BEKENDAKING. i: Italië. Oostenrijk- Turkije. Rusland. Amerika. BINNENLAND. STAAT YAN BRIEVEN hebben aaneengeslotenmoeten de katholieken zorgendat er zooveel mogelijk mannen ran hunne partij worden gekoze i en mogen zij ner gens onder welk voorwendsel ook in de dis tricten, waar zij de minderheid hebben, een can- didaat van die vereenigde partijen steunen, maar er zooveel mogelijk met de werkelijk liberalen samengaan. Waar tegenover den candidaat der middenparttij een socialist staat, moeten zij zich van stemming onthouden, of een eigen candidaat stellen. Nog enkele dagen zijn de Duitschers ge scheiden van de groote verkiezingen 21 dezer de troepenbewegingen van de Franschen op de grenzen de brieven des pausen aan den an deren kant hebben zulk een verwarring en ze nuwachtigheid verwekt onder de kiezers, dat het gewaagd zou zijn iets omtrent den afloop te voorspellen. De krasse wijze waarop de regee- riug overal legen de sociaal-democraten laat optreden doet vermoeden dat ook zij van meening is, dat er gevaar bestaat voor een vermeerdering van het aantal socialisten in ruil voor eenige katholieken. Volgens een telegram uit Rome heeft kar dinaal Jacobini naar aanleiding der jongste open bare vertoogen van de hoofden der katholieke centrumpartij weder etu brief aan den aposto- lischen nuntius te Munchen gericht, ter ken nisgeving dat de paus tegenover hunne verkla ringen zijne zienswijze omtrent het seplennaat handhaaft. Uit Berlijn wordt bericht datFranscbe cava lerie naar de grenzen oprukt om de barakken te Verdun en te Toul te bezetten. Ook moet er een brigade cavalerie naar Epinal gezonden zijn en treinen met levensmiddelen naar Verdun en Toul. Aan de spaarbank te Straatsburg heeft men de werking kunnen zien van de oorlogsberichten. Meer dan 120,000 mark is in acht dagen tijd opgevraagd terwijl de politie menigmaal ter be waring der orde moest tusschenbeide treden. Nu de rust cenigszins is teruggekeerd heeft men weer 50,000 mark ingebracht. Met het oog op de voortdurende daling in de Russische effecten verscheen Zaterdag aan de Beurs te Berlijn de Russische raad van legatie en attaché voor het financiewezen Kumanin, ten einde aan verscheiden financieels firma's gerust stellende verzekeriugen te geveu met opzicht tot de geruchten over nieuwe Russische belastingen op coupons. De aartsbisschop van Posen heeft aan de geestelijken die tot hiertoe een mandaat als volksvertegenwoordiger bekleedden, ontraden een nieuw mandaat te aanvaarden. Volgens de Post zijn de Duitsche autori teiten te Metz en te Straatsburg besloten deze beide vestingeo in staat van beleg te verklaren, wanneer bij de verkiezingen voor den rijksdag de heeren Kablé en Antoine behoorende tot de zoogenaamde protestpartij worden herkozen dev» ijl daaruit zou blijken dat de bevolking in dreigend oorlogsgevaar nog niet te vertrouwen is. Bij afkondiging van den staat van beleg gaat het geheele burgerlijk bestuur over op de militaire autoriteiten met onbeperkt recht om alle verdachten er het verblijf te rmtzeggeu. Een hevige brand brak Zaterdagochtend om 6 uur uit in het hotel Continental, een der grootste hotels van Berlijn dat in het vorige jaar werd geopend. Voorbijgangers zagen dikke rookwolken uit het gebouw opstijgen en waar schuwden de brandweer. Toen deze kwam sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uii het dak terwijl de logé's aan de vensters aan de straat stonden en om hulp riepen, daar de gewone uitgang door den rook was versperd en de lift was ingestort. De brandweer ging onmiddelijk krachtig aan het werk en slaagde er in allen die in het ge bouw waren te redden. Tevens liet zij een aantal brandspuiten aanrukken waarmede de brand a'thans tot het gebouw werd beperkt. Het hotel werd echter grootendeels vernield. Het middelste gedeelte brandde geheel uil, terwijl de zijvleugels groote schade leden. De oorzaak van den brand is nog onbekend, maar men vermoedt dat deze is toe te schrijven aan een gebrek aan de stoommachine. De Opinionehet orgaan van generaal de Robilantden minister van buitenl. zaken die na de bekende stemming in de kamer van af gevaardigden verklaard heeft de portefeuille te zullen neerleggen ten gevolge waarvan het ge- heele ministerie zijn ontslag heeft ingediend, de Opinione zegt dat de koning den beer De- pretis belast heeft met de taak om een nieuw kabinet samen te stellen, waarvan Robilant weer deel zal mogen uitmaken. Genoemd blad twijfelt er niet aan dat De- pretis aan die opdracht gevolg zal geven en trachten zal een nieuw ministerie te vormen, dat op eene dicht aaneengeslotene meerderheid kan rekenen en eene steeds krachtiger staatkunde zal volgen naar den thans gebleken wensch van het parlement. Een jager te Tulliurfeld in Oostenrijk zag onlangs een grooten zwerm kraaien boven een veld viiegen en langzamerhand verminderen. Hij begreep eerst niet waar de kraaien 'bleven; maar vóór de laatste verdwenen waren, had hij ont dekt dat zij door een gat den zolder van een graanschuur binnenkropen, waar zij vermoedelijk een schuilplaats zochten voor sneeuw en koude. De jager stopte nu het gat, waardoor de vo gels binnenkwamen, dicht en begaf zich met zijn geweer naar den zolderwaar hij weldra een groote slachting had aangericht. Honderd- vijftig kraaien lagen er dood, en daaronder on geveer honderd nevelkraaien die bijzonder schadelijk geacht worden, omdat zij jonge hazen, konijnen en fazanten verslinden, en alle eieren, die zij vinden opeten. Czaar Alexander heeft aan den sultan van Turkije een eigenhandig schrijven gezonden om hem dauk te betuigen voor zijne bemoeiingen met betrekkiüg tot de oplossing der Balgaarsche quaestie en hem de verzekering te geven van Ruslancl's vredelievende inzichten. Aan de Times wordt uit Konstantinopel gemeld dat de Porte maatregelen van voorzorg neemt in Macedonië, waar geheime ageDteo tot oproer aanstoken te Salonika is de staat van beleg afgekondigd. Van Batum komende reizi gers verhalen, dat op groote schaal aldaar Rus sische troepen dag aan dag aankomen, welke terstond naar Baku gezonden worden Rusland schijnt in midden-Azie eene verrassing voor te bereiden. Door de pressie der Duitsche regeering heeft de Porte op onereuse voor waarden een contract met Mauser geteekend hetwelk ook de levering inhoudt van 150.000 kardoezen. Daily News verneemt uit St. Petersburg, dat de hoop op behoud van den vrede spoedig ver minderd is. Naar het heet, hebben dienstplich tige Duitschers in den Kaukasus ontvangen het bevel zich gereed te houden om naar Duitsch- laud terug te kecren. Uit St. Petersburg wordt aan de Times gemeld, dat het komplot der militaire, studenten eer. pijnlijken indruk op den czaar eu bij het hof gemaakt heeft, omdat alle militaire marine scholen daarbij betrokken zijn; zeven zee-officie ren zijn deswege gearresteerd. Uit New-York wordt bericht, dat de wLa- bourknights" verklaren, dat de werkstaking tier kolensjouwers en lichters aan de havens in New- York geëindigd is. De werkstakers hervatten Maandag den arbeid. Als een bewijs van de groote bekwaamheid der lieden die men in Amerika voor het op sporen van misdadigers gebruiktwordt uit Philadelphia medegedeeld, dat het aan de agen ten der ,/Pinkerton Detective Agency" te Chicago na twee maanden inspanning gelukt is, de daders te arresteeren van een even vermetelen als schrander beraamden diefstalten nadeele der /Aaams Express Company" gepleegd. Deze Maatschappij verzond 25 October II. met een barer waggons in een der treinen van St. Louis naar het Westen een geldbedrag van 82,000 dollars. Bij het vertrek was alles in orde, maar reeds 36 mijlen verder, te Pacific Junction,wer den de kisten open en ledig gevonden en lag de beambte der maatschappij geboeiden mei dicht— gestopten mond in deu wagon. Deze laatste haastte zich zoodra hij kon te vertellen dat even voor het vertrek van den trein een man aan den waggon verscheen met een briefee- scbreven op het papier der spoorweg-maat schappij en geteekend door zijn superior, waarin hem gelast werd den brenger mede te nemen om hem het werk te heren. Deze man had hem zoodra de treir. uit het station was, een revolver voorgehouden, overweldigd en gebonden, de sleutels ontnomen en zich den schat toege ëigend om te Pacific Junction zeer behendig den trein te verlaten. De dieven verrieden zich door het schrijven van brieven waarin zij der» beambte der raaatsohappij van alle schuld vrij pleitten en deze zwakke aanwijzing werd met waar speurhondenta'ent onvermoeid gevolgd, tot men 24 December jl. 4 der schuldigen te Chi cago kon vatten. Van het geroofde is een be drag van 29,000 dollars terug bekomen. De beambte die de geldzending begeleidde is nog iu hechtenis. Zijne onschuld wordt niet geloofd, doch zijn schuld evenmin door de detectives er kend. In de oostelijke staten hebben in 't laatst der vorige week hevige stormen gewoed. Een hevige cycloon heeft in Ohio vreeselijke verwoes tingen aangericht talrijke huizen en kerken werden beschadigd en tal van personen verloren het leven. Het is gebleken dat de persoon, die tijdens het optreden van Adelina Patti te San Francisco een bom wierp niet krankzinnig was maar een der meest gevaar'ijke auarchisten. De bedoeling was zekeren heer Flood eigenaar vnn talrijke mijnen te dooden. De burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, (lat op 's konings verjaardag den 19n dezer de herbergen en tapperijen kunnen open blijven tot 1 uur 's nachts, en dat de harmonie- gezelschappen en andere corporatiën, die op dien dag openbare muziekuitvoeringen wenschen te geven ol' optochten te houden, daartoe bij deze vergunning wordt verleend, onder voorwaarde, dat de bevelendie de politie in 't belang der openbare orde noodig oordeelt, stipt worden na geleefd. Waalwijk, den 16 Febr. 1887. De burgemeester voornoemd, AUG. VAN GROTENHUIS. Het gemeentebestuur van Waalwijk maakt be kend, dat de dezer dagen gehouden collecte ten behoeve van den algemeene armeom op 's ko nings 70n verjaardag eene buitengewone bedeeling te kunnen doenheeft opgebracht de som van f116.— Het gemeentebestuur betuigt zijn welgemeenden dank aan allen, die tot voorschreven doel bij droegen, zoomede aan cle commissie, die zich met het collecteeren heeft belast. Waalwijk, 16 Februari 1887. Het gemeentebestuur voornoemd, De burgemeester, AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris F. W. VAN LIEMPT. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft van Dec. Van Waalwijk. Wed. J. Verberne Geldrop. Van het hulpkantoor te Baardwijk. Mej. P. G. Moerel Leiden. Kunnende de brieven door luaschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. Waalwijk, 16 Februari 1S87 In pene gisteren avond alhier gehouden vergadering van de leden van den gemeente raad is men tot het besluit gekomen, dat er aanstaanden Zaterdag, bij gelegenheid van den 70sten verjaardag van Z M. onzen ge- eerbiedigden koning, van gemeentewege geen feesten zullen plaats hebben. Alleen zal de vlag van het gemeentehuis worden uitgestoken en 's avonds eene illu minatie worden aangebracht, terwijl de raads leden zich voorstellen dan eene feestelijke bijeenkomst te houden. Thans, nu alles aan het particulier initia tief is overgelaten, vertrouwen wij, dat Waalwijks burgerij als één man zal opstaan, om den dag zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Wij meenen er zeker vau te mogen zijn dat de leden der schutterij, alle gezelschappen, gilden en corporaties, zullen samenwerken om de eer onzer gemeente op te houden, en te toonen, dat, wat men ook zeggen moge, er bij onze bevolking evenveel vaderlandsliefde, evenveel gehechtheid aan liet huis van Oranje bestaat, als in andere streken van Nederland. Misschien ware het wel doelmatig als er heden avond eene bijeenkomst kon plaats hebben van afgevaardigden der verschillende hooren hij elkander en nog vóór dat ze dicht genoeg bij ons zijn om op hun petten te lezen Tondeur de chiens coupe les chats et les oreilles hoort gij hen bij beurten op den zan- gerigen toon straatventers r oude of een oud vestmaar tevens eenigermate de ver trouwde van zijn klant. Wanthij kent zijn klantjes. Ilij itie loopt niet geheel Parijs af, maar alleen zijn vaste wijken. Hij reeds roepen -vpila le is er bekend. I)e Parijsche marchand d'habits is een geheel

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 2