mangelen van waschgoed, Stoomtramweg-Maatschappij. Notaris RANT, EEN HUIS, HOUTVERKOOPING. JALOEZIEËN i&ïf KOESTER, Loopjongen. Notaris BINK, Masthout. 200 Eikenboomen, GERARD VAN DIJK, Ingezonden stukken. Handelsberichten. ADVERTENTXEN. Noord- Brabantsche Meubelen, Huisraad enz. ZIT- EN SLAAPKAMER publiek verkoopen ERF EN TUIN, openbaar verkoopen: voor binnen en buiten, in alle kleuren, per vierkante meter f 3. Haven, Waalwijk. AMSTERDAM, II Februari. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. STAAT VAN BRIEVEN OVERZICHT van den handef in huiden, leder en schors over y\ de maand Januari 1887. L. J Schambergen Li lïl LU op Donderdag 24 Februari a.s., op Donderdag 8 Maart a.s., Maandag 14 Februari 1887 20 koopen eiken en elzen schaar hout, staande op den Meerdijk en in de Pntsteeg. Mr. Timmerman te geraken juist op het oogjnblik dal de boom viel. Hoepel het kind terstond werd te voor schijn gehaald, was het biunen twee uren dood. Te Amersfoort bleek bij het houden eener inspectie, dat van een vijftigtal paarden der blauwe huzaren daar in garnizoen de staarten aan de benedenzijdu waren afgesneden. Onder officieren en manschappen zijn in arrest gesteld tot de dader ontdekt zal zijn. Niettegenstaande de herhaaldelijke waar schuwingen tegen de kwade praktijken van een paar kooplieden in manufacturen waarvan er een als vreemdeling en de andere als tolk fun geert, heeft toch weder eene vrouw te Dordrecht zich door de mooie praatjes er. het oogtiischiju- lijk aanlokkelijke hunner aanbiedingen laten ver schalken en die kooplieden een bedrag van f 54 ter hand gesteld waarvoor haar den volgenden dag de door haar bestelde goederen zouden wor den geleverd. De kooplieden, die tot heden niets var. zich hebben doen hooren, hadden de vrouw, tot onderpand voor dat bedrag, in het bezit gesteld van een stuk linnen, dat is gebleken van veel geringer waarde te zijn. (I). C.) De berichten omtrent de viering van 's konings zeventigsten verjaardag beginnen el kander sneller op te volgen in deze streek. Te Waalwijk zullen de armen dien dag extra bedacht worden. Woensdag j.l. besloot de gemeenteraad van Vrijhoeven-Kapel, en te voren ook die van Sprang, de schooljeugd feestelijk te onthalen. In laatstgenoemde gemeente zal aan de armen en behoeftigen een buitengewoon ruime uitdeeliug van levensmiddelen plaats hebben. Te Capelle zal van wege 't burgerlijk arm bestuur een buitengewone uitdeeling aan de armen plaats hebben op 19 Febr. Te Kaatsheuvel is eene commissie werkzaam die een inzameling van gelden bij de inwoners heeft gehouden tot bestrijding van de onkosten, die 't houden van een optocht der gilden en T afsteken van vuurwerkenz. zullen ver oorzaken. Te Baardwijk is aan het hoofd der school van wege 't dagelijksch bestuur aanschrijving gedaan om den 23sten dezer den scholieren eenen vrijen dag te geven. Te Drunen is eene commissie aan 't werk die van den gemeenteraad een subsidie van honderd gulden heeft ontvangen, om de school jeugd te onthalen, de armen te "oedeelen, enz. Te Waspik zijn, zooals men weetgroote feesten in voorbereiding. VLIJMEN, 10 Februari. Ten gevolge van een eisch, ingesteld door den heer Jansen, bur gemeester van Tilburg, tot verdeeling van het Vlijmenscheveld of Meerland, op groDd van de wet op de markgronóen, is in eene gehouden verga dering van eigenaren van genoemd veld met alge- meene steramen besloten, over te gaan tot pu- blieken verkoop. Door het bestuur werd voor gesteld, dat het zou worden ter zijde gestaan door eene commissie van vier leden, ter voor bereiding van de werkzaamheden voor de indeeling en verkooping. In die commissie werden benoemd de heeren J. van Wagenberg, A. v. d. Tillaert, M. E. Mommersteeg en R. van de Wiel. Huiden. Ex inschrijving 3 Februari j.l. zijn afgedaan no 49 83 runder- en] 60 35 buffelhuiden. Inlandsche artikelen blijven zeer stil. Verkoop bij inschrijving te Amsterdam op Vrijdag IS Februari 1887 namiddags half een uur. Entrepotdok, 8e afdeeling. No. Per „Obock". Tax. kilo 39/40 39/40 39/40 38/39 38/39 38/39 (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Dat de dood niet zelden zijn offers kiest daar, waar ons dit het pijnlijkst treft moesten ook wij ledeu der Broederschap en Harmonie „St. Chrispijn van WaaLvijk en Besoijen'' thans er varen bij het overlijden van onzen geachlen directeur L. J. Schambergen. Ja, zwaar drukt ons de toegebrachte slag, want in hem betreuren wij een rechtvaardig vriend een bescheiden raadgever en een wak ker leidsman. Van zijne veertig levensjaren waren er dertig aan onze Harmonie gewijd terwijl hij gedurende de twee laatste jaren als directeur zich zoodanig van zijn taak kweet dat men de herleving onzer Harmonie aan hem alleen te danken had. Door vriendschap wist hij steeds de orde te handhaven en den geest op te wekken tot eerbied voor de edele toonkunst, zonder ooit te vervallen tot heerschzucht of eigenwaan. Lang moge zijne gedachtenis onder ons voortbestaan en zijn onvermoeidmaar nederig en onbaatzuchtig streven een spoor zijn tot navolging voor dengene, die ooit zijne plaats inneemt. Deze wensch lag besloten in de klaag tonen onzer Harmoniewelke over de nog ge opende groeve van den dierbaren ontslapene heengolfden en die wegsmolten in de bede Hij ruste in vrede De Brooderschap en Harmonie St. Chrispijn Waalwijk 10 Februari 1887. WAALWIJK, 4 Februari. De aanvoer van hoornvee was hedenhet on gunstige weder in aanmerking nemende, nogal redelijk. De handel was echter traag. Kalfkoeien f97.50 215. Dito vaarzen f87,50 a 155. Jonge varkens f4,50 a f7,75. Ter botermarkt aangevoerd 1549 KG.; van 0.94 h 1.20 per KG. verkocht. Eieren f 2,75 a 3.50 per 100 stuks Voor goed beleerd zoolleder blijft vraag de prijzen zijn vast. Inlandsche huiden en vellen zijn flauw gestemd, In binnenlandsche schors is de handel zeer stil. 85, 644 Confidah runder 32/s 86, 590 dito dito 3l/i 87, 600 dito dito 31/2 88, 802 dito dito 3y5 89, 908 Djezaan runder 31/5 90, 104 Djeddah 42/5 Entrepotdok, 6e afdeeling. Per //Prins Alexander." 91, 634 Confidah runder 33/io 30/40 92, 579 dito dito 315/ioo 39/4-0 ROTTERDAM, 11 Febr. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. In de heden gehouden inschrijving werden op de 30 balen Raugoon huiden alle nummers verkocht. Uit de hand afgedaan 1096 Padang runder ca. 3^2 k.lossend per Noord Holland." geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de 2e helft van Nov. Van Waalwijk. Daamen Kaatsheuvel. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. Waalwijk, 7 Februari 1887. Huiden. Wie had een paar maanden vroeger kunnen denken, dat de vlucht der kuidenprijzen zoo hoog zoude stijgen Er waren verschijnselen, waarmede men rekening moest houden, en het liet zich wel aanzien dat eerder eene vooruit- clan achteruitgaan de beweging in aantocht was; maar niemand zou in de verste verte hebben durven voor spellen, dat de eerste hand op 5 Februari 1887 tot fr. 75 per 50 k.G., dat is 36 ets. per half kilo, zou kunnen bedingen, char men de puik beste soorten gezouten Urugay ossenhuiden 25/32 kilodie wij ook met deze prijzen op het oog hebben, aan ruim fr. 60 dus aan 28 a 29 ets. in het najaar van 1886 konde koopenterwijl nu voor gezouten koe Montevideo mataderos 20/25 kilo fr. 77-78 en voor 25/32 zelfs tot 87 h fr. 88 betaald wordt. (Men gelieve echter in aanmerking te nemen, dat deze buitenge woon hooge prijzen slechts voor zeer enkele kaveltjes betaald zijn, waarschijnlijk om de markt op te drijven.) En toch is dit een feit. Indien men de berichten van de voor naamste markten mag gelooven, en wij meenen dat deze thans wel vertrouwbaar zijn, zullen de prijzen van alle soorten nog hooger gaan. Verwonderen zou het ons niet, de onder vinding toch leert ons dagelijks, dat er juist bij eene opgaande markt het meest gekocht wordt door hen, die niet op de hoogte zijn of door ben, die zich overdreven angstig maken en vreezen dat zij te laat zullen komen. De speculanten staan er thans goed voor, want minstens nog 2 a 3 maanden zal het durenalvorens de saladeros in Laplata voorgoed kunnen uitvoeren. Men beweert, dat er verschillende partijen op speculatie gekocht zijn, welke vooreerst niet aan de markt zullen komen. Onder de angstvalligen behooren dikwijls voorname looiers, die groote partijen inslaan zonder dat er directe behoefte bestaat, en dat geeft meer kracht aan de speculatie en aan de opdrijvers om de prijzen hooger te doen loopen, dan dit door andere omstandig heden die zich voordoengewettigd zoude zijn. Intusschen op 31 Januari 11. was de voorraad te Antwerpen groot 130,437 stuks, tegen 66,886 in 1886, doch op 4- dezer is de voorraad geslonken op 100,000 stuks huiden, bij eene vaste markt met veel koop lust. Men noteert aldaar sedert ultimo Januari voor gezouten ossen fr. 4 k 5 hooger. De grootste stoot voor deze hausse werd gegeven hoofdzakelijk door aankoop van aan zienlijke partijen door Engelsche looiers. Te Havre waren de zaken even geanimeerd; de verkoopen overtreffen ver do, aanvoeren en de voorraad bedroeg op ultimo Januari 11. slechts 61,643 stuks diverse en 6334 stuks paardenhuiden, tegen 114,835 diverse en 2433 stuks paardenhuiden in 't vorige jaar op 't zelfde tijdstip. De gesteldheid in La Plata is thans zoodanig, dat er een te kort in de slachting bestaat van 168,000 stuks, terwijl liet te voorzien isdat het deficit tegen het einde dezer maand p. m. 350,000 stuks zal bedragen. Het valt niet te ontkennen, dat al die berichten de verhooging zeer in de hand werken en hoewel wij deze feiten niet kunnen noch trachten tegen te sprekenmoeten wij toch tot voorzichtigheid aansporen en wij wenschen er op te wijzendat zoodra de uitvoer van vleesch naar Brazilië weer toe gestaan wordt, de slachtingen met alle macht een aanvang zullen nemenzoodat het te kort al spoedig niet alleen kan aangevuld zijnmaar wellicht door groote aanvoeren van huiden per stoom- en zeilschepen plaats zal maken voor overvloedigen voorraad. De markt zal alsdan weer spoedig eene dalende richting aannemen, want de leerprijzen zullen waarschijnlijk geen gelijken tred houden op waarts met die der huiden. Voor onmiddellijke behoeften zijn naar onze meening droge huiden uog de volle attentie der looierij waardig en de Ilolland- sche looier kan gelukkig nog in zijn eigen land voordeel doen met den inkoop van inlandsche huiden, waarvan de prijzen thans laag zijn, terwijl men algemeen gelooft, dat de inland sche markt vooreerst nog zeer gedrukt zal blijven. De handel in Oost-Indische run der- en buffelhuiden was wederom vastde inschrij vingen liepen tamelijk coulant en tegen hoogere prijzen af. Paardenhuiden waren voortdurend in flauwe stemming, dit waarschijnlijk tengevolge van het minder verbruik van paardenoverleder voor dames schoeisel. Wegens de terecht of ten onrechte oorlogs zuchtige berichten der vorige dagen en daar mede gepaard gaande bestellingen voor mi litaire uitrustingen, rijbroeken enz., zou, naar men ons verzekert, de markt iets meer ge animeerd zijn. Hetzelfde kan men ongeveer zeggen omtrent de overige voor oveileder bestemde huiden en vellen. Men gelieve in aanmerking te nemen, dat wij hier meer doelen op de han delsbeweging van deze artikelen in 't algemeen en niet speciaal van Hollandsche producten. Leder. Voor leder was de stemming wel zoo goed. Er is nog al vraag doch de prijzen blijven tot dusver gedrukt, nog altijd, naar onze meening, ten gevolge der daling in de huiden- prijzen van 't vorig jaar. Langzamerhand begint echter het idee veld te winnen dat de voorraad niet groot is. Men is er van bewust dat, hoewel de looiers een korten tijd goedkoop hebben kunnen koopen, in het daarvoor afgaande tijdvak veel hoogere prijzen zijn besteed, en juist dat leder komt nu aan de markt. Destijds is er dus ook niet zoo druk ingewerkt en hoewel men de kunst om vlug te looien ook in Holland zoo zoetjes aan begint te verstaan, wordt dit toch niet overdreven en mag men nog altijd aanspraak maken op een goeden solieden looiersnaam. Wij vreezen vooralsnog niet, dat men van dien goeden weg zal afdwalen. Onze opinie isdat de leerprijzen in alle soorten niet lager zullen loopen, integendeel wij verwachten ons meer op eene, zij het dan ook slechts langzame, verhooging. De handel in schors is stil zooals meestal in dit seizoende prijzen blijven tamelijk gesouteneerd. Ondanks de veelvuldige aan voeren en de groote concurrentie in vreemde looistoffen is de markt ook in die artikelen vrij hoog. Het verbruik neemt sterk toe. Overgenomen uit het Nieuwsblad voor Neder- landsche Leerlooierijen en aanverwante Vakken. KLOOSTERWERF TE WAALWIJK, beveelt zich aan tot het Goed en goedkoop. mill Mlli. Nog treurende over het verlies ouzerjj zuster Anna Maria van Oudheus- I den, ontviel ons heden door den dood. I onze broeder en behuwdbroeder j in leven directeur der harmonie „St. Chrispijn" in den ouderdom van 40 jaren. TH. SCHAMBERGEN. M. SCHAMBERGEN-Trimbach. Th. SCHAMBERGEN, religieuse. C. SCHAMBERGEN, religieuse T. H. VAN OUDHEUSDEN. J. M. ESSENS. II. A. ESS ENS-Van Oudiieusden. JWaalwijk, 8 Februari 1887. Gevraagd een It-dop jongen, minstens 14 jaar oud. Zich te vervoegen bij den Uitgever dezer courant. De Extratrams bij het Groot Konings feest te Tilburg, zullen nader worden aan gekondigd. De Directie. te WAALWIJKzal 1. op Vrijdag 18 Februari^l887, n. m. 2 ure, ten huize van L. SCHAMBERGEN te Waalwijk 2. OP DINSDAG 22 FEBRUARI a. s. Voor GOS. VAN HILST. Een heer ZOE KT eene gemeubileerde of zitkamer met alkoof zonder kost. Brieven met prijsopgaaf onder motto kamers bureau van dit blad. te Waalwijk, zal bij ANT. VAN WIJK in het Rechthuis te Ge 11 deren, bij veiling Bij afslag telkens des namiddags 1 uur t-.c-u te Genderen, sectie D. no 584, groot 5 aren 92 centiaren. Ten verzoeke van- en behoorende aan de Erven Is. VAN GAMMEREN. De BURGEMEESTER der gemeente Waal wijk zal op des voormiddags 9 uur, op de plaats zelf in het Voorts zijn bij het gemeentebestuur uit de hand TE KOOP ongeveer waaronder eenige zware, geschikt voor kuip en timmerhout. Staande als voor. Inlichtingen geeft de gemeente-arbeider G. VAN BROEKHOVEN.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3