Notaris RANT, PURDELEIÏliTOUWÜI, De Landbouw-Scheurkalender Hypotheekbank voor Nederland, Concordia, P, M, VAN HERPEN. Laatste Berichten. Advertentiën, voor 1889, A. J. RANT, CAPE HEUSDEN. publiek verkoopen Terstond Gevraagd: Sett S'pie^e Terstond gevraagd. De Rotterdamsche Stalling voor paarden en binnenplaats voor rijtuigen Door Jhr. E. Verheijen, te Loonopzand, werd dezer dagen in een stilstaande water kom of wiel, midden in de heide tusschen Loonopzand en Dongen, met de zetlijn een snoek gevangen ter zwaarte van 3,75 Kg. Alleen 's winters heeft dat water, door het doorgraven van eenige dammen, gemeenschap met slooten, welke in verbinding staan met het riviertje „de Donge." Zaterdag is te Scheveningen de nieuwe glijbaan aldaar Montagne russe gedoopt- feestelijk geopend. De baan js een hellend vlak, voorzien van smal spoor, waarin zich over een afstand van ongeveer 115 meter, drie verhoogingen bevinden. In een wagentje, dat zich het best laat vergelijken bij een open tramwagentje van lichte constructie, kunnen 12 14 per sonen plaats nemen. Van het hoogste punt af wordt het karretje losgelaten, loopt langs het hellend vlak over de steeds in hoogte afnemende heuvels, om aan het eindpunt gekomen te blijven staan. Daar wordt het terugloopen door een pal belet, en een paar als matrozen gekleede mannen brengen het voertuigje op eene soort van slede naar een andere baanevenwijdig loopende met de eerste. Langs die tweede lijn geschiedt dan de terugrit. Te Teteringen (bij Breda) heeft een visscher, in den polder de Vucht, in een zijner fuiken een schildpad gevangen, welke, evenals de onlangs door den landbouwer V. B. gevondene, afkomstig is van het buiten goed Bergvliet, waar verleden jaar eenige schildpadden zijn ontsnapt. Dezer dagen is door eene onbekende oorzaak de schuur afgebrand, belendend aan de boerderij van H. v. d. V., te Reek, bij Grave. Alleen door het spoedige en kracht dadige optreden der buren bleef de brand tot dat gedeelte beperkt. In plaats van om 9 uur op school te zijn, waren een paar schooljongens Maandag morgen nog over negenen aan het vechten aan den waterkant van den Coolsingel te Rotterdam. Blijkbaar schenen zij elkaar in het water te willen gooien, dat dan ook ge lukte de een viel er in en de ander werd in den val medegesleurd. Er ging een oogen- blik voorbij, waarin men niets dan een al gemeen „helphelp", hoorde schreeuwen, van de groentenmarkt aan de Coolvest. Even daarna sprong de grondwerker W. A. School- werth te water; hij grijpt een der jongens, terwijl diens collega, die reeds zinkende was, nog juist de beenen van zijn redder pakte, waardoor deze in den hachelijken toestand verkeerde niets te kunnen uitrichten. Men kwam echter met haken, stokken, touwen en dreggen ter assistentie en met veel moeite hielp men het drietal op den Coolsingel op den kant. Uit Reuver (L.) meldt men Onze brievengaarder is Vrijdag namiddag het slachtoffer geworden eens sluwen op lichters. Een onbekend man vervoegde zich op zijn bureau met de vraag of er geen aangetee- kende brief voor hem was aangekomen. Toe vallig lag er daar een, waarschijnlijk door het loket door den onbekende gezien, met het adresA. YVenmaekers, poste restante en afkomstig uit Brussel. Niets kwaads ver moedende on na de vraag of hij Wenmae- kers was, hetgeen bevestigend werd beant woord, overhandigde de brievengaarder, na hem alvorens een quitantie te hebben laten teekenen, den aangeteekenden brief, waarop de man vertrok. Twee uren later verscheen ook een andere Wenmaekers, en wel de wer kelijke uit Brussel, die tevens door getuigen bewees, dat hij de geadresseerde was. On- dertusschen heeft men vernomen dat de val- sche W. niemand anders is geweest dan ze kere K., een voortvluchtige Belg uit Ton geren. Aan de justitie is van het voorgevallene bericht gezonden. Door toevallige omstandigheden en het beleid van den gemeenteveldwachter J. No- delijk, te Dubbeldam, is aangehouden de dader van de verschillende diefstallen op het Berg sche Veld onder genoemde gemeente. Tot de ontdekking heeft aanleiding gegeven, dat de opzichter Schenk een persoon zich noe- mendé Adrianus Viko, zag varen in de Kil met zijne vermiste roeiboot. Schenk eischte natuurlijk zijne boot terug, waarop Viko ver klaarde dat hij deze voor eene week gehuurd had bij Nol te Papendrecht. De opzichter stelde hem daarop voor gezamenlijk naar Dordrecht te gaanen daar aangifte bij de politie te doen, wat door hem werd aange nomen. Nadat de politie daar van de zaak had kennis genomenzijn zij weder naar Dubbeldam teruggekeerd. Daar werd toen een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat de handelingen van Viko wel wat verdacht voorkwamen. De veldwachter J. Nodelijk begaf zich daarop met den verdachte naar Papendrecht, om daar bij Nol, den verhuur der van het vaartuig, meerdere inlichtingen in te winnen. Aldaar aangekomen verklaarde Viko dat hij de roeiboot had gestolen en dat hij ook de dief was van de eetwaren kleedingstukken en gereedschappen, uit ver schillende keten op het Bergsche Veld. Na te Dordrecht te zijn teruggebracht werd hij daar zeer welwillend door de Dordrecht- sche politie opgenomen, aangezien er te Dub beldam geen arrestantenkamer bestaat. Het bleek voortsdat hij een valschen naam had opgegeven en werkelijk geheeten was Huibert Prins, 22 jaar, arbeider, wonende te Sliedrecht, een oude bekende van de jus titie, reeds vroeger eene cellulaire gevange nisstraf heeft ondergaan, wegens inbraak, en thans nog eene maand te goed had wegens het lichten van fuiken onder Sliedrecht. Hij is ter beschikking van den officier van justitie te Dordrecht gesteld. D. C. Tilburg30 Juli. Gisteren had een zeer treurig ongeluk plaats in de fabriek der heeren G. Bogaers Zn. alhier. Toen 's namiddags omstreeks 7 uur de nachtwaker P. Tabbers aan de poort der fabriek aanbelde om zijn post te gaan be trekken en zekeren Leonardus Schults, die Zondag de fabriek moest bewakenaf te lossenkreeg hij geen gehoor. Na eenigen tijd gebeld te hebben, besloot Tabbers over de poort te klimmen ten einde die aan de binnenzijde te kunnen openen. Toevallig kwam de tuinman van den heer B. langs de fabriek, aan wien T. zijne bevinding mede deelde, en besloten toen beiden de geheel e lokaliteit te doorzoeken. In het ketelhuis vonden zij jas en pet van den waker, en met behulp van eene lamp zagen zij daarna dat Schults in den stoomketel lag. Onmiddellijk werden eenige personen ter hulp geroepen en niet dan na veel moeite en nadat eerst een ander in den nogheeten ketel was afgedaald, ten einde een touw om het lichaam te bevestigen, gelukte het den ongelukkige er uit te krijgen. Dr. v. d. Heij den, die inmiddels ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Het geheele lichaam was zoo te zeggen één brandwond en aan het hoofd was boven het linkeroog eene diepe indeuking zichtbaar. Vermoedelijk heeft zich het ongeluk als volgt toegedragen In de fabriek der heeren B. en Zn. moesten nieuwe bouilleurs onder den ketel worden gemaakt en ten einde nu daarmede heden morgen tijdig te kunnen beginnen, had men Zaterdag-avond den stoom laten ontsnappen en den ketel ter afkoeling geopend. Schults had daags te voren tot een ander werkman en Zondags-morgens nog tegen den jongsten bediendedie even op het kantoor was geweestgezegddat hij plan had, als hij Zondag moest wakeneens in den ketel te klimmen. Hij wilde zich overtuigen of de ketel, die ter oorzake van de ophanden zijnde verandering niet op den gewonen tijd was geboend, ook erg vuil was. Niemand had hem echter daartoe last ge geven. Zooals bekend is, blijft een groote stoom ketel, nadat de stoom er uit is, nog geruimen tijd gloeiend heet en nu schijnt het dat Schults onmiddelijk nadat hij zijn middag maal, dat hem gebracht was, had genuttigd, zich door het mangat in den ketelwelke nog niet genoeg was afgekoeld, heeft gewaagd. Schults was een nog al zwaar persoon en had den leeftijd van 56 jaren bereikt. Hij is waarschijnlijk bij zijne pogingen om uit den ketel te komenom laag gevallenmet het hoofd op een klinknagel van daar de indeuking boven het oog heeit toen zijn bewustzijn verloren en later de kracht gemist om zich nog te kunnen redden. De ongelukkige, een zeer oppassend werk man, die bijna 25 jaar bij de firma B. en Zn. werkzaam waslaat eene weduwe en zes meerderjarige kinderen na. Kaatsheuvel, 31 Juli. Gisteren herdacht de handboogschutterij „Amoenitas" alhier, den dag van haar zesentwintig jarig bestaan. Bij gelegenheid van dit herinneringsfeest werden zilveren gedenkpenningen uitgereikt aan twee harer leden, n.l. aan de heeren J. A. van Bokstel en J. Snoeren, die beiden sedert eene kwarteeuw werkend lid van „Amcenitas" zijn geweest. Een jaar geleden viel eene derge lijke onderscheiding te beurt aan de heeren J. Lombarts, W. van der Wee en C. Montée. **De vechtpartijen en baldadigheden des Zondags-avonds houden hier nog maar steeds aan. Meestal zijn het dezelfde perso nen die door den drank verhit, huiswaarts keerende den een of ander rustigen burger tot hun mikpunt kiezen. Nu jl. Zondagavond werden weder op een tweetal plaatsen de glasruiten verbrijzeld, waarbij een der daders, zekere J. P., zich ernstig aan de handen heeft verwond; voorzeker een goede les. Tegen hem is bovendien door de maré- chaussée proces verbaal opgemaakt. Sprang. Met genoegen kunnen wij melden, dat de heer W. A. W. Mollwerkzaam aan de school bij den heer Van Santen alhier, te 's Hage gunstig is geslaagd in zijn examen als hoofdonderwijzer. 's Gravemocr. De kerk der christelijk ge reformeerden alhier, is afgebroken. Eene aanvrage om tijdens den herbouw de open bare godsdienstoefeningen des Zondags na middags in het kerkgebouw van de herv. gemeente te mogen houdenis door het kerkbestuur van de hand gewezen. Capelle 30 Juli. Tot ons genoegen mogen we vermelden, dat onder de geslaagden voor 't examen als veearts, dat sedert 2 a 3 maan den te Utrecht gehouden is, ook behoort de heer P. A. Smitsde eenige zoon van de weduwe C. Smits alhier. Onze beste geluk - wenschen aan den ijverigen student en zijne geachte familie. **Nadat zekere V. alhier onlangs op zekeren avond zijne kippen eenige oogenblik- ken in vrijheid had gelaten, kwam hij bij het weder opsluiten tot de minder aangename ontdekkingdat er eene aan het getal ont brak. Men toog onmiddellijk op verkenning uit om de verlorene te vinden doch te ver geefs: alle pogingen bleven vruchteloos. Nu jl. Woensdag herhaalde zich bij V. hetzelfde geval, doch thans kreeg men het vermoeden dat de buurvrouw van V. diens kippen, wan neer zij los liepen, binnen lokte en ze daarna opving. De politie die een onderzoek ten huize van bedoelde vrouw instelde, kwam al spoe dig tot de overtuiging dat het vermoeden waarheid was; het corpus delicti werd in hare woning gevonden, terwijl zij ook bekende de kip op de reeds gemelde wijze ontvreemd te hebben. Tegen haar is proces verbaal opgemaakt. Oosterhout, 28 Juli. Gisteren namiddag arriveerden alhier de heeren Mr. J. H. Ver schoor, rechter-commissaris en Mr. E. F. M. Mathon, substituut-officier bij de arrondisse- ments-rechtbank te Breda, benevens de heer F. J. C. van Ginneken, beeedigd klerk bij gemelde rechtbank, ten einde een onderzoek in te stellen in zake het verdrinken van An- tonia Maria van de Corput, in de Groe- nendijksche haven alhier. Nadat ten gemeentehuize het lijk gerechtelijk geschouwd, en eenige getuigen waren gehoord, zijn voormelde heeren naar Groenendijk ver trokken, ten einde hun onderzoek verder voort te zetten. In verband met bovengenoemde zaak is de persoon van P. van D., gezagvoerder eener stoomboot op den Groenendijk alhier, gearresteerd en heden middag onder geleide naar Breda getransporteerdten einde ter beschikking van den heer officier van justitie, aldaar, te worden gesteld. Hooge-Zwaluwe29 Juli. Heden avond heerschte er in ons dorp groote ontsteltenis, doordien de trein van Waalwijk naar Zwa- luwe, die ten 5,49 ure hier aan moest komen, lang over den tijd nog niet in het gezicht kwam en er allerlei onrustbarende geruchten zich verspreidden omtrent ongelukken door het derailleeren van dien trein ontstaan; die ongerustheid kreeg te meer voedsel, omdat bij gelegenheid der Geertruidenbergsche ker mis zoo velen van hier als met een pleizier- trein daar heen waren gestoomd; de angst van ouders en bloedverwanten was dus niet ongegrond en hield aan tot de trein eindelijk te 7 uren dus ruim 1 uur over tijd aankwam, met het geruststellend bericht, dat er alléén een gebrek, nabij Waalwijk, aan de locomotief en daardoor de vertraging op de lijn was ontstaan. ^Baardwijk, 30 Juli. Bij de onlangs door den directeur van 's rijks centraal magazijn van militaire kleeding en uitrusting gehouden aanbesteding was o. a, de heer J. v. d. Bergh, alhier, minste inschrijver voor 1000 lederen bezetsels voor rijbroeken voor huzaren, nieuw model, tegen f2,22; 1000 souspieds voor huzaren, nieuw model, tegen fO.ll5. 31 Juli. 20,000 francs is door mevrouw de douairière Smits geschonken voor het liefdegesticht alhier; Maandag a. s. zal door hare dochter, mevrouw Jansen-Smitsde eersten steen gelegd worden. Heusden28 Juli. Heden morgen terwijl omstreeks 11 uur de markt in vollen gang was en koopers en verkoopers ruim vertegen woordigd waren, hoorde men eensklaps een verschrikkelijken, ratelenden donderslag, die de huizen op hunne grondvesten deed dreunen. Een ieder was op dat oogenblik als het ware verbijsterd en men vreesde voor een nood weer; de geheele markt was in een oogwenk ontruimdeenieder liet al zijn waren aan den regen prijsen men vluchtte in alle openstaande deuren; maar tot aller verlichting was de bui eensklaps voorbij, uitgenomen de regen, die nog ruim vloeit en vooreerst nog geen plan schijnt te hebben op te houden ten spijt van oud en jong, die van de zomer- vacantie wil profiteeren. Nieuwkuik. Het hopgewas heeft door het ongunstig weder veel 'geleden. Zoo het zich laat aanzien zal men nog op geen half ge was kunnen rekenen. Rotterdam 30 Juli. Gisteren hadden wij het genoegen een concert bij te wonen ge geven door het Harmonie-korps „L'espérance", directeur den hr. Th. Schambergenuit Waalwijk. Wij kunnen met genoegen mede deelen, dat wij bijzonder voldaan waren over hetgeen genoemd muziekgezelschap ons te hooren gaf, en hoogst aangenaam zal het ons zijn later dit gezelschap nog eens in ons midden te zien. MtlNCHEN, 31 Juli. Aan den historischen optocht bij het eeuwfeest ter gedachtenis aan koning Lodewijk namen 10,000 personen deel. Het was een grootsche vertooning. De stra ten waren met smaak gedecoreerd. Het Odeonplein en de Feldherrnhalle waren rood gedrapeerd. Voor het gedenkteeken was eene prachtige tent opgericht voor de gezamen lijke leden van het hof. Gedurende den op tocht werden drie olifanten schuw en braken door den stoet heen. Verscheidene personen bekwamen letsel. De optocht kwam ten 21/2 ure op het feestterrein, waar toen het hul- digingsfeest begon. De voorzitter der kunst- vereeniging hield eene feestredede burge meester Wiedenmayer sprak uit naam der stad de hulde uit. Hierna werden de natio nale liederen gezongen en vervolgens ging de optocht uiteen. 31 Juli. Bij de paniek, die ontstaan is door het schrikken der olifanten, zijn omstreeks 20 personen zwaar gekwetst. In eenige stra ten stortten verscheidene licht opgetrokken steigers ineen,, ten gevolge waarvan eenige personen licht gewond werden. Tot onze diepe droefheid overleed! heden ons jongste kindje JOSEPH, I in den ouderdom van ruim 10 maanden. André van Roessel. Anna van Roessel-Van Sprang. Waalwijk, 26 Juli 1888. te Waalwijkzal voor de heeren A. VOS cn J. MILLENAAR op Vrijdag 3 Augustus 1888 des nam. 2 uur, aan 't veer te Drongelen, bij de Wed. UIJTHOVEN, Ongeveer .4 hectaren Haver en tarwe en ongeveer 2 hectaren KLAVER; alles onder Eeten en Drongelen in onderscheidene perceelen. en een allesins bekwame tegen hoog loon en vast werkop de PAARDELEERLOOIERIJ van P. SCHELDEKENSEindhoven. eene fatsoenlijke 9&1 «-si e huur f80. Adres P. C. ROQUES, Prinsenstraat 59, Rotterdam. Is ter perse Prijs 60 Ct. UitgeverB. D. K. Busé, Hardingsveld. Alom te bestellen. TE ROTTERDAM, onder directie van H. H. M B. MEES, B. VAN ROSSEM en E. C. W. HOXJER, verstrekt gelden ter leenaflos baar in overeentekomen annuitei- ten onder l8te hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50 100500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij haren Agent voor de Langstraat en omstreken, Notaris te Waalwijk. De ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan. DOOR

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3