W. J. N. Landré Het Vlijmensctie Veld Aanbesteding. II. a dat hij zal veilen en veikoopeni HUIS ERF EN TUIN, Openbare Verkooping MEERLAND Notaris A. J. RANT, Handelsberichten. ADYERTENTIEN. YLIJMEN. Openbaar Verkool)en MEERLAND, Donderdag 22 Sept. a.s., AANBESTEDEN: Publiek Verkoopen: Verecnigde zitting der beide Kamers NOTARIS te Vlijmen zal krachtens besluit der Markgenooten in het groot 171 Hectaren 13 Aren 10 Centiarenin 133 perceelen waarvan 53, gelegen w e s t e 1 ij k van den weg van Vlijmen naar Bokhovenuitsluitend in per ceelen worden verkochtvoorts 80 oostelijk van genoemden wegwaarvan 79 eerst afzon derlijk worden ingezet daarna in 13 ondermassa's4 gecom bineerde ondermassa's en ein delijk in een generale massaen bij de definitieve verkooping worden geveildeerst in gene rale massa en vervolgens in combinaties, ondermassa's en per ceelen. De inzet zal geschieden op WOENSDAG 12 OCTOBER 1887, en zoo noodig volgende dagen des voormiddags ten 10 ure. De definitieve veiling zal aan vangen op WOENSDAG 26 OC TOBER 1887des voormiddags ten 10 urealles ten huize van H. DAELMANSte Vlijmen. Prospectussen met kaarten en opbrengstkaartjes zijn op franco aanvrage, tegen betaling van fl, verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notarisdoor wien, evenals door den Heer A. HON- COOP boekhouder der Mark te Vlijmen inlichtingen worden verstrekt. Breeder bij biljetten. Het bouwen van een WOON HUIS, PAKHUIS, enz. DE NOTARIS TOESLAG te Waspik bij Teunen, op Dinsdag 27 September 1887, 's avonds 7 uur. bouwerswo- dat de plaats gehad hebbende onregelmatigheid al evenmin van invloed is geweest op de betrek kelijke meerderheid van stemmen door C. G. van der Heijden verkregen; dat dus het stembureau te recht eene herstem ming heeft bevolen; dat wel is waar door het bureau van stemopne ming was verklaard dat het verschil tnsschen het getal der in de bus gevonden briefjes en dat der kiezers, die stemden, op den uitslag der stemming van invloed was geweest, doch dat zoodanige verklaring op zich zelve niet voldoende is om de herstemming nietig te doen zijn, maar daarvoor, ingevolge art. 70, in verband met art. 66 der Kieswet, noodig is, dat werkelijk invloed aanwezig is, hetgeen hier niet het geval was. Gezien de artikelen 66 en 70 der wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad no 37), en art. 36 der wet van 20 Juni 1851 [Staatsblad no 85), Hebben goedgevonden en verstaan Te handhaven het besluit van den raad der ge meente Waalwijk van 29 Augustus jl. strekkende tot toelating van C. G. van der Heijden tot lid van dien raad en het daartegen ingesteld hooger beroep te verklaren ongegrond. 'sHertogenboscli 15 September 1887. De Gedeputeerde staten voornoemd. Gisteren namiddag is hier een kind, dat de straat wilde oversteken, onder een rijtuig geraakt en eenigszins aan hoofd en schouder gekwetst. van Maandag den 19den September 1887, Ter opening van de gewone vergade ring der staten-generaal. De heer jhr. mr. P. J. J. Van Eysinga, die den voorzittersstoel bekleedt, opent, nadat de leden der beide kamers zich in de zaal, bestemd voor de zittingen van de tweede kamer vereenigd hebben tegen half één ure de vergadering, en laat een koninklijk besluit, van den 12den Septem ber 1887 No. 13, houdende zijn benoeming tot voorzitter der eerste kamer gedurende de aanstaande zitting der staten-generaal door den griffier dier kamer voorlezen. De voorzitteraan wien dientengevolge overeenkomstig het voorschrift van art. 103 der grondwethet bestuur der vergadering is opgedragen, benoemt een commissie, die zijne majesteit den koning, bij hoogstdes- zelfs aankomst in het gebouw der staten- generaal ontvangen en- in en uitgeleide doen zal. De ministershoofden van rainisterieele departementende kanselier der orden en de leden van den raad van state vervoegen zich ten één ure mede in de vergaderzaal. Zijne majesteit de koning, die zich op de in het programma voor de opening van de vergadering omschreven wijze naar het ge bouw der staten-generaal begeven heeft, wordtna een kort tijdsverloop aldaar aan gekomen in de vergaderzaal binnengeleid. Zijne majesteit de koning plaatst zich op den troon en houdt de navolgende^openings- rede Mijne Heeren Met genoegen bevind ik mij te midden der vertegenwoordigers van hctNederlandsche volk, dat in den loop van dit jaar duidelijke blijken heeft gegeven van zijne verknocht heid aan mij en mijn huis. De wetsontwerpen tot bekrachtiging dei- veranderingen in de grondwetdie in de voorgaande zitting zijn goedgekeurd, zullen u worden aangeboden. Ik hoop en ver trouw dat op dien belangrijken arbeid in deze zitting het zegel zal worden gedrukt. Mijne betrekkingen met alle mogendheden zijn zeer bevredigend. De zee- en landmacht, zoowel hier te te lande als in de overzeesche bezittingen, geven mij reden van tevredenheid. Voor maatregelen in het belang van het landbouwonderwijs en van de zeevaart zal uwe goedkeuring worden ingeroepen. De toestand van 's lands financiën is vol doende; geene vlottende schuld is in omloop gebracht en voor het volgende jaar behoeft geen buitengewone belasting te worden voorges teld. Mogen uwe werkzaamheden onder Gods onmisbaren zegen strekken tot welzijn van het vaderland. Ik verklaar de zitting van de itaten-gene- raal te zijn geopend. Zijne majesteit de koning verlaat, na het uitspreken dezer troonrede, begeleid door de commissie de vergaderzaalom zich op de bepaalde wijze naar het koninklijk paleis terug te begeven. De voorzitter sluitnadat de commissie is teruggekeerdde vereenigde zitting dei- kamers. Z. M. de koning werd op den tocht van en naar de kamer bijzonder geestdriftvol door eene onafzienbare meuigte toegejuicht. De groothertog van Saksen-Weimar woon de met twee adjudanten in de diplomaten loge de opening der kamers in vereenigde zitting bij. Na het uitspreken der troonrede werd door een stem uit de kamer met luide stem geroepen „Leve de koningLeve de ko ningin Leve de prinses De van hun zitplaatsen opgerezen leden der kamer en van het publiek op de tribu ne stemden met geestdrift met dezen juich toon in. Z. M. de koning dankte vriendelijk met hoofdgeknik. H. M. de koningin zat met het prinsesje voor een der vensters van het paleis bij het afrijden zoowel als bij het terugkomen van den stoet. Bij gelegenheid van den op Zaterdag vanwege de afdeeling Almkerk der Noord- Brabantsche Maatschappij van landbouw te Woudrichem gehouden wedstrijd van paarden en stieren zijn bekroond Met den len, prijs de heer II. van Haaf- ten te Almkerk, voor eenen zwartbonten stier; de heer B. Snoek te Almkerk, voor een zwart handelspaardde heer Govert de Rooij te Pussen, voor eene donkerbruine P/a* de lieer L. A. Donker te Almkerk, voor eene 2*/2 jarige merrie; de heer F. M. Kooiman te Sleeuwijk, voor eene lichtbruine 372 jarige merrie, de heer M. A. Baks te Woudrichem vóór een bruin merrieveu— len. Met den 2en prijs: de heer F. Rijken te Dussen, voor eenen wit-vaalbonten stier; de heer K. van Helden te Werkendam, voor een donkerbruinen hengstde heer B. Snoek te Almkerk, voor een donkerbruin handelspaardde heer Adr, Stael te Dussen voor eene lichtbruine 21/2 jarige merrie de heer B. Snoeck te te Almkerk, voor eene lichtbruine Sl/2 jarige merrie; de heer W. Schoenmakers te Almkerk, voor een bruin merrieveulen. Met den 3en prijs de heer Hendr. Don ker te Almkerk, voor een donkerbruinen hengstde heer A. Goes te Almkerk, voor eenen wit bonten stier. Onder de ter opluistering gezonden voor werpen verdient eervolle vermelding gedaan te worden van den 21/s jarigen hengst van de heeren Gebrs. Hagoort te Dussen. Niettegenstaande de regen in stroomen nederviel, is de Noordbrabaotsche Wielrijders- kring Zondagochtend toch uit den Bosch uit getrokken. In den wedstrijd van 25 K. M. is de eerste prijs behaald door den heer M. Aertnijs uit Eindhoven en in dien van 68 K. M. door den heer Bloemen uit Amsterdam. Uit Zevenaar wordt geschreven Eene arrestatiedie nog al opzien heeft verwekthad alhier plaats. Een man, die alhier onder den naam Jacob Schneider 13 jaar lang woonde en zich drie jaar geleden in het huwelijk begaf, is in hechtenis ge nomen op aanklacht van iemand die beweert de ware Jacob Schneider te zijn. Laatstge noemde beweert, dat hij in 1870 onder de muren van Metz zijne papieren aan eerst genoemde verkocht heeftmaar daarover thans berouw gevoelt. Uit het rechterlijk onderzoek zal moeten blijkenwat hiervan is. De goederentrein no. 703, van Leeu warden naar Esschenis Zondagavond tus- schen Tilburg en Breda ontspoord, waardoor hij ongeveer drie kilometer over de. dwars liggers medegesleurd en de lijn versperd werd. De treinen in de richting naar Til burg moesten alle over verkeerd spoor rijden. Het materieel heeft vrij wat schade geleden. Waalwijk 21 Sept. 1887. De heden gehouden premiemarktdoor prach tig weder begunstigd, was zeer druk bezocht. Aangevoerd zijn ruim 300 paarden en 500 runderen waaronder prachtige exemplaren. Kooplieden waren in groot aantal aanwezig en de handel in paarden was zeer geanimeerd in rundvee minder. De door de 14e afdeeling der Noordbrantsche Maatschappij van landbouw uitgeloofde preraiën zijn behaald als volgt Het beste paard van 5 tot 6 jaar. lste prijs f25. Wed. A. Rijken, Capolle. 2de prijs f 10. Aart van Pas, Waspik. Den besten stier van D/g tot 21/* jaar. lste prijs f 25. Frans Verschureu, Waspik. 2de prijs f 10. Niet toegekend. De beste nagenoeg rijpe k.alfdragende koe. lste prijs f 20, M. Vermeulen, Loonopzand. 2de prijs f 10. M. Vermeulen, Loonopzand. De beste dito vaars, lste prijs f 10: Dirk van Bavel, Bezooien. 2de prijs t 5. Kinderen Corn. Wagenmakers, Capelle. Voor het beste vette rund, lste prijs f 1.5. Niet toegekend. 2de prijs f 10. Jan de Kort, Baardwijk. Voor het beste l1/g jarig veulen, lste prijs f 15. Corn, van Drunen, Drunen. 2de prijs f 10. J. van Bergeijk, Wijk. Iemand in eene florissante provincie stad een eigen fraainaar de eischen des tijds ingericht huis bewonende, op den eersten standmet uitgebreide relatiesis genegen in dépot of op andere gunstige voorwaarden het schoenenvak te aanvaarden, uitsluitend in het nette en solide werk, om daarin een specialiteit te verwerven. Het ordinaire is er ruimschoots vertegen woordigd. Aanbiedingen worden ten spoedigste franco ingewacht onder lett. W. P. Zaan het Algemeen Advertentie Bureau van Nijgh van Ditmar Rotterdam. VAN HET Iff ill L II D b 11 IJ OF ONDER OF DeONDERGETEEKENDE, bouwkundige te Waalwijk, zal op des voormiddags ten elf urein het hotel „DE TWEE KOLOMMEN7' voor den heer Herman I. A. Zeeg ere waarvan bestek en teekening ter inzage lig gen in genoemd hotel, terwijl nadere inlich tingen door hem worden verstrekt. Aanwij zing geschiedt op den dag der aanbesteding des voormiddags oin 10 uren. gevestigd te CapelleBERICHT I. dat de onroerende goederen, na gelaten door wijlen ADRIAN A BOESER, te Waspik met de hoogingen staan als volgt Onder Waspik. 1 Huis c.a. 3400.- 2 Buitcndcl ii 212».— 3 Dito „2310- 4 Zes geerden 6050.— 5 Biiinciidei 1800- 6 Beijster 1500- 7 Akker 700.- 8 Dito (Hoogblok) 1235- 9 Dito (te Boven) 500.- 10 Dito (Breede plek) 840.- 11 Dito (Kerkpad) 750.- 12 Biniiendcl 2700- Onder Raamsdonk. 13 De Geer 2400.- 14 De Werf n 5500.— 15 Weiland ouden polder 2700- 16 De Werf 1435.- 17 Zuideind 1720.- 18 Aanwas 3100.- Onder Capelle. 19 Buitendel 850.— lid Bouwkundige A. Maandagen 26 September en 3 October 1887, 's avonds 7 uur, ter her- berge van OCKERS, te CAPELLEin de Heistraat. Voor de wed. en kinderen A. Ockers. Onder Meeuwen. Puik Weiland, ge kaamd 13 hont, in de itï^êÉÉWesthengmeng, C128, groot 1,69,40. Dito Weiland, genaamd 11 hont, inde Oosthengmeng, C 181, groot 1.58,70. Onder Vrijlioeven-Kapel. Weiland aan Labbegat C 94, 95, 96, 97, groot 2,75.50, in 3 koopen. Hooiland, Buitendel, A 25, groot 32,30. Onder Capelle. Buitendel, oost van het dorp, C 81 en 82, groot 1,23,40. Dito aldaar C 79 en 80, groot 1,17,70. Onder Waspik. Moeras, nabij het Ra vensbosch, E 400, 414 en 405, groot 5,21,20. B. Vrijdagen 30 September en 7 October 1887, 's avonds 7 uur, ter her- berge van A. VOS en C. DE ROON, aan den Capelschen dijk. Voor L. Van der Hoeven. Onder Vrijhoeven-Kapel. De door den verkooper bewoonde en goed on- illlpRSS derhouden LAN D- NING, met erf, flinken boomgaard, tuin en bouwland, gunstig staande en liggende aan de Hoogevaart, sectie A, N09. 224, 225 en 226, groot 85 aren. Te aanvaarden 1 Mei 1888. Best Weiland, Dries aan het Melkpad, A 151155, groot 1,95.50. Dito Weiland, Dries in de Oude straat, A 274, groot 2,14,50. Onder Capelle. Wei- en Bouwland, aan de Hooge vaart, E 765, groot 72,90, in 2 koopen. Buitendel, oost van het dorp, C 77 en 78, groot 1,17,30. Onder Sprang. Bouwland, de Uooge, B 551, groot 39,90 Dito aldaar, B 538, groot 48,80. Onder Bezooien. Bouwland, aan 't Oosteind, C 350, groot 64,90. Weiland aldaar, C 349, groot 31.40 Dito Horster, C 106, groot 31.80. Hooiland, Dijkland, A 116, groot 1,25,90 Dito aldaar A 117, groot 92,00. te Waalwijk, zal ter lieroerge van H. J. VAN CAEM, te Sprang BIJ VEILING op Dinsdag 27 September 1887 BIJ AFSLAG op Dinsdag 11 October 1887, telkens des avonds 7 uur, te Sprang sectie B. nos 819 en 973, samen groot 14 aren 40 centiaren. Toebehoorende aan LAURENS VOS te Sprang.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3