Gewaagd f. j. m/rits, Oude Schoenen, Heesbeen, gemeente Eethen c, a, Concordia, J\ M, W HERPEN, A. van de LEUR TWEE PLAATSEN, Huiderberichten. Wolberichten, Een R. C. jongmensch, GLAZEN BESCHOT, Advertentiën. Bericht van INZET. Te Koop Aangeboden: CAPE HEUSDEN. Northonbuizen Te koop gevraagd FINAAL YERKOOPEN: de 100 kilo f3.50. per 1000 kilo f30. fllliölfs te koop gevraagd Stalling voor paarden en binnenplaats voor rijtuigen KOPER- EN BLIKSLAGER, pleegd, kwam de bewoner der herberg binnen. Da moordenaar wierp hem het hakmes voor de voeten, zeggende: „kap nu ook mijnen kop maar door." Terwijl B. aan de straat om hulp riep en moord schreeuwde, sneed de moordenaar zichzelf met een scheermes, dat hij bij zich had, den hals af. De politie werd terstond met de zaak in kennis gesteld en bewaakt de lijken, tot de justitie ter plaatse zal zijn. (M. C.) Vrijdagavond geraakte in de speksla gerij van den heer Reijers te Didam een jonkman met den rechterarm bekneld tus schen de kamraderen eener worstmachine waardoor het vleesch van den arm werd ge scheurd. Twee kooplieden vroegen te Hulst in een bierhuis waar zij een pak goed in be waring gaven ƒ100 te leen. De houders van dat bierhuis, jonggehuwde lieden, gaven de som, en sedert zijn de negocianten spoorloos verdwenen. Een onderzoek van het pak goed bracht aan het licht dat het nog niet een derde de waarde der geleerde som vertegon- woordigde. De politie doet onderzoek. (M. L.) De landbouwer H., uit Mechelen (Lim burg) geraakte hij ongeluk onder zijne zwaar beladen kar, waardoor hij terstond gedood werd. Kaatsheuvel, 24 Januari. Zondagavond kre gen twee jongelieden alhier twist. Afkeerig van lang gekibbel eischte de een den ander buiten de gelagkamerde sommatie werd zonder eenige aarzeling aangenomen. Zoodra onze vechtlustigen op straat waren gekomen, bracht de uitdager zijne tegenpartij met een scherp voorwerp eene ernstige wonde toe in de onmiddellijke nabijheid van 't oog. Of schoon de wonde vrij diep is, is 't oog ge lukkig ongedeerd gebleven. Van dit voorval is proces-verbaal opgemaakt. Wij zouden het zeer betreuren, als dit pro ces-verbaal in den doofpot werd gestopt. 1 och bestaat daarvoor eenige kans, wijl door ver wanten van den vechtersbaas hemel en aarde bewogen wordt om den loop van dit proces te stuiten. Veeleer wenschen wij, dat hem eene strenge straf wordt opgelegd, die, als afschrikwekkend voorbeeld voor anderen, ge wis zal medewerken om paal en perk te stellen aan de hand over hand toenemende ruwheid en baldadigheid alhier. De mazelen-epidemie, die ons dorp gedu rende eenige weken zoo vreeselijk geteisterd en zooveel offers geeischt heeft, schijnt een nieuw stadium te zijn ingetreden. De ge vallen, waarin kinderen door deze besmette lijke ziekte worden aangetast, verminderen met den dagdaarentegen zijn op dit oogen- blik enkele volwassenen aan de mazelen lijdende. De vreemdeling, die j.l. Maandag onze woonplaats bezocht of hare grenzen-naderde, moet stellig in eene vroolijke stemming ge bracht zijn door de tonen onzer beide har monieën, die, omstuwd door jong en oud, muzikale uitstapjes deden door de voornaamste straten van ons dorp. Van 's morgens half twaalf tot 's namiddags half drie weerklonken onafgebroken de straten van de vroolijke en schoone marschen, welke öf beurtelings, of gelijktijdig door „Apollo" en „Euphonia" wer den ten gehoore gebracht. Het was de dag, waarop de beide gezelschappen den pot ver teerden, of zooals men 't hier noemt „teerdag." Zulk een dag behoort hier tot de evene menten. Is muziek in 't algemeen aantrek kelijk en wegsleepend, de verzotheid op al wat naar toonkunst zweemt, is hier zelfs zoo groot, dat een troep straatmuzikanten, ja een draaiorgel, den schoenmaker van zijnen drie stal doet opspringen en hem de deur uit doet stuiven. Het hoofd der gemeente, volkomen van de zwakheden zijner gemeentenaren op de hoogte, weigert meestal, ten einde stoornis in den arbeid tc voorkomen, aan rondtrek kende muzikanten de vergunning om buiten schafttijd hunne tonen door Kaatsheuvel te doen klinken. Maar als Euphonia of Apollo, de twee gezelschappen, die tegenwoordig den trots van Kaatsheuvel uitmaken, in feeste- lijken optocht uittrekken, dan zou, om een versleten uitdrukking te bezigen, geen oud vrouwtje bij haren spinnewiel zijn te houden Dan geniet alles, groot en klein. Wie zich niet op straat begeeft, draagt toch zorg, dat hij een kijkplaatsje aan 't raam kan machtig worden, zoodra de muziek voorafgegaan door eenen deftigen standaard drager, zijne woning voorbijblaast. En op 't gelaat van elk musiceerend lid staat met onmiskenbare duidelijkheid uitge drukt de dag van heden is een blijde, is onze dag. Moge 't nog lang zoo blijven Baardwijk24 Jan. De werkende leden van de handboogschu'.terij „Soranus" geves tigd bij den heer Adr. Mulders alhier hadden gisteren den honorairen leden een pretttigen avond bezorgddoor de opvoering van het Kluchtspel: „De Gunning" of openbare ver- kooping voor hypotheekschulden van hec blijspel„De uitwerking van het extractum Longua Vivum." Beide stukken werden vlug en naar behoo- ren afgespeeld en droegen de algemeene goedkeuring wegalle spelers kweten zich uitstekend van hunne taakwaarvoor zij de bijvalsbetuigingen van het talrijk publiek in ruime mate mochten inoogsten. Voor de noodige afwisseling werd gezocht door den gunstig bekenden Waalwijkschen komiekden heer P. van Reedie door zijne komische voordrachten het gezelschap in de vroolijkste stemming wist te houden. Hij bracht de toehoorders vaak zoo in ver voering dat hij herhaaldelijk moest terugko men om aan het algemeen verlangen te voldoen en na elk zijner onbetaalbare zetten barstte een daverend applaudissement los. De heer Th. Schambergen de gevierde di recteur der Waalwijksche harmonie l'Espéran- ce, die met de meeste welwillendheid zijne medewerking verleende, vergaste ons geac compagneerd op de piano door den heer Schrijnen op een paar solo's op de trombone en deed ons een waar kunstgenot smaken. De groote attentie waarmede zijn meesterlijk spel gevolgd werd, en de groote bijval, dien na ieder stuk zijn deel was getuigden ten volle dat de aanwezigen door hem werden medegesleept en zijn talent ten volle waar deerden. Aan den heer Schrijnen komt een woord van lof toe voor het accompagement. Over 't geheel hebben we een aangenamen avond doorgebracht, waarvoor wij den leden van Soranus hartelijk dank zeggen. Zoo iets smaakt naar meer Aangeboden Verkocht 822 bn. Buenos-Ayres 638 bn. 170 Montevideo 138 162 Australische 115 u 121 Kaapscge 121 54 u diversen 1329 bn. 1012 bn. De stemming was heden zeer geanimeerd van de aangeboden partijen La Plata vond het grootste gedeelte tot de hoogste openings- p rij zen koopers. LONDEN, 2o' Jan. Wol. Voor de veiling van koloniale soor ten, die 31 dezer begint, bedraagt de aan voer tot heden Sydney 75,547 bn. Port-Philip 77,950 n Van Diemensland 428 Adelaide 19,641 r/ Zwaan-rivier 551 Nieuw-Zeeland 13.4-10 u Dienst van 1 October 1887. Te beginnen met Woensdag 1 Februari 1888 zullen de treinen nos 407 en 408 der lijn Lage Zwaluwe—WaalwijkBesoijen ook da gelijks stoppen te Made en Drimmelen (wp. 10) tot het opnemen en uitlaten van reizigers, volgens onderstaande dienstregeling: Locaaltrein n°. 407. Aankomst, Vertrek. Made en Drimmelen (wp 10) stopt 7.4 na middag. Locaaltrein n°. 408. Aankomst, Vertrek. Made en Drimmelen (wp. 10) stopt 8.46 namiddag. ca. 7.30 k. 315 152 Totaal Australische ii Kaapsche 187,527 bn. 45,465 des ZONDAGS en op heiligedagen in de ACHTÜREMIS, te Waalwijk. Prijsopgaven onder lett. R. aan 't bureau dezer Courant. AMSTERDAM, 20 Jan. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER Huiden. Zeer stil en zonder eerste hands afdoeningen. Inlandsche artikelen mede zonder handel. ROTTERDAM, 20 Jan. 1888. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. Afgedaan 163 Quagga huiden 1111 Antiloop van de Oostkust van Afrika aangebracht per z/Marie Stahl". Per „Zeeland". 171 Soerabaya buffelhuiden ca. 8.34 k. 166 /y it ft 9,08 a Per Gelderland". 335 h buffelhuiden 9,68 Per Noord Holland/' buffelhuiden 7,45 7,77 Per //Zuid Holland". 1664 Samarang buffelhuiden 8,44 24 Jan. Inschrijving te Rotterdam op Vrijdag 3 Eebruari. Van ca. 34000 stuks huiden waarvan ca. 19750 Oost-Indische runderhuiden ff 3150 a buffelhuiden. 7850 Afrikaansche huiden. 3250 droge West-Indische huiden. BUENOS-AYRES, 17 Jan. Huiden. Gez. Salad. Geal. sed. begin seizoen 202000 waarvan te B.-A. 13500 „Rio Grande 45000 Verkocht in de laatste 14 dagen Provincie Buenos-Ayres 2L000 Rivieren 11000 Uitvoer van gez. huiden. naar Antw. sed. oegin seizoen 10000 Koers op Antwerpen in goud fr. 5.06 Londeu 475/s d. ANTWERPEN, 23 Jan. Wol (le dag). Afloop der veiling op heden Aangeboden Verkocht 621 bn. Buenos-Ayres 243 bn. 395 Montevideo 261 61 Australische 56 39 diversen Te zamen 232,992 bn. Vermoedelijke uitvoer Australische 4-0,000 bn. onftfinbn Kaapsche 20,000 tn'uuuo Resteerende voorraad 172,992 bn. n Australische 83,010 bn.Q7 nnö Zellend (Kaapsche 13,998 97'°°8 Aanvoer voor de aanstaande vei ling bestemd 270,000 bn. Oude t Australische 6,500 bn. qqq voorraad f Kaapsche 3,500 Vermoedelijk beschikbare hoe veelheid 280,000 bn. BUENOS-AYRES, 16 Jan. Wol geanimeerd tot vorige prijzen. Men noteert: goede kam- en fabriekswol fr. 4,25 h 4,35; 2 dito x Zephir en goede qual. voor de spinnerijen fr. 4,05 h 4,15; 4 x Zephir en wol voor de wasscherijen fr. 4 per kilo zonder waschloon met 4 pet. commissie alsmede vr. en ass. per st. naar Europa. BUENOS-AYRES, 17 Jan. Wol. Aanvoer in de laatste 14 dagen 22000 Verkocht Voorraad op heden 10000 Uitvoer sedert 15 October 85000 waarvan naar Antwerpen Havre en Duitik. Hamb. en Bremen. MELBOURNE, 14 Jan. Wol. Ofschoon de veilingen nog eenigen tijd zullen aanhouden, kan het seizoen over het geheel als nagenoeg geëindigd worden beschouwd. SYDNEY, 14 Jan. Wol. De veilingen hebban steeds een zeer geanimeerd verloop; het meeste wordt voor Engeland gekocht. De aanvoer neemt af en worden fraaie qual. steeds schaarscher. ruim 472 °P een kassierskantoor werkzaam geweest zijnde, wenscht van con ditie te veranderen en zoekt plaatsing op een dergelijk of ander kantoor. Eranco brieven, motto kantoor" aan den uitgever A N T O ON TIE L E Nte Waalwijk. een openslaand voor eene koffiehuiskamer. Aanbiedingen franco met opgaaf van af meting en prijs aan den uitgever dezer Courant onder motto. //Beschot." Notaris te 's Hertogenboschzal in het Logement van den Heer H. MOURIK tc Heusden, op Zaterdag 28 Januari a. s., voormiddags ten elf ure, in het openbaar 1116 bn. 560 Er waren tamelijk veel koopers; door bet uitblijven der aanvoeren werd er echter wei nig aangeboden. De prijzen zijn 10 centimes hooger voor Buenos-Ayres en 15 centimes voor Montevideo. 24 Jan. Wol (2e dag). Afloop der veiling op heden f f Heden overleed, tot onze diepel t droefheid, gesterkt door de H. H. sacramenten der stervenden, onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader, Antonie van Iersel, in den ouderdom van ruim 73 jaren. Waalwijk, 23 Januari 1888. Uit aller naam, HENRIETTE van IERSEL., ER WORDT voor HH. SCHOENMAKERS, een partij geschikt voor inplakkampereurs en ook voor stijven. Verkrijgbaar Eranco te bevragen onder lett. O. S. bij den boekhandelaar L. J. E. VAN DEN BOR, Nieuwmarkt, Amsterdam. 1. Eene Woning "met Erf, Bouwland en Kade, aan den Stadsweg, kadaster sectie E. 363 en een gedeelte van 364, te zamen nagenoeg 14 aren 70 centiaren. In huur bij N. VAN DIESSEN te Heesbeen tot 1 Januari 1890, voor jaarlijks f60. 2. Een perceel Weiland aldaar, genaamd Witsland, kadaster sectie E. 124, groot 4 hectaren 83 aren 60 centiaren. Bij openbare verhuring in buur bij JAN JOHANNES BUIJSte Herpttot einde van 1889, voor jaarlijks f 301. 3. Drie naast elkander gelegen perceelen Weiland aldaar, genaamd het Oud Wits land, te zamen groot 73 aren 60 centiaren, uitmakende het zuidelijk gedeelte van het perceel sectie E. 122. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. In massa ingezet op f 15,000 Vervolgens wordt aldaar in het openbaar Het Bandhout op, in de nabijheid dier perceelen, aan den Staat verkochte perceelen. 21 Kanadaboomen op het Bedelaarsdijkjo aldaar, en 22 Kanadaboomen op den Hoogen Maasdijk aldaar. Aanwijzingen geschieden door de Opzich ter P. WAGEMAKERS te Heesbeen. Cl een goed onderhouden bokkenwagen- tje met tuig voor ÉÉN BOK. Aanbieding franco postkantoor Raamdonk, De ONDERGETEEICENDE'beveelt zich beleefd aan. DE KASTELEIN, Stationsstraat Waalwijk, beveelt zich aan voor het slaan van van verschillende wijdte, volgens de nieuwate methoden. ff 5, ONDER

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3