TE HUUR GEVRAAGD: ihiÏOTLOOÏiiï Notaris BINK, Antoon Tielen STROOGARTON, AANBESTEDING. Laatste Berichten. Struijk van Bergen I GULDEN. Handelsberichten ADYERTENTIEN. een burgerwoning Verkoopen EEN HUIS TE WAALWIJK, Aanbesteden 324de STAATSLOTERIJ. VOOR DE GEUTEN WAALWIJK EN BESOIJEN: VOOR DEN ALGEMENEN ARME AAN WAALWIJK: NOTARIS te Drunenzal op Vrijdag 27 Mei 1887 Erf en Tuin TE WAALWIJK. Vrijdag 3 Juni 1887, ONDER WAALWIJK: bericht de ontvangst van eene groote partij best voor het maken van postpakket- doozen. De prijs is uiterst laag gesteld. Het bouwen van een BIJ BOUW achter het Raad huis met bij levering der benoodigde materialen. nig ingericht, dat door middel van den voet in werking is te brengen. De rechtbank te Breda heeft A. van G., schoenmaker te Oosterhout, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf en in de kosten, wegens het opzettelijk brandstichten in eene aan hem en aan zijne zuster toebehoorende woning, waarin de huurster, de wed. We- terings met hare kinderenzich bevon den zoodat voor deze levensgevaar heeft bestaan. Uit Amsterdam wordt gemeld Naar wij vernemen zullen tijdens de voe dingstentoonstelling op het oud-Hollandsche marktplein matinees musicales gegeven wor den eiken dag 7an den dag der opening af. In de maanden Juli en Augustus zullen ook eiken avond concertuitvoeringen plaats hebbenen wel door verschillende onzer best bekende muziekkorpsen. Tevens bestaat het voornemen om het oud-Hollandsche raadhuis als café-chantant in te richten tot gepast vermaak van de vroedschap en hare trouwe burgerij en. Door den wachtmeester der maréchaussee te Grave is tegen Z. te Velp, bij Grave, proces verbaal opgemaakt wegens het onbevoegd uitoe fenen der geneeskunst. Hij had nl. een boer te Velp door eenige geheimzinnige middeltjes van keelpiju genezen, en daarvoor, hoewel hij er niets voor had geëischt eene fooi ontvangen. Hiervoor zal hij zich nu te verantwoorden heb ben voor de rechtbank te 's Hertogenbosch. Zondag namiddag te ongeveer 3 uren sloeg de bliksem in den toren te Elspeet, veroorzaakte daar boven het oostelijk wijzerbord een gat in den muurbaande zich door den toren eenen weg naar de kerk trof daar de orgeltrap en een collectezak;© en verliet de kerk door den weste lijken muur. Behalve dat het uurwerk is blijven stilstaan en hier en daar eenige kalk en puin van de muren zijn gevallen zijn er geen onge lukken gebeurd. Gelukkig was er juist dien namiddag geen godsdienstoefening in de kerk. Zaterdag namiddag, omstreeks vier uren brak er een felle brand uit in een huis, gelegen in de kom der gemeente Bokstel en bewoond door den horlogemaker S. Daar de brandweer spoedig ter plaatse aanwezig wasmocht het haar gelukken den brand tot dit eene perceel te beperken, dat echter geheel is uitgebrand. Huis en inboedel waren verzekerd. Te Noordbroek ontstond Vrijdag brand in de behuizing van den bakker en koopman Frö- ling. Gevoed door petroleum en vele andere licht brandbare stoffen was als iu een oogwenk alles eene vuurzee gelijk. Bij zuidelijken vrij hevigen wind stoven de vouken heinde en ver en hulde zich bijna het gansche dorp in eene zee van licht. Alles aan en in de behuizing werd eene prooi der vlammen. Oorzaak oube- kend Te Tiel brak Vrijdag nacht plotseling een hevige brand uit in de bierbrouwerij van de heeren Boogaart en Herremans. De brandweer was spoedig op haren post en het mocht haar gelukken.ua 5 brandspuiten in werking gebracht te hebben het vuur te blusschen. Het achter gedeelte der brouwerij met al de ilaarin voor handen goederen is echter eene prooi der vlam men geworden, zoodat de schade vrij aanzienlijk is. De oorzaak van den brand is onbekend. Voor de derde maal in ongeveer twee maauden heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag te Middelburg diefstal met inbraak plaats gehad. De politie heeft den dader ontdekt, die ook reeds bekend heeft. Een onhandige Amsterdammer. Een 2C- jarig jonkman zich uitgevende voor den zoon van een Nederlandschen ministerstapte dezer dagen aan een hotel te Parijs af en liet al zijne inkoopen door den gérant van het hotel be talen. Kort daaina maakte hij kennis met een demi-moodaine, bij wie hij zou gaan inwonen en aan wie hij zijn aaukoopen en geld toevertrouwde. Zaterdag haar bezoekendevond hij het vo geltje gevlogen eu het nestje ledig. De dame had alles meegenomenbenevens eene portefeuille met 15,000 francs, welke haar minnaar toebehoorde. Deze ging zich bij den commissaris van politie beklagen doch deze kreeg achterdochten nu bleek de zoogenaamde zoon van een Nederland schen minister te zijn zekere K, K., die de Am- sterdamsche firma H. Sc Co. voor f 10.000 be stolen had. Eergisteren omstreeks half een, was de 7ja- rige J. v. D., wonende aan den Bleijenhoek te Dordrecht op 'net steenkolenerf der heeren Kauf maun er. Dahmen aan het spelen, toen hij, zon der dat iemand het merktein de Rietdijks haven geraakte en onder eenen daar liggenden baggermolen dreef. Toen de knaap niet op tijd thuis kwam, vermoedden de ouders het onge luk, en na een oogenblik visschens werd het ontzielde lichaam van het kind gevonden. Zondag is te Maastricht geopend de ten toonstelling van kerkornamenten. Zij onder scheidt zich door de ingezonden rijke voorwer pen, welke bestemd zijn om als geschenken te dienen bij gelegenheid van 's pausen priester jubileum. De tentoonstelling lokt vele bezoekers. Door het tweede kantongerecht te Rotterdam werden gisteren 13 vleeschhouwers veroordeeld tot boete of hechtenis omdat zij in hunne winkels of vleeschkramen vleeschdat schadelijk was voor de gezondheid, hadden (e koop gesteld of dat vleesch hadden vervoerd. Het inbeslaggenomen vleesch (rundvleesch kalfsvleesch varkensvleesch en paardevleesch), te zamen ruim 1G00 kilogram wegende is op het terrein van het openbaar slachthuis ver nietigd. TILBURG 23 Mei. De bijeenkomst van belangstellenden in de oprichting van een on derling pe sioen- weduwen- en weezenfonds voor gemeente-ambtenaren in Nederland door de beeren F. van der Marck en E<lm. H. Meelis, ambtenaren ter secretarie dezer gemeente belegd, had heden in eene der zalen van de sociëteit Nieuwe Koninklijke Harmonie alhier plaats. De «belangstelling'' schijnt echter niet groot te zijn, want met de ontwerpers waren iü het geheel zestien ambtenaren tegenwoordigen de heer Van der Marck wilde dan ook eenvoudig elke gidachtenwisseling achterwege laten. De heer Hartman secretaris van Goes wee9 er echter op dat wellicht onbekendheid met plan en be doeling van de ontwerpers oorzaak i3 van de geringe opkomst en gaf daarom in overweging, eenige nadere inlichtingen te geven. De heer Van der Marck ontwikkelde daarop de denk beelden der ontwerpers voorop zettende dat huns bedunkens wat door de Nederlandsche vereeniging van gemeente-ambtenaren onmogelijk werd geachtwel mogelijk was. De reglementen en berekeningen van het pensioen-weduwen- en weezenfonds van de ambtenaren en bedienden bij de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen tot grondslag nemende, was spreker van oordeel, dat met eeDe jaarlijksche storting van 8 pet. der traktemen ten de zaak leveusvatbaar was. De heer Ver- ploegh Chassé, burgemeester van Vreeswijk, meende dat zelfs 13 pet. niet voldoende zou zijn, en zuiverde overigens het bestuur van de ge noemde vereeuiging van den blaam, als zou het te lichtvaardig het eens aangenomen programma hebben laten varen, De zaak van bet pensioen fonds was geenszins afgevoerd van de agenda der vereenigingdoch vooralsnog rag het be stuur geene kans haar tot stand te brengen. De heer Van der Marck hield zijne meening staande omtrent de genoegzaamheid der ontworpen stor ting. Ten slotte werden, op voorstel van den heer Hartman, de ontwerpers uitgenoodigd hunne denkbeelden in den vorm van een 9chema voor een reglement in schrift te brengen dit aan alle gemeentebesturen toe te zenden, met ver zoek van zoo ruim mogelijk bekendmaking en opgave vaD deelneming; en om dan, casu quo, eene nadere bijeenkomst te Utrecht te beleggen tot definitieve beslissing omtrent de oprichiing, Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. 5e klasse. Trekking van 24 Mei. Nos. 4626 eu' 4736 elk f 1000. Nos. 5819 9323 en 19266 elk f400. Nos. 3716 7474 14391 en 15586 elk f200. Nos. 6813 7241 9^9 10539 13194 14542 16938 17868 18163 en 18543 elk f 100. GORINCHEM, 23 Mei. Men besteedde voorristarwe f 7,70 a 7.90 roode dito 1" 6,85 h f 6,95witte dito f7,85h 17.95 inl. rogge f 6,— a 6,15 buitenl. dito 10,— a 0,— gerst 1'4,90 a 5,10, haver f2,60 h 3,20 beste kook- erwten f0,— a 0,— lijnzaad f—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 357 koeiea en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f230 280 Kalfvaarzen f160 a 200 Melkkoeien f 140 A 180 Hokkeling ossen f 0 A 0 l'/a jarige ossen f 80 A 120 Guiste vaarzen f Pinken f 40 a 60 Graskalveren f 20 a 30 Nuchtere kalv. f 6 A 12 Aangevoerd 9 varkens van 18 a 19 c.voor dito A c. per lialf kilo, 570 biggen van 6 tot f12 per stuk. Boter 40 A 50 cent per half kilo. Eieren f 0.75 a 0.80 per 26 stuks. ROTTERDAM, 23 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f 7.50 A f 8. Mindere en geringe f 6.60 7,40 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.30 A 5.60; dito mindere f4.60 A 5.20. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3.70 a 4,70mindere f 0,— a 0,—beste Zomer f3.50 a 4.50; mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.— A 3.40. Mindere f2.a 2.90. Paardenboonen. De beste f5.50 A 5.80. Duivenboonen van f6.50 a 7. Bruine boonen de beste f 10,75 a 11,50; Mindere f9,75 A 10.50. Witte boonen. De beste f7.25 A 7.75. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 6.75 A 7.50 mindere van f6.40 a 6.70. Schokkers van f 0,A 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f8.25 a f8.75 Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad f9.— tot f9.50 Vlas. Met uitzondering van een paar partijen oud vlasdie gedurende de afgeloopen week lcoopers vonden, was de handel op het land van alle belang ontbloot. Ongeveer '14,000 sieen wer den lieden ter markt aangevoerd waarvoor iets meer vraag bestond en die vrij wel opruimden tot bijna vorige prijzen. ROTTERDAM, 24 Mei Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 8, runde ren 625, vette graskalv 156, nuchtere kalveren. 71 schapen of lammeren 29, varkens 2, bijeen 213, bokken of geiten 1. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 68 a—ct. 2e kw. 62 a ct. 3e kw. 58 a ct. Kalverenle lew. 92i/2 a ct.2de kw. 75 ct.3de kw. a ct. Schapenle kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct. Aangaande de werkstakingen in België vin den wij heden de volgende berichten in de dagbladen De terugslag van hetgeen in de provincie ge beurt, is te Brussel reed9 waar te nemen. Er heerschte Maaudag een zeer oproerige geest waardoor aan de politie handen vol werk ge geven werd. Des avonds had een vergadering der werkliedenpartij plaats om over deD toe stand der mijnwerkers ie spreken, doch tot re sultaten heeft deze bijeenkomst niet geleid. De geest der meerderheid was voor algemeene werk staking. Na afloop der vergadering heeft de politie meermalen charges moeten maken om de menigte uiteen te drijven, schermutselingen had den plaats en enkele personen zijn gearresteerd. Uit Bergen, uit Luik en uit Charleroi komen d( zelfde berichten de werkstaking breidt zich uit. Te La Louvière schijnt zich bovendien een vernielingszucht onder de werkstakers te open baren. Een tweede ontploffing van dynamiet heeft in het Hotel de Commerce plaats gehad, welke alle ruiten heeft verbrijzeld en verschil lende personen in huis heeft gewond. Boven dien zijn een paar personen doodgeschoten, door wie is onbekend, kort nadat de tweede ont ploffing had plaats gehad. De gasfabrieken cd gasmeters worden streng bewaakt en in ver schillende plaatsen is aan de wapenfabrikanten verboden revolvers en geweeren te verkoopen. De fabrikanten protesteeren wel tegen dezen maatregel, doch de justitie beroept zich op art. 376 van het Wetboek van strafrecht. Te Brussel 9?aan steeds drie treinen gereed om zoo noodig nieuwe troepen te vervoereü. BERGEN, 24 Mei. In de Borinage heerscht rust. 300 werklieden hebben te Fleuu den ar beid hervat, hetgeen als een goed teeken wordt beschouwd. CHARLEROI, 24 Mei. De werkstaking heeft zicb heden tot verscheidene andere kolenmijnen uitgestrekt. Benden van 300 tot 400 werk stakers trokken door verscheidene gemeenten, met de roode vlag voorop. Zij werden door de politie verstrooid, en thans heerscht er vol maakte rust. De burgerwacht blijft steeds on der de wapeneo, BERLIJN24 Mei. He algemeene toe stand van den kroonprins is volkomen be vredigend. Nadat door Virchow's uitspraak de onschuldige aard der aandoening is vast gesteld wordt er naar alle waarschijnlijkheid afgezien van eene operatieen zal de verdere behandeling zich tot inhalatiesbijtingen enz. bepalen. Heden overleed tot mijne diepel Idroefhetd mijn geliefd dochtertje Maria Catharlna Josephina, I in den ouderdom van bijna 372 jaar. Wed. Reinier van der Lee. Waalwijk 22 Mei 1887. VAN WAALWIJK, zullen op VRIJDAG den 3 JUNI 1887, des namiddags 672 ure, ter herberge van H. F. van Kregten op de markt aldaarvoor het seizoen van dit jaar in het openbaar VERPACHTEN: Het grasgewas van de na te noemen perceelen Hooilandonder Waalivijk als 1. 1 hectare 38 aren 06 centiaren de zoo genaamde Ilasard. 2. 2 hectaren 11 aren 00 centiaren ten wes ten van de havenvaart, afk. van Drossaerts. 3. 1 hectare 42 aren 70 centiaren aldaar. 4. 1 hectare 26 aren 80 centiaren 5. He Groensteeg in 16 perceelen. 6 Het GRASGEWAS op de kanten van den grintweg van Besoijen naar het Brongelsche Veer, ter leftgte van om trent 1800 meters. 7. 2 hectaren 17 aren 20 centiaren de Heilige Geest Kamp onder Baardwijk. 0 hectare 51 aren 30 centiaren idem 0 66 90 de Platte Kade onder Waalwijk. voor een klein gezinin Waalwijk Baardwijk of Bezooien. Franco brieven motto woning aan den uitgever dezer courant. des avonds 7 ure, ter herberge van H. VERHOEVEN te Drunen te Hrunen (in het dorp) Sectie A. nos. 1192 en 1240, samen groot 04 aren 50 centiaren, staande op f 999. te Waalwijkzal in het Hotel de //Twee Kolommen", te Waalwijkvan den Heer GERRIS, op 's avonds 7 ureVERKOOPEN, Eene Heerenhuizinge met Tuin, groote LEERLOOIERIJ en 30 KUIPEN, aller gunstigst gelegen naast het hotel //de Twee Kolommen" in de kom der gemeente en in de onmiddellijke nabijheid van kerk en scholen. Ingezet op f8500. Oplaag 315,000het meest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verschijnende. DE BAZAR. Geillustreeerd Tijdschrift voor 11 o d e- en Handwerken Maan delijks twee nummers Prijs per kwaartaal fl. Jaarlijks verschijnen: 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dame?, meisjes, knaper en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 21 supplementenbevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen,naamcijlfers enz. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers GÈbr. Belin- fante den Haag, na ontvangst van een post wissel van fl voo 6 Nos, van ƒ1,50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modelplaten of met 3 ge knipte patronenof van 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Baardwijkzullen onder nadere goed keuring, op den 31 Mei a. S. des voor- middags ten elf ure op het Gemeente huis aldaar Aanwijzing in loco, op voormelden dag des morgens om 9 ure. Bestek en Teekening liggen eiken werk dag, tusschen 10 ure des voor- en 1 uur des namiddags op het Gemeentehuis ter inzage. Verder zullen Burgemeester en Wet houders voornoemd op Vrijdag 27 Mei a. S. s'avonds om 5 ure, bij A. MUL DERS in liet Veerhuis VERPACHTEN 30 perceelen GRASGEWAS, langs de Veld- en Akkersteeg aldaar. De Burgemeester en Secretaris J. A. J. van HEIJST. De Wethouder t J. van HELVOIRT.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3