C. van Bommel Concordia, P, M, VU HERPEN. KOFFIEHUIS ST1KSTER Notaris KANT Het voordeel van adverteeren, Lederberichten. KALFSLEDER, Huider berichten. OAFE HEUSDEN. UITSPANNING A. M. OOMEN, Laatste Berichten. A. J. RANT, Moergestel (N.Br.) Stalling voor paarden en binnenplaats voor rij tuig en HENRI JANSEN Handelsberichten. ADV ERTENTIN MAAKT BEKEND: De Rotterdamsche VOOf op onderscheidene plaatsen groote schade aangericht. Wij lezen daaromtrent de vol gende berichten Onder Rosmalen werden twee menscheu en zes runderen door den bliksem gedood. Een zware brand onder Ossendreeht heeft drie woningen met inboedel in de aseh ge legd. Drie varkensdrie geiten en een schaap zijn omgekomen. Te Renknm sloeg de bliksem in bij den landbouwer van M., alwaar een schoorsteen en een gedeelte van het dak verbrijzeld werd. Bij den bakker E. sloeg de bliksem in het achterhuis en doodde een varken brand ontstond niet. Op een steenfabriek van de heeren W. Co. sloeg de bliksem in een ovenloods, zonder verdere schade aan- te richten. Op het landgoed „den Keien- berg^ werden verscheidene booinen door den bliksem getroffen en tot splinters geslagen. De bui ging vergezeld van zwaren slag regen en hagel, zoodat men vreest dat aan de te veld staande tabak in de Betuwe be langrijke schade zal zijn toegebracht. Te Oosterbeek (gem. Renkum) sloeg de bliksem in een gebouw, dat bewoond werd door twee gezinnen. Het is in korten tijd geheel afgebrand. Yan den inboedel werd nog veel gered. Alles was verzekerd. Onder Renen sloeg de bliksem in een houtmijt, toebehoorende aan T. Nagel, te Eist, waardoor de aanzienlijke hoeveelheid van ruim 10,000 bossen in zeer korten tijd een prooi der vlammen werd. Te Wadenooien sloeg de bliksem in den watermolen, welke afbrandde. Ook zijn op andere plaatsen verschillende boomen ge troffen. Te Gameren zijn een hooiberg en een hooimijt van den landbouwer G. de Jongh door het vuur vernield. Te Harskamp, gemeente Ede, werd o. a. op eene boerderij een groot deel van het dak afgerukt. Op andere plaatsen werden glas ramen uit het kozijn geslagen. Door den hagelslag werd de nog te veld staande boek weit tegen den grond geworpen en van zaad ontdaan. Eenige oogenblikken heerschte een bijna nachtelijke duisternis. Onder Wije is het huis, bewoond door H. Roggel, geheel afgebrand. De geheele inboedel, 75 vim ongedorschte rogge, een tweejarig paard en eenige varkens zijn mede een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. Te Enschede sloeg de bliksem in het woonhuis van den heer E. Brandt. Door spoedige hulp mocht men den brand weldra blusschen. Te Kolmschate (Diepenveen) sloeg de blik sem in de kapitale boerenhofstede Zworinink. Het huis werd een prooi der vlammen, doch de schuur en hooibergen bleven behouden. De levende have werd gered Alles was tegen brandschade verzekerd. Tussclien Deventer en Zwolle zijn eenige runderen door het on weder getroffen. Te Haaksbergen is de bliksem geslagen in een nieuw gebouwd en nog niet verze kerd pand van den heer A. O., hetwelk ge heel is verbrand. Te Appeltern sloeg de bliksem in een perceel, bewoond door G. van Spies. De boerderij is tot den grond toe afgebrand. Te Tilburg is de bliksem geslagen in het huis van zekeren G in de Houtstraat, waar een begin van brand ontstond. Te Millingen is een paard in de weide door den bliksem gedood. Te Steins is eene arbeiderswoning getrof fen. Behalve een paar gebroken ruiten en een gebarsten spiegel werd geen stoffelijke schade aangericht, doch een bejaarde huis genoot is sinds dat oogenblik doof gebleven. Door een aantal neringdoenden te Weesp is tot den gemeenteraad het verzoek gericht, bepalingen op het marktwezen in het leven te willen roepen, die den handel op de weekmarktbemoeielijken, aange zien deze hun veel schade berokkent in hun bedrijf. Zondag namiddag, omstreeks uur, ontstond onder de gemeente Leiderdorp in den stoomoliemolen van den heer Helling brand, die weldra zoo in hevigheid toenam, dat aan blusschen niet te denkeu viel. Naar men zegt was de in de nabijheid van den molen bewaarde brandspuit in het eerst niet in staat water te geven. De spuit van de Leidsche katoenfabriek verleende de eerste hulp. Kwart over zes uren verscheen uit Leiden de stoombrandspuit. Met ver eende krachten slaagde men er nu in, den brand tot het aangetaste perceel te beperken, zoodat het woonhuis gespaard is gebleven. De schade is echter zeer aanzienlijk, doordien eene belangrijke partij olie en zaad mede verbrand is. Uit bet heideveld, onder Buinen be- hoorentle, zijn in de laatste dagen massa's zware keisteenen afgevoerd voor de kust- weringen. De keisteenen zijn daar zoo ruim in den grond aanwezig, dat elke are er ge middeld 12 tot 15 wagenvrachten klopkeieu oplevert, een wagenvracht op een halve stère gerekend, benevens twee of drie zware keien voor de kustwering geschikt. Yan 1886 tot thans zijn ongeveer 50 hectaren heideveld doorgewerkt, zoodat ongeveer vijf—en-dertig duizend stère klopkeien uit den grond zijn gedolven, behalve de massas die er uit het bouwland worden gegraven en die van om liggende dorpen en gehuchten worden aan gevoerd. De meeste keien bevinden zich in eene hoogte, zijnde een gedeelte van den Ilonds- 5. Ook uit de Drentsche boerenwoon- nuizen zijn vele keien verwijderd, die als fondamenten dienst hadden gedaan en door eene meer doelmatige bemuring van gebakken steen zijn vervangen. Uit het Oosten van Drente zijn sinds lange jaren massa's keien afgevoerd doch de opbrengst te Buinen overtreft alle vroegere keidelvingen. Een belangrijke diefstal is aan de bank te Glasgow gepleegd. Yier vreemdelingen men denkt Engelschen, vroegen inlichtingen omtrent hoogst belangrijke zaken. Drie der heeren namen de aandacht der beide be dienden geheel in beslagdie alleen op het kantoor aanwezig waren. Onmiddellijk na hun vertrek werd een pak vermist met 7 94 banknoten dat in een openstaande geldkist was gelegd, een waarde vertegenwoordigde van bijna f12000. Men denkt dat de derde vreemdeling het heeft weggenomenterwijl de anderen druk in gesprek waren. De politie heeft hun spoor slechts tot op een zekeren afstand kunDen volgenmaar later heeft zij dit verloren. Deze diefstal is een der meest brutale die men kentde dief is achter de bedienden heen in een ander kantoor moeten gaan, waar de brand kast geplaatst was. De wilde varken9, waarvan men te Poster- holt (Limburg) voor een oogenblik dacht verlost te 7.ijn doen zich daar weder vooren wel op epn tot nu toe nog niet gekende wijze. De land bouwer C. zag dezer dagen geheel nabij zijn wering een oude en een 8-tal kleinere dieren die zich bij zijn komst niet eens schenen te verontrusten. Op den Nieuwe Scheveningschen weg nabij den eersten waterweg had Zondag namiddag een ernstig ongeval plaats. Eene oude dame die, wegens hare doofheid de stoomtram niet hoorde aankomen werd aangereden op het oogenblik dat zij de rails wilde oversteken. Zij werd op verschillende plaatsen zoo ernstig gewond dat hare overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk was. Wederom is te Leiden een geval van hondsdolheid voorgekomen. De dolle hond welke is gedood heeft twee kinderen gebeten. Deze zullen zich naar Parijs begeven om zich aan de behandeling van Pasteur te onderwerpen, Da weduwe L. Dubois-Goloniawonende aan de Oudevest ie Breda hoopt in November ran dit jaar haren honder9ten verjaaiaag te vieren. Zij is nog in het bezit van al hare geest vermogens; alleen het gazicht begingt te ver zwakken. ZWOLLE30 Augs. Ouder de vele kuren, die in de laatste jaren door de echte of onechte aristocraten in hel binnen- of buitenland ge houden worden vindt men vreemdsoortigen. Badkuren, onder den vorm van heet of koud water, in zee, rivier of kunstbad. Alles uitwen dig. Verder drinkkuren van welke soort water of op welke plaats, al te maal inwendig. lede trekt bovendien partij van de gelegenheid, zoo wel wat dp gezondheid aangaat als de beurs. Enkele Zwobche dames en heeren hebben een uitstekende kuur ui'gevonden die weinig geld kost Eon abonnemeut op den tram van Zwolle naar Katerveer, kostende f 5 per jaar per per soon geeft gelegenheid tot het houden der Katerveer-IJselluchtinsdemingskuur Haver. De beste f2.25 èt 3.50. Mindere f0.a 0 Paardenboonen. De beste f 5.50 6. Duivenboonen van f7.25 k 8. Bruine boonen de beste f9,50 a 11,50; Mindere f0,0. Witte boonen. De beste f6.50 k 7-75. Blauwe erwtende beste partijtjes van l 7.50 k 8.50 mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f8.60 a f 8.80 Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad f9.tot f9.50 ROTTERDAM, 30 Aug. Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 8, runde ren 1614, vette graskalv 229, nuchtere kalveren 14 schapen of lammeren varkens 7 biggen 85, bokken of geiten 0 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 64 a ct. 2e kw. 60 a ct. 3e lew. 56 a ct. Kalveren le kw. 82.72 a ct.2de kw. 75 a ct.3de 70 kw. a ct. Schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct. EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. W. Hoffmann wild paardenleder. Ant. Kerssemakers gez. Buenos-Ayres 33 ponddito 35droge Buenos-Ayres 36 pond. Verhagen gez. Buenos- Ay res 32/34 pd., droge in verschillende wichten en kwa liteiten. Gebrs. Keunen gr. zuigers. G. Schellekens gez. Buenos-Ayres 36 pd.; Javas ronden nerf 6 a 8 pd., grauw 6/8 pond. H. Glauderaans o verled er. GESTEL. Gerrits paardenhalzen 21/s/3 pd. v. d. Laak paardenleerDaccas smeer 6/8 pd„ ronden nerf 6/8 pd,; inlandsch Kalfs en runds lijmvleesch. WOENSEL Maas: gez. zoolleder 37 pd., gr. Calcutta 4 pd.; dito zwart glad 1 l/2 pd., runds helften 7 pd. Vosters droge Kaap 28/30 pd., inl. paar- deuleer 4/5 pd., inl. zuigers 4/5 pd., gez. Kaap kalfs 2/3 pd. Gebr. Maas, Budel gr. calcuttas 43/* pd. Hub. Niessen van Heijthuijsen tuigleder grauwe zuigers, zwart leder zonder nerf. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer VERPIEIJEN nabij het stationalwaar ook het voorraadboek ter ligt. J. P. J. VRAAGT PRIJSOPGAVE van wicht beneden U/2 kilogram per huidje, grauw getouwd. inzage AMSTERDAM, 26 Aug. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER Huiden. Ex inschrijving 10 Aug. jl. zijn afgedaan nos. 780 en 788. 1002 Samarang runderhuiden en 789 beschadigde Oost-Indische buffelhuiden ex Jupiter, die voor rekening van assuradeurs bij inschrijving op 23 Augustus jl. werden verkocht. Inlandsche artikelen met eenigeu afdoe ningen van gezouten nuchtere vellen tot verlaagde priizen. ROTTERDAM, 30 Augustus. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. Afgedaan No 337, 293 Soerabaya runder ca. 4,99 k. No 363, 182 5,52 k. Van no 388, 100 O.-Ind. rund ca. 47/g k. ex laatste inschrijving, benevens 100 droge Buenos-Ayres koe en ossenhuiden circa 10 k. ex „Benicarlo.** De ONDERGETEEKENDE 'beveelt zich beleefd aan. DE KASTELEIN en van te DRUNEN. Flinke stalling voor paarden en ruime binnenplaats vvor rijtuigen. TE ROTTERDAM, VRAAGT een BEKWAME en TWEE IV BEKWAME GORIUCHEM29 Augustus. Men besteedde voorristarwe f 7,50 a 8. roode dito f 6,80 h f7,witte dito f7,50 tl 18. inl. rogge f5,5,25 buitenl. dito f 4,a 4,25 gerst f3,75 a 4,haver f3,k 3,25 beste kook- erwten f0,— a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 343 koeiea en paarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f 160 a 230 Kalfvaarzen f100 a '160 Melkkoeien f 120 k 160 Hokkeling ossen f k 17a jarige ossen f 60 it 100 Guiste vaarzen f 90 it 120 Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 5 it 10 Aangevoerd 10 varkens van 17 a 20 c.voor dito a c. per half kilo, 112 biggen van 5 tot f 10 per stuk. Boter 70 it 80 cent per half kilo. Eieren f 0.70 a 0.80 per 26 stuks. RO TTERDAM29 Augustus. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en O verm. De beste fj7.40 it f7.80 Mindere en geringe f6.80 7,30 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.50 k 5.10; dito mindere f0.— it 0.— Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.80 a 5,mindere f 4,20 a 4,70 beste Zomer f3.80 a 4.40; mindere f0,a 0. PARIJS SO Aug. Men meldt uit Wee- nen aan het Journal des Débats :*De prins van Coburg heeft eene zeer gedecideerde en energieke houding aangenomen. Hij ver klaarde aan de Bulgaarsche politieke per sonen, dat hij zich als dictator in Bulgarije beschouwde en voor geen middel zou terug deinzen om de orde te herstellen en zijn gezag op solide grondslagen te vestigen. Hij voegdo er bij, dat hij zich niet te veel om de bedreigingen van Turkije en de mo gendheden zou bekommeren, te W aalwijk dat de huizen van W. D. EVERS c. s., in de Stationstraat te Waalwijk, zijn INGEZET. Koop I. Zuidelijk blok op f 2250 II. Noordelijk 3200 1, III. de massa 5400 Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd wordentot aan den dag der toewijzing, zijnde Maandag 12 Sep tember a.s., in het Hotel VERWIEL te Waalwijk,'s avonds 7 uur. tegen goed loon en vast werk. AdresC. J. Oomen, te Baardwijk. TE ROTTERDAM, onder directie van H. H. M. B. MEES B VAN KOSSEM en E C. W. HOIJER, verstrekt gelden ter leenaflos baar in overeentekomen annuïtei ten onder lste hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50 100500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij haren Agent voor de Langstraat en omstreken, Notaris te Waalwijk. Lange Pad M. 883, TILBURGy beveelt zich aan tot het geven van informatiën op het binnen- en buitenland, op billijke voorwaarden. Assurantiën op het leven kunnen dagelijks worden gesloten. Een handelaar te Berlijn geeft jaarlijks aan advertentiekosten iu verschillende bladen 400,000 mark uit. „Als ik niet adverteerde'*, zeide hij onlangs te midden zijner vrienden, „kon ik mijn winkel wel sluiten om den geringeu omzet. In liet eerste jaar betaalde ik 1000 mark aan advertentiekosten én had ik een omzet van 30,000 mark; in het derde jaar betaalde ik 10.000 mark, eri mijn omzet steeg tot 100,000 mark, en thans bedraagt het millioenenzoodat slechts het voortdurend adverteeren mij tot zulk eene hoogte gebracht wat ik bezitmijn wereldbe en mijne schitterende zaken heeft. Alles roeraden naam heb ik niet enkel aan mijne solide wijze van handedenmaar voor negen en negentig hondersteu aan de macht der advertentien in de dagbladen te danken. Ik ben tot de overtuiging gekomendat in ouze dagen geen zaakzonder behulp van annonces bloeien kan of winstgevend kan worden**. Inlichtingen omtrent voordeelig en doel matig adverteeren in dit blad en andere Couranten, geeft het Algemeen Advertentie bureau van NIJG 11 VAN D1TMAR, sedert 1846 gevestigd te Botterdam. TE

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3