G. Reerink Jz. AisTERDAM,^^fj^Medaille, CALCUTTA'S, BRAND-, Concordia, p, jaloezieën OVEELEDER Chem. wasscherij levens- transportverzekeringen, Aloys Verbunt, HOTEL Oud Berg en Dal Advertentiën, CAFE HEUSDEN. RANT, te Waalwijk, A. ran de LEUR Northonbuizen GERARD van DIJCK, aan de Haven te Waalwijk. BINNENLAND. Duitschland. Oostenrijk, Amerika. L O C H E M, B8WWE HUM II SBCUtl Frans de Cortie. Handelsberichten. BIJ NIJMEGEN. Stalling voor paarden en binnenplaats voor rijtuigen KOPER- EN BLIKSLAGER, voor binnen en buiten, per vierkante meter van af f 2.75 den tunnel heeft verklaard en dat de Fransche maatschappij 80000 pond sterling (f960000) voor de voorloopige werzaamheden heeft uit gegeven. Ook haalde hij de opinies aan over dit werk van wijlen prins Albert, van sir Richard Cobden, van lord Derby enz. Hicks-Beach verzocht namens de gansche regeering de verwerping van het ontwerp. Hij ontkende dat lord Derby en lord Bea- consfield zich ten gunste van den tunnel ver klaard hebben. Ook ingeval dat Engeland in oorlog kwam, zou de tunnel nadeelig zijn. Hij drong derhalve op de verwerping van het ontwerp aan. Dit is dan trouwens ook geschied met 307 tegen 165 stemmen. Aan den Standard wordt uit Shanghai getelegrafeerd, dat onlusten zijn uitgebroken in de hoofdstad van Corea. Het volk zou 9 ambtenaren hebben onthoofd. Fransche en Japansche oorlogschepen, die te Bhemulpo voor anker liggen, hebben de tachementen ontscheept om de consulaten en de vreemdelingen te beschermen. den onverwacht in den nacht, de lichtge bouwde huizen stortten in en de slapende inwoners vonden dientengevolge door ver drinking en verwonding den dood. Er moeten 700 personen zijn omgekomen en 2000 huizen ingestort zijn. Volgens een telegram uit El Paso beloopt het aantal om gekomenen in het gansche gebied 1500. Nadat in de beide kamers van den landdag het ontwerp adres aan den keizer zonder discussie met algemeene stemmen was aan genomen werd er eene vereenigde zitting der kamers gehouden en werd door den minister Maybach de zitting van den landdag gesloten. Na een driemaal met geestdrift herhaald „Hoch op den keizer ging de vergadering uiteen. De Duitsche pers is verontwaardigd over de wijze, waarop dr. Mackenzie zich uitgela ten heeft in de laatste dagen over de ziekte van keizer Frederik. De Nordd. Allg. Ztg., het orgaan van prins Bismarck, maakt zich zeer boos over de bewering van den Engel- schen geleerde dat keizer Frederik in het belang van zichzelf en zijner gemalin heeft willen regeeren, al was het slechts een kor ten tijd. Deze bewering noemt het blad valsch en zegt, dat keizer Frederik de teugels van het bewind niet in handen genomen zou hebben, wanneer ontwijfelbaar geconstateerd was, dat de ziekte kanker was. Dat een Engelsche geneeskundigedie de radicale politiek is toegedaan, zich veroorloofd heeft zich op besliste wijze te mengen in het lot van een natie, is een der groote grieven van het orgaan van Bismarck. De kroon-msigniën welke, een paar dagen nadat zij in den begrafenisstoet van keizer Frederik werden gedragen, weder dienst deden bij de plechtige opening van den Duitschen rijksdag door den nieuwen keizer, bestaan uit: de rijksbanier, het rijkszwaard, de kroon, de schepter, de rijksappel en het rijkszegel. De kroon een meesterstuk van nieuwere goudsmeedkunst, is van massief goud, acht kantig en voorzien van vier bogen, op welker boveneind een blauw-geëmailleerde appel rust, met een kruis van diamanten er boven op. De vlakken van de kroon zijn met diamanten adelaars en kruisen versierd, en ook de bogen zijn bezet met diamanten. Ook de kroon der keizerin schittert van diamanten en robijnen. De overige insigniën zijn minder schitterend. De troonvoor dergelijke plechtigheden steeds uit de Ridderzaal naar de Witte zaal van het paleis overgebracht, is van rood fluweel. De achterwand is versierd met gouden kronen en adelaars van mat zilver. De troon zetel, een stuk uit den tijd van koning Frederik I, is geheel van mat zilver met vergulde knoppen. Hij heeft den vorm van de oud- Romeinsche stoelen, met gekruiste pooten en lage leuning. De pooten loopen uit in ade- laarsklauwen, welke gouden bollen omvatten. De zitting is een kussen van rood fluweel. WAALWIJK, 30 Juni 1888. In plaatsvan de weekmarkt op Vrijdag 6 Juli, zal op 5 Juli a. s. alhier jaarmarkt gehouden worden. In verband daarmede zal de trein van 7 u. 13 v. m. van Geertruiden- berg naar Waalwijk in plaats van Vrijdag loopen op Donderdag 5 Juli. Door den heer F. M. Ingen-Housz alhier is Donderdag een kalfkoe afgeleverd, ver kocht voor den kolossalen prijs van f400. Naar wij vernemen is het prachtige dier op gezonden naar de tentoonstelling te Brussel, waar het zeker op waardige wijze de eer zal ophouden van den stal, waarvan het afkomstig is, en in 't algemeen ook van den terecht zoo geroemden Langstraatschen veestapel. In het belang van den vruchtenhandel, zullen de nagemelde kantoren tijdelijk, met ingang van 28 Juni, tot nadere mededee- ling, op werkdagen open zijn het rijkstele graafkantoor te Heusden, van 71/2 tot 12 uren voor- en van 2 tot 9 uren namiddags, het bijzonder telegraafkantoor te Wijk (bij Heusden), van 773 tot 8 en 9 tot 12 uren voor- en van 2 tot 5 en 67a tot 9 uren na middags. De diensturen dezer beide kan toren op Zon- en feestdagen blijven onver anderd. De rechtstreeksche retourbiljetten, die door onderstaande stations der maatschappij naar Brussel worden afgegeven, gedurende de internationale tentoonstelling} aldaar, zijn acht dagen geldig, met inbegrip van den dag der afgifte, en voorts met dien verstande, dat de retourbiljetten, die des Zaterdags wor den afgegeven, geldig zullen zijn tot den daarop volgenden tweeden Maandag, dus 10 dagen. De Hongaarsche delegatie nam met een parige stemmen het ontwerp aan, waarbij een buitengewoon krediet voor het leger wordt aangevraagd. Graaf Apponyi verklaarde, dat in den toestand van onzekerheid, waarin Europa verkeert, de alliantie tusschen Oosten rijk en Duitschland een solide bolwerk vormt, maar dat dit Oostenrijk—Hongarije niet ont slaat van den plicht om de strijdmiddelen te ontwikkelen. Tisza antwoorde, dat hij met deze verklaring instemde. Tisza drukte in de zitting der Hongaarsche dele gatie de overtuiging uit, dat de .verklaringen van den keizer van Duitschland geschikt zijn om in Hongarije het vertrouwen te versterken, dat het bondgenootschap met Duitschland inboezemt. De bliksem in een kerk. Maandag is de bliksem geslagen in de kerk van Brzezie in Gallicie. Drie personen zijn gedood, zes doodelijk gewond, dertig licht en tweehonderd werden tegen elkander geworpen. Dank zij de kalmte van den bisschop van Krakau, die den dienst waarnam en tot be daardheid aanmaande, is een groote cata strophe voorkomen. De overstroomingen in Mexico zijn nog lang niet geëindigd, de berichten worden hoe langer hoe ernstiger. Nu zijn daar nog bij gekomen wolkbreuken, die in de steden Leon en Silao groote verwoestingen hebben aan gericht. Het hooge water bereikte deze ste- Deze stations zijn Arnhem, 's Bosch, Boxtel, Breda, Deven ter, Dordrecht, Goes, Gorinchem, Groningen, Leeuwarden, Middelburg, Moerdijk, Nijme gen, Oldenzaal, Oss, Rotterdam, Tiel, Til burg, Utrecht (N. R. S. en M. B.), Venlo, Vhssingen (haven en stad), Zutphen, Lage- Zwaluwe en Zwolle. De retourbiljetten, die gedurende die ten toonstelling door de stations Bergenopzoom, Etten Leur, Oudenbosch en Rozendaal naar Brussel worden afgegeven, zijn echter slechts vier dagen geldig. Eenige dui venlief hebbers zouden een wedvlucht houden van uit Parijs. Voor de toelating der vogels in Frankrijk was noodig een certificaat van oorsprong, afgegeven door den burgemeester; deze was niet te huis, evenmin als de eerste wethouder; men begaf zich dus naar den tweeden wethouder, die als burgemeester dienst deed, om hem te verzoe ken het vereischte stuk te teekenen. Maar jawel, deze was daartoe niet te bewegen de goede man kende zoo'n ding niet en°was bang zich te branden; hoe men ook rede neerde of niet, t was alles te vergeefs, en men kon onverrichter zake huiswaarts keeren. Ten einde raad nam men den veldwachter in den arm en deze wist den slimmen wet houder-burgemeester te beduiden, dat hij er in 't geheel geen kwaad m§de kon, en hem over te halen het verlangde bewijs met zijne handteekening te bekrachtigen. Bovenstaand voorval had plaats niet in een of ander dorpje van de Acht Zaligheden, of van den Achterhoek, maar in een der groot ste en meest industriëele gemeenten van de de Langstraat Gisteren avond huiswaarts keerende werd F. v. R. in de Stationsstraat alhier door iemand onverhoeds aangevallen en zoodanig met een hard voorwerp op 't hoofd geslagen dat hij zich hevig bloedende, in eene in de nabijheid zijnde herberg moest begeven om hoofd en kleederen van het bloed te zuiveren. De politie doet onderzoek. Tilburg, 26 Juni. Hedenavond is hier in de zaal der Nieuwe Koninklijke harmonie eene algemeene vergadering gehouden, in verband met het groote internationale con cours voor harmonie- en fanfaregezelschap pen, dat op 26 en 27 Augustus e. k. alhier gehouden worden. De voorzitter deed me- dedeeling van het plan voor de feeste lijkheden. Aan den vooravond van den 26n zal de feestelijke ontvangst der jury-leden plaats hebben, waarna hun eene serenade zal gebracht worden van wege de harmonie. Tot de juryleden behooren o. a. Richard Hol, Coenen, Bouwman, enz. Den volgenden mor gen zal door de feéstcommissie de ontvangst der deelnemende muziekgezelschappen plaats hebben, die in optocht, met eene eerewacht aan het hoofd, door de stad zullen trekken, om daarna op het stadhuis of in een daar voor te bestemmen lokaal den eerewijn te ontvangen. Te lD/2 uur zal eene ensemble feestmarsch, voor deze gelegenheid gecom poneerd, uitgevoerd worden, waarop te 12 uren de feestouverture door het korps der N. K. harmonie volgt. Hierop neemt de wedstrijd een aanvang, die tot 8 uur met eene tusschenpooze van 2 uren duurt. Daar na zal eene feestréunie in den tuin der har monie plaats hebben, alwaar de harmonie Orpheus alhier, een door haar welwillend aangeboden concert zal geven. Den volgenden dag zal de wedstrijd her vat en tevens besloten worden, waaraan o.a. bij het uitreiken der medailles en diploma's, feestelijkheden zullen verbonden worden. Aan de eerste, tweede, derde en vierde afdeeling. verdeeld in sectiën A en B, van den wedstrijd in de uitvoering van eigen ge kozen stukken, nemen alle gezelschappen deel, aan de afdeeling „lecture a vue" negen en aan de afdeeling „concours de soli" zeven gezelschappen. Capclle27 Juni. De heer J. van den Hoek alhier, benoemd tot wethouder dezer gemeente in plaats van den heer W. Hagoort, die zijne betrekking had nedergelegd wegens voortdurende oneenigheid met den burge meester, had deze benoeming niet aangeno men. Naar aanleiding hiervan was voor de raadsvergadering van heden de benoeming van een wethouder op nieuw aan de orde gesteld. Bij de eerste stemming verkreeg niemand de gewenschte meerderheid, zoodat men tot eene tweede stemming overging, waarbij de heeren J. Verheijden en D. de Bruyn het zelfde getal stemmen verkregen. Bij de her stemming tusschen deze beide heeren werd de heer D. de Bruyn met eene groote meer derheid gekozen, die echter staande de ver gadering onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen verklaarde de be trekking niet te kunnen aannemen. Bij de hierop volgende stemming verkregen de heeren J. Verheijden en W. Quirijns het zelfde getal stemmen, hetgeen aanleiding gaf tot eene herstemming, die echter tot hetzelfde resultaat leidde. Alsnu besliste het lot ten voordeele van den heer J. Verheijden, die niet dan na eenige aarzeling zich bereid verklaarde die betrekking te aanvaarden. Het is de wensch en overtuiging van ieder weldenkend ingezetene dezer gemeente, dat de heer J. Verheijden in zijne nieuwe be trekking zijne beste krachten zal blijven wijden aan de belangen der gemeente; het feit dat deze gedurende ongeveer 40 jaren lid is van den gemeenteraad kan hiervan als een gunstig teeken beschouwd worden. s-Grayemocr, 27 Juni. Tengevolge van de vernietiging der vorige verkiezing wegens informaliteit (71 kiezers en 72 briefjes in de bus), had gisteren eene nieuwe verkiezing plaats voor een lid van den gemeenteraad. Twee candidaten betwistten elkaar de zege een liberaal en een christelijk-gereformeerde. Beide partijen deden al het mogelijke om hunnen candidaat te doen slagen; gekozen is de heer G. Bijl. (liberaal.) 's Bosch, 27 Juni. Heden heeft de arrond. rechtbank alhier, benoemd tot deurwaarder te Vechel, den heer J. Brok, le beeëdigde klerk ter griffie van genoemde rechtbank, in wiens plaats benoemd is de heer Jac. Gerris. LOOIT UITSLUITEND en heeft voorradig circa 5 pd., tegen billijke pr ijzen. ROERMOND. Ververij van kleederen, stukgoederen, meu belstoffen, wollen garens, enz. Chemische reiniging van KLKEDINGSTIMEI Wasscherij van meubelstoffen, gor dijnen, tapijten enz. Agent voor Waalwijk Ondergcteekende beveelt zich minzaam aan tot het sluiten van onder de voordeeligste voorwaarden. Rietendaken, bakkerijen, en welke industrieën ook, niets uitgezonderd. WAALWIJK. Dit prachtig gelegen HóTEL wordt den zeerste aanbevolen. Goede tafel, soliede be diening. In de maanden Juni en Sep tember verminderd tarief. Voorspoedig bevallen van eene welge schapene DOCHTER M. VAN DE WERF-van Riel. Waalwijk, 28 Juni 1888. (Eenige kennisgeviug.) V°°r de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijnen dierbaren echtgenoot Victor Jan Baptist Ackermans betuig ik bij deze oprechten dank. Wed. V. J. B. ACKERMANS- Vermeeren. Waalwijk, 30 Juni 1888. N.B. De affaire zal op denzelfden voet worden voortgezet. De ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan. NOTARIS zal ten verzoeke van den keer C. SNOE REN, te Oosterhout, op DONDERDAG 5 Juli 1888 des morgens 11 uur, PUBLIEK VERKOOPEN aan de Haven te Waalwijk: Allerhande gezaagd H O L - LANDSCH HOUT. DE KASTELEIN, Stationsstraat Waalwijk, beveelt zich aan voor het slaan van van verschillende wijdte, volgens de nieuwste methoden. Mr. Timmerman TE BKKKOOND MET DE te G0ÜDEN WAALWIJK, 28 Juni. Wegens den hooibouw was de markt niet druk door landbouwers bezocht. Ook de aanvoer van hoornvee was niet ruim, de handel daarentegen nog al vlug, terwijl er met het oog op het veelvuldige gras meer koop lust voor weivee bestaat. Kalfkoeien f 95,a 215,— Kalfvaarzen f75,— a f 147.50 Biggen f4,— a 8.75 Ter botermarkt aangevoerd 313 KG., verkocht van f 1,06 a 1.29 per KG. neren f3.50 a'4.50 per 100 stuks In huiden, leder en schors is de markt stil. Men hoort nog weinig van de nieuwe schorsprijzen. DEN HEER

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 2