F arkensslagerij versch, gezouten en gerookt V arkens vleesch SCHOENMAKERIJ. van alle soorten UURWERKEN, Notaris RANT HUISLOOIERIJERF en TUIN, SIGAREN KltlllDENIERSWAIiEN Wed, i van dei Lee, HOUTSKOOL BRIK E LS Advertentién. Dewed. KRAUWERS CHR. v. LAARHOVEN. J. A. BOSSERS VERBUNT VAN OVERBEEK. Waalwijk, GEVRAA6Q. maakt bekend publiek verkoopen KOFFIE, THEE 5 cm. dik. Half kilo zwaar. 50 tot 100 prijs 3 cent. kinderarbeid verboden is tot 13 jaar en veld arbeid tot 12. Het toezicht wordt niet aan afzonderlijke ambtenaren opgedragen, maar aan de geneeskundige inspecteurs. De ge oorloofde arbeid wordt bepaald op 10 uren daags voor kinderen tot 16 jaar. Nachtarbeid wordt aan personen beneden 18 jaren verbodenevenals Zondagsarbeid voor personen beneden 18 jaar. Speciale bepalingen omtrent vrouwenarbeid bevat het ontwerp niet. Omtrent de aanklacht tegen den heer J. F. de B., te Breda verneemt „De Tijd" dat tegen dezen door het kantongerecht ver stek was verleend wegens het niet tijdig be talen van zijne huishuur. Hangende de zaak werd echter de huur door den heer B. be taald, en verzocht hij den persoon, die hem quitantie moest geven, deze vroeger te da teeren dan waarop de huur betaald was waaraan door dien persoon werd voldaan. Toen nu later de zaak weder diende legde de heer De B. deze quitantie over, waardoor de kosten van het proces ten laste van den huisheer moesten komen. In hoeverre hier nu valschheid in geschrif ten is gepleegdzal de rechtbank ihoeten uitmaken. Door den algemeenen bond van R. K. kiezersver. in Nederland is, in overleg met den provincialen bond van katholieke kiezersver- eenigingen in Noord- en Zuid-Holland, een uitnoodiging gericht tot het centraal comité van antirevolutionaire kiezersvereenigingen, om door afgevaardigden beiderzijds de vraag te bespreken, in hoeverre het al dan niet mogelijk zou zijn, tot een gemeenschappelijk pogram van actie te geraken. Het centraal comité heeft zich hiertoe be reid verklaard. Centr. Te Tilburg zal eene overdekte vleesch- en botermarkt opgericht worden, waarvan de kosten op f 25.000 geraamd zijn. Ze zal worden opgetrokken naast het stad huis en ruimte bevatten voor 24 vleeschstal- letjes en ongeveer 500 staanplaatsen voor verkoopers. Op het Koningsplein zal een overdekte vischmarkt gebouwd worden, waarvoor een gelijk bedrag geraamd wordt. De reeks van musicale feesten te Til burg is j.l. Zondag op waardige wijze beslo ten met een den heer Leo Swagemakers aan geboden concert door de liedertafels „Oefe ning geeft kracht", „S,t. Caecilia" en „St. Honoré", Deze drie vereenigingen hadden reeds aan den fakkeltocht deelgenomen doch thans waren zij door de feestcommissie in de ge legenheid gesteld, ook d'óor hunne schoonste gezangen, de zustervereëniging „Souvenir des Montagnards" in haren eminenten directeur hulde te brengen. En zij deden dit op hoogst verdienstelijke wijze, en' gaven een bewijs te meer, met hoeveel succes de edele toonkunst hier onder alle standen' beoefend wordt. De zaal van „Souvenir" was eivol, maar toch heersclite onder de uitvoering van elk num mer eene ademlooze Stilte, die telkens door een welgemeend en dankbaar applaus werd gevolgd. Ook de verschillende toespraken werden luide toegejuicht, vooral die van den heer Jos. Kaltner, president der feestcom missie. Na zijnen Jank te hebben betuigd aan allen, die op eepie of andere wijze had den medegewerkt tpt het welslagen van de onvergetelijke feesten der afgeloopen week, wees hij er op, dat. wanneer eene bevolking bij heugelijke gebeurtenissen haar gemoed lucht kan geven .door eene gepaste feest vreugde, de onderlinge broederbanden daar door zoo zeer worden versterkt. Met den kreet: leve het nijvere en kunstminnende Tilburg! eindigde hij zijne sierlijke rede. Gisteren namiddag werd te fs Bosch eene vergadering gehouden door de besturen der afdeehngen vanjde kiezers-vereeniging Noord brabant, ('s Bosch, Grave, Vechel, Helmond, Eindhoven, Tilburg, Waalwijk, Oosterhout en Zevenbergen)-^ ten einde de afdeehngen te reorganiseeren in verband met de nieuwe verdeeling dér kiesdistricten en verder de belangen de? vereeniging ,te bevorderen, om tijdig gereétl te zijn vopr den aanstaanden verkiezingsstrijd. Te Gilze, bij Breda, is bij den land bouwer Verbunt het miltvuur uitgebroken. Te/ Rucphen (Noordbrabant) zijn in éen gezin drie kinderen op één dag over leden. l!fit Maastricht wordt gemeld: De Maas is onrustbarend gewassen. De stand is 3,45. Men vreest voor overstroo ming. De buitengewone riviercorresponden tie .met Belgie is ingesteld. Door de justitie te Maastricht is een onderzoek ingesteld naar den dood van de 22 jarige Maria Elisabeth Tummers, uit Op- hoven, wier lijk onlangs op de spoorweglijn tusschen Bunde en Beek gevonden werd. Tengevolge van de vele branden, welke in den laatsten tijd te Echt en omstreken voorgekomen zijnis nu een nader gestreng onderzoek aldaar gehouden. Ofschoon men dacht den brandstichter op het spoor te zijn, heeft het onderzoek tot nu toe geen gunstigen uitslag gehad. Zekere S. uit Amerongen is op den straatweg tusschen Leersum en Doorn aan gerand door 2 personendie hem al zijn geld, ten bedrage van f7 afnamen. De da ders twee polderwerkerszijn reeds door de politie in verzekerde bewaring genomen. De politie te Venloo heeft de hand ge legd op zes jongens van 15 tot 17 jaren, die z ch des avonds bezighielden met kleine die verijen uit winkels. Kaas tabak sigaren gebak en jenever, alles was daarbij van hunne cadiner. Te Velden (Limb.) is het lijk van een welgekleed 60 jarig onbekend man aange spoeld dat naar gissing 14 dagen in het water kon gelegen hebben. Het hoofd was geheel kaal. Geld of papieren zijn op het lijk niet gevonden. Naar men aan de Delftsche Ct. me dedeeltheeft het volgende tooneel Vrijdag avond in de kazerne aan de Paardenmarkt te Delft plaats gehad. Een infanterist van de le compagnie, die in opgewonden stem ming te huis kwamwerd door den sergeant e.r. °P>tgewezendat hij een kwartier over zijn tijd was. Hij werd hierover zoo woe dend, dat hij den sergeant bij de keel greep en niet dan met groote moeite van dezen werd afgetrokken. Nadat hij op zijn bed was gelegd meende men dat hij wel spoe dig tot bedaren zou komen en inslapen; maar in stede daarvan ontwaakte zijne woede opnieuw. Hij nam een geweer en stak daarmede naar een militair die op zijn kribbe lag, ge lukkig zonder hem te raken. Daarna nam hij achtereenvolgens een zestiental geweren van den wand, en sloeg daarmede links en rechts op de kribben en op den grond, zoodat er niet veel heels meer vafc overbleef. Eindelijk had hij uitgewoed en legde zich andermaal op zijne kribbe neder, van welk oogenblik men gebruik maakte om hem te boeien en naar de provoost te brengen. Uit Grave wordt gemeld van Dinsdag: Een seinschot, heden namiddag te 7 uren 36 gelostkondigde de werking van de Beersche overlaat aan. De waterstand is 10.05 M. boven A.P.; was sinds heden mid dag 12 uren 15 cM. ^Baardwijk, 19 Dec. De begrooting dezer gëmeente is bij besluit van gedep. staten van 15 dezer goedgekeurd, tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 7175.985. 20 Dec. De rederijkerskamer Eens gezindheid" hield gisteravond in het lokaal van Mèj. Wed. Dekkers hare eerste winter- voorstelling, en - zulks voor een zeer talrijk, goed publiek,- dat door telkens herhaald ap plaus bewees over het spel zeer tevreden te zijn. De beide stukken „Baboe Rita" en „Barbier Brugwachter" bleken goed bestu deerd te zijn, de opgetredenen verdienen al len lof voor de vervulling hunner taak. De rollen bleken goed verdeeld. Waarde hoofd rollen in zulke goede handen waren als van de heeren Broeders Sr., Leon Oomen en Jac. Oomens, was het niet te veel gewaagd dien van „Herman," vrij ingewikkeld, op te dragen aan den 16 jarigen Bern. Kools, die daarin veel belovend débuteerde. Wij wen- schen hem voor het vervolg wat minder ge jaagdheid en dan zal hij gewis voldoen. Aanleg voor het tooneel schijnt ook in het bloed te zitten, want de oudere broeder F. J. Kools kan gerust onder de beste artisten van „Eensgezindheid" gerekend wordenhij heeft de zeldzame verdienste zich naar elke rol te kunnen voegen. Als débutant trad ook op de jonge Anton Broeders; zijne figuur was geene moeielijke, maar er ontbrak dan ook niets aanhij heeft een groote mate van vrijheid, gewis een be langrijke factor. Er zal intusschen nog heel wat studie voor hem noodig zijn, eer hij op het tooneel het succes zijns broeders, den heer C. A. Broeders evenaart. Hoe meesterlijk vertolkte deze niet het gedrag van den bejaarden barbier, een eenvoudig, arm maar door tevredenheid en door de liefde zijner pleegdochter gelukkig man tegenover den meedoogenloozen, sluwen woekeraar Teunis Haai. En wanneer hij straks in het tweede stuk als matroos bij Krasser, terwijl „Kees om zeep was" den niets kwaads vermoedenden grasmaaier een poets bakte, hoe goed ging hem dat niet af! Wanneer wij andere heeren acteurs niet aanhalen, dan is zulks niet omdat hun spel minder behaagde, maar omdat ons artikel te veel plaats zoude innemen. Moge het prijzenswaardig streven van „Eens gezindheid," om door eigen oefening, en alzoo nuttig tijdverdrijf, Baardwijk's burgerij van tijd tot tijd een genot vollen avond te bezor gen, steeds de noodige waardeering blijven ondervinden Drunen, 20 Dec. Verleden Zondagavond viel in den Overlaat een der paarden voor het rijtuig van de heeren Verhoeven, uit Heusden. Hoe men het dier ook aanzette 't kon niet op de been komen 't scheen van achteren geheel verlamd. Op een kar heeft men het naar hier vervoerd. Dinsdag is het kostbare dier naar Heusden gebracht en er schijnt nog eenige hoop te bestaan op be terschap. ^^>ongcn. Zondagavond jl. genoten wij het ^groote voorrecht de alom gunstig bekende Liedertafel„Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooien, in de zaal onzer ver eeniging „Musis -Sacrum" te hooren. Reeds voor- het concert een aanvang nam, was de zaal eivol gevuld, zoowel door vreem delingen als door de leden van Musis Sacrum zelve. De uitvoering mag in alles schitterend genoemd worden. Verre heeft zij onze van te voren reeds zoo hoog gespannen verwach ting overtroffen. Zoowel „Opwaarts" van Hol als „Hymne an die Musik" van Lachner, en de „Martelaars in het Colysseum" van llillé, werden onverbeterlijk gezongen, en strekten den moedigen zangers, onder leiding van hun wakkeren directeur, den heer Frans de Cortie, tot eere. Het glanspunt echter vormden de „Pius- cantante" van Verhulst, en het eerste deel van „Albrecht Beiling" van Brants Buys. De daarin voorkomende sol'o en duo's, werden door de heeren C. de Cortie, P. Snijders en G. van Iersel op meesterlijke wijze vertolkt. Voor waar de liedertafel mag op het bezit van zulke krachtige solisten met recht trotsch zijn. Op allen heeft dan ook deze uitvoering een indruk gemaakt, die lang in herinnering zal blijven, en zeker zijn wij dan ook de tolk van allen, die met ons dien genotvollen avond gesmaakt hebben, wanneer wij de Liedertafel „Oefening en Vermaak" een hartelijk vaarwel, doch ook eer? spoedig wederzien, toeroepen. GETROUWD A. C. DORRENBOOM, le. Luit. Inf. O. I. L. en J. G. E. J. PANDER MAAT die ook namens wederzijdsche familie betrekkingen dank zeggen voor de vele harte lijke blijken van belangstelling^bij hun hu welijk ondervonden. Nieuwediep20 Dec. 1887. bericht bij deze dat zij in hare oude woning in de Stationsstraat alhier, GEOPEND HEEFT EENE waar steeds verkrijgbaar zal zijn. De prijs van het versch varkensvleesch is gesteld op 30 cent carbonades, ribbetjes, enz 32l/2 cent worst. Zij beveelt zich beleefdelijk aan. Zoo spoedig mogelijk of met Vastenavond e.k. Zich le vervoegen in persoon bij de firma C. van BOMMEL te Moergestel. (N.-B.) Grootestraat A. 445, W AALWIJK. klokken, pendules, regulateurs, barometers thermometers, wekkers, muziekdoozen, halve kastklokken, meest geschikt voor den boeren stand, goudeü-, zilveren^ en nickel- dag en datum remontoir-horlogiën, gouden- en nic kel vestkettingen, alles van de minst tot de hoogst mogelijke prijzen. Mij minzaam aanbevelende voor alle repa- ratiën en abonnementen tot het op- winden van pendules. te Waalwijk, I. dat het HUIS en ERF te Baardwijk, eigendom van C. J. OOMEN, aldaar is INGEZET en GEHOOGD tot f1500.— TOESLAG: Dinsdag 27 December a.s. des avonds 7 uurter herberge van de VYed. N. L, DEKKERS, te Baardwijk. II. dat de BOEREN HOFSTEDE te Aal burg, der Wed. en kinderen C. POORTEN aldaar is Ingezet en Gehoogd tot f5500 Toeslag 31 December a. s. 's voormiddags elf uur in het Hotel van den Heer VAN MAURIKte Heusden. Prijsverhooging der voormelde goederen kan dagelijks ten kantore van genoemden Notaris geschieden. en J. «11 Notaris te WAALWIJK, notaris te Loonopzand zullen voor hunne principalen te LOONOPZANDProvisioneel ter her- berge van JACOBUS BIEMANS op Maandag 2 Januari 1888 en definitief ter herberge van HENDRIK VAN AMELSVOORD, op Maandag 16 Januari 1888 telkens des avonds 7 uur, Gemeente LOONOPZAND. KOOP I. HET /MM waarin Vergunning, bestaande in sectie E. no. 2025, groot 8 aren 61 cen tiaren. KOOP II. Een huis waarin 2 woningenmet den tuin daarachter, sectie D. nos. 1214,1215 en 1216, samen groot 3 aren 88 centiaren, gelegen aan de Baan. KOOP III. Eeu Bouwterrein met tuin, (waarop vroeger een Huis met 2 woningen stond, gelegen aan de Oostzijde vau en langs koop II) groot 3 aren 85 centiaren, nog kadastraal bekend als huizen en tuinsectie D. nos. 1098, 1212 en 1213. KOOP IV. Een perceeltje bouwland aan de Baan, sectie D. no. 343, groot 24 aren 50 centi aren. Alles eigendom van ADRIAAN VER MEER Sr., te Loon op Zand. Genoemde notarisseu geven Informatiën. uit hare, sinds jaren gerenommeerde fabriek, extra kwaliteiten en concurreerende jrijzen, benevens en verdere biedt ondergeteekende minzaam aan. tegenover Apoheker P. J. v. Gils, Waalwijk. Grootere quantiteit 21|2 cent. Deze briquets zijn thans om alle namaak le voorkomen met door verschillende doctoren en chemisten, wegens het reukeloos branden zeer aanbe volen en houden minstens 10 uren vuur. Voor WAALWIJK en OMSTREKEN alléén verkrijgbaar bij O o TE «BÉ!

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3