Publiek Verfira om te weiden HET NAG JALOEZIEËN eene R.C. Meid, W. J. N. L ANDRÉ MEÜBELMAGAZIJN Concordia, P, M. To emaat-Verhuring1. NOTARIS RANT. GESARD van DUCK, aan de Haven te Waalwijk. vraagt tegen 1 November aj. Notaris RANT Behangselpapier, C-A-IEVÉ] HEUSDEN. Duitschland. Bulgarije. BINNENLAND. Handelsberichten. ADVERTENTIES PUBLIEK VERPACHTEN: voor binnen en buiten, in alle kleuren, per vierkante Mevrouw K1 ütgen, V L IJ M E N. maakt bekend: Th. A. VAN WIJCK, TH. A. VAN WIJCK. Stalling voor paarden en binnenplaats voor rijtuigen Rl lil te Dussen, zal Dinsdag 2 Augustus 1887, 30 heet. om te weiden. 13 heet. om te hooien of te weiden. te Waalwijk, aal voor den heer L. VAN DER KOLK aldaar, op Dinsdag 26 Juli 1887, 's namiddags 2 ure, ter herberge van ANT. TIMMERMANS, te Doeveren, mpfpr Mr. Timmerman die vlug en netjes kan werken en voorzien van goede getuigen, tegen f 100 huur en f 50 verval. NOTARIS TE VEILEN EN VËRKOOPEN: A. Onder OUD-HEUSDEN. 1°. Een Herberg met Vergunning, Schuur en tuin waarin twee koepelsalles voor uitspanning zeer gunstig gelegen nabij Heusden aan den straatweg van Heusden naar Drunen, kadastraal sectie A. n°. 845, groot 25 aren 40 centiaren. B. Onder HEUSDEN. te Waalwijk, goud en mat van 10 centnieuwe dessins. Oude patronen en restanten wor den tegen alle prijzen opgeruimd. Groote voorraad hoeken en ran den, voortsgrondpapier, behangsel linnen, wit wasdoek, glazen deur platen en alles wat tot het vak behoort. Steeds voorhanden een uitgebreide sortee ring tapijten, karpetten, loopers, meubelen enz. enz. Volgens den correspondent te Coolgreany (Ierland) van de Pali Mali Gazet heeft aldaar een bloedig gevecht plaats gehad bij gelegenheid van de uitzetting van den pachter Edward Byrn. Nadat do groote poort ras opengebroken, bevonden de constabels zich eensklaps tegenover 3 jonge meisjes, die ben met kokend water in het gezicht wierpen, waardoor een constabel en de chef vreeselijk werden gewond. Een tiental mannen werden nu door den deurwaarder ge last een aanval te doen, maar zij werden door een tweetal mannen aangevallen, die tot nu toe verborgen waren geweest en met kracht hun woning verdedigden. De heer Hamilton de landheer, voerde met kracht de aanvallers aan, terwijl eenige personen, waaronder eenigo leden van het lagerhuis aan wezig waren, die de verdedigers aanzetten. Een zestal aanvallersalsook de bewoner warden ernstig gewond. De deurwaarders zagen ten slotte van den aanval af; de Byrne's lever den zich met hun geheele familie, uit de drie meisjes en een half idioten oom bestaande, aan de politie over. De plasis vau het huis geleek let- lerlijk op een slagveld. Keizer Wilhelm is uit Tnspruck te Gastein aangekomen nadat hij te Inspruck den nacht had doorgebracht. Op den weg van Bregentz naar Inspruck heeft men den keizer talrijke ovaties gebracht, hoewel hij incognito reisde. Tot den 16en Augustus zal hij te Gastein blijven als ten minste de toestand volkomen bevredigend is. Dienovereenkomstig zal ook de •amenkomst met den keizer van Oostenrijk ge regeld worden, en als plaats dier samenkomst noemt men te Berlijn Gastein, terwijl ook prins Wilhelm in de eerste week van Augustus van Potsdam naar Gastein zal gaan. Al de mogendheden hebben thans geantwoord op de Turksch enota, inhoudende de mededeeling der verkiezing van prins Ferdinand tot vorst van Bulgarije. Rusland weigert bepaaldelijk eenige beslissing van de tegenwoordige Sobranja nu of later, als geldig te erkenneü. Engeland verklaart zich bereid elke keuze goed te keuren welke niet in strijd is met de voorwaarden van het traktaat van Berlijn. Frankrijk is bereid den prins van Coburg te erkennen als al de mogendheden hare goedkeu - ring verleenen. Italië gaf hetzelfde antwoord als Engeland. Oostenrijk gaat het verst. Het zegt, dat aan den tegenwoordigen toestand een eind gemaakt moet worden door de verkiezing van een vorst, en verklaart zich voorts bereid elke keuze welke in overeenstemming is met het Berlijnsch traktaatgoed te keuren. Hoe men met deze antwoorden verder zal ko men is nog onduidelijk maar wel duidelijk is hetdat de Bulgaren er niet tevreden mede zullen wezen. Voor prins Ferdinaud maakt het 't nemen van een besluit ook niet gemakkelijker. Naar the Times verzekert, schijnt de prins weer te weifelen en heeft hij een bedenktijd gevraagd van 14 dagen. Ook zou hij gezegd hebben het een bezwaar te achten dat Alexander eigenlijk nooit officieel en voor goed afstand van den troon heeft gedaan. Zeer duidelijk gaf hij voorts te kennen Rusland's goedkeuring niet te kunnen ontberen wat de Bulgaren eenigszins ontstemd schijnt te hebben. De toestand is uiterst pijnlijk. Daar staan de mogendheden en zien elkander aan en schuins naar het z»ch afwendende Rusland, en niemand durft, uit vrees vau de anderen te zullen grieven of door hen gewantrouwd te worden, het woord te spreken dat tot eene beslissing zou kunnen leideD. En op grond van die weifelende houding verklaart de Porteals men haar uitnoodigt het initiatief van goedkeuring te nemenniet ten onrechte, dat zij zóó, en met zoo weir.ig kans op instemminggeen initiatief kan nemen. Het is dus hoogst waarschijnlijkja schier onvermijdelijkdat ze weigeren zal en dan zal prins Ferdinand wel tehuis blijven. BUCHAREST, 21 Juli. Er zijn ie Varna onlusten uitgebrokenhet Bulgaarsche regent schap heeft er twee bataljons infanterie heenge zonden. SOFIA, 21 Juli. Radoslavoff is niet gevat geworden. Niet9 alhier kan strekken tot ver klaring van dit onjuiste bericht, dat uit Bucharest kwam en van Engelschen oorsprong was. Stam- bouloff gaat voor zijne gezondheid eenigen tijd naar Varna en zijne collega's zullen hem ver gezellen. Waalwijk, 23 Juli 1887. Verleden Dinsdag hielden de onderwijzers uit de arrondissementen Heusden en Waalwijk eene gecombineerde feestvergadering op de zaal Musis Sacrum alhier. Een zeventigtal leden was tegenwoordig. De vergaderingdie ten 3l/j ure gesloten werd, werd gevolgd door een uitmuntend diner, opge luisterd door den zang der liedertafsl Oefening en Vermaak van Waalwijk en Bezooien. In weerwil der harmonische tonen van dit gezelschap schijnt de harmonie tussehen enkelen der feestvierenden niet al te best te zijn geweest, wat wel eenigszins afbreuk deed aan den overigens algemeen heerschenden prettigen geest. De geschorste postdirecteur J. H. B., uit Waalwijk, die door de rechtbank te'sBosch ver oordeeld is tot 45 dagen gevangenisstrafmet ontzegging van liet recht om gedurende vijfjaren een ambt bij de posterijen te bekleedenheeft van dit vonnis appel aangeteekend. Blijkens het verschenen eindverslag is de meerderheid der eerste kamer tegen wijziging van artikel '194 der grondwet, de minderheid er vóór. Eenige leden hebben hunne stem voorbehouden. Reeds sedert eenigen tijd zijn geruchten in omloop, dat de Nederlandsche regeering, in aan sluiting bij de,out worpen versterking der Maas oevers in België, ook op haar gebied versterkin gen zal aanleggen teneinde het doortrekken van een vijandelijk leger door Limburg te beletten. De clericale Gazette de Liége, welk blad vol gens sommigen in betrekking staat tot de Belgi sche regeering, verklaart nu uit betrouwbare bron te vernemen, dat de Nederlandsche regeo- ring werkelijk dat besluit heeft genomen. De Maaslinie van Eijsden tot Roermond zal op de zelfde wijze worden versterkt en hiervoor zijn de plannen reeds ontworpen. Als een bewijs op welken uitgebreiden voet de zoutsmokkelarij op de Belgische grenzen in Noord-Brabant wofdt gedreven deelt men mede. dat alleen in den post Strrjbcek in het eerste halfjaar van 1887 vier-en-twintig processen-ver baal zijn opgemaakt tegen 33 zoutsmokkelaars die ruim 609 kg. geraffineerd zout trachtten bin nen te smokkelen. Bovendien werden nog 62 tot dusver onbekende fraudeurs bekeurd dieniet minder dan 2031 kg. zout hadden vervoerd. Op het terrein achter het Rijksmuseum te Amsterdam had deze week een wedstrijd plaats tussehen de heeren Kiderlen en Blunt met drie wielers. Het doel was eene bepaalde lengte (1 Engelsclie mijl) in eenen bepaalden tijd af te leggenwaarbij elk der deelnemers afzonderlijk reeddoch om hem aan te vuren door een tan dem (een 2 persoons-drievviel) werd vergezeld. De uitslag van den wedstrijd was dat de En gelsclie mijl door den heer Kiderlen werd afge legd in 3 minuten 8:,/s secondenterwijl de heer Blunt dien afstand nam in 3 minuten 18 seconden. Donderdag midddag omstreeks vier uur is te Tilburg een felle brand uitgebroken in liethótel „De Gouden Zwaanop den Heuveltoebehoo- rende aan den lieer H. B. Hegeman. De brand, die zich aanvankelijk dreigend liet aanzien, heeft zich door het krachtig optreden der brandweer gelukkig slechts bepaald tot de bovenverdieping van het voorgebouw, terwijl de achtergebouwen en de belendende huizinge van de weduwe Van den Broekdie reeds vuur gevat haddenge spaard bleven. De onderverdieping heeft echter zooveel door waterschade enz, geleden dat het gebouw wel geheel zal worden afgebroken. Van aen inboedel is een groot gedeelte gered. De brand is ontstaan op den zolder, en, naar men zegt, door een gebrek aan den schoorsteen. Zoo wel gebouw als inboedel is verzekerd bij de Maagdenburger brandassurantie. Te Dorst, (eera. Oosterhout) woedde Dins dagavond circa 11 uren een hevige brand, die de beide schuren van de landbouwers L. Boomaars en J. Peeters in asch legde. Door de langdurige droogte en gebrek aan water was er aan geen redden te denken. Niets is er gered dan 2 kar ren en 2 karretjes. Hoogstwaarschijnlijk is hier kwaadwilligheid in het spel geweest, daar een landlooper, die bij Boomaars om onderkomen had gevraagddoor dezen was afgewezen. Beide schuren waren tegen brandschade verze kerd. (N. B. C.) Te Wijk bij Heusden is in den nacht tus sehen Woensdag en Donderdag het liuis en in boedel, bewoond en toebehoorende aan G. van Helden, totaal afgebrand. Huis en inboedel wa ren verzekerd, Daar er zware vermoedens van kwaadwillig heid bestaan, is op last der justitie de eigenaar door de brigade der maréchaussees gevankelijk naar 's Bosch getransporteerd. Omtrent een noodlottig geval te Someren verneemt de Helm. Ct. het volgende: Twee jongens, een van 17 en een van 13 jaren, waren op de heidenabij sluis 13, aan het heiturf verzamelen, welke zij op eenen kruiwagen naar huis brengen moesten. De jongste moest aan een touw, voor den krui wagen gespannen trekkenen daar het nog al warm was, zeide hij onderweg vermoeid te zijn en een weinig te willen rusten. De oudste wilde hiervan echter niets weten en spoorde zijnen broeder tot trekken aanen toen daaraan geen gevolg gegeven werd, gooide hij hem met eenen turf, die ongelukkigerwijze op de hoogte van den buik raakte, hetgeen bijna oogenblikkelijk den dood veroorzaakte. Naar men zegtmoet het geneeskundig onderzoek aan het licht gebracht hebben dat er eene bloedstorting uit de milt moet hebben plaats gehadwaardoor het niet anders kon of de dood moest oogenblikkeliik volgen. De dader, die gevankelijk naar Roermond werd getransporteerd, is Zaterdag weer op vrije voeten gesteld 127 stembriefjes ingeleverd. De aftredende leden W. den Reijer en Jac. van Dongen werden her kozen met 112 en 69 stemmenterwijl er nog eene herstemming zal moeten plaats hebben tus sehen J. Neelkens, VV. YV. Stal, J. van Heivoort en L. Daniels, die respectievelijk G3 44, 42 en 37 stemmen bekwamen. Sprang. Herkozen de heeren H. Netten en A. Haverhals. Tilburg. Herkozen de heeren J. A. N. Kersten met 242 B. F. R. Strater met 240Joh. Olaesen met 240, André Blornjous met 238 A. van Roessel met 238, Leo Svvagemalcers met 238, en Ad. Franken met 233 stemmen. In' 't geheel werden uitgebracht 256 stemmen van de1559na eene voorafgaande aanma ning in de Tilburgsche Courant om trouw ter stembus te gaan om van belangstelling in de af tredende leden te doen blijken. Als men daarvan aftrekt de stemmenuitge bracht door de 21 leden van den raad met hun ne familiebetrekkingen hoeveel ingezetenen zou den dan nog van hunne belangstelling in den raad van Tilburg hebben doen blijken Waspik. Tot leden van den gemeenteraad zijn bijna met algemeene stemmen herkozen de hee ren F. Kamp, burgemeester, en J. Zijlmans, wethouder. WAALWIJK, 22 Juli. Bij weinigen aanvoer ter veemarkt was de handel tamelijk vlughet voorradige vee was dadelijk verkocht tegen iets hoogere prijzen. Kalfkoeien f110,A 230. Dito vaarzen f80,a 160 Jonge Biggen f4,a 8,25. Ter botermarkt aangevoerd 711 KG.van 0.94 A 1.26 per KG. verkocht. Eieren f3,50 a 4.25 per 100 stuks Voor zoolleder blijft er voortdurend goede vraag bestaan. Licht zoolleder voorname lijk ruimt tegen betere prijzen goed op. In prima zwaar werden ook eenige partijtjes verkocht. .Deze en volgende week worden er in onze haven eenige ladingen Geldersche schors gelost tegen prijzen van f5 a 5,50 kwaliteit vrij stroom per 65 K.G. AMSTERDAM, 22 Juli. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER. Huiden. Van de op 12 Juli jl, opge- houdene partijen werden afgedaan No. 532 1329 buffelhuiden, 591 182 runderhuiden. 593 29 649 564 buffelhuiden, 650 201 benevens 202 buffelhuiden ex //Burgemeester den Tex". De op 21 Juli jl. bij inschrijving aange bodene 5290 stuks Arabische schapenvellen en 1580 bokken en geitenvellen zijn tot hoogste taxatie opgehouden. Inlandsche ar tikelen zonder handel. 's namiddags 5 uur, in 't veerhuis te Dron- gelen Verkiezingen Gemeenteraad. Boxtel. Tot leden van den raad zijn herkozen de heeren A. CrolsA. van Abeelenen H. G. van Leeuwenterwijl in de vacatureontstaan door het bedanken van den heer Van Lieshout werd gekozen de heer J. C. van der Meijden Al de gekozenen waren tot canditaten gesteld door den Katholiekeu Kring alhier. Capelle. Bij de heden gehouden verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad waren 79 stemmen uitgebracht, waarvan 75 op den heer W. Quirijns en 68 op den heer W. Hagoort, af tredende ledenzoodat beide heeren herkozen zijn. Dongen. Herkozen voor den gemeenteraad de heeren A. Godens, M. Aerssen, C. van Dijk en A. P. van Son. 's Gravemoer. Uitslag der verkiezing voor drie leden van den gemeenteraad in de plaats van de aftredenden W. Kielen P. Verhagen en C. Blok. Van de 110 stemgerechtigden waren slechts 45 opgekomen. Met eene overgroote meerderheid werden de aftredenden gekozen en wel achter eenvolgens met 3333 en 39 stemmen. Heusden. Herkozen de heeren S. van Beest en G. van Everdingen. Loonopzand. Herkozen de heeren M. Vermeu* len P. van Esch P. van Woensel en A. Couwen- berg. Herstemming tussehen de heeren J. Elias en O. Basters. Made en Drimraelen. Bij de verkiezing voor 4 leden van den raad dezer gemeente werden op de Elanden, enz. onder DRONGELEN, WAALWIJK en BESOIJEN van1. de //Lagendooru", te Baardwijk, (zoogenaamde 22 hont.) 2. op de Akkers te Doeveren, (zoo genaamde 19 hont.) te ROTTERDAMEendrachl sweg 51, Brieven franco aan bovengenoemd adres. zal op Woensdag 3 Augustas 1887 bij inzet eu op Woensdag 17 Augustus 1887, bij toeslag, telkens des avonds te 6 uren, in het koffiehuis De Koornbeurs7' te Heus den, krachtens art. 1223 B.W. 2. Een schuur geschikt voor stalling, sectie A. nommer 814, groot 59 centiaren. 3. Een schuur geschikt voor stalling, A. nommer 672 groot 1 are 70 centiaren. 4. De massa der beide vorige perceelen. dat het vaste goed te Baardwijk, be- hoorende aan C. KROL aldaaris ingezet ais volgt KOOP I. Huis met Vergunning Erf en Tuin op f1875.— KOOP II. Tuinachter het huis van O. DONKERS op f300 KOOP III. Massa van koopen I en II op f2200.— Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden tot den dag van afslag: Zijnde VINSDAG 26 JULI a. s. 's avonds 8 uur, ter herberge van C. KROL Ez. te Baardwijk. van huisschilder te Waalwijk. ONDERGETEEKENDE heeft de eer be- leefdelijk de ontvangst te berichten van eene prachtige keuze De ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan. DE KASTELEIN

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3