Frankrijk. Engeland. Duitsohland. Oostenrijk. Italië. Turkije. Rusland. BINNENLAND. waarover zij zoo verbaasd waren als een zwarte verbaasd kan zijn. Zij wonnen niet alleen hungeding tegen een paar lui die hen met steenen gegooid hadden, zagen hen niet alleen tot 15 francs boete veroor deeld maar wat in hunne oogen het mooist was zij kregen zeiven ieder een frank getuigegeld. De zwarten zijn opgeto gen over ons rechtswezen. Te St. Gillis, bij Brussel, heeft een man van den eerwaardigen leeftijd van 62 jaren, zijn 52-jarige vrouw op den openb. weg met messteken gedood. De man was on dragelijk jaloersch en de vrouw had twee maanden geleden na een hevigen twist de echtelijke woning verlaten. De Italiaansche gezant, generaal Menabrea, heeft den minister Goblet eene nota over handigd gericht aan alle mogendheden overeenkomstig de bepalingen van het trac- taatbevattende de kennisgeving dat het grondgebied van Massowa voorgoed door de Italianen in bezit is genomen. Op Corsica is de politie dezer dagen opgetreden tegen de bandieten. De gevrees de roover Albertini is een gevecht met de gendarmes gedood, en drie herders, die hem bijstand verleendenzijn gevat. Voorts heb ben de gendarmes zich meester gemaakt van de landen te Pentica en de kudden welke aan de beruchte bandieten Bellacosciatoebe hoorden. Die roovers zijn gevluchtmaar verscheidene hunner helpers zijn gevangen genomen. Een allertreurigst geval van moord door een kind gepleegdis te Parijs voorge komen. Daar heeft een 8jarige knaap in de Rue de Bercy zijn 6-jarig broertje met een scheermes gedood en daarna zichzelven den hals afgesneden. De kleine moordenaar, die sinds jaren zijn broertje haatte en reeds een paar malen ge tracht hadhet kind te verminken of te doodenmoet met voorbedachten rade zijn te werk gegaan. Het mes had hij een paar dagen te voren gestolen. De moeder zou juist in de volgende week maatregelen genomen hebben om de twee vijandige broeders te scheiden. In een koffiehuis te Parijs kwam dezer dagen een tienjarige knaap met een fraai gekleed achtjarig meisje. Zij bestelden champagne en verzochten een knecht hun biljetten voor den schouwburg te bezorgen. De koffiehuishouder achtte zich verplicht, de politie opmerkzaam te maken op zijn kleine gasten. Een agentdie de kinderen ondervroeg, vernam weldra, dat zij uit Rome kwamendat papa en mama naar een bad plaats warenen dat zij aan hunne gouver nante waren ontsnapt, om te Parijs eens plezier te hebben. Men vond drie en twin tig goudstukken bij den knaapuit zijn spaarpotnaar hij zegt. Men heeft natuur lijk maatregelen genomen om de kleinen aan hunne onders terug te bezorgen. PARIJS, 31 Juli. De „République Fran- qaise" bevat een schrijven uit Turijn, waarin verzekerd wordt dat prins Napoleon de eenige en ware oorzaak is van de Boulangistische campagne. De steller van dit schrijven voegt er bij. dat men zich vergissen zou, zoo men dacht, dat het Boulangisme afgespeeld heeft. Het Boulangisme is slechts een onderdeel van een uitgebreid komplot, waarvan de wortels zich in het binnen- en buitenland uitstrekken. De Gaulois, zijne inlichtingen uit zekere bronnen puttende, bericht, dat reeds een vijfde gedeelte der korenoogsten onher roepelijk verloren isdoor het aanhoudend nafte weder. Dit staat gelijk met een ver lies van 35 millioen hectoliter en de prijzen zullen zeker zeer hoog zijn. In Ierland maakt men tegenwoordig bij de uitzetting van niet betalende pachters, als deze zich in hunne huizen barricadeeren, met goed gevolg gebruik van zeker middeleeuwsch krijgstuignamelijk van stormrammen. Ge makkelijk gaan daarom deze uitzettingen nu ook nog niet. Bij een geval van dien aard in het graafschap West Clare werden de be legeraars behalve met steenenook met kokende meelpap geworpenwaarvan het eerst een katholiek geestelijke onder de toe schouwers op hoofd en schouders zijn aandeel kreeg. In het met den stormram veroverde huis had men jonge kinderen gelatennaar be weerd wordt, om de kans te hebben uit een mogelijk ongeluk, een dezer kleinen overko men, politieke munt te slaan. Het geopende onderzoek naar de oor zaken van den dood van den Parnellistischen afgevaardigde Mandevillebrengt aan het lichtdat de dood veroorzaakt is door de slechte en onvergeeflijke behandelingen, welke de gevangenen te verduren hebben. De jury keurt het af, dat politieke gevangenen de zelfde behandeling ondergaan als de overige misdadigers. De agrarische moorden nemen weder een aanvang, Zondag namiddag hebben twee personen nabij Fralec een pachter neerge schoten, die een hoeve gehuurd had, waar uit de vorige huurder was verdreven. De moordenaars namen de vlucht. Zondag och tend hebben twee mannen, van witte mas kers voorzien, een boer doodgeschoten, die rustig aan den arbeid was omdat hij zich verhuurd had aan een pachter, welke ge boycot was. Een arrestatie heeft plaats ge had. Ook zijn Zaterdagavond geweerschoten gelost op iemand, Thomas Murphy genaamd, doch gelukkig werd hij niet getroffen. De reden van dezen aanslag was, dat Murphy voor een pachter tegen den zin van zijne huurlieden, het aanleggen van een weg had aangenomen. Keizer Wilhelm verliet Zaterdag ochtend ten 6 ure de haven van Stockholm. Vrijdag avond te 10 ure heeft hij aan boord der Hohenzollern een hartelijk afscheid van den koning en den kroonprins genomen. Bij hun heengaan van het schip werd op de daarte genover gelegen marinewerf een prachtig vuurwerk ontstoken, waarna dit op de Ho - henzollern insgelijks werd gedaan. De keizer, de koning en de kroonprins werden door duizenden toeschouwers toegejuicht. Maandag ten half twaalf kwam de kei zer met prins Heinrich te Kopenhagen aan. De ontvangst is hartelijker geweest, dan bij alle vroegere soortgelijke gelegenheden. Van alle Deensche schepen en forten werden sa luutschoten afgevuurdterwijl de muziek korpsen de nationale hymnen speelden. Een uiterst talrijk publiek begroette den keizer zeer hartelijk. Op de landingsplaats, waar alle leden van het koninklijk huis zich bevonden, begroette de keizer de koningin met den handkusdaarop volgden de overige prin sessen, voorstelling der ministers en hoog- waardigheidsbekleeders, het corps diploma tique, enz. In gezelschap van den koning en begeleid door eene eerewacht, reed de keizer vervolgens naar Amaliënburg, waar heen de koningin zich begeven had. De keizer zat met den koning in eenen met 6 paarden bespannen wagenin een ander rijtuig volgden prins Heinrich, met de kroon prinses en prinses Waldemar. De geheele weg tot aan het slot was bezet met vele duizenden van toeschouwers, die den keizer zeer hartelijk toejuichten. Na de aan komst op het slot werd er een déjeuner ge geven, en daarna een bezoek gebracht aan de tentoonstelling, hetwelk een uur duurde. Bij het galadiner zat keizer Wilhelm tus- schen het Deensche koningspaar. De koning betuigde den keizer zijn dank voor het ver- eerend bezoek en dronk op het keizerlijk paar en het keizerlijke huis. De keizer dankte zijnerzijds voor de har telijke ontvangst en dronk op het konings paar en het koninklijk huis. Beiden spraken in het Duitsch. Te middernacht begaf de keizer zich aan boord van de Hohenzollern, die Dinsdag bij het aanbreken van den dag vertrok. Keizer Wilhelm zal van Kopenhagen recht streeks over Kiel naar Berlijn terugkeeren en in het begin der volgende week aan Bis marck een bezoek brengen te Friedrichsruhe. Heeft de koning van Zweden de ver diensten van Herbert Von Bismarck erkend, door de toekenning der hoogste Zweedsche ordede ster van het Noorden met brillan- ten, papa Bismarck moet zoozeer over de werkzaamheden van zijn oudsten zoon te vreden zijn, dat hij van plan is zich terug te trekken uit het politieke leven. Algemeen gelooft men dat deze retraite analoog met die van Karei V zal wezen, die als monnik te St. Juste, steeds de hoofdleiding behield der Eurepeesche aangelegenheden. Zeer toe vallig valt dan ook saam met dit bericht, de plannen der eerste ministers van Rusland en Oostenrijk om tot herstel van krachten Franzensbad en Carlsbad te bezoeken, tijdens dat Bismarck (de oude) in Kissingen vertoeft. Het kan mogelijk wezen, dat de heeren dan een glas wijn samen drinken. Bismarck heeft voor zijn tweeden zoon gesolliciteerd vcor de betrekking van presi dent der provincie Hanover. De koning van Zweden zal denkelijk den czar bezoeken want de Russische garde heeft de Zweedsche volksliederen in studie genomen. De vorst van Thurn en Taxis heeft een duur jaar. Hij heeft nl. zoo verhaalt een Duitsch blad van den Pruisischen staat het hertogdom Krotoschin in leen, en moet daarvoor, volgens contract, bij den dood van iederen koning van Pruisen een som van een millioen mark betalen. De dood van de beide Duitsche keizers heeft hem dus 2 millioen mark gekost. -Bij de wedrennen te Munster, is een 32jarig luitenant, een graaf van Nesselrode, van zijn paard gestort en door den val ge dood. Men meende aanvankelijk, dat de veron gelukte de bekende sportsman Von Nessel rode was, de eenige zoon van den opper hofmeester van keizerin Augusta, en de laat ste afstammeling van den katholieken tak der Nesselrodes. Maar de ongelukkige ruiter is graaf Droste zu Vischering van Nesselrode Reichenstein, een neef van eerstgenoemde. KIEL, 31 Juli. De Hohenzollern, verge zeld van het Duitsche eskader, kwam te 9,30 hier voor anker. De keizer, met de grootste geestdrift begroet, voer aan wal en reed naar het stationvan waar hij te 9,45 afreisde. De Oostenrijksche regeering heeft beslo ten, krachiig op te treden tegen landverhui zingsagenten die, ondanks het wettelijk ver bod, jongelieden, die zich aan den verplich ten krijgsdienst willen onttrekken, weghelpen naar Amerika. Te Oswiecim, een plaatsje aan de Duitsch- Gallicische grens, het middenpunt der land verhuizing uit Polen en Hongarije, zijn 20 agenten en bedienden van landverhuizings maatschappijen in hechtenis genomen. In hun kassen werd beslag gelegd op ruim f 1,000,000 in geld en geldwaardig papier. - Ook in de Vereenigde Staten is de land verhuizing weder aan de orde. Het congres (de volksvertegenwoordiging) heeft een on derzoek daaromtrent bevolen. Het is gebleken, dat de landverhuizing naar de Vereenigde Staten op kunstmatige wijze wordt aangemoedigd door stoomvaart maatschappijen, wier agenten in het buiten land aan gegadigden vooruitbetaalde biljetten leveren, en die geen maatregelen nemen om ongewenschte landverhuizers te weren. Een maatschappij moet niet minder dan 3000 agenten hebben in de landen aan de Mid- dellandsche zee, en het ontzaglijk aantal landverhuizers vooral uit Italië is grooten- deels aan het werken van die agenten toe te schrijven. Te Carrocceto, tusschen Albano en Anzio, in de onmiddellijke nabijheid van Rome, is een koopman, die een groote som gelds bij zich had, op klaarlichten dag door acht ge wapende en gemaskerde mannen aangevallen en van alles beroofd. Bij Cagliari op Sardinië had een paar da gen te voren een soortgelijke aanval plaats. Een geestelijke werd door een bende van 40 roovers aangerand welke hem eene som van 6000 lires ontroofden. Beide benden ontsnapten tot nu toe aan de ijverige nasporingen der politie. De rooverijen in den onmiddellijken om trek van Constantinopel zijn in den laatsten tijd zoozeer toegenomen, dat de gouverneur de Porte verzocht heeft troepen tegen de roovers uit te zenden, en den inwoners ver lof te geven zich te wapenen met Martini Henry-ge weren. Twintig mannen en vrouwen zijn door de roovers naar het gebergte gevoerd. Duitsche keizers zijn dure logés. De ontvangst van keizer Wilhelm heeft het Rus sische hof niet minder dan f2,500.000 ge kost. Maar men heeft er dan ook een bui tengewone pracht tentoongespreid. Het groote gala-diner in de „Peterzaal" van het Peter- hof, waaraan 270 personen deelnamen, was schitterend. De groote zaal was prachtig versierd met kostbare behangsels en uit- heemsche planten. De keizerlijke tafel, waar op alles in massief goud werd voorgediend, was overdekt met een kleed van levende rozenomgeven door een rand van blauwe bloempjes. De horloges, snuifdoozen, dasspelden enz. welke keizer Wilhelm medenam om aan het Russische hof als geschenken uit te deelen, waren alle voorzien van het portret zijns grootvaders. Bij het overhandigen van die geschenken sprak de keizer„Mijn grootvader, die zich de achting der geheele wereld verwierf, gaf steeds zijn portret ten geschenke. Ik ben overtuigd, dat ik daarmede ieder, wien ik het geef, genoegen doe. Ik kan voor het oogen- blik niets anders doen dan het vast besluit nemen, in de voetstappen van mijn groot vader en mijn vader te treden." 's Keizers bezoek heeft, naar men bericht, ook een gunstigen invloed geoefend op de Russische beambten aan de Silezisch- Russische grenzen, Werd vroeger algemeen over hunne norschheid geklaagd thans zijn aij zoo voorkomend en vriendelijk als zij nooit geweest zijn. Bij Kattowitz en Myslo- witz worden zelfs bekende personen zonder pas doorgelaten. ~===I^E^MMAjaNGEN. Het kohier voor de prov. belasting op de paarden en andere trekdieren voor 1888/89 is door heeren gedeputeerde staten invor derbaar verklaard, en gedurende deze week ter secretarie, alhier, voor een ieder ter in zage nedergelegd. WAALWIJK, 1 Aug. 1888. In de afgeloopen week slaagde bij het notarieel examen, voor het 2e gedeelte, o.a. de heer E. B. Dumoleijn vroeger alhier thans te Utrecht woonachtig. De handel in hooi van het nieuwe ge was is naar andere jaren gerekendvoor 't oogenblik in de Langstraat van zeer weinig beteekenis. Slechts enkele partijen voor par ticuliere rekening werden uit het land ge kocht en los geladen. Dit betrof echter puik gewonnen hooidat in het laatst der vorige maand bij gunstig weder gehooid werd waarvoor dan ook f4 5 per 1000 K.G. boven de gewone markt gegeven werd. De gewone hooikoopers bieden naar quali- teit van f33 tot 36 per 1000 Kg. doch doen weinig zaken. Nagenoeg al het leverantie- hooi dat in deze maand drooggemaakt werd, is van geringe qualiteit en bruin van kleur waarom de hooiboeren de beste qualiteit vasthouden en daarvoor merkelijk hooger prijzen denken te maken. Van schelven of op mijten plaatsen aan het Oude Maasje, is dit jaar geen. sprake. De geringe hoeveel heid jarig hooi, die nog voorhanden is, zit in vasthoudende handen. Iemand, gisteren avond alhier per wa gen van „Van Gend en Loos" aangekomen, is onmiddellijk door de politie in hechtenis genomen. Voor het vervoer van reis- of postdui ven «n binnenverkeer op de staatsspoorwegen met personentreinen als bestelgoed komt het volgende in werking a. op afstanden tot en met 200 kilom. wordt de vracht volgens het werkelijk gewicht toegepast b. op afstanden boven 200 kilom. wordt de vracht berekend volgens het werkelijk ge wicht verhoogd met 50 pet c. voor de terugzending als bestelgoed der ledige manden, hokken enz. wordt geene vracht gehevenmits de oorspronkelijke vrachtbrief worde overgelegd. Genoemde bepalingen gelden alleen voor het vervoer van duiven die moeten deelne men aan wedvluchten, ten bewijze waarvan de zendingen moeten zijn voorzien van eene legitimatie, van de eène of andere vereeniging. In andere gevallen heeft de bevrachting plaats als bestelgoed volgens de thans be staande bepalingennamelijk volgens het dubbele van het werkelijk gewicht. Dr. H. F. Immensvoor enkele dagen benoemd tot 2den geneesheer aan het krank zinnigen gesticht „Voorburg", heeft voor die betrekking bedankt. De minister van oorlog heeft een schrij ven gericht aan den lsten secretaris van den Algemeenen Nederlandschen wielrijders- bond, waarin hij vraagt, of er ook geschikte wielrijders zijndie met de aanstaande ma noeuvres dienst zouden kunnen doen, om alzoo evenals in andere landen proeven in het leger met rijwielen te nemen. In hef orgaan van den Bond zal een oproeping worden gedaan. Maandag vierde de minister van Staat, Mr. J. Heemskerk Az. zijn 7Osten ver jaardag. Een beknopt overzicht van zijn welbestend 70 jaren volge hier Mr. J. Heemskerk werd den SOsten Juli 1818 te Amsterdam geboren, studeerde aan het toenmalige Athenaeum aldaar in de rech ten en letteren en promoveerde reeds op 21jarigen leeftijd in de beide rechten te Utrecht. In 1852 trad hij het openbaar amb tenaarsleven in als lid van de rechtbank te Amsterdam. Deze betrekking bleef hij ver vullen tot 1864, en werd inmiddels in 1859 gekozen tot lid van de tweede kamer. Van 186466 was hij raadsheer in het hof van N. Holland. Toen werd baron Van Zuylen geroepen tot het vormen van een ministerie, en deze droeg aan mr. Heemskerk de porte feuille van binnenlandsche zaken op. In 1866 trad het ministerie van Zuylen af, en mr. Heemskerk nam andermaal zitting in de tweede kamer voor het district Gorkum, totdat hij in '73 dezen zetel weer verwis selde met een in den hoogen raad, dien hij ook in het volgende jaar reeds weer verliet om een eind temaken aan de ministerieele crisis. Dit zijn ministerie bleef tet 1877. Een nieuwe wet op het hooger onderwijs bracht mr. Heemskerk in dat tijdperk tot stand; en van de groene tafel verhuisde de staatsman daarna weer naar den hoogen raad en van den hoogen raad in '83 weer naar de groene tafel. Dit laatste ministerie Heemskerk bracht ons de jongste grondwets herziening. De daardoor gewijzigde uitspraak der stembus op 20 Maart j.l. maakte het heengaan noodzakelijk van het ministerie- Heemskerk, dat vervangen werd door het tegenwoordige Mackay. Dit ministerie van tegenovergestelde politieke richting heeft ech ter getoond, de groote bekwaamheden van mr. Heemskerk te waardeeren, door hem te benoemen in het hooge college van dan raad van state. Nog had de grijze staats man lichaams- en geesteskracht genoeg be schikbaar om deze hooge betrekking te aan vaarden. Naar wij hopen, zal dit college nog langen tijd van zijn gewaardeerde ad viezen profiteeren. Door de heeren Gebr. Unger te Til burg is eene roteerende, dubbelwerkende zuig- en perspomp uitgevonden, die volgens daarmede genomen proeven, gezegd wordt met voordeel de centrifugaal en andere be kende roteerende pompen te kunnen vervan gen: lo. dewijl zij, wat den vorm betreft, niet veel van de centrifugaal verschilt en alzoo op weinig kostbare wijze evenals deze overal is aan te wenden; 2o. omdat ze, evenals de centrifugaalpomp, in alle afmetingen kan ver vaardigd worden en dus in verhouding ge bracht kan worden tot de hoeveelheid water, die men wenscht uit te malen of op te voeren. Jaantje Struik, de bekende millioenen- juffrouw, is Vrijdagmorgen te 4 uur uit de gevangenis te Gorinchem ontslagen.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 2