Notaris RANT, 8 HUIS, kllllllFAlf (iSAFPlIKf Een Juffrouw PINKHOF, WEDSTRIJD P R E M IN. Bakkersknecht Advertentiën. Te Huur Terstond: BAKKERSKNECHT. 328ste Staatsloterij. Burgerlijke stand. Handelsberichten. publiek verkoopen mm VERGUNNING, HUISHOUDSTER Dentists zal WOENSDAG 29 Aug. in het Hotel «BROCX» te Tilburg en vanaf DONDERDAG eenige dagen te zijnen huize in de Kerkstraat te 's Bosch vertoeven. in Huiden en leder AMSTERDAM. GEVRAAGD De Tentoonstelling te BRUSSEL. op Woensdag 5 September 1888, bij AESLAG op Woensdag 19 September 1888, waarm BEKLANTE Te bevragen bij Notaris RANT te WAALWIJK. MAGAZIJNFalckstraat 47, bij het Frederiksplein. KOOP VERKOOP- en BELEENING- conditiën worden op aanvrage verstrekt. OM 2 Den besten stier van l1/» tot 21/z jaar. 3 De beste nagenoeg rijpe kalf- dragende koe. 4 De beste dito vaars. 5 Voor het beste vette rund. 6 Voor bet beste lV2jarig veulen. De keuring zal plaats hebben op den 21 September e. k. op de markt te Waalwijk, des voormid- dags ten 9 ure, FRANSCHE OMWENTELING Tegen 1 October a. s. Gevraagd: Een BEKWAAM R. C. tegen November. hij viel en den rechterarm brak. Hij is thans buiten staat zijn gewonen dienst te verrich ten. Bij de Duitsche en Nederlandsche justitie is van het gebeurde aangifte gedaan. In de lucifersfabriek van de firma Dij - kerman Co., in de nabijheid van Breda werd al sedert geruimen tijd opgemerkt, dat er lucifers werden gemistzonder dat men kon ondekken wie zich aan het ontvreem den daarvan schuldig maakte. Toen dit bleef voortduren gaf de eigenaar der fabriek er kennis van aan de rijkspolitie. Deze nu mocht er in slagen den dader op het spoor te komen. Op den weg naar het Ginneken namelijk trot zij toen iemand aan die een zak met lucifers op den rug droeg. Naar de her komst dier lucifers onderzoek doende werd zij al spoedig in hare overtuiging bevestigd, dat ze wederrechtelijk uit genoemde fabriek waren weggenomen zoodat die zak in beslag genomen en de drager er van naar de straf gevangenis overgebracht werd. Het is zekere W. B., die gedurende elf jaren bij gezegde firma werkzaam is en als een ijverig en trouw werkman bekend stond. (N. B. C.) Uit Renen wordt geschreven Woensdag woedde boven deze stad een zeer zwaar onweder; de schoone bekende hooge torenwaaraan men van 1492 tot 1532 bouwde, volgens deskundigen een waar kunststuk van vroegere bouworde liep ern stig gevaar, daar door den bliksem de cijfers naar den noorderkant op de wijzerplaat ge heel onleesbaar werden. Gelukkig voor de tabaksplantenviel bij de bui geen hagel. Baardwijk25 Aug. Aan die kinderen welke de laatste 12 maanden de school trouw bezocht hebben, zullen dit jaarprijzen uitge reikt wordenterwijl tevens het voornemen bestaat om op den verjaardag der prinses of op een der kermisdagen een vliegerwedstrijd te houden. (Van, onzen eigen correspondent.) Waarde Redacteur! Den vorigen keer schreef ik u dat uit Neder land 7 leden en evenzooveel plaatsvervangende leden van de jury benoemd zouden worden. Van de eerste dier beide categorieën gaf ik u 5, van de laatste 4 namen op. Het vijftal, dat nog ontbrak, ben ik tot dusverre nog niet te weten gekomen en ik vermoed sterk dat op 't oogenblik nog geen verdere liefhebbers voor die eerebaantjes zijn gevonden. Zooveel is 'zekerdat verschillende personen een benoeming geweigerd hebben o. a. de heer Enschedé te Haarlem. Dat het niet gemakkelijk gaat in Holland jury leden voor de Brusselsche tentoonstelling te vin den, zou wellicht ook al eenigermate af te leiden zijn urit de namen der benoemden. Van het negental, dat ik u opgaf, behooren niet minder dan twee juryleden en drie plaatsvervanger» tot de Nederlandsche commissie: de heeren Scheffer, Moltzer, Kuijnders, de Jager en Travaglino. Een zesde lid, de lieer van Deth, woont te Brussel. In Holland zelf zijn dus, buiten de commissie, slechts drie liefhebbers gevonden: de heeren Grootes, te Weetzaan niet te Wormerveer zooaïs ik schreef, Thieme, te Arnhem, beiden inzenders en Hijmans van Wadenoyen, te'sHage. Hoewel onze commissie geen officieel karakter heeft is het toch vreemd dat de meesten harer leden tevens deel uitmaken van de jury. Vooral de boeming van den heer Travaglino heeft ons verwonderd. Als directeur van het Handels-mu seum, dat een aantal onzer inzenders vertegen woordigt, had de heer T., dunkt mij, beter en lciescher gehandeld voor de eer eener benoeming .te bedanken. Hij schijnt het echter zoo nauw niet te nemen Ook de heer de Jager hadden wij in zijn kwa liteit van gedelegeera-commissaris liever niet te vens als jurylid zien optreden. In het laatst verschenen No. van het officieele tentoonstellings orgaan wordt een begin gemaakt met de beschrijving onzer aldeeling. Tusschen den tekst vinden wij de portretten der heeren J. D. Hooglandt, voorzitter, mr. Th. Stuart; secre taris, J. Louis Kuijnders, C. N. F. Moltzer, J. W. F. Scheffer, leden, en C. de Jager, gedelegeerde van de Nederlandsche commissie. Al die portretten, genomen van photographies, zijn nog minder geslaagd dan de tentoonstelling zelve. De uitvoering is afschuwelijk, en als men weet dat ieder dier heeren zestig frank heeft moe ten betalen voor de opneming van zijn konter feitsel, dan zal men ons wel willen toestemmen dat de heeren Moltzer en Travaglino groot gelijk hebben gehad met hun centen in aen zak te houden. In mijn vorig schrijven haalde ik een paar staaltjes aan van de verwonderlijke wijze, waarop het tentoonstellings comité met de inzenders om springt. Dat waren nog slechts een paar kleine staaltjes! Een syndikaat van Belgiscne bakkers heeft in het park der tentoonstelling eene bakkerij opge richt; een tweede hebben zij in het hoofdgebouw. Natuurlijk wordt in beide bakkerijen brood ver kocht. Den bakkers was dit recht van verkoop bij kontrakt gewaarborgd. Echter had de commissie reeds lang te voren het uitsluitend recht tot ver koop in ae hallen van eetwaren en dranken voor een hooge pachtsom afgestaan aan een Engclsch- man, den heer Mackenzie-Ross. Deze beklaagde zich dus natuurlijk over den broodverkoop in het hoofdgebouw door de bak kers, met het gevolg dat, toen op zekeren dag deze laatsten 's morgens aan hun bakkerij kwamen, zij hun geheele inrichting verwoest zagen. De heer Corneli had den vorigen avond, na het slui ten der tentoonstelling, met behulp van een paar werklieden, al de draperieën afgerukt, de toonbank aan spaanders geslagen en de werktuigen en ge reedschappen als brooddronken lieden vernield. Is een brutaler handelwijze met mogelijkheid dan kbaar Dat grapje kost de commissie ruim 4000 frank schadevergoeding, want de bakkers hebben haar natuurlijk onmiddellijk een proces aangedaan en dit glansrijk gewonnen. Maar nu vraagt Mackenzie-Ross op zijn beurt schadevergoeding en, zich grondende op de niet nakoming van nog andere verplichtingen door het comité te zijnen opzichte op zich genomen eischt hij in rechten het bagatel van twee maal honderd duizend frank Esccusez du peu, s. v. pi. Het is gelukkig voor den heer Somzé, dat hij eenige malen millionair is, want als de processen zoo voortgaan, zal hij waarschijnlijk niet bijster veel terugzien van het millioen, dat hij in de on derneming Cornely heeft gestoken. Ik zeide reeds, dat de tentoonstelling slecht is geslaagd; niettemin is, vooral in Belgie, heel wat drukte gemaakt om het succès er van te verze keren. Zoowat iedere Belg was lid van de een of andere inrichtings commissie. Totaal waren er meer dan zes duizend ledendat wil zeggen zes duizend personenwier ijdelheid men had gestreeld in de hoop daardoor 'hun colportage te verkrijgen. Die manoeuvre heeft echter weinig gebaat. De onhandigheid der inrichters, de hooge eischen en de bezwarende voorwaardenwelke zij stelden aan de deelneming, heeft alles bedorven. Als een nieuwe aantrekkelijkheid zou de ten toonstelling gesplitst worden in twee atdeelingen. In de eene zou de gewone indeeling gevolgd worden: de verschillende inzendingen van ieder land zouden bij elkaar worden geplaatst, zoodat hier een Belgische, daar een Nederlandsche, ginds een Fransche afdeeling zou worden ingericht. In de andere zou echter een geheel nieuw stelsel worden gevolgd. Daar wilde men de inzendingen, tot elk vak behoorende, gi'oepeeren, onverschillig uit welk land zij kwamen. De leder-industrie uit de geheele wereld zou men b.v. daar bij elkaar vinden; verderop de meubelfabrikatie, enz. Dit denkbeeld was niet kwaad, en waarschijn lijk heeft de commissie daaraan nog heel wat toetredingen te danken gehad. Ongelukkig waren deze te gering om aan het al te breed opgezette plan uitvoering te geven en is deze tweede af deeling, die den wijdschen naam droeg van groots internationale kampstrijd van wetenschappen en nijverheid en welke meer dan 50 atdeelingen be vatte, eenvoudig achterwege gelaten. Zij is, hui selijk uitgedrukt, totaal in het water gevallen. In elk geval geeft de commissie dus slechts de helft te zien van wat zij voorat met den noodigen bombast had beloofd. En dan is het er me nog een helftje naarl Een volgenden keer zuilen wij er eens een Rijkje gaan nemenmaar dan vooraf goed onze beurs spekken, want, als wij alles willen zien wat er te zien, is hebben wij heel wat geld noodig. De frank entrée is maar een kleinigheid; en met vijf of zes frank komt men ook nog niet ver, zelfs niet als men een kruik bier en een bosje scharretjes in zijn zak steekt om niet genoodzaakt te zijn op de tentoonstelling iets te koopen. B. v. S. 3de Klasse. Trekking van 20 Aug. Getrokken prijzen. (Naar de geschreven lijst.) No. 3874 f25000; no. 19090 20475 f 1000; no. 13364 f400; no. 16700 20445 1200; no. 6121 6743 9315 12464 en 19879 ieder f 100. Trekking van 21 Aug. No. 6078 f5000; no. 16495 f2000 nos. 44 en 11687 ieder lüOO nos. 3770 en 8320 ieder f400 no. 2451 4975 12483 13801 en 17457 ieder f 100. Trekking van 22 Aug. No. 1960 14500 f1500 no. 15200 i2385 f400; no. 16117 f200; no. 17775 14069 ieder f100. Trekking van 23 Aug. No. 11055 flOOU; no. 631 6713 f200; no. 13345 13455 en 14695 ieder flOO. WAALWIJK. (Niet officieel.) Vanaf 17 tot en met 24 Aug. 1888. ONDERTROUWD: Jhr. August Ernest Marie Bruno van Grotenhuis, 39 j., en Catharina Pieternella de Grecff, 27 jaar. GETROUWD: Adrianus Jakobs en Maria Anna Scheefhals te Tilburg Antoine Witlox en Marie de Wit te Veldhoven. GEBOREN Alida Cornelia Maria d. van P. J. A. van Dijk en M. C. A. Neudorfer Johan nes Hendrikus z. van J. Kippines en A. Moklenbaan. OVERLEDEN Adrianus Cornelis Loemans 11 m. Antonetta van Balkom 40 jaar. BAARDWIJK GEHUWD Josephus Aloysius Korthout 30 jaar met Maria Johanna Cornelia Vermeer 27 jaar Martin us de Munnik 26 jaar met Allegonda Hensen 22 jaar. GEBOREN Godefridus zoon van Hendrik van Gerwen en Johanna van Es Pieter Hen- ricus zoon van Gijsbert van de Leur en Adriana Boelen Josephus Adrianus Jo hannes Maria zoon van Josephus Antonius Johannes van Heijst en Anna Catharina van Diik. OVERLEDEN Maria Cornelia van Hulten 20 m. Geertruda Johanna Otto 10 ra. Gerardus Dollekens 5 weken Johanna Berdina van Hest 10 m. Johannes Martinus Scliij- vens 2 m. Antonetta Hendrika van Leent 4 maanden. WAALWIJK, 24 Aug. De aanvoer van hoornvee was heden tamelijk ruim en de handel vlug. Kalfkoeien f 110,a 297,50 Kalfvaarzen f85,a f170. Biggen f3,90 a 7.75 Ter botermarkt aangevoerd 677 KG., verkocht van fl,32 a 1.48 per KG. Eieren f 3.a 4.00 per 100 stuks Het weder werkt gunstig op de veldvruchten. De graanoogst valt in 't algemeen niet tegen. Het nagras en de tweede snede levert een goed beschot op. De handel in prima leder is tamelijk ge animeerd. Er bestaat veel vraag tegen betere prijzen. AMSTERDAM. Huiden. Yan de op 23 dezer bij in schrijving aangeboden 25,694 st. Oost-Ind. runder- 12,586 st. id. buffel-en 22,704 st. id. bokken- en geitenvellenwerden opge houden 18,414 st. Oost-Ind. runder-, 1912 st. id. buffel- en 21,655 st. id. bokken-en geitenvellen, de rest verkocht tot circa taxa tie. Tnlandsche artikelen stil, te Waalwijk, zal ten verzoeke zijner prin cipalen, ter herberge van den heer Hubertus Muskens te Kaatsheuvel, bij INZET telkens des avonds 7 uur, Onder Kaatsheuvel, Koop I. Huis, erf en bouwland, sectie A nos 2384, 2385, groot 17 aren 50 centiaren. Koop II. Wei- en bouwland, ter plaatse Hil en Moer, sectie H. nos 285 en 288, groot 21 aren 70 centiaren. Behoorende aan Beter Bingemansschoen maker te Kaatsheuvel [Straatje.) Koop III. Huis, erf, wei- en bouwland, sectie C nos 562, 563 en 1347, groot samen 38 aren 2 centiaren. Behoorende aan Frans van Mier c. s. te Kaatsheuvel Koop IY. Huizen, erven en bouwland, sectie H nos 1383, 1384, 661 en 662, samen groot 18 aren 24 centiaren. Koop V. Bouwland, sectie PI nos 608 en 1792, samen groot 57 aren 20 cent. Koop YI. Bouwland, sectie PI no 1815, groot 19 aren 90 centiaren. Bouwland, sectie H. no 2032, groot 24 aren 10 centiaren. Heide, sectie G no 178 en 182, tusschen Baan en Paalstraat groot 42 aren 90 centiaren. Behoorende aan Johanna BingemansWed. Leendert de Zwartthans echtgenoote van Van Belkomte Kaatsheuvel [Straatje.) EMnMlllSL met TUIN te BESOIJEN. Sedert jaren is in het HUIS een goed uitgeoefend. uit den deftigen stand, R. C., oud 43 jaren, zag zich gaarne geplaatst in een net gezin of bij eene bejaarde dame. Er zal meer op eene goede behandeling, dan op salaris gelet worden. Adres letters V.N. aan den uitgever dezer courant. Door de 14e afdeeling der Maatschappij van Landbouw zullen worden toegekend voor: 1 Het beste paard van 4 tot 6 jaar, le prijs f20. 2e prijs flO. Ie prijs f20. 2e prijs flO. Ie prijs f20. 2e prijs flO. Ie prijs flO. 2e prijs f 5. mits allen binnen de 14e afdeeling tehuis behoorende. Ie prijs f15. 2e prijs flO. Ie prijs f15. 2e prijs flO. De onder Nos. 5 en 6 bedoelden moeten binnen de Provincie tehuis behooren. De eigenaren, die verlangen mede te din gen, zijn gehouden zich met duidelijke be schrijving van het mededingend paard of rund, voor of uiterlijk op den 14n September e. k bij den secretaris der afdeeling aan te melden. Bij gebrek aan genoegzame mededinging of aan voldoende deugdzaamheid, alles naar het oordeel van het bestuur, wordt geen premie toegekend. Ook niet wanneer de aangeboden dieren reeds hier of elders be kroond zijn geworden. De bekroonde stieren moeten gedurende het eerste halfjaar na de bekroning binnen gezegde afdeeling op de gewone voorwaarden ter beschikking van den veestapel blijven eerst na voldoening daaraan zullen de pre- miën aan de respectieve eigenaars worden uitgekeerd. Het bestuur der 14e afd. der N.-Br. maatsch. van landbouw, J. YAN DIJKvoorzitter. YAN HEIJSTsecretaris. ALGEMEEN is de inteekenwg opengesteld op DEN 22n JAARGANG DER ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden negentig cents franco per post één gulden. BEZE JAARGANG zal o. a. bevatten eene reeks G-eillustreerde Tafereelen UIT DE VAN 1 7 8 9. .Vraag aan uwen boek- handelaar het uitvoerige PROSPECTUS. een BEKWAAM R. C. Brieven franco, motto Bakkersknecht aan den uitgever ANTOON TIELEN te Waalwijk. Adres letters X. Y. Zaan den uitgever ANTOON TIELEN, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3