TABAK ffl SIGAREN Notaris BINK, HUIS, ERF en Tllll, Voor 'tjonge Volkje" Laatste Berichten. SCHIPPERSHUIS, BREUKBANDEN. I»0ÏÏ WIES „VOOR DE KINDERKAMER" Handelsberichten. ADVERTENTIËN. Op Zondag 15 Mei 1887. GROOTElÜTYÖERING Gebrs. Moonen, J. Korthout. verkoopen AimiAnn I® SPITM lil iisi 9 ORTHOPEDISCHE en CHIRURGISCHE NSTRUMENTEI Hoofddepót voor Noordbrabant der Schafhauser verbandstoffen-fabriek. OVERZICHT van den handel in huiden, leder en schors over de maand April 1887. TILBURGSCHE Maandagen 16 en 23 Mei 1887 CHARLES MARSÉ, Uitgaven van JOH. IJKEMA's Gravenhage. de buren zonder iemand te raken, en sneed zich bij de worsteling de polsader door. Het was een jong paartje en de vrouw eerst sedert twee dagen bevallen. Te Offenbeek, gemeente Bezel, brak Vrij dag brand uit bij den landbouwer P. Fransen. Een deel der woning werd vernield, terwijl het vee en het huisraad met moeite gered werden. Alles was verzekerd. De tweede kamer heeft gi teren het debat over hoofdstuk V der grondwet voortgezet. Met 39 tegen 36 is verworpen het amende ment Greeve om de leden van den hoogen raad buiten invloed der kamer te doen benoe men. Dus zijn de nominaties door de tweede kamer behouden. Paragraaf 20 (werkkring van den hoogen raad) is aangenomen met 39 tegen 22 stemmen, is na de pertinente verzekering van den minister van justitie, dat deze werkkring den toekoinstigen wetgever geheel vrijlaat om van deu hoogen raad een hof van appèl temaken. Hoe gevaarlijk het is op straat in slaap te vallen, ondervonden gisteren weder twee personen op verschillende tijdstippen en plaatsen. Een die op een bank in het Hortus-plantsoen te Amsterdam een „dutje" deed, werd een zwart lederen tasch, waarin f 42.80 aan specie, ont vreemd, en een ander, die op den O. Z. Voor burgwal op eene stoep zat te slapen zijn zilve ren horloge, De dader van dit laatste, die in de Foeliestraat woonachtig is, werd cchtcr in arrest genomen. Volgens de Belgische bladen lijdt de Belgische staat, door het verandereu van den weg der Duitsche postverzendingen (die nu, zooals men weet, gedeeltelijk over Vlissingen in plaats van over Ostende gaan) een verlies van eer. half millioen francs eene schade, die voordeel is voor ons land. Door eene onbekende oorzaak brak Zater dag een felle brand uit bij deu landbouwer L. D., te Leuken, gemeente Weert. De woning met al de meubels, eene aanzienlijke schuur met graanvoorraad en een stal verbrandden. Alles was verzekerd. Te Abkoude heeft Zaterdagmiddag door het inslaan van een der glasruiten een man zich meester gemaakt van een horlogebij een hor logemaker, die hem echter spoedig achterhaalde en aan de politie overleverde. De schuldige werd ODder geleide vau gemeente- en rijksveldwachters naar Utrecht overgebracht. De man verklaarde tot deze daad gekomen te zijn omdat hij zonder werkzaamheden was. De brood- en koekbakkerij met woonhuis van J. Iiegnis, aan den Zuiddijk te Zaandam is geheel afgebrand. Een daarna ist staand burger woonhuis werd mede gedeeltelijk in de asch gelegdterwijl het belendende perceel aan de andere zijde, bewoond door een timmerman, gespaard bleef. Men vermoedt dat de brand in de bakkerij is ontstaan. Een achttal spuiten waren aanwezig. Aan het station te Hilversum heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Ëenige knapen speelden op het juk aan het inde der rangeerlijn toen een kolentreio kwam aanrijden. De buffers van den trein kwamen in aanraking m.;t die van het juk, juist toen een knaapje van 6 jaar zijn armpje om een buffer had geslagen. De arm werd geheel verbrijzeld en moest dadelijk worden geamputeerd, wat in de wachtkamer le klasse door twee toevallig aanwezige geneesheeren werd verricht. De bekende winkclladenlichter Van Gestel, die reeds meermalen betrapt werd op diefstal, is Vrijdagmorgen naar het verbeterhuis te Alkmaar overgebrachtwaartoe hij, wegens diefstal van geld uit de fraterschool te Korvel was veroor deeld. De vrijheid, die hem nog eenigen tijd werd gelaten, heeft de jeugdige deugniet gebruikt om ia verschillende winkels te Tilburg geld uit de winkelladen te ontvreemden. Donderdag nog heeft hij zijn laatsten slag geslagen bij den winkelier de Loos, i:i de Koningsstraat, waar hij circa 6 gulden ontvreemdde. De opinie omtrent den loop der huiden markt was bij het eindigen der vorige maand verschillend zooals dit meermalen geschiedt. Aan de eene zijde sprak men van verhoo gingterwijl men aan den anderen kant van verlaging der prijzen in de naaste toe komst gewaagde. Hoewel de eersten nu de toestanden het beste schijnen te hebben ingezien, is hunne voorspelling toch niet geheel uitgekomen want sommige soorten zijn eer iets flauwer dan in 't begin der maand April. Name lijk winterhuiden zijn op 't geheel fr. 1 a fr. 2 minder te bekomen. Daarentegen zijn Saladeros Urugay zomerhuiden en dito Mon tevideo, en voeg daarbij eenige partijtjes der beste soorten Buenos-Ayres Mataderos, zeer vast en zelfs liooger in prijs met veel koop lust hoofdzakelijk voor Engelsche en Duit sche rekening. Het is niet te verwonderen, dat de Hol- landsche looierij met leede oogen aanziet dat de beste Sal. Liebig zomerossen en nog ver schillende partijen prima zomer Urugay van andere bekende saladeristen nu reeds voor een groot gedeelte worden opgekocht en wel aan prijzen, waaraan men (met het oog op de ongeanimeerde stemming gepaard aan zwakke prijzen van zoolleer) niet kan denken. Het is waarlijk treurig, dat zijom bij onze Hollandsche looiers te blijvendie bij voor keur en steeds door hen gekochte soorten nu reeds zien wegkapen, terwijl de vooraad daarvan gering is en de aanvoer daarvan naar men zegt weldra zal ophouden, aan prijzen van fr. 72 voor 20/25 en fr. 77/78 voor 25/32, terwijl de markt voor gefabri ceerde waar slechts prijzen van om de fr. 60 voor de eerste en fr. 64 a 65 voor de laatste wettigen. Als wij zoo voort rede— neeren zouden wij ons dan niet moeten scharen aan de zijde van lien, die algeheele onthouding van inwerken of althans tot een minimum van looien aanraden. Het is een moeilijk op te lossen raadsel maar zeker is hetdat de toestand voor de looierij al sedert lang niet rooskleurig thans op nieuw eene zoo mogelijk nog meer on hebbelijke periode is ingetreden. Intus- schen koesteren wij de hoopdat de tijden nog wel eens zullen veranderen. Naar onze meening kunnen de huidenprijzen niet lang haar tegenwoordig standpunt behouden, op alle voorname hoofdmarkten is de voorraad groot. Te Antwerpen bedroeg de stock einde April 127.362 stuks tegen 108.783 in 1886, 53,484- in 1885 82,630 in 1884, 50.229 in 1883 en 89,523 in 1882. Het verschil is in al die jaren zeer groot en dit ondanks het enorm deficit in de slachterijen in La Plata. J Volgens telegrafische berichten van 15 April oedroegen de slachtingen aldaar ongeveer 28.750 Buenos-Ayres Saladeros huiden tegen 152,000 in 1886 dus 123.250 stuks minder. 325,000 Rivier huiden tegen 685,000 in 1886 dus 360.000stuks minder. 265,000 Rio Grande huiden tegen 225,000 in 1886 dus 40,000 stuks meer. Men kan dus als de zomerhuiden van de markt genomen zijn met alle grond ver wachten, dat zij overvoerd zal worden met winterhuiden daar de cholera schijnt te zijn geweken. Deze gevreesde ziekte toch heeft de ver hooging en de opschroeving der huiden- prijzen geheel op hare rekening. Als de oorzaak is weggenomen is de kwaal genezen. Bovendien is de tijd van inwerken voorbij, /ij die nu nog geen zomerhuiden gekocht hebben of zullen koopen, kunnen met alle gerustheid het nieuwe werkseisoen afwachten. Niet hetzelfde verschijnsel, wat men om trent La Plata huiden waarneemt, merkt men op bij de inl. huidenmarkt. Dit arti kel houdt zoo bij en bij gelijken tred met de lage leerprijzen. Sedert geruimen tijd is de markt flauw zoowel voor lichte als voor zwaardere zoolleerlmiden even als voor tuid en overlederhuiden en vellen. Paardenhui den zijn iets vaster doch nog goedkoop verkrijgbaar. De inschrijvingen van Oost-Indische run der- en buffelhuiden liepen voor het meeren- deel flauw en beneden taxatie af. De lederhandel leverde in de afgeloopen maand weinig stof tot tevredenheid dus ook weinig stof tot bespreking. Uit hetgeen hier voorafgaat kan meu genoegzaam op maken, dao het den looier niet naar den vleeze^ gaat. De ledermarkt heeft den laat sten tijd vooral veel geleden door angstige houders. Zoodra de markt eenigszins ont stemd is wil men met geweld en wij zou den bijna durven zeggen a tout prix ver- koopen. De vrees is eene slechte raadgeefster. Men moet ook een weinig redeneeren en brengen zich eens in 't geheugen dat men voor leder juist in het slechtste seizoen ver keert. Elk looier heeft thans de grootste voorraad, van het geheele jaar, dat spreekt van zelf. Er is hier en daar nog wat over van de najaarstrekking en in 't voorjaar komt er altijd meer op de drogerij dan in 't najaar. De behoefte komt eerst over een paar maanden. 'Laat u toch niet te veel afschrikken dooi de algemeene vrees dat de prijzen nog verder reculeeren. Er bestaat geen gegronde reden daarvoor. Integendeel het waarschijnlijkste is dat men' de laagste prijzen gehad heeft. De leerhandelaars koopen bij kleine partijen en de schoenmakers slechts voor behoefte. Dit geldt hoofdzakelijk zwaar leder. Licht is de laatste dagen meer gezocht. De schoe nenfabrieken werken zeer druk. Men ver wacht vooral voor licht zoolleder spoedig eene reprise, In schors is de handel niet zoo druk ge weest dan de twee voorafgaande maanden. De behoefte is zooveel mogelijk aangevuld en met het oog op het nieuwe product is de handel in voorjarige schors gevolgelijk niet geanimeerd. Voor vreemde schors blijft de handel ta melijk levendig. De voorraad schijnt nog te beduidend te zijn en voortdurend wor den er nieuwe soorten aan de markt ge bracht. Overgenomen uit liet Nieuwsblad voor Nederland- sche Leerlooierijen en Aanverwante Vakken. 0 4 0 80 4 110 90 4 120 40 d 70 20 a 30 6 4 12 GORIHCHEM, 9 Mei. Men besteedde voor: ristarwe f7,40 a 7.75 roode dito f 6,50 k f6,80, witte dito f7,60 4 f7.75 ml. rogge f6,— 4 6,10 buitenl. dito f0,— a 0 gerst f4,90 a 5,10, haver f 2,90 4 3,20 beste kook- erwten f0,— 4 0,— lijnzaad f—4—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 407 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f200 4 300 Kalfvaarzen f 160 a 200 Melkkoeien 140 4 180 Hokkeling ossen f l'/a jarige ossen f Guiste vaarzen f Pinken f Graskalveren f Nuchtere kalv. f Aangevoerd 6 varkens van 17 a 21 c.voor dito 4 c. per half kilo, 790 biggen van 5 tot f 12 per stuk. ëo Boter 50 4 60 cent per half kilo. Eieren f0.65 a 0.75 per 26 stuks. ROTTERDAM, 9 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f7.40 4 f7.80 Mindere en geringe f 6.40 7,30 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.20 4 5.50; dito mindere f4.60 4 5.10. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.40 a 4,70mindere f 3,60 a 4,20beste Zomer f 4.30 a 4.60 mindere f 3,50 a 4. Haver. De beste f3.— 4 3.40. Mindere f2.— a 2.90. Paardenboonen. De beste f 5.60 4 6.—. Duivenboonen van f6.50 a 7—. Bruine boonen de beste f 10,75 a 11,25: Mindere f 9,75 4 10.50. Witte boonen. De beste f7.50 4 7.75. Blauwe erwtende beste partijtjes van 16.80 7.50 mindere van f6.40 a 7.60. Schokkers van f 0,4 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f 8.25 a f 8.75 Zomerzaad f 0,tot f0. Kanariezaad f8.75 tot f9.25 Vlas. Op bet land is er gedurende deze week iets meer omgegaan dan de vorige weekechter tot steeds verminderde prijzen. Heden werden ongeveer 23,000 steen ter markt aangevoerd waarvan wederom een groot gedeelte onverkocht bleef. ROTTERDAM, 10 Mei Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 7, runde- ve^e graskalv 145, nuchtere kalveren. 171, schapen of lammeren 1, varkens—, biffeen 214, bokken of geiten 1. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 68 a ct. 2e kw. 60 a ct. 3e kw. 58 a ct. Kalverenle kw. 90 a ct.2de kw. 70 ct.3de kw. a ct. Schapenle kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct. Naar aanleiding van het schandaal bij de opvoering van Lohengrin te Parijs schrijft de officieuse „Politische Nachrichten", dat er aan deelneming van Duitschers aan de Parijsche wereldtentoonstelling niet te denken valt, aange zien er geen zekerheid bestaat, dat de bekroon: de Duitsche tentoonstellers niet persoonlijk be schimpt en hunne bekroonde voorwerpen niet vernield zouden worden. BRUSSEL, 10 Mei. De kamer heeft het geheele wetsontwerp van Dumont betreffende het invoerrecht op slachtvee en vleesch, met 69 tegen 54 stemmen aangenomen. Vijf leden ont hielden zich van stemming. Beyallen van een ZOON M. van IERSEL- de BONT. Baamsdonk, 9 Mei 1887. DOOR DE Opgeluisterd door een goed ORKEST. ENTRÉE 25 cents per Persoon. Aanvang des avonds ten half acht ure, in de zaal van den Heer NICOLAAS DE ROOIJ op de Markt te Waalwijk. PARIJS, 10 Mei. Volgens de dagbladen is de verhouding tusscbeu het ministerie en de be grotingscommissie zoo gespannen, dat eene ver lenging daarvan noodzakelijk zou leiden tot eene altreding van het kabinet of tot eene terugtre ding der commissie. Men ziet in de kamer, die heden weer bijeenkomteene woelige zitting te gemoet. LONDEN10 Mei. liet lagerhuis haudelde gisteren over de tweede lezing van Bradlaugh's ontwerp strekkende om den eed in het parle ment en voor het gerecht door eene verklaring te doen vervangen. Na eene langdurige woor denwisseling werd het debat verdaagd, niet tegenstaande de verdaging aanvankelijk door eene groote meerderheid verworpen was. BERLIJN 16 Mei. Naar uit Brussel wordt gemeld, zijn de Belgische directeur-generaal der posterijen Gife eu de minister Lapièrre hierheen gereied, om door rechtstreeksche onderhandeling met de Duitsche posterij het verleggen van het Duitsch-Engelsche postverkeer van Ostende over Vlissingen nog af te wenden. Ween er bladen melden, dat prins Bismarck de candidatuur van prins Wilhelm van Nassau voor den Bulgaarschen troon oudersteunt. Qndergeteekenden hebben de eer te be- v richten dat zij een DÉPOT van hebben gevestigd te Bezooienbij Matheus van DER Kolk, dien zij bij deze beleefde lijk aanbevelen. Valkens waard. TDij deze breng ik ter algemeene kennis dat vanaf 1 Mei j.l. aan mij in huur is overgegaan het van oucls gimstig bekende aan de haven te Waalwijk. De tapperij enz. zal door mij op denzelfden voet als dit vroeger plaats had, worden voortgezet. Mij beleefdelijk aanbevelende, te Waalwijk, zal op 's avonds 7 ure, ter herberge van J. ELS- HOUT te Drunen Ten verzoeke van J. B. DE BROUWER te Drunen: onder Drunenmet vergunning tot verkoop van sterken dranknabij het Spoorweg station. Artikelen voor Zieken verpleging, 13e JAARGANG. prijs per jaar f 4-.4-0 12 AU. Almanak MET 200 prachtige Platen. ONDER REDACTIE VAN en met medewerking van Anth. L. de Rop Willem Otto Gerard KellerJ. Worp Agatha, Philippine, Fiora Delia Neve, H. J. Krebbers, J. C. Greive, Dr. R. Sinia en vele anderen. 3' Jaargang Een Geïllustreerd Maandblad 12 Nommers per Jaar met plm. 120 Platen. „VOOR 'T KLEINE VOLKJE" Prijs 11.80 000~ DOOR P. LOUWERSE.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3