UITGELOOT schoenmakersT TE m&MMÊÈhG0VJ)m Amsterdam,^^^^^'Medaillej CALCUTTA'S, Advertentiën. Stremming-Passage, Be Burgemeester vauCapelIe de schuldbrieven nes 48 en 18 H. Witlox-Bressers, Looiers knecht, De Ontvanger der REGISTRATIE, zal den 13 Juni 1888, HOTEL Oud Berg en Dal STOOBDlSmBVIBU Chem. wasscherij -i/uwernen O. Reerink Jz. OVERLEDER Handelsberichten maakt bekend, G- VERMEULEN W*. Betaalbaar 1 Juli 1888, te WAALWIJK, PUBLIEK VERPACHTEN, C. A. HERMANS, BIJ NIJMEGEN. Frans de Cortie. LOCHEM, tlUH SJMI4 If tXIMI die Maandagmiddag omstreeks half drie naar Cornelia van Leer ging, wonende ter hoogte van Schoonderlootusschen Rotterdam en Delftshaven een vrouw met wie hij be trekkingen onderhield vond daar zekeren Pieter Noordzij. Dit gaf aanleiding tot eene woordenwisseling, waarbij laatstgenoemde de deur werd uitgeworpen, terwijl Kooiman hem eenige steken in den onderbuik toebracht hetgeen onmiddellijk den dood tengevolge had. De dader is naar de gevangenis overgebracht; het lijk is naar het ziekenhuis vervoerd. Maandag werd een artillerist van het garnizoen te Arnhem ter aarde besteld die op eene noodlottige wijze is om het leven gekomen. Vrijdag bij het manoeuvreeren op het exercitie-terrein achter Schaarsbergen terwijl men met de stukken geschut over een drogen greppel reed, had de middelste rijder het ongeluk te vallen hij kreeg het zware stuk over het hoofd en bleef, met verbrijzel den schedel, dood op de plaats. De onge lukkige was reeds langer dan een jaar als plaatsvervanger in dienst. De hofstede van den heer G. van Vorsten- bosch, burgemeester der gemeente Aalst, bij Eindhovenis in den nacht van Zaterdag op Zondag 11. geheel door brand vernield. Te Mëdemblik is Donderdagnacht het registratiekantoor geheel afgebrand. Het archief met de akten enz. is verloren gegaan. Slechts enkele half verbrande registers zijn onder de puinhoopen teruggevonden. Omtrent dezen brand wordt het volgende geschreven Voorbijgangers hadden te 2 uren nog niets ontdektdoch kwart voor drieCn stond het perceel al in dichte laaie en weldra werden ook de belendende perceelen aangetast. Een der twee gemeente-spuiten gaf al spoedig waterdoch eerst meer dan een half uur later was de tweede daartoe gereed. De brand was toen zeer schrikwekkend, doch gelukkig kwam er nu hulp van het krank zinnigengesticht opdagen. Men kon nu den brand tot de 3 aangetaste perceelen beperken; ongeveer half zes was de brand gestuit. Waar en hoe de brand is ontstaan, is nog onbekend. De inspecteur had den vorigen dag bij den ontvanger geverifieerd en de kas in orde bevonden. Het onderzoek van de justitie heeft de zaak ook niet opgehelderd. De gebouwen en meubelen waren verzekerd, doch te laag, zoodat veel schade wordt ge leden. Meubelen zijn niet verbrand, doch hebben veel door waterschade geleden. Omtrent den brand in het Kootwijker broek onder Barneveld, meldt men: De brand ontstond 's namiddags halfvijf in een korenberg van de hofstede Klein Haze- leger. Zeer spoedig werden ook het huis en een schuur aangetast en in zeer korten tijd was alles een prooi der vlammen geworden, geworden. De bewoner H. v. d. H., die nog eenigen inboedel wilde redden, kreeg ernstige brandwonden, daar hij een gedeelte van het brandende dak op zich kreeg; bij een buur man ingebracht, verleende Dr. Versteeg heel kundige hulp. Een 5tal varkens van v. d. H. kwamen in de vlammen om. Wegens den hevigen wind, werd ook weldra de hofstede Groot Hazeleger, bewoond door M. v, d. L., aangetast, eerst een tchuur en berg en toen het huis. Het zoontje van v. d. L. kreeg hevige brandwonden. Vijf kal veren verbrandden en eene zeug was zoo met brandwonden bedekt, dat ze moest ge slacht worden. Van deze hofstede waren alleen de gebouwen tegen brandschade ver zekerd. Het koren uit den berg bij v. d. L. vloog hoog in de lucht, 't welk oorzaak was, dat ook het boerenplaatsje Het Nachtegaaltje bewoond door H. 13., werd aangestoken. Deze boerderij lag op aanmerkelijken afstand van de brandende perceelen verwijderd zij is met een nabijstaande schuur, geheel afge brand van den inboedel werd zeer weinig gered. Niets was hier verzekerd. Verder ontstond er nog brand op de schuur van den herbergier J. van Ee, eveneens door het koren uit een brandenden berg. Aange zien dit intijds bemerkt werd, was hier blus- sching mogelijk. De brandspuit uit Barneveld was wel spoe dig op de plaats des onheils, doch wegens den feilen wind kon deze weinig uitrichten. In ongeveer een half uur tijds lagen de drie boerderijen in de asch. Tilburg, 27 Mei. Reeds meermalen werd door handelaren alhier geklaagd over den slechten toestand van- en de weinige ruimte tot lossing en lading van goederen op het stationsterrein. Het rangeeren van goederen treinen in de nabijheid der losplaatsen was niet alleen steeds gevaarlijkmaar nam ook veel tijd in beslag voor voerlieden, die met kar en paard tot aan de loodsen moesten rijden. Daarom heeft een der voornaamste industrieelen de heer H. Bruyelle, het voor nemen opgevat aan den minister van water staat handel en nijverheid een adres te zenden, waarin verzocht wordtlo. eene tweede loslijn aan te leggen; 2o. verbetering te brengen in de bestrating van het terrein en het bestraten van het overige gedeelte, en 3o. zinkputten aan te leggen ten einde be hoorlijke afwaiering van het terrein te ver- j krijgen. Het adres is in omloop en reeds van verscheidene handteekeningen voorzien. 27 Mei. Ten gerieve van het reizend publiek kunnen we eene verblijdende tijding mededeelen. De verbouwing van ons station gaat door. Dat hierdoor in een dringende behoefte voorzien wordt, is volstrekt geen phrase. Want met 'den dag blijkt het sta tion te klein voor passagiers, het emplace ment te gering voor het drukke goederen vervoer. Voor het nieuwe station zijn reeds lang opmetingen gedaan, terwijl de bestek ken en teekeningen gereed liggen. De wei gering der spoorwegmaatschappij „Grand Central Beige" alhier, zal niet belemmerend op de werkzaamheden drukken, maar het zal evengoed doorgaan al is ook door een commissie van scheidsrechters beslist, dat bovengenoemde maatschappij, die het tegen woordige station deelt met de staatsspoor, niet verplicht is tot de algemeene kosten bij te dragen. Door den aanstaanden bouw van het nieuwe station zal waarschijnlijk ook te gemoet wor den gekomen aan het adres van de heeren H. Bruyelle c. s. Het kleine emplacement, dat in alle op zichten verbetering en vergrooting noodig heeft, zal bij den algemeenen bouw zeker niet vergeten worden, terwijl dan ook de bouw van een tweede losterrein in overwe ging zal worden genomen. Kaatsheuvel, 28 Mei. Aan de vechtpar tijen schijnt hier maar geen einde te kunnen komen. Verleden Zondag is in de nabijheid der kom van 't dorp, in de Peperstraat, weer hevig gevochten. Uit het ingesteld onderzoek moet het vol gende zijn gebleken: Nadat zekere J. P., die nog al overvloedig aan Bachus had geofferd, zich omstreeks 11 uur toegang had verschaft tot de woning van J. v. D., ontstond er tus schen deze beiden een woordentwist over een niets beduidende zaak. J. P., wiens tegen woordigheid daar minder aangenaam scheen te zijn, werd daarop de deur uitgeworpen door den bewonerdaarin bijgestaan door zekeren C. S., eerst onlangs uit de ge vangenis ontslagen. J. P., daarover minder gunstig gestemd, verweet C. S. de door hem gepleegde daad, waarop laatstgenoemde zoo in woede ontstakdat hij een kolenschop uit de woning van J. v. D. greep en J. P. daarmede eenige slagen tegen het hoofd toebrachtzoodanig dat hem het linkeroor gedeeltelijk werd verbrijzeld en hem genees kundige hulp is moeten verleend worden. Tegen G. S. is procesverbaal opgemaakt. Cupclle. Er is altijd baas boven baas. Hiervan het volgende te bewijze. Deelde de Prov. Noordbrabantsche en 'sHertogenbossche Courant voor enkele dagen als eene bijzon derheid mee, dat er wederom een paling was gevangen in de waterleiding te Rotterdam (op het redactie bureau der N. R. C. vertoond!) alh'er heeft zich het niet alledaagsch geval voorgedaandat Zaterdagavond j.l. uit de bierpomp in de brouwerij van den heer G. Vermeulen Adz. een paling is te voorschijn gekomen van meer dan 1/g p. zwaar. Zonder twijfel is deze onverwachte gast afkomstig uit een vijver, waarmee de pomp gemeenschap heeft en die op ongeveer 50 M. van daar verwijderd is. Alvorens deze zonderlinge landingsplaats te bereiken, heeft onze onder- aardsche reiziger zeer zeker menig avontuur beleefd, welke een Robinson Crusoë nog zou doen huiveren. Van eene vertoonLg aan het bureau der Echo, hoe gaarne ook, kan ditmaal ge en sprake zijn, daar de knecht van den bierbrouwer die dit buitenkansje ten deel viel, reeds een geimproviseerd gastmaal van zijne vangst heeft gemaakt. ^Baardwijk30 Mei. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze geachte pastoor de zeer eerwaarde heer G. van Haaren, tot priester gewijd werd. De toebereidselen om dit feest op waardige wijze te vieren zijn in vollen gang. Drunen, 28 Mei. Aan het bondsconcours door de Handboogschutterij „Constantia" alhier, gevestigd bij den heer J. Elshout verleden Zondag gegeven, is door elf gezel schappen deelgenomen. De prijzen werden behaald als volgt le prijs: Doelen Zomerlust, te Drunen, met 170 punten. 2e prijs: Doelen Victoriate Elshoutmet 147 punten. 3e prijs: Rozenprijs. Doelen Ons Genoegen, te Herpt, na kampen met 37 punten. 4e prijs: Eerekruis. H. Timmermans van Ons Genoegen, te Herpt. De harmonie „de Eendracht" luisterde den wedstrijd op met hare vroolijke tonen; als aandenken werd haar onder eene hartelijke toespraak eene herinnerings-medaille uitge reikt door den heer burgemeester. Onze nieuwe pastoor, de zeer eerwaarde heer Ghijsens, is verleden Vrijdag namiddag hier aangekomen. Ten zijner eer hadden bijna alle gemeentenaren de vlag uitgestoken, terwijl de geiheente- en kerkbesturen, de ge meente-geneesheer en de onderwijzers ZEerw. op de pastorie gingen verwelkomen. De harmonie Eendracht bracht den nieuwen herder eene serenade, waarvoor haar door ZEerw, werd dank betuigd en de verzekering gegeven, dat zij in hem, als voorstander van muziek en harmonie, een steun zou vinden als zij aan hare roeping trouw bleef. Donders-Feest. Zondag vierde de Utrechtsche hoogleeraar Dr. F. C. Donders zijn 70sten geboortedag en met her bereiken van zijn zeventigjarigen leeftijd heeft prof. Donders een meer dan 40 jarig tijdperk van groote en zegenrijke werkzaamdeid aan de Utrechtsche Universi teit besloten. De oogheelkundedie voor het optreden van Donders nog in hare kindsheid was heeft hij gemaakt tot eene wetenschap, die thans oneindig veel vermag. Hij heeft zich een wereldberoemden naam verworven niet alleen maar de wetenschap en de lijdende menschheid ten hoogste aan zich verplcht. Frans Cornelis Donders, werd den 27 Mei 1818 te Tilburg geboren. Hij begon zijne studiën aan het militair hos pitaal te Utrechten aan de hoogeschool aldaar. In 1840 werd hij officier van gezond heid te Vlissingen later in Den Haagen in 1842 leeraar in de anatomie en physiologie te Utrechten werd er eindelijk in 1847 aldaar eene bijzondere leerstoel voor hem gevestigd, die hem dadelijk tot de oprichting van een physiologisch laboratorium aanleiding gaf. Nevens algemeene physiologie en weef- selleer, doceerde hij ook de oogheelkunde, en richtte het Nederl. gasthuis voor ooglijders op, waaraan hij een wetenschappelijken cursus verbond. In 1863 werd D. tot gewoon hoogleer in de physiologie te Utrecht benoemd en bekwam in 1866 van de regeering de middelen, om een physiologisch laboratorium op te richten geheel naar de eischen van de moderne wetenschap en zijner waardig dat in 1867 voltooid werd. Volgens eene Nederlandsche wetmoeten de hoogleeraren die 70 jaren oud zijn af treden, en worden deze gepensionneerd. Doch daarom is D. nog niet voor de weten schap verloren, waarin hij eene Europeesche vermaardheid bezit. Verschillende vorsten hebben dat gehuldigd, want, behalve met de commandeurskruisen van de Nederlandsche leeuw orde en van de Eikekroon, is zijn borst versierd met het commandeurskruis der Bel gische Leopoldsorde en van de Italiaansche Kroonorde het officierskruis van het Fransche Legioen van eer en van de Mexicaansche orde van Onze Lieve Vrouw van Guadeloupe en het ridderkruis van de Zweedsche Pool sterorde. Bij gelegenheid van zijn feest is hem, ver gezeld van eene oorkonde, een „Donders fonds" aangeboden, voor een stichting, waar voor doel en inrichting door hem zeiven zul len worden vastgesteld. De naar ziel en lichaam nog zoo krach tige man blijve zich nog lang wijden aan de wetenschap, waarvan hij een zeldzaam en hu maan sieraad is. AMSTERDAM, 25 Mei Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER. Huilen. In afwachting der inschrijving op 29 Mei e.k. zonder eerste hands afdoe ningen. Iulandsche artikelen mede zeer stil. ROTTERDAM, 29 Mei. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. [luiden. Inschrijving te Rotterdam op M.iandag 4 Juni 1888 des namid'ags ten 12 ure. 210 Padang runderhuiden ca. 6 k. 275 ca. 3]/4 k. ex //Conrad^ van Padang. dat wegens het vernieuwen van de brug in den Zandschelwegde passage over dien weg zal GESTREMD zijn vanat'Maandag 4 Juni 1888 tot en met Zaterdag 9 Juni d.a.v. Capelle, 29 Mei 1888. Be burgemeester voornoemd, der geldleening van 1882, en no 35 der leening van 1878 ten laste der gemeente Waalwijk. ten kantore van den gemeente-ontvanger van Waalwijk. AUG. VAN GROTENHUIS, burgemeester F. W. VAN EXEMPT, secretaris. WAALWIJK, VRAAGT een goed kunnende vleezen en strooien. 1013 te WAALWIJK, ten huize van V. J. GERRISdes voor middags 10 uur, ten overstaan van den Notaris B. A. Middel koop te Capelle VOOR HET SEIZOEN 1888: de gronden, onteigend ten be hoeve van de verlegging van den Maasmond, onder de gemeenten Waspik, Ca pelle, Besoyen en Waalwijk. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van gemelden Ontvanger alwaar boekjes tegen betaling van 10 Cent ver krijgbaar zijn. GEVRAAGD voor fijn HOOG LOON en VAST WERK. Zich aanmelden bij ROZENDAAL. Dit prachtig gelegen HóTEL wordt den zeerste aanbevolen. Goede tafel, soliede be diening. lu de maanden Mei, Juni en Sep tember verminderd tarief. ROERMOND. Ververij van kleederen, stukgoederen, meu belstoffen, wollen garens, enz. Chemische reiniging van KLEEDIiWlKKEN. Wasscherij van meubelstoffen, gor dijnen, tapijten enz. Agent voor Waalwijk LOOIT UITSLUITEND en heeft voorradig circa 5 pd., tegen billijke prijzen. ROTTERDAM, 28 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f7.50 k f7.70 Mindere en geringe f7.10 7,40 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.50 k 5.80; dito mindere f4.75 ii 5.40. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f5.a 5,25; mindere f4,50 a 4,90; beste Zomer f475 a 5.90; mindere f4,50 a 4.70. Haver. De beste f3.25 k 3.70. Mindere f2.a 3.10 Paardenboonen. De be te f5.60 it 5.75. Duivenboonen van f6.25 a 7. Bruine boonen de beste f 10,25 a 11, Mindere f9,— k 10.—. Witte boonen. De beste f 14.15. Kook erwtende beste partijtjes van f 7.23 a 7.50 mindere van f 6.80 a 7.10. Schokkers van f0,ft 0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f0.a f 0.— Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad f7.75 tot f8. EN TE BEKROOND MET DE

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3