthout op de Tessert voor de H.H. L. v. d. BROEK, G. PIJNENBURG e. a. 5. Bij toeslag op Dinsdag 15 Februari a s.ter herberge van A. MULDERS te Baardwijk, des avonds 6 ure. 3. op Maandag 21 Februari a.s., 4. op Dinsdag 22 Februari a.s., ALSMEDE ONTVANGEN TE ROTTERDAM, onder directie van H. H. Mr, B. MEES B. VAN B/OSSEM en E. C. W. HOIJER, verstrekt gelden ter leen, aflos baar in overeentekomen annuitei- ten onder lstc hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50 100 500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij haren Agent VOOr de Langstraat en omstreken, ii jjt kan het Zwitserland versterkt zijn neutraliteit. België zet zich in hel pantser. Er °dient dus althans met de mogelijkheid gerekend, dat we in Mei of Juni oorlog hebben; en wel een oorlog, die niet zal te iocaliseeren zijn, daar van de zes groote mogendheden vijf aanstonds in het gedrang zullen gaan ot zulke komen. Wat zal Nederland dan doen Nederland, dat o. a medegarant is voor de neutraliteit van Luxemburgdat een heirweg uit Parijs biedt naar Berlijn Doch ook voor onze eigen grenzeD spannen. Zoo spannen, dat we aau een terugtrekken op onze Utrechtsche linie niets hebben, maar mis schien in Brabant of Limburg onze erve zullen moeten verdedigen. En hoe zal dat nu Door een nieuwe organisatie? Stellig neen, want een nieuwe organisatie geeft geen kracht dan over minstens drie jaren. Maar wel, door wat er is iniensief zoo sterk mogelijk te maken, zoo bij leger en vloot als bij schutterij. En nu, wie waakt daarvoor Doet het kabinet het? of doen het dc kamers? Of zal men zich derwijs in een gehaspel over dc grondwet verdiepen, dat de vijand in het land staat, eer men er op het Binnenhof aan denkt (Standaard). Het wetsontwerp lot uitbreiding van het Patentrecht op hen, die zonder werklieden, alleen of met hunne vrouwen en kinderen, een ambacht of handwerk uitoefenen, dat niet reeds is vrijge steld, is opnieuw bij de tweede kamer inge diend. Het blijkens het verslag over het vroegere gelijkluidende voorstel aanbevolen denkbeeld, om bij deze gelegenheid verbeteringen in de patentwet te brengen, verklaart de minister van financiën niet te kunnen overnemen als niet passende in het zeer beperkte kader van dit ontwerp, dat de verhouding tusscheu het bedrag van het recht en de inkomsten uit beroepen en bedrijven, on veranderd laat. Naar de verzekering van den minister zal het verlies in de opbrengst wel degelijk door het te verkrijgen resultaat (mindere kosten voor dwang middelen) worden opgewogen. Vrijstelling van alle aanslagen in het patent recht van f 5 en daarbeneden zou z. i. tot groote onbillijkheden leiden. De mede-arbeidende vrouwen en kinderen van bazen, met een, twee of meer leerlingen of knechts arbeidende, worden niet onder bet aantal werk lieden begrepen. De voorgedragen vrijstelling behoort, naar 's ministers gevoelen, niet uitgestrekt te worden tot weezen, die bij arabachts-of handwerkslieden besteed worden. De minister kenschetst het voorstel als eene vermindering van druk voor den ambachts- en liandswerkman, welke de schatkist slechts in geringe mate zal bezwaren. Men meldt uit Slikkerveer van 6 Februari Heden avond te ruim acht uur is alhier een hevige brand uitgebarsten in eene bouwschiiur, toebehoorende aan den heer Js. Zwait, land bouwer en lid van den gemeenteraad alhier. De schuur was gevuld met vlas en hooi, terwijl zich in den stal nog acht runderen bevonden. Ofschoon eenige mannen beproefden de arme dieren te redden, bleek dit door de ontzettende rookmassa onmogelijk te zijn, zoodat de beesten door den rook gestikt of in de vlammen om gekomen zijn. Naast de schuur bevonden zich drie, gecleol- telijk nieuwe arbeiderswoningen, welke echter door de flinke werking van eene kleine brand spuit van den heer Johs. Smit behouden bleven, evenals eenige met riet gedekte arbeiderswonin gen, welke door eene sloot van de brandende schnur gescheiden waren. Onmiddelijk was ock door middel van de oniangs aangelegde telephoon naar het dorp om hulp geseind, zoodat om 9 uur het hoofd der gemeente op de plaats des onheils verscheen, gevolgd door de brandweer, om bet laatste werk te verichten. Een lialf uur daarna was het gevaar geweken. Alles was tegen brandschade verzekerd, be halve het vee, zoodat de eigenaar nog aanzien lijke schade lijdt. Oorzaak, als naar gewoonte, onbekend. Te Baardwijk is Maandagavond een begin van brand ontstaan ten huize van den bakker v. D. Door de spoedig toegeschoten hulp der brandweer is het vuur in den aanvang gestuit. In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand ontstaan in de stijfselfabriek van den heer Duijvis, aan den Jutfaasschen weg, welke door den waker, die daar steeds 's nachts aanwezig is, en eenige anderen eerst werd gebluscht, nadat eene dubbele droogkamer geheel was uitgebrand, terwijl de vlam door de constructie niet tot eene andere kamer kon overslaan. Alarm werd niet gemaakt. (U. D.) Zekere A. v. D. te Breda keerde met zijn vrouw huiswaarts, toen hij bemerkte dat in zijn huis brand uitgebroken was, welken hij met hulp der politie spoedig wist te blusschen, ofschoon hij zicli reeds vrij ernstig liet aanzien. Bij nader onderzoek bleek liet, dat hier kwaadwilligheid in bet spel was, terwijl een bedrag van ruim f 200 uit eene kast ontvreemd was. Terwijl de trein nog in volle vaart was, sprong Woensdagavond jl. zekere Lauman van Krawinkel (Geleen), die in Beek was ingestapt zonder van een plaatsbiljet te zijn voorzien, even vóór het station Geleen er uit Hij bekwam daarbij zulke hevige kneuzingen, dat zijn toestand hoogst zorgwekkend is. Vrijdagmiddag om 1 uur brak te Moer gestel brand uit in eene arbeiderswoning, bewoond door twee gezinnen. De brand nam zoo snel toe, dat er bijna niets geborgen is kannen wor den de kinderen zijn met levensgevaar gered. De inboedels waren niet verzekerd het huis wel. Naar men zegt is de brand door de kin deren aangekomen, terwijl de ouders van buis waren. Vrijdagavond te half negen zijn door een hevigen brand te Mee.een zeven buizen, door acht gezinnen bewoond, met de inboi dels eene prooi der vlammen geworden. De huizin be hoorden toe aan den beer Lemaire. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbekend. Door twee ambtenaren te Rozendaal zijn onder de gemeente Rukfen twee smokkelaars op heeterdaad betrapt. Zij droegen eene partij zout om hun lijf onder de kleederen. Het zout werd afgenomen en tegen de smokkelaars proces-verbaal opgemaakt. Naar mer. verneemt, zijn in die streken in een tijdsverloop van 14 dageu niet minder dan 17 processen-verbaal opgemaakt wpgens zoutsmok- ke'en. Aangaande den kindermoord, die te 'sBoscb zou zijn gepleegd door eene schippersdocbter, wordt nader gemeld, dat uit de lijkschouwing is gebleken, dat bet kiudje niet heeft geleefd, zoodat de daderes zich slechts heeft schuldig gemaakt aan overtreding der wet op het be graven van lijken. Dertig jaren geleden kostte een kanon van het grootste kaliber f 1400 en kwam zijne lading op niet meer dan f7. Thans kosten de grootste stukken geschut f 143,750 en elk schot kost f 2300. Gezegende vooruitgang 1 De vrouw van A. Veldhuizen te Achter veld (gem. Barnevelu), die alleen met haar zoon te huis was, toen in den nacht van den eersten Kerst dag scholen werden gelost op haar man, die zich te bed bevond, is Zaterdag weder in vrij heid gesteld. De zoon is nog steeds in hechtenis. De beruchte smokkelaar J. v. D. te Meir (België), is door de maréchaussees op heeterdaad betrapt, terwijl bij zijne waar trachtte binnen te smokkelen. Door de vlucht wist hij echter te ontkomen. WASPIK 2 Febr. Gisteren-avond liad alhier eene gemeenschappelijke vergadering plaats van de leden van den gemeenteraad met liet bestuur der vereeniging //Volksvlijt en Volksvermaak", ten einde eene commissie te benoemen tot fees telijke viering van Z. M. 70sten verjaardag. Nadat de vergadering door den president van voornoemde vereeniging, door den lieer Dr. II. N. Freericlcs, geopend was, richtte ZEd. het woord tot de talrijke belangstellenden, die door hunne trouwe opkomst toonden met liefde en eerbied bezield te zijn voor ons dierbaar Oranje-Huis en heette hen alle hartelijk welkom. Daarna werd door den secretaris der vereeniging een candidatenlijst voorgelezen, die volgens het gevoelen der vergadering, in aanmerking zouden kunnen komen voorleden der commissie, hetgeen, naar mededeeling van den president, tot vereen voudiging der stemming zou kunnen leiden, zon der daardoor echter in t minst de vrije stemming te willen beperken, daar ieder, naar zijn goed. oordeel, eene keuze kan doen. De heer M. de Roon Hzn., vice-precident der vereeniging, verzocht het woord, naar aanleiding zijner candidatuur voor lid der commissie, en wenschte buiten aanmerking te blijven, daar ZEd. tot zijn spijt, om reden onafhankelijk van zijn wil, op 'skonings verjaardag, hier niet bij ae feestviering zou kunnen tegenwoordig zijn, doch gal' de verzekering, ingevolge verzoek van den president die dit tot zijn leedwezen vernam de commissie evenwel, zooveel mogelijk bij haren omvangrijken werkkring, ter zijde te zullen staan. De aanwezigen benoemden daarop bij accla.- matie de voorgedragen candidaten, bestaande uit de heeren H. H. F. Kamp Azn., eere-voorziter J. W. Zijlmans en II. de Roon, beschermheeren Dr. II. N. Freericlcs, W. de Roon Hzn., A. J de Winter, N. A. Vermeulen, W. C. J. Kamp, J. Willemse en G. B. van Disseldorp, leden. De heer De Winter zeide, dat de benoeming tot lid der feestcommissie hem zeer vereerena wasdoch vond zich verplicht mede te deelen dat hij tengevolge zijner drukke ambtsbezigheden, niet in de gelegenheid zou zijn, de vergaderingen zooals hij wenschte geregeld bij te wonenzoodat het daarom overweging verdiende, een ander in zijne plaats te benoemen. De voorzitter apprecidèerde het gezegde van den vorigen spreker ten volle, docli verzocht, niettegenstaande, zijne medewerking, daar deze op prijs werd gesteld. De heer De Winter verklaarde daaropde be noeming voorwaardelijk aan te nemen. Vervolgens werd door de commissie onderling benoemd: tot president, Dr. II. N. Freericks; vice-presidentenW. de Roon Hzn. en A. J. de Winter secretaris, J, Willemse; penningmeester, W. C. J. Kamp. Nadat de president de verschillende aanwezige ver tegenwoordigers van vereenigingen flitgenoodigd liad zich bij het bestuur der feestcommissie tot deelneming aan den optocht aan te melden, bleek, dat het talrijk publiek niet uit nieuwsgierigen doch werkelijk uit belangstellenden bestond, daar de commissie, tengevolge der talrijke deelneming, in staat werd gesteld een bijna volledig ontwerp programma voor den optocht samen te stellen. De getoonde belangstelling was den voorzitter een waarborgop 19 Februari a. s., ter eere van Z. M. onzen geëerbiedigd en koningeen feest te vieren, Waspik waardig, en sloot daarop met een woord van dank voor de bereidwillige deel neming', de vergadering. Het voornemen schijnt alhier ook nog te bestaan om een dames-comité op te richten tot luisterrijker viering van 'skonings 70sten venaar- dag, onaer prsesedium van mejuffr. Petr. J. M. H. de Roon. Waspilcs rechtgeaarde vaderlandsliefde zal zich op 19 Februari a. s. door daden kenmerken. GORINCHEM, 7 Februari. Men besteedde voor: ristarwe 1'7,75 a 8. roode dito f 6,90 f7,25, witte dito f 7,75 18. inl. rogge f6,a 6,20 buitenl. dito f0,a 0, gerst f4,95 a 5,20, haver f2,90 a 3,25 beste kook- erwten f0,00 a 0,00, lijnzaad faper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd koeieu en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f180 a 240 Kalfvaarzen f 120 a 180. Melkkoeien f 160 a 200. Ilokkeling ossen f 0 a 0. H/s jarige ossen f 80 a 100. Guiste vaarzen f 0 a 0. Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 20 a 50' Nuchtere kalv. f 8 a 16. Aangevoerd 5 varkens van 18 a 21 c., voor dito a c. per half kilo, 70 biggen van 8 tot f 12 per stuk. Boter 60 a 70 cent per half kilo. Eieren .f 0.85 a 1.per 26 stuks. ROTTERDAM, 7 Februari. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en O verm. De beste f 7.40 a f 7.60 Mindere en geringe f 6.30 7,30 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclie de beste f 5.50 a 5.70; dito mindere f4.75 a 5.40. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f3.80 a 4,75; mindere f0,- a 0,beste Zomer f3.60 a 4.60; mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.a 3.40. Mindere f2.a 2.90. Paardenboonen. De beste f5.70 a 6.25. Mindere f 0.00 a 0.00. Duivcnboonen van f6.25 a 7.00. Mindere f 0.a f. 0 Bruine boonen de beste f 10,50 a 11, Mindere f9,50 a 10.25. Witte boonen. De beste f8.50 a 9.25. Blauwe erwtende beste partijtjes van 18,a 8.25 mindere van f7.50 a 7.90. Vlas. De omzet gedurende de afgeloopen week was vrij belangrijk vooral voor de betere soor ten bestond er veel vraag. Ongeveer 41,000steen werden heden ter markt aangevoerd, die vrij goed opruimden tot circa vorige prijzen. Lijnzaad minder aangebodenen ofschoon de vraag niet levendig genoemd kan wordenhiel den prijzen zich vrij wel staande. van huisschilder te Waalwijk ONDERGETEEKENDE heeft de eer be leefdelijk de ontvangst te berichten van eene groote sorteering 0 Verders een groote voorraad manilla en cocos tapijten, manilla en cocos loopers, gevlochten cocos matten, geboorde manilla en cocos matten vanaf 30 ets. Alles aan concurreerende prijzen. schilder en kamerbehangeraan de Groote Kerk te Waalwijk, beveelt zich aan tot bet leveren van alle soorten De BURGEMEESTER der gemeente Waal wijk zal op des voormiddags 9 uur, op de plaats zelf in het Voorts zijn bij het gemeentebestuur uit de hand TE KOOP ongeveer waaronder eenige zware, geschikt voor kuip en timmerhout. Staande als voor. Inlichtingen geeft de gemeente-arbeider G. VAN BROEKHOVEN. te Waalwijkzal voorraiddags 9 ure. EeD completen inboedelten sterfhuize van NORBERT DE VAAN, te Vlijmen. voormiddags half negen. ouder Baardwijk, bewoond ^.door A. Post, groot 11,86 Sigaren. Ingezet en gehoogd tot f1300. voor middags 10 ure. Eikenschaarhout en masthout voor mej. dewed. W. TIMMERMANS te Waal wijk J. ELS 110 UT e.a. aan den Melkdljk en in de Achterste Hoeven voormiddags 10 ure. Eikenschaarhout en masthout voor Mevr. dewed. L. J. B. VAN HEtJST te 's Bosch, in de Achterste Hoeven. Eiken schaarhout voor den WelEd. ZeerGel. Heer dr. L G. VAN HEIJST, te Waalwijk in de Waalwijksche Akkers, en masthout voor den heer C. H. de Greeff te Waalwijk in 't Hoekje. glas, glazen dakpannen, borstelwerk, zeemleer, sponzen, zeildoek, loopers, matjes en tafel— kleeden. Tevens in voorraad eene schoone collectie echte meerschuimen oliekoppen, calcine doorrookers en sigaren- pijpen, tabaksdoozen, portemonnaies, sigaren- 1." n V p TQ PU7. EENE RUIME SORTEERING waarvan stalen op aanvraag verkrijgbaar zijn. uit de noordelijke provincie vraagt prijs courant van Brieven franco onder no 54Algemeen Advertentiekantoor Erven B. van der Kamp, Groningen. om ons lijsten te zenden van de namen der personen hunner woonplaats, die onze arti kelen zouden koopen. Eormularen om deze namen op te schrij ven en nadere inlichtingen franco. Adres: J. H. NICHOLSON, 4 rue Drouot, Parijs. Notaris te Waalwijk. Oplaag 315,000het incest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verschijnende. DE BAZARGeillustreerd Tijdschrift voor Mode- en H a n d we r k en Maan- dalijks twee nummers Prijs per kwaartaal fl. Jaar lijks verschijnen: 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- lir Vh .-AA- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 21 supplementen bevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapissejye patronen, naamcijfers enz. Abonnementen worden aangenomen Lij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- fante den Haagna ontvangst van een post wissel van f 1 voor 6 Nos t van ƒ1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 8 ge knipte patronen of van 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3