POSTERIJEN. Brand-, Levens- en Transportverzekeringen, Worden GEVRAAGD: Een Werkmeid GELDLEENING Handels berichten ADVERTENTIËN. een TWEEDE MEID, iiiiiiiiii, GEMEENTE TILBURG. Aloys Yerbunt. STAAT VAN BRIEVEN 324de STAATSLOTERIJ. Maria Hestor van Nievervaart Iin den ouderdom van 85 jaren. ^fanige en algemeene kennisgeving. Ten einde misverstand te voorkomenveroorzaakt door een circulaire, geteekend B aijens, brengt de waarn. Directeur van het Postkantoor te Waalwijk ter kennis van het publiek, dat de leve ring van couranten en tijdschriften steeds door tusschenkomst van het postkantoor kan blijven plaats hebben. In die circulaire wordt het voor gesteld afsof de levering van tijd schriften enz. behoort tot den werk kring van een bepaald persoon in plaats van tot de bemoeiingen van het Postkantoor in het alge meen. BEKENDMAKING. eener geldleening ten laste dezer Gemeente, groot f 385,000, rentende 4 pCt., .aflosbaar a pari met jaarlijks minstens drie ten hon- derd van bet genegotiëerd kapitaal. Ondergeteekende, agent in De instructie in de zaak van den geschorsten directeur van het postkanloor alhier schijnt een nieuwe vlucht te nemen; tegen morgen Donder dag zijn een 8 tal ingezetenen onzer gemeente opgeroepen om met den betrokken persoon voor deu heer rechtercommissaris te verschijnen't zijn meest allen personen, die eenige leverantie hebben gedaan ten behoeve van het postkantoor. De regccring heeft aan de tweede kamer een ontwerp aangeboden strekkende tot uitstel van de periodieke J uui-verkiezingen. Het eenig artikel van dit ontwerp luidt In afwijking van art. 100 der wet van 4 Juli 1850 wordt de tijd voor de verkiezingen tot vervulling van de plaatsen der tweede kamer der staten-generaaldie met den derden Maandag van September 1887 aftreden, vastgesteld op den tweeden Dinsdag van Augustus 1887". Als toelichting zegt de min. van binnenlandsche zaken, dat het wenschelijk schijnt de aanstaande periodieke verkiezingen voor tweede kamer tot een later tijdstip uil te stellen, daar het niet zeker is, dat het werk der herziening van de grond wet zoo spoedig zal vorderen dat voor Juni a. s. de wetten, in art. 196 der grondwet, zullen zijn afgekondigd en eene ontbinding der kamers van de staten-generaal zal hebben plaats gehad. Door het uitstel wordt voorkomen, dat de kiezers spoedig na de gewone verkiezingen weder tot eene nieuwe verkiezing moeteu worden opgeroepen. De tweede Dinsdag van Augustus is aange wezen omdat het den minister voorkomt dat voor dien tijd voor beide kamers der staten- generaal genoegzame tijd beschikbaar is om de grondwetsherziening zonder overhaasting ten einde te brengen. De kamer van koophandel en fabrieken te 's Bosch heeft het volgeude adres gezonden aan de tweede kamer der staten-generaal Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de kamer van koophandel en fabrieken te 's Herto genbosch dat zij met groote belangstelling liecft kennis genomen van het wetsontwerp tot onteigening van gronden noodig voor de voltooiing van den spoorweg 's-BoschZwalnwe, voor de omlegging van spoorwegen en de verplaatsing van het station te dezer stede dat zij met den meesten ernst en nauwgezet heid de plannen der voorgestelde werken heeft onderzocht dat zij met genoegen kan constateeren dat na de laatstelijk aangebrachte wijzigingen de ont worpen plannen op de meest mogelijke wijze met de belangen van handel en scheepvaart zijn in overeenstemming gebracht dat door de nieuwe spoorwegbrug over de Dieze op bevredigende wijze zal worden tegemoet gekomen aan de ernstige en gegronde klachten waartoe de bestaande spoorwegbrug sinds tal van jaren heeft aanleiding gegeven en een einde zal worden gemaakt aan een toestand, die tot groote hinder van de scheepvaart reeds al te lang heeft voortgeduurd dat ook met de ontworpen verplaatsing van het station en de inrichting van het goederen verkeer zooveel mogelijk met de belangen van den handel is rekening gehouden dat de kamer zeer zeker had gewenscht dat de communicatie met de Langstraat over den thans bestaanden provincialen weg had behouden kun nen blijven doch dat zij na gezet onderzoek tot de overtuiging is gekomen, dat de omlegging van genoemden weg noodzakelijk en d aaraan geen etere richting te geven is dat echterdoor den thans geprojecteerden tunnel voor voetgangers en handkarren voor een groot deel aan dat bezwaar wordt tegemoet gekomen terwijl de kamer alsmede moet erkennen dat met het oog op de noodzakelijke spoorwegwerken en de locale toestandenaan het maken van een tunnel, die geschikt is om de communicatie, ook met rij- en voertuigen te behouden, niet kan worden gedacht dat nu in de communicatie voor voetgangers en handkarren over den bestaanden weg is voor zien, liet bezwaar van een omweg van ruim 10 minuten voor rij- en voertuigen, geen reden meer kon zijn om de uitvoering der geprojecteerde werken ook maar eenigermate te verschuiven; dat de spoedige voltooiing van den spoorweg een zaak van overwegend belang is voor den handel dezer stad en omstreken aangezienten gevolge van de exploitatie van het gedeelte spoor weg WaalwijkZwaluwe, de geheele handel uit de Langstraat zich naar elders dreigt te ver plaatsen dat de kamer dientengevolge het door de re geering ingediende onleigeningsont'werp met groote ingenomenheid begroet Redenen waarom zij de vrijheid neemt zich tot uwe vergadering te wenden met het beleefd doch dringend verzoek aan het bedoelde wetsontwerp zoo spoedig mogelijk uwe goedkeuring te willen schenken. Bij de verschillende dingen welke er op schijnen te wijzen dat ook Nederland naar de mate van zijoc krachten zich in een toestand van weerbaarheid wil brengen, voegt zich nu ook een bericht van de N. R. Ct. dal weldra eene voor dracht van wet te vei wachten is om de bij de militie ingelijfden die dit jaar voor ontslag aan de beurt zouden komen tot een jaar langoren dienst te verplichten. De Zondag te Breda gehouden wegwieler- wedstrijd van den Noordbrabantschen wielrijders kring bad den volgendeu uitslag Men verliet Breda te 12 u. 7 min. en keerde daar ten 3 uur 5 min terug. Er waren acht deelnemers die echter niet alle naar de prijzen mededongen. ü«- eerste prijs werd behaald door den heer Aertnijs te Eindhoven, de 2de prijs door den heer Maasdijk uit Prinsenhage, de 3e prijs door den heer Van Slekelenburg uit Eiodhovcn. Men had met eeu sterken oostenwind te kampen. Het programma van den paardeuwedstrijd te Amsterdam op 16 April uitgeschreven door de Amsterdamsche Sport-club, is als volgt vast gesteld 1. Concours voor het mooiste rijtuigpaard, 4 prijzen a f 50 «rik 2. concours voor het mooiste rijtuigpaard van heeren-liefhebbersprijs verguld zilvereu me daille premies zilveren en bronzen medaille 3. concours voor hel mooiste rijpaard; gr. verg. zilv. med., zilv. mcd„ br. m.; 4. coucours voor het mooiste tweespan, drie prijzen van f 50 elk 5. idem van heeren-liefhebbers, verg. zilv., zilv. en br. medailles 6. concours voor het beste springpaard; verg. zilv., zilv. en br. medailles 7. concours voor het mooiste vierspan; prijzen verg. zilv. med., zilv. med. br. medaille. Uit Tilburg meldt men Tengevolge der branden in de voorlaatsts week is door de politie in sommige buurt,en een ou- derzoek ingesteld naar deu toestand der zolders. Het is gebleken dat eenige uier branden op den zolder zijn ontstaan en men vermoedt dat het bergen van licht brandbare stoffen in de nabijheid van den schoorsteen hiervan de oorzaak was. Het vierjarig zoontje van G. Lemraens te Tilburg, dat bij (ion aan het Groeseind gewoed heb benden brand bij het redden in het brandend riet gevallen was is in het gasthuis overleden, terwijl de moederdie bij het redden van haar kind hevige brandwonden bekwam in beden- kelijken toestaud verkeert. Men schrijft uit Utrecht Eene kleinemaar gevaarlijke bende had sind3 eenigen tijd hier verkeerde praktijken uit geoefend voornamelijk door bij winkeliers be stellingen te doen doch die niet te betalen. Tegen haar heeft vóór eenige dagen reeds eene waarschuwing gestaan in het stedelijk dagblad wat blijkbaar de waakzaamheid der politie heeft opgewektmaar deze toch nog geen voldoende aanleiding gaf om handelend tegen de schuldigen op te treden. Eindelijk is haar dit gelukt, ten gevolge waarvan zij het vrouwelijk personeel der beude ouder toeloop van een talrijk en blijk baar met dit transport ingenomeu publiek per Ooslerspoor heeft overgebracht naar Haarlem waar de oplichteressen alvorens in Utrecht, te komen het nog erger schijnen te hebben ge maakt. Nabij den Moerdijk, juist voor den ingang der haven is Donderdag ochtend de schokker van schipper De B., bemand met 3 koppen, door den hevigen wind omgeslagen zoodat dé be manning te water geraakte. Twee mannen wer den bijtijds gered, doch de derde werd levenloos aan wal gebracht. Te Maastricht zal iu Mei een tentoonstel ling, worden gehouden van de kerkomamenten b slenid voor de internationale katholieke expo sitie te BomEeu zelfde tentoonstelling van alle uit Limburg iu te zenden voorwerpen zal te Roermond in Juni plaats hebben. Een hevige heidebrand woedde Donderdag middag in het beruchte brandveld, in de omge ving van Kootwijk, floogsoeren en 's Gravenhout, gedurende langer dan zes uren. Door een hevi gen noordoostenwind begunstigd, nam het vuur ontzettende afmetingen aan, waardoor verschei dene hectaren heide voor jaren aau een nuttig gebruik zijn ontrokken. Slechts met de grootste i;.spanning gelukte het aau de inmiddels toege snelde, op verren afstand verblijf houdende me nigte, omstreeks drie uren in deu namiddag den brand te blusschen. Omtrent de oorzaak van de zich herhalende heidebrandgeschiedenis zijn de g> voilens alweder verdeeld. Uit Nunspëet wordt van 21 Maart gemeld Gisteren namiddag omstreeks half 5 ure ont stond er brand in het denuenbosch der gemeente, ouraiddelijk gelegen aan het slation alhier. Door spoedig aangebrachte hulp was men dien weldra meester. Ocgeveer twee uur later werden wij weder door het luiden der brandklok opgeschrikt, en zag men eenen brand in bijna dezelfde rich ting. Bij onderzoek bleek, dat hetzelfde bosch, doch nu veel meer oostelijk, op twee plaatsen, meer dan 500 pas van elkander gelegen, iu braud stond. Daar er weer zeer spoedig eene menigte meu- sc'aen op de been waren, mocht men er in slagen den brand lot eene kleine oppervlakte te beperken. Men weet niet of men de oorzaak aan onvoorzichtigheid met pijpen of sigaren, dan wel aan kwaadwilligheid heeft toe te schrijven. Aan het station te Kaldenkirchen bij Venloo had een 24 jarig jongeling, die nog maar acht dagen bij dit station in dienst was, hei o-g luk onder een rangeereuden goederentrein te geraken. Hij verloor daarbij een been, en toen hij een paar uur later naar het gasthuis te Lobberich vervoerd werd, is hij door het vele bloedverlies overlcdeu. Maandag namiddag ontstond te Markeloo eeu felle brand bij den landbouwer Driezes, wiens woning geheel in asch werd gelegd. Met uit zondering van eenige varkens, kou het vee gered worden, maar de inboedel werd door het vuur vernield Een en ander was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Zondagnaccht is te Zaltbommel brand ontstaan ten huize van den broodbakker Pan- huisen. De brand heeft zich bepaald tot de bakkerij, die geheel is uitgebrand. Het woon huis, dat een paar meter van de bakkerij ver wijderd is, en de aangrenzende panden hebben niets geleden. Zondag avond te 8 ureu is te Haarlem tijdens de bewoners afwezig wareneen felle brand uitgebroken i.. perceel no. 85, gelegen in de Verlengde Oranjeboomslaan aldaar, bewoond door de wed. Vester, vermoedelijk ontstaan door het springen van de petroleumlamp die zij bij het verlaten der woning omlaag had gedraaid. Omstreeks negen ure was het perceel geheel uit gebrand. De politie met haren slangenwagen heeft, later geholpen door de brandweer, den brand gebluscht, en de belendende perceeler. be houden die reeds waren, aangetast; echter hebben zij belangrijke waterschade bekomen. Huis en inboedel waren verzekerd.! CAPELLE. Steeds noemt het drukke verkeer aan de stopplaats, „Capelle-Nieuwevaart" onder deze gemeente in belangrijke mate toe. Zoo zijn van af 5 December 1886 tot 17 Maart 1887 aldaar niet minder dan 3332 passagiers op- en afgestapt, wel een overtuigend bewijs, nat voor deze gemeente en omliggeude plaatsen Capelle- Nieuwevaart verreweg de geschikste gelegenheid is, om van de spoorweglijn Zwalu.ve-Waalwijk gebruik te maken. Wellicht dat deze omstandigheid er toe kan bijdrager., dat nog eerlang de genoemde stop plaats worde vervangen door eene halte „Capelle," van zoo oneindig groot belang voor deze ge meente en hare ingezetenen. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de 2e helft var. Jan. Van Waalwijk. 1. Wed. Moolenaare Molenbeek. Ie helft der maand Februari 1887. Van Waalwijk. 1. M. van Gestel Nieuwkuik. 2. C. Verharen Van Baardwijk. 3. Mej. P. G. Moerel Leiden. Van Bezooien. 4. H. M. A. U. Votel 's Gravenhage. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekoraen worden. De waarn. directeur, BRAUCKMANN. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. Ie klasse. Trekking van 21 Maart. No. 903 f1500; no. 6831 f 1000 no. 1528 en 10217 elk f 400 no. 6696 8698 en 10793 f200; no. 742 en 7621 elk f 100. GORINCHEM, 21 Maart. Men besteedde voor: ristarwe f7,50 a 7.80 roode dito f 6,85 f6,95, witte dito f 7,50 A 17.90 inl. rogge f6,— a 6,15 buitenl. dito f 0,— a 0,— gerst 14,90 a 5,10, haver f2,80 a 3,25 beste kook- erwten f0,00 a 0,00, lijnzaad f 10.50 a per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 85 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f200 5, 250 Kalfvaarzen fioo a 160 Melkkoeien 1120 5, 180 Hokkeling ossen f 0 5 0 i'/a jarige ossen f 80 5 110 Guiste vaarzen f o Pinken 1 40 a 80 Graskalveren f 20 a 50 Nuchtere kalv. f 5 a 12 Aangevoerd 7 varkens van a 19 23 c.voor dito a c. per half kilo, 360 biveen van 5 totf10 per stuk. Boter 40 5, 50 cent per half kilo. Eieren f 0.70 a 0.80 per 26 stuks. ROTTERDAM, 21 Maart. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f7.00 1"7.30 Mindere en geringe 1" 6.00 6,90 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.40 5.60; dito mindere f4.75 a 5.30. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f4.40 a 4,70; mindere f3,70 a 4,30;'beste Zomer f4.20 a 4.50; mindere f3,40 a 4.10/ Haver. De beste f3.00 5. 3.30. Mindere f2.a 2.90. Paardenboonen. De beste f6.00 5, 6.20. Duivenboonen van f6.30 a 6.80. Bruine boonen de beste f 10.50 a 11,— Mindere f9,50 5, 10.25. Witte boonen. De beste f8.50 9.—. Blauwe erwten; de beste partijtjes.van"f,750 a 7.80 mindere van f 7.00 a 7.40. Schokkers traag van f 0,00 5, 0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch enj Overmaasch zak goed tot f 8.50 a f9.25 Zomerzaad f 0,00 tot f 000 Kanariezaad f9.— tot f9.50 Minder f7.75 a f8.75. Vlas. Gedurende de afgeloopen week bestond er weinig kooplust voor de middel en mindere soorten; alleen de goede sooiten vonden gretig kcopers Heden werden ongeveer 38,000 steen ter markt aangevoerd, die vrij goed opruimden aan vorige prijzen. Lijnzaad weinig aangeboden en, met eene goede vraag voor de puike partijen, werden deze tot iets hoogere prijzen aangenomen; afwijkende, niet gevraagd, konden lager gekocht worden. Overleden te Arnhem den 15n 1 1887 Mejuffrouw en P. Gr. tegen 1 Mei. AdresBureau van dit blad onder lett. W. L. Zijdie hun abonnement wenschen op te zeggenworden uitgenoodigd hiervan schriftelijk of mondeling aan het Postkantoor kennis te gevenwijl van tus schenkomst van derden geen nota zal genomen worden. Waarn. Directeur van het Post kantoor Waalwijk. TEN LASTE DER BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TILBURG gelet op het door Gedep. Staten onder dagteekening van 10 Juni 1886, G. No 73, goedgekeurd besluit van den Raad dezer Gemeente van den 2 Juni bevorens, waarbij is "vastgesteld^bet plan Brengen ter openbare kennis 1°. Dat de inschrijving op het laatste gedeelte dezer geldleening tot een bedrag van f 4-0 000 zal zijn opengesteld tot Zater dag 26 Maart a. s., des voormiddags ten 11 ure, als wanneer de inschrijvingsbiljetten in het openbaar geopend worden. Op den omslag der biljetten moeten de woorden wor den gesteld Inschrijving voor de Geldleening der Gemeente Tilburg. 2°. In zoover de inschrijvingen aanneme lijk voorkomen, zal de hoogste inschrijver de aandeelen erlangen, waarvoor hij heeft ingeschreven, daarop volgt degene, die na hem het hoogst? heeft ingeschreven, en zoo ver volgens, terwijl wanneer door twee of meer inschrijvers voor gelijken koers is ingeschre ven, of wanneer het bedrag der leening over troffen wordt, de toewijzing bij loting in het openbaar plaats heeft. 3°. Binnen drie dagen na de opening der biljetten zal aan hen, wier inschrijvingen geheel of gedeeltelijk zijn aangenomen, hier van schriftelijk worden kennis gegeven. 4°. Het bedrag der aangenomen inschrij vingen moet vóór ofuiterlijkop den 15dcu April 1887 worden gestort ten kan tore van den Gemeente-Ontvanger, tegen uitreiking der schuldbrievende rente gaat in op gemelde dagteekening. 5°. De obligatiën zijn aan toonderwor den die op naam verlangd, dan moet zulks in het inschrijvingsbiljet worden opgegeven. 6°. Bankiers, Makelaars en Commissio nairs in Effecten genieten 1/4 pCt. van het bedrag der door hen bezorgde en aangeno men inschrijvingen. liet leeningsplau is op de Secretane dezer gemeente voor een ieder ter inzage gelegd en, in afdrukop franco aanvraag, verkrijgbaar. Tilburg, 12 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J A NS EN Burgemeester. Q. BEL JA ARS, Secretaris beveelt zich minzaam aan tot het sluiten van alle soorten verzekeringen. Rietendaken en landbouwersbedrijven, niets uitgesloten.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3