AANBESTEDING. SALON PIANINO, A. J. RANT, Antoon Tielen STROOGABTON, Schoenen, laarzen enz. TE KOOP Gevraagd: Binnenzool- en Contrefortleer, TE HUUR, HTTIS, 1 GULDEN. GROOTE Het voordeel van adverteeren. Handelsberichten. ADVERTENT.ËI\. PRIMA QUALITEIT. AAN TE BESTEDEN: NOTARIS bij veiling: bij afslag Publiek Verkoopen TE WAALWIJK, Theresia, Adriana, Helena van GILS, contant, ongeveer 150 stuks Het belangrijk vergrooten harer HOOIPERS, op Maandag 22 Augustus TE WAALWIJK, op Maandag 29 Augustus 1887, op Maandag 12 September 1887, bericht de ontvangst van eene groote partij best voor het maken van postpakket- doozen. De prijs is uiterst laag gesteld. Maandagavond omstreeks half acht brak er een felle brand uit in eece boerderij, gelegen in het gehucht Lennisueuvel, op een half uur afstand van Bokstel, bewoond door J. Leerma- kers en toebehoorende aan M. v. d. Meerendonk. Van den inboedel en het vee werd alles gered op een varken r.a. He geheele oogst'is echter eene prooi der vlammen geworden. Alhoewel de brandweer betrekkelijk 3poedig ter pluatse aan wezig was, viel er door gebrek aan water niets voor haar te doen. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. KAATSHEUVEL, 16 Augustus. Gisteren in den laten namiddag ontstond een begin van brand in de woning van S. v. B. gelegen op den Vossenberg alhier. Daar de vrouw des hui zes eene ongewoce lucht bespeurde, doorzocht zij hare woning en ontdekte in een met riet ge dekt en aan het woonhuis grenzend schuurtje eene brar.dtr.de massa vodden en stroo. Op haar geroep van brand 1 snelde eene grooie menigte volks naar de plaats des ouheils en mocht er in weinige minuten in slagen den brand te blus- schen. De schade, door het vuur aangericht is niet noemenswaard. De oorzaak is als ge woonlijk onbekend. Spoorweg Cromvoirt-'sHertogenbosch en de verkooging der brug over de Diezc. In het tijdschrift //de Ingenieur" No. 28 blz. 241 vindt men een ingezonden stuk, dragende bovenstaanden titel. Dit stuk inzieude, leest men op de. volgende bladzijde bij de eerste regels: Hoewel ik nu //gaarne gerekend wil worden tot de personen, die voor overtuiging vatbaar zijn," enz.zoo zal het geoorloofd wezen, enkele zinnen aan te halen, ten eiude het verschil van denkwijze daaromtrent bekendheid te doen krijgen. z/En welk een amendement Volgens de //Voorstellers een zeer onschuldigmaar dat //feitelijk het wetsvoorstel onthoofdde, er een gc- ,/heel ander ontwerp van maakte, en een toe- z/Staud voor lange jareo iu 't leven laat, die //Zoo als te recht door het eerste kamerlid Ver- wheyeu werd gezegd, eeu schaude is voor ons z/land." Het is zeer zeker waar, dat het voorstel zeer onschuldig iswant het wilde eenvoudig het ééoe gedeelte, de aansluiting, en verwierp de twee andere gedeelten, het veranderen van 't station en het verhoogeu der brugdus het onthoofdde geen wetsvoorstel, doch nam een ge deelte van het geheel aan en maakte er geen auder ontwerp van, waardoor de toestand reeds dadelijk veranderd wordtwant de andere ge deelten, het stationsterrein en de brug, zijn in vergelijking van de aansluiting, in alle opzichten veel minder in gewicht en in wezenlijkheid zoodat die schrijver en het geachte kamerlid waarschijnlijk niet goed met den toestand schij nen bekend te zijn. «Ik houd vol, dat het gevaarlijk is, zulkeio- z/grijpeude veranderingen per amendemeut, d. z/W. z. weinige dageu vóór de openbare beiaad- z/slaging, dus na afloop van de schriftelijke be- z,handeling, in te dienen, vooral waar het in gewikkelde technische questies betreft, en dat z/aan verwerping etc. voorkeur moet gegeven z/worden." Het doet er weinig aan af, of het araende ment weinig dan wel vele dagen vóór de open bare beraadslaging was iogedieud de weg of liever gezegd het plau was reeds aangegeven in de couranten en van algemeene bekendheid doch, om de voorkeur te geven aan verwerping, verraadt duidelijk dat dit uitgaat vati eene par tijdige zijde, die thans inziet, dat het geheele werk van den spoorweg ten eiude loopt, en dat de twee derde gedeelten wel d^or anderen zul len daargesteld worden. „Vooral als, zooals hier, uit de redevoerigen //blijkt, dat de voorstellers van het amandemect z/zich zelfs niet voldoende rekenschap hebben ge- z,geven op welke wijze het vraagstuk te 'sBosch z/dan eigenlijk zou worden opgelost." Strikt genomen zal het er weinig aar. af' doen of die aansluiting boven of onder de Honderd- Elsche Brug komen zal, mits de overweg naar Vlijmen slechts komt te vallen tusschen die brug en wissel No 19, omdat in de toekomst met zekerheid de Honderd-Elsche Brug vervalt, als geheel doelloos, en op die brug voorloopig wel twee verschillende treinen over een en dezelfde lijn kunnen gaan, ten einde zich later te splitsen. z/De heer Van Kerkwijk trad niet in de tech nische quas3tiede heer v. d. Sleijden daaren tegen gaf eenige aarwijzingen maar van deze „tot een goed ingericht ontwerp voor een spoor- „weg emplacement is de afstand nog zéér groot, „In zijne redevoering zeide de heer v. d. S. „zelf, dat de regeering omtrent de inrichting „der nieuwe brug niet in bijzonderheden is ge treden." Het i3 ook volstrekt niet noodig in technische quaesties te treden hier was alleen de zaak de aausluitiug goed te keuren, zoo als die daar lagom te vermijden dat een voorstel weder veel tijd zoude doen verliezenalvorens het weder alles had doorloopen omdat men bespoe diging wilde. Het is later alleen de vraag zal men de bestaande brug 3 M., 2 M. of 1.50 M. hooger brengen doch hieromtrent leze men nummer 55 en 63 van deze courant. „Is dus mijn oordeeldat het ontwerp op „losse gronden werd aangevallenniet ernstig „schijnt te zijn onderzocht, en dat mitsdien hel „amendement bedenkelijk wasinderdaad te „streng Zeer zekerveel te streng want hoe het stationsemplacement komeu zal en hoe hoog de brug gelegd zal worden, is van latere zorgnu maar voor eerst de spoordijk wordt aangesloten. „Met de voltooiing van den nieuwen Maasmond „gaat wel is waar gepaard de sluiting der Bok- „hovensche overlaten, en kan dus het Maaswater „niet meer het Bossche veld inundeeren maar dit geldt volstrekt niet voor het Dieze- Dommel- „en heiwater, dat bij een stand hoogei dan 4.11 „M. -f- A.P. door de Honderd Elsche doorlaat- „brug in de polders Het Bossche veld en Maij „binuenstrooait. Wel zijn er plariuen aanhangig „voor een aflddiugskanaal naar den Baardwijk- „schen overlaat't zij direct beginnende bij de „100 elsche brug, 't zij in de Dieze «n dan „verder la ïgs de Bossche slootmaar vóór dat „d^ze afwatering in orde is, kan, zoo als ook dc „regeeriug reeds opmerkte, van een dichliog der „100 elsche brug geene sprake zijn." De schrijver en ook volgens zijne mededeeling de regeering schijnen nog blind te blijven voor dit heldere gezicht in de toekomst. Men leze dan liet stuk, Het Keizersteer in de courant "Nieuwsblad" uitgegeven le Heusden no 596 en 597 van dit jaar, alwaar te lezen staat, boe men de keersluis te Crevecoeur zal moeten gesloten houden, om het peil van 2,20 M. -f- A. P. op de Dieze te behouden. „Ik mag hijr verwijzen naar het rapport van „den ingenieur Keurenaer over de afwatering „van de landen beoosten de Broeklei en dc „Bossche sloot. o.a. door den heer J. van Heurn „behandeld in dit weekblad, jaargang '86, no 25." Het geheele rapport is een onuitvoerbaar iets omdat in den bestaunden toestand men geen dijken van 5.00 M. -f- A.P. mag leggen in het travers van den Baardwijkschen overlaat, en na de daarstelling van den Maasmond er geen water zal te zien zijn, dan alleen bij wester- en zuidwester-stormen. Doch het verraadt, da; men slecht op de hoogte is van den toestand die komen zal, wanneer men het nog zal durven wagen den Maasmond te graven. „Zooals de heer van der Sleijden opmerkte, „worden de werken te 's Bosch geheel beheerscht „door de Diezebrug." Dit is waar en dit is niet waar. Wanneer men de Diezebrug verhoogt tot 8.50 M. -f- AP. zoodat er eene vrije doorvaartruimte komt van 5.00 M., alsdan heeft het niets met het sta tionsemplacement te maken en zoude in navol ging van 't plan der regeering, er slechts eene helling zijn van 1 400, van af de Diezebrug tot aan 't middelpunt van 't station. „Had hij nu bewezen, dat door zijn denk- „beeld elke vet hooging van emplacement en „Diezebrug onnoodig ware geworden, inderdaad „het voorstel ware eene verbetering geweest. „Maar dit is geenszins het geval. De geheele „quaestie bepaalt zich tot de vraag of de ver „hooging niet wat minder groot had kunnen „zijn. De heer van der Sleijden meent van ja, „en wel door bet verminderen van de hoogte „der brug constructie met 0.50 M. (hier over „is boven reeds 't een en ander gezegd) en „door het iu rekening brengen van de te wach- „ten lagere Dieze standen." Het eerste gedeelte kan door den schrijver onmogelijk ernstig gemeend zijn daar iedcreeu weet dat er verhooging der brug moet geschie den doch dat die verhoogir.g rekening moet houden met den stand van 2.20 M. -f- A. P. op de Dieze. „Maar bovendieu is de vrije hoogte van 4 „M. te Gouda eene vrij wel constante terwijl „de Dieze standen, ook na de verlegging van den „Maasmond, zelfs tot 5a6 M. -f- A. P. zullen „kunnen stijgen". Aangenomen dat de vrije hoogte van 4 M. te Gouda eene constante ruimte is, zoo zal de vrije hoogte van 5 M. te 's Bosch bij het peil van 2.20 M -f- A. P. op de Dieze en den bo- venkaut der spoorrail op de brug ad 8.50 M. -f- A. P., bij de bestaande brugdikte van 1,30 M. (want het minst kostbaarste zal wel zijn de bestaande brug te lichten), even constant wezen. Het ware echter zeer te wenschen eene beredeneerde uitlegging te kunnen lezen op welke gronden en berekeningen men 5.00 M. a 6.00 M. A. P. verwachttenzij bij zuid- en zuidwester stormen die alsdan den 9tand wel tot 6.50 M. a 7#0ü M. -f- A. P. zullen kunnen doen stijgen. „Blijkt het denkbeeld van der Sleijden niet „uitvoerbaar, of kau later die besparing niet „worden bereikt, dan is de feitelijke bezuiniging „geheel illusoir, en heeft men ailééu ve.kregen, „dat de treurige toestand te 's Bosch nog ge- „durende eene reeks van jaren werd gehand haafd." Dit gelijkt op eene laatste stuiptrekking bij een sterfbed want de zaak is thans zoo een voudig en duidelijkdatbij de aansluiting van den spoordijk aan 't stationsemplacement bij de latere verhooging der Dieze-brug met eene helling van 1 400 tot aan het raidden van het bestaande station bij het maken van een rangeertrein achter het station en bij het aanbrengen van een nieuwen overweg naar Vlij men tU98chen de honderd elsche brug en wissel no. 19 later van het werk dat thaus gemaakt wordtniets behoeft veranderd of opgebroken te wordeu en dus de besparing klaar en dui delijk i9. De schrijver der Brochures. GORINCHEM15 Augustus. Men besteedde voorristarwe f 7,60 a 7.80 roode dito f7,h f7,20, witte dito f7,50h 17.75 inl. rogge f5,75 it 5,85 buitenl. dito 1 0,h 0, gerst f4,70 k 4,90, haver f2,80 ét 3,10 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad faper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 151 koeien en paarden. De prijzen waren als volg le qual. Kalfkoeien Kalf vaar zen Melkkoeien Hok keling ossen D/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f140 ét 200 f100 a 160 1 130 ét 170 f100 k 140 f 80 k 120 f 90 k 130 f 40 a 80 f 20 it 40 f 4 k 10 Aangevoerd 5 varkens van 17 a 19 c.voor dito k c. per half kilo, 427 biggen van 5 tot f 12 per stuk. Boter 60 ét 70 cent per half kilo. Eieren f 0.85 a 0.95 per 26 stuks. ROITERDAM15 Augustus. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f7.80 k f8.30 Mindere en geringe f7.7,70 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.50 ét 5.20; dito mindere f4.50 ét 4.90. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.50 a 4,75 mindere f 4,a 4,40beste Zomer f3.70 a 4.20; mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.25 h 3.50. Mindere f 0.a 0 Paardpnboonen. De beste f 5.5.60. Duiven boonen van f7.50 a 8. Bruine boonen de beste f9,50 a 11,50; Mindere f0,ét 0. Witte boonen. De beste f 6.50 ét 7-75. Blauwe erwtende beste partijtjes van 1 7.50 ét 8.25 mindere van f 0.it 0. Schokkers van f0,ét 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f8.60 it f 8.80 Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad f9.tot f9.50 ROTTERDAM, 16 Aug. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 5, runde ren 418, vette graskalv 157, nuchtere kalveren 34 schapen of lammeren varkens 4biggen 70, bokken of geiten 2. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 64 a ct. 2e kw. 60 a et. 3e kw. 57 a ct. Kalveren le kw. 82.7s ct.2de kw. 75 it ct.3de 70 kw. a ct. Schapen: le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct. 11\ "t" Heden overleed in het R. K.l "I" Ziekenhuis te 's Gravenhagetot j diepe droefheid van mij en mijn eenig Dochtertje zacht en kalm en meerma- len gesterkt door de H.H. Sacramenten, der stervendenonze innig beminde Echtgenoote en Moeder MEVROUW I in den ouderdom van bijna 41 jaren. Waahoijk, 13 Augustus 1887. J. B. TIMMERMANS Wz. Om GOED en DEUGDZAAM gemaakte te leveren, wordt een SCHOENMAKER of FABRIKANT gevraagd. Brieven franco met opgave van prijs enz., aan het advertentie Bureau, Ged. N. Sloot, Alkmaar, onder No. 2688. 10 a 12 pond, Aanbiedingen met prijsopgaaf aan A. H. VAN SCHIJNDEL te "Waalwijk. nabij de haven te Waalwijkeen wel door timmerd, geriefelijk inerericht bevattende verschillende beneden- en bo venkamerskeuken met welwater- pomp, kelder en verdere gemakken. Te bevragen bij A. N. KUIJSTEN aan de haven. Oplaag 315,000het meest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verschijnende. DE BAZAR. Geillustreeerd Tijdschrift voor M o d e- en Handwerken Maan delijks twee nummers Prijs per kwaartaal f 1. Jaarlijks verschijnen 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 21 supplementenbevattende ongeveer 200 snij- patronén van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naamcijlfers enz. Abonnementen worden aangenomen )>ij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- fante den Haag, na ontvangst van een post wissel van f 1 voo 6 N^s, van ƒ1,50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modelplaten of met 3 ge knipte patronen; of van 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen. De firma JOHANNES VERMEULEN ZOON te Waspik is voornemens e. k., des voormiddags ten elf ure, ter her- berge van A. Boeskr te Waspik. Bestek en teekening liggen vanaf Zondag den 14en Augustus in voornoemde herberg ter inzage. Inlichtingen geeft de heer C. van Seters, bouwkundige te Geertruidenberg. AANWIJZING in loco, Zaterdag 20 Augustus des voormiddags ten tien ure. fonkelnieuwkruissuarig met ijzeren ramen, fraaie fijne gebeeldhouwde kast, dubbele can- delabres en schoone fijne concert toon, is met kist TE KOOP door omstandigheden voor 2/s der waarde en te bezichtigen te Lage Zwaluwe. Reflectanten kunnen dezelve aan huis op zicht krijgen. Te bevragen bureau dezer courant. zal voor den heer W. 0. Evers c. s. ter herberge van A. N. van Riel te Waalwijk iu het hotel Verwiel te Waalwijk, tel kens des avonds 7 uur de navolgende panden in de Stationstraat te Waalwijk: KOOP I. Het Zuidelijk blok hui zen, werkplaats en erven, sectie C. nos. 1804- en 1805, samen groot onge veer 2 aren 25 centiaren, bij verschillende personen in huur samen voor f 4.10 's weeks. KOOP II. Het noordelijk bloa huizen met erven, sectie C. nos. 1800, 1801, 1802, en 1803, samen groot ongeveer 2 aren 25 centiaren, Bij verschillende personen in huur, samen voor f 8,85 's weeks. KOOP IIL Zijnde de MASSA vankoo- pen 1 en 2. Een handelaar te Berlijn geeft jaarlijks aan advertentiekosten in verschillende bladen 400,000 mark uit. „Als ik niet adverteerde", zeide hij onlangs te midden zijner vrienden, „kon ik mijn winkel wel sluiten om den geringen omzet. In het eerste jaar betaalde ik 1000 mark aan advertentiekosten en had ik een omzet van 30,000 mark; in het derde jaar betaalde ik 10.000 mark, en mijn omzet steeg tot 100,000 mark, en thans bedraagt het millioenenzoodat slechts het voortdurend adverteeren mij tot zulk eene hoogte gebracht beeft. Alles wat ik bezit, mijn wereldbe- roemden naam en mijne schitterende zaken heb ik niet enkel aan mijne solide wijze van handelenmaar voor negen en negentig hondersten aan de macht der advertentien in de dagbladen te danken. Ik ben tot de overtuiging gekomendat in onze dagen geen zaak, zonder behulp van annonces, bloeien kan of winstgevend kan worden". Inlichtingen omtrent voordeelig en doel matig adverteeren in dit blad en andere Couranten, geeft het Algemeen Advertentie bureau van NIJGH VAN DITMAR, sedert 1846 gevestigd te Botterdam.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3