VERBERNE, Notaris RAAT, VCÜRLCCPIG HERICHL VERKOOPINEEN en VERPACHTING EEN£ BOERDERIJ, REISGELEOEMIEID. «SUiï, Vélocipè&e Laatste Berichten. Advertentiën. 30 hectaren NAGRAS, MIDDELKOOP, Notaris Middelkoop, Eene BOERDERIJ, GOEDKOOPE Te Koop aangeboden publiek verpachten: 12 heet. NAGRAS, publiek verkoopen 109 lepe- en 558 Kanadaboomen een perceel W eiland, WAALWIJK NAAR ROTTERDAM, op Zondag- 29 Julia.s. Terstond Gevraagd: PRIJS f60. justitie, de heer Ruys van Beerenbroek, heeft het ontwerp dezer dagen aan de kamers van koophandel en fabrieken toegezonden, met verzoek daaromtrent hun zienswijze te willen meedeelen. „De kennisgeving daarvan zou ik schrijft de minister vermits het hier betreft een onderwerp ten nauwste samenhangende met de belangen van den handel, zeer op prijs stellen, alvorens te dier zake aan den koning nadere voorstellen te doen." Zekere R. te Capelle, een ongehuwd man, ontdekte den laatsten tijd enkele keeren, dat bij zijne tehuiskomst de sloten van de deuren zijner wonioe, evepals die zijner kas ten tijdens zijne afwezigheid waren ver broken doch vermiste dan bij onderzoek niets dan eenige snuisterijen. Daar hij nu met eenigen grond niemand van deze feiten kon verdenken, bewaarde hij het stilzwijgen, wat hem onlangs door eene toevallige om standigheid op 'tspoor bracht, dat zijn werkster zich vermoedelijk aan voormelde feiten had schuldig gemaakt. In den morgen van den 20en dezer van een bezoek aan Waaldijk te- rugkeerende, vond hij andermaal de sloten zijner kasten enz. geopend en vermiste daar uit bij onderzoek behalve een partijtje eetwaar, uit een doos twee gulden. Van deze feiten nu deed R aangifte bij de maréchaussée en uit het ingesteld onderzoek is gebleken, bedoelde vrouw werkelijk de daderes was. Zij heeft bekend zoodat tegen haar proces-verbaal is opgemaakt. Het feestprogramma van de eerste pro vinciale Noordbrabantsche landbouwtentoon stelling te Bokstel, op 2, 3, 4 en 5 Septem- ber, bevat het volgende Zondag 2 September. Samenkomst der ver schillende commission aan het station te Boks tel. Feestelijke optocht door de versierde gemeente van het station naar de markt, en van daar naar het tentoonstellingsterrein hieraan wordt deelgenomen door het muziek korps der dd. schutterij van 's Bosch. Ope ning der tentoonstelling van landbouwvoort- brengselén, tuinbouw, bloemen, hout, werk tuigen en hoefbeslag. Groot instrumentaal en vocaal concert. Maandag 3 September. Tentoonstelling van landbouwvoortbrengselen, tuinbouw, bloemen, hout, werktuigen, hoefbeslag en pluimgedierte. Ontvangst van de leden van het hoofdbe stuur der Noordbrabantsche maatschappij van landbouw (ten gemeentehuize) door het ge meentebestuur. Algemeene vergadering der leden. Matinée musicale. Gemeenschappe lijke maaltijd. Concert op de markt. Dinsdag 4 September. Keuring van paar den, vee, schapen, geiten, enz. Ofhcieele opening der tentoonstelling van paarden, aan gespannen paarden, paarden gezadeld voor gereden, schapen, geiten en varkens. Wed vlucht van postduiven. Matinée op het ter rein. Concert op de markt. Woensdag 5 September. Tentoonstelling van landbouwvoortbrengselen, tuinbouw, bloe men, hout werktuigen, en hoefbeslag. Groote luchtvaartwedstrijd. Matinée op het terrein. Concert op de markt. Groot vuurwerk. De minister van binnenlandsche zaken heeft op het feestmaal, hetwelk bij gelegen heid der landbouwfeesten te Arnhem is ge houden, een toost uitgebracht, waarvan de Arnhemsche courant onder anderen het vol gende mededeelt. „Dat er thans malaise heerscht op alle ge bied en ook op dat van den landbouw, is oorzaak van de algemeene slapte, maar hoe daarin verbetering te brengen De voorspoed heeft zorgeloos gemaakt, en nu wil men in eens verbetering, de een van dit, de ander van dat middel. Zoo willen sommigen een middel vinden in de hooge graanrechten maar de minister, mededeelende dat dit punt nog niet is uitgemaakt, erkende dan toch, dat men daarmede misschien van den wal in den sloot zou geraken, wat nog erger is. Er moet gewerkt, geploegd en bebouwd wor den, dat is altoos zoo geweestook dat de wasdom van Boven moet komen. Maar er moet ook goed gewerkt worden en daartoe moet men het goed leeren doen. In de vergadering van heden is Z.Exc. gebleken, dat de voorname zaken hier niet over het hoofd worden gezien. Het onder wijs is een groote factor, en dat onderwijs te verbeteren en uit te breiden is plicht. De landbouwschool heeft nog niet veel practische resultaten opgeleverd, wat misschien komt omdat men van bovenaf is begonnen. In de vergadering van heden vernam ZExc., dat men nu van beneden af wil beginnen, wel ken weg hij in verband met de gehoorde uiteenzetting der gewenschte reorganisatie van het landbouwonderwijs, het best achtte. Tot dusverre bestond er geen vertrouw baar werk over de wolproductie 'der wereld. Hierin is thans voorzien door den militairen onderintendant Leroy, die volgens opdracht van het Fransche ministerie van oorlog de zaak nauwkeurig heeft bestudeerd en te boek gesteld. Leroy taxeert de totale wolproductie op 800 millioen Kg. per jaar, een waarde heb bende van 3000 millioen franken. Van de voornaamste producenten geeft hij op in millioenen, a. het aantal schapen, b. de geproduceerde wol .in 'millioenen en kilo grammen en c. de waarde in millioenen fran ken als volgt a. b. c. Australië en Nieuw Zeeland 75 100 600 Kaap de Goede Hoop i5 15 La Plata 100 50 250 Vereenigde Staten 50 Europa 200 200 900 Indie, Centraal Azië en China 150 Aan het afgeloopen eindexamen der hoogere burgerscholen in Noordbrabant werd deelgenomen door 13 candidaten van welke de volgende 12 slaagden A. P. B. Jansen, H. Lobach, J. Maas, H. C. J. Meijs. A. K. C. Suijling, allen leerlingen der R. H. bur gerschool te 'sBosch; E. Gommers, U. J. Heerma van Voss, L. Hertzberger, V. A. H. Panhuijsen, leerlingen der R. H. burgerschool te Tilburg; A. B. BjjnenE. G. de Klerck en M. G. Mackenzie, leerlingen der H. bur gerschool te Breda. Eén candidaat werd afgewezen. Hare majesteit koningin Nathalie van Servië, reizende onder den naam van gravin Tókowa, is Zaterdagavond per exprestrein van 6.41 van Parijs in Den Haag aangeko men vergezeld van prinses Morussie en freule Bogdanowitsch. PI. M. is aan het „Hotel des Indes" afgestapt, doch zal ook eenigen tijd op het „Hotel d'Orange" te Scheveningen vertoeven De spoorwegcoupé, waarin de koningin arriveerde, was overladen met bloemen. Uit Tilburg wordt van Maandag ge meld Heden ochtend woedde tusschen half ne gen en negen uur boven onze stad een ver schrikkelijk on weder, vergezeld van hevigen slagregen. Na een paar harde donderslagen bedaarde het onweder. Men vernam toen dat de bliksem was geslagen in de fabriek van de firma G. C. van Spaendonck en Zn., waar hij door het dak was gedrongen en op de drogerij een balk geheel aan splinters had geslagen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, en er werd geen schade of brand veroorzaakt. Ook sloeg de bliksem in de woning van eenen wever op het Goorke, en nam zijnen weg door den schoorsteen naar het beneden huis, waar aan het weefgetouw belangrijke schade wer l aangericht. Door het achter huis nam hij de wijk, zonder schade aan te richten. De leerling machinist le klasse, E. Migo te Bokstel, ontving dezer dagen namens de directie der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen een eervolle vermelding, om dat hij het had voorkomen dat met een per sonentrein tusschen de gemeenten Zevenber gen en Zwaluwe een wagentje met twee kin deren werd overreden. Uit Harlingen wordt ons gemeld, dat de persoon, die zijne vrouw met een scheer mes verscheidene wonden toebracht, op be vel van den officier van justitie weder op vrije voeten is gesteldaangezien de toe gebrachte blessuren maar vleeschwonden zijn, wordt het geval als mishandeling en niet als poging tot moord beschouwd. Gisteren nacht heeft de vrouw nog al zwaar koorts gehad, maar anders gaat het wel. Het ongestadige weder der laatste we ken bepaalde zich niet enkel tot ons geze gend vaderland, ook Engeland kreeg daar van in ruime mate zijn deel. Hevige regens hebben daar in Cheshire duizenden acres prachtig hooiland, dat kort geleden gemaaid was, totaal bedorven, en slechts zij die door de zoogenaamde ensilage (het kuilen van versch gemaaid gras) de noodige voorzorgen hadden genomen, zullen van den hooioogst profijt maken. Te Londen werden door de hevige en langdurige bliksemstralen de brand weerdraden geïnduceerd, en de alarmschellen in beweging gebracht, waardoor de brigaden uitrukten, zonder dat er ergens brand was. In jaren moeten te Londen zulke hevige don derslagen niet gehoord zijn. Dat het ongunstige weder, vooral aan de badplaatsen de£ noordzee, groote schade ver oorzaakt, behoeft geen betoog. De zomer van 1888 zal zoowel te Ostende, Blanken- berghe, Scheveningen en Zand voort als te Helgoland lang in 't geheugen blijven, daar het vreemdelingenverkeer overal hoogst be perkt blijft. ^Baardwijk, 25 Juli. De werkzaamheden aan den bouw van het liefdegesticht vorde ren goed. Men hoopt, dat een der familie leden van wijlen den Heer van Baardwijk den eersten steen zal leggen. Ileusden, 23 Juli. Was de toestand van den landbouwer in den laatsten tijd al niet rooskleurig, thans komt het wassende water menigeen met schrik vervullen, die het gras der uiterwaarden gepacht heeft en door den dagelijks terugkeerenden regen niet in de ge legenheid was droog hooi binnen te halen. Wees de peilschaal op 21 dezer voormid dags 8 uur 2,99 M., op 22 Juli was de stand reeds; 3,28 M. en heden 3,50 M. Heden avond was de stand 3,55 M., doch alsnuzal het wel spoedig tot staan komen. Aan den z.g. Ossendijk, nabij Bern wordt met kracht gewerk, om den dijk boven den waterspiegel te houden, wijl anders een groot aantal hectaren weiland voor geruimen tijd onder water wordt gezet. Op een aantal plaatsen is men reeds Zondag 1.1. begonnen om het gedeeltelijk droge gras binnen te halen, hetgeen nog geregeld wordt voortgezet. Z. M. heeft voor den tijd van drie ja ren, met ingang van 1 Aug. e.k., tot plaats vervangers van den districtsveearts, wien Ze venbergen als standplaats is aangewezen, be noemd de veeartsen P. A. Van den Munck- hof, te Boxmeer, en A. Vlamings te 's Her togenbosch. Meeuwen. Omtrent de manoeuvresdie van 5 tot 7 September in het land van Heusden en Altena zullen gehouden worden, vernemen wij dat de generale staf te Sleeu- wijk in het hotel Sprenger zal zijn opgesteld, met eene legerplaats achter genoemde woning. De forten te Giessen en te Dewerken zullen bezet en in staat van verdediging worden gesteld. De aanval gaat uit van Dussen, Meeuwen, Eethen, Genderen en Heesbeen, alwaar overal inkwartiering te wachten is. Te Biesheuvel worden 65 manschappen in een tijdelijk in gerichte kazerne gelegerd en zal een gelijk getal op het veld kampeeren. Vuclit22 Juli. Op de voordracht voor 2en en 3en geneesheer aan het krankzinni gengesticht alhier, zijn (alphabetisch) geplaatst voor 2en geneesheer de heeren H. F. Immens, arts te St. Michiels-Gestel, en dr. G. I. Schou ten, arts te Wichenvoor 3en geneesheer de heeren I. Hendriks, arts te Bergenopzoom, en I. F. van de Velde, gemeentegeneesheer alhier. Het traktement voor beide genees- heeren is f3000 met vrije woning. WEENEN, 24 Juli. De Wiener Allg. Ztg. meldt dat de politie te Rutschuck twee per sonen geeft gevat, bij wie papieren gevonden zijn betrekking hebbende op een komplot tegen de veiligheid van den staat. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen DOCHTER, ADRIANA DE ROOIJ, geliefde echtgenoote van J. Vos. Waalwijk, 23 Juli. 1 Tot onze diepe droefheid overleed! heden ons jongste kindje JOSEPH, in den ouderdom van ruim 10 maanden. André van Roessel. Anna van Roessel-Van Sprang. I Waalwijk, 26 Juli 1888. BraiaaraimBfliisiH&i! Heden overleed tot onze droefheidB 'het jongste onzer lievelingen, in denï ouderdom van ruim 10 maanden. Waalwijk15 Juli 1888. HERMAN J. A. ZEEGERS. J H. ZEEGERS-Van Gils. DE NOTARIS te DUSSEN, zal te Brongelenin 't Veer huis, Donderdag 2 Augustus 1888, namiddags 4 uur om te weiden, op de Elanden enz., onder Drongelen, Baardwijk en Bezooien. om te hooienonder Drongelen Doeveren en Bezooien. te Waalwijk, zal voor de heeren A. VOS cn J. MILLENAAR op Vrijdag 3 Augustus 1888 des nam. 2 uur aan 't veer te Drongelen bij de Wed. UIdTHOVEN, Ongeveer 4 hectaren Haver en tarwe en ongeveer 2 hectaren KLAVER; alles onder Eeten en Drongelen in onderscheidene DE NOTARIS te CAPELLE, zal, in het begin der maand October a. s., ten verzoeke van den weledel geboren heer VAN DaM VAN BRAKEL, op dag, PUBLIEK VERKOOPEN van belangrijken omvang, reeds genummerd staande te Gansoyen (bij Ileusdenin de onmiddellijke nabijheid van de rivier ..de Maas gevestigd te CAPELLE. 1. In de maand JULI 1888. Donderdag 26, nam. 5 uur, te Almkerk in het Rechthuis, Tienden onder Alinkerk, Dewerken en Sleeuwijk. Vrijdag 27, 's middags 12 uur, bij A. van der Zaken te Bezooien, Wei- toemaat onder Waalwijk en Drongelen. Denzelfden dagnam. 5 uurbij D. Bonis te Meeuwen, Tienden onder Meeuwen. Denzelfden dag, nam. 6 uur, bij de Wed. v. d. Beek, te Babylonienbroek, Tien den onder Babylonienbroek en den Hill. Zaterdag 28voorm. 11 uurbij J. de Leeuw te Vlijmen, Tienden onder Vlijmen. Maandag 30, voorm. 10 uur, bij H. J. van Caem te Sprang, Denzelfden dag, nam. 4 uur, in de Hei straat te Capellegranen van A. Verhagen Gz. Dinsdag 31, voorm. 11 uur, bij L. de Rooij, te Dussen, VASTGOED on der Dussen. 2. In de maand AUGUSTUS 1888. Donderdagen 2 en 9nam. 7 uurbij P. Klootwijk aan de Hoogevaart te Capelle, onder Capelle, in de Heistraat, E. 110 511, 512 en 513, groot 58 aren 55 centiaren, en aan 't Melkpad, onder Vrijhoeven-Kapel, A. 156, groot 49 aren 60 centiaren. Vrijdagen 3 en 10, nam. 7 uur, bij A. Hoffman te Sprang, onder Sprang, A. 88, 89, 1111 en 1112, groot 87 aren. In 2 koopen en in massa. van per Waalwijksche BOOT, bij gelegenheid van het te geven door de harmonie L'ESPÉRANCE in den dierentuin te Rotterdam. Vertrek van Waalwijk 8 uur'sm., aankomst Rotterdam ca. 1 uur. Vertrek Rotterdam 's avonds 11 uur, aankomst Waalwijk 's Maandags smorgens 4 uur. Heeren honoraire leden der harmonie worden uitgenoodigd de reis mede te maken, tegen betaling van fl. Voor zoover er plaatsruimte beschikbaar blijft, kan het publiek ook van deze gelegen heid gebruik maken. PLAATSKAAR.TEN te bespreken bij den secretaris J. van der Kamp, en den com missaris C. van der Werf. en een allesins bekwame tegen hoog loon en vast werkop de PAARDELEERLOOIERIJ van P. SCHELDEKENSEindhoven. een gebruikte doch goed loopende en sterke (Tweewieler.) Middellijn van het voorwiel 1.32 M., voor en achterwiel kogel- of balassen. Te bevragen bij Adr. BERGMANS, Mé- canicien te Waalwijk. 11f*TY*PP I PB TE HOUDEN DOOR

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3