Laurens Honcoop, NotarïsRANT, BOEKEN, enz, A. J. RANT, een leerlooierij met leerdroprij, BELANGRIJKE VERKDOPING 558 KIMDIBOOKN, AiSAVAHBLERK, Dames- en Under winterhoeden, SAKI. Laatste Berichten. Erfhuis - Bezooien. INBOEDEL. Advertentiën. TE HUUR: van BOOMEN. B.A.Middelkoop 109 IEPE- TILBUBG, WAALWIJK. Leerlooierskneeht, om contant geld, publiek verkoopen publiek verkoopen, publiek verkoopen van grooten omvang Aangifte der Leerlingen. Maandag 1 October a.s.; Wordt Gevraagd: Een 58jarig man te Sneek vader van een groot gezin wordt sedert Zaterdagoch tend door de zijnen vermist. In dienst bij de houthandelaars W. en Ten C., moest hij de lading hout naar Broek brengen. Bij den ingang der Gaëngarijpsterpoelen schijnt de ongelukkige over boord te zijn gevallen, daar de bootdie van Joure kwam, op die hoogte zijn vaartuig zonder schipper drijvende vond. Tot heden wordt er nog steeds naar het lijk gezocht. Dr. Mezger zal zich nu toch metterwoon te Wiesbaden vestigen. Het contract is reeds voor veertien dagen geteekend. Als reden voor zijn vertrek deelde dr. Mezger aan het Hbl, mede, dat zijne patiën ten voortdurend last hadden en zich beklaag den over de straatschenderijenwelke in Amsterdam ergerlijk zijnen waarvan zij meermalen het mikpunt waren. Hij had reeds het vorige jaar er op gewezen hoe wen- schelijk het voor den roep van Amsterdam als groote stad zou zijnindien daarop een scherper toezicht werd gehouden; hoe noo- dig sommige verbeteringen in het openbaar verkeer warendat alles niet in zijn belang maar alléén en hoofdzakelijk in het belang van Amsterdam zelf. Te vergeefs. Zijne wenken waren in den wind geslagenen op dit oogenblik waren de Amsterdamsche toe standen waarover hij toen klaagdeerger dan ooit. In Wiesbaden had men daarop wel degelijk geletd£ar had men gadegesla gen hoe weinig gastvrij Amsterdam tegenover zijne vreemde gasten was en bleefen daar men wistdat dit de voornaamste grief was van de doctor jegens die stad, had men een maal afgewezen voorstellen hernieuwd en dit maal versterkt door argumenten aan welke de heer Mezger geen weerstand had kunnen bieden. Volgens „la Flandre Libérale", zijn ver moedelijk twee postpakketten gestolen uit den trein van Amsterdam, die Donderdag avond te 9 u. 14 m. te Brussel aankwam. Het eene pakket, uit Amsterdam, bestemd voor den Nederlandschen consul te Brussel, bevatte f2500 in obligatiën van den War schau-'Weenerspoorweg. In het tweede waren geen voorwerpen van waarde. Door spoor- wegbesturen en gerecht, is een onderzoek ingesteld. Loonopzand, 24 Sept. Onze Sophia's-ver- eeniging verschafte jl. Zondag velen inwoners dezer gemeente weer een prettigen namid dag. Uitgelokt door het overheerlijke weder gaf zij eene nette uitvoering op een open plein te midden der dennebosschen en deed haar blijde tonen door het geboomte weer galmen. Het wemelde daar van wandelaars en dat ook de „Spes Patriae" goed verte genwoordigd was, is licht te begrijpen dat kleine volkje houdt van zoo'n uitstapje. Uren bleef de menigte gezellig bij elkander en eerst laat in den avond keerde men in op gewekte stemming onder het spelen van lus tige marschen huiswaarts. Sprang. In den ouderdom van nagenoeg 82 jaren, is alhier overleden de heer J. C. Torman, genees heel- en verloskundige, die in 1831 als officier van gezondheid (vrijwil liger) bij de marine dienst deed op de Schelde en te Vlissingen. Hij was ridder van het „metalen kruis." Gedurende zijne langdurige geneeskundige loopbaan heeft hij der lijdende menscheid vele belangrijke diensten bewezen. Waspik, 21 Sept. Heden liep met goed gevolg te water van de werf van den scheeps bouwmeester A. Ruitenberg, het ijzeren rijn- schip „Alida, groot 265 lasten, voor rekening van den heer M. Ruijtenberg alhier, en werd onmiddellijk de kiel gelegd voor een ijzeren rijnschip, groot 300 lasten, voor rekening van den heer C. C. Verschure, alhier. Baardwijk. In de Zondag j.I. gehouden vergadering der Tooneelvereeniging „Eens gezindheid zijn gekozen tot president, Fr. Kools, tot vice-president, C. Broeders, tot thesaurier J. van Drunenherbenoemd tot secretaris H. van Huiten en benoemd tot directeur de heer Aug. Vermons. Drunen. Met 1 October a.s. zal het post verkeer tusschen Heusden en 's Bosch eene geheele wijziging ondergaan. Alsdan zal de postkardie tot heden over Oudheusden Drunen, Nieuwkuïk en Vlijmen naar 's Bosch reed, over Herpt, Haarsteeg en Vlijmen naar 's Bosch rijden. Er wordt een bodeloop in gevoerd van Heusden naar station Drunen 2 maal daags, in aansluiting op de treinen Zwaluwe Vlijmen. Op Zon- en feestdagen wordt alleen de eerste v.v.loop uitgevoerd. De bodeloop Waalwijk—Drunen wordt op geheven; het brievenvervoer geschiedt voor taan per spoor; van Waalwijk 3 maal daags. Nieuwkuïk, 24 Sept. Het plukken der hop is begunstigd door schoon wederin vollen ganger is weinig handel, en de prijzen zijn dalende. De vorige week was de prijs van 116 tot 30 gestegen, thans wordt geboden voor nieuw gewas f25 en voor 1887er gewas f8 alles per 50 kilo. s Bosch, 22 September. In de vergadering der kamer van koophandel en fabrieken alhier op 20 September werd door den voorzitter mededeeling gedaan van de conferentiën door eene commissie uit de kamer, in veree' niging met het gemeentebestuur onlangs alhier gehouden met de ingenieurs voor den aanleg van staatsspoorwegen en die der exploitatie maatschappij in zake de plannen tot aan sluiting van den spoorweg Zwaluwe—'s Bosch en de daarmede in verband uit te voeren werken. Verder deelt de voorzitter mede dat zijne excellentie de minister van waterstaat, handel en nijverheid, op den 15 dezer gezamenlijk aan den heer burgemeester dezer stad, aan hem en den secretaris der kamer welwillend eene audiëntie heeft verleend tot bespreking van de gewichtige belangen, die daarbij voor de gemeente zijn betrokken; bij die gelegen heid is gebleken, dat bij het ontwerpen der plans door de regeering ernstig wordt te rade gegaan met de belangen der stad, dat naast de eischen van het spoorwegverkeer met zorg gelet wordt op de behoeften van handel en scheepvaart en daarbij tevens rekening wordt gehouden met de uitbreiding der stad in de toekomst. Ook is de overtuiging verkregen, dat bij den minister het ernstig streven be staat de aansluiting van den spoorweg met den meest mogelijken spoed te doen plaats hebben. De gegronde verwachting bestaat alzoodat van regeeringswege binnen kort eene gewenschte oplossing zal worden voor gesteld. De kamer betuigde hare groote ingeno menheid met het resultaat, waartoe de ge voerde onderhandelingen voorshands geleid hebben en besluit den gemeenteraad uit te noodigen, ook zijnerzijds de onderwerpelijke zaak met kracht te willen bevorderen. (P. Nb. C.) 23 Sept. Naar wij vernemen heeft de heer jhr. mr. J. M. B. J. van der Does de Willeboiswegens zijne hooge jaren, tegen 1 Januari aanstaande, eervol ontslag als presi dent van het gerechtshof alhier gevraagd. Het aftreden van dien ijverigen erfkundigen ambtenaar zal voor het gerechtshof een groot verlies zijn. Art. 1082 jo art. 1079 B.W. T\e bekende en onbekende schuldeiscbers der onder het voorrecht van boedel beschrijving aanvaarde nalatenschap van in leven landbouwer te Düssen en aldaar overleden 22 October 1885, worden OPGE ROEPEN om op Woensdag 3 October 1888des namiddags 2 ure, tegen woordig te zijn ten kantore van Notaris Rant, te Waalwijk, ten einde: lo. door de benificiaire erfgenamen te hooren afleggen rekening en verantwoording van hun beheer, 2o. hunne vorderingen te ontvangen, voor zoover het bedrag der nalatenschap zal toe reikend zijn. De rekeningen der schuldeischers worden ingewacht uiterlijk voor 30 dezer maand September door den ondergeteekenden no taris LONDEN, 25 September. Uit Konstan- tinopel wordt aan de Standard gemeld, dat het bericht, als zouden de Bulgaren voorne mens zijn, een onafhankelijk koninkrijk Bul garije uit te roepen, geheel onwaar is. Het blijkt dat de Porte den Turkschen gouverneur, tegen wiens handelingen de Griek- sche regeering is opgekomen, wilde verwij deren, doch dat diens groote invloed in des sultans omgeving dit belette. De Turksche regeering schijnt thans aan den eisch der Grieksche te willen toegeven, dewijl de gou verneur willekeurig en in strijd met zijne in- structien gehandeld heeft. Uit Zanzibar meldt de Times, dat de Brit- sche diplomatieke agent een algemeenen oor log van de negers tegen de Duitschers vreest. Hij roept alle Engelsche zendelingen terug waarschuwt de Engelschen tegen tochten in het binnenland en houdt alle vertrekkende karavanen terug. BERLIJN25 Sept. Uit alle berichten uit Oost-Afrika blijkt dat aan de kust aldaar zoowel als in het binnenland door de Ara bische handelaren en slavenjagers gestreefd wordt naar eene volkomen uitroeiing der Europeesche indringers om het handelsmo nopolie dat de Arabieren tot dusverre beze ten hebbentegen de Britsche en Duitsche Oost-Afrikaansche maatschappijen ^e verde digen. Door Duitsche Afrika reizigers wordt geloofd dat de tegenwoordige opstanden in de kustplaatsen samenhangen met het thans onder de Arabieren verspreide bericht, dat Stanley's expeditie mislukt isen dat aan deze beweging de schijn zal worden gegeven van eenen ten behoeve van den Islam on dernomen geloofsoorlog. SOEAKIN, 24 Sept. Heden nacht hebben de Soedaneezen een levendig vuur geopend. Vijf houwitzerbommen vielen binnen de En gelsche linien, doch zonder te ontploffen. Het gecombineerde vuur van het pantserschip Gannet en de forten heeft ten laatste het vijandelijk kanon tot zwijgen gebracht. Heden ochtend hebben de bondgenooten eene ver kenning gedaan, waarna er van de Gannet en uit de forten een moorddadig vuur op den vijand werd gericht, wiens cavalerie daardoor genoodzaakt werd terug te trekken. De Soedaneezen bevinden zich in eene zeer sterke positie. Men verwacht dat zij een aanval op de stad zullen doen. te Waalwijkzal op Maandag 1 October 1888 des morgens 10 uur, ten huize van de Wed. P. ADRIAANSE te Bezooien, Een geheelen, goed onderhouden als Meubels, Huisraad Winkelwaren enz. NOTARIS GETROUWD": EMBÈRE VAN ROESSEL en MARIE VAN ROOIJ, diemede namens wederzijdsche familiën oprechten dank betuigen voor de vele be wijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Arnhem 's Bosch, 1 September 1888. EEN JONGMENSCHeenige uren daags beschikbaar hebbende, wenscht die te besteden tot liet Adres motto boekhouder aan den uit gever dezer Courant. te Waalwijk, zal voor den WelEdel Geb. Heer A. C. DROSSAERTS van Drongelen, te s Hage, in 't Veerhuis te Drongelen bij de Weduwe Phlip Uithoven, provisioneel op Woensdag 26 September 1888, definitief op Woensdag 10 October 1888 telkens des avonds 7 uur, onder Bezooien Koop I. Hooiland, sectie B. no 104, groot (na aftrek van hetgeen aan den staat is verkocht) per resto 1.15,90 hectare. Koop II. Hooiland, langs den Zomerdijk, ten noorden van het perceel van „den Armen'7, sectie B. nos 114, groot 1.01.50 hectare. Koop TII. Weiland, voor de spoorlijn, sectie C. nos 186 en 721, ten wes ten van de Steeg, tusschen de per- ceelen van de Diaconie (west) en van Mej. M. Verwiel (oost) groot 65,90 aren. Koop IV. Weiland, achter koop III, over de spoorlijn, sectie C. no 720, groot 12,60 aren, helend evenals koop III Koop V. Wei- en bouwland, vóór de spoorlijn, ten oosten van de Steeg, sectie C. nos 377 en 808 groot 70,70 aren, tusschen de perceelen van mej. J.. E. Drossaerts en van den heer C. A. A. D. Drossaerts. Koop VI. Wei- en bouwland, achter koop V, over de spoorlijn, sectie C. no 807, groot 89,90 aren, gelegen en belend als koop V. Koop VH. Bouwland, achter koop VI, van de Richtspad tot aan de Sprang- sche weg, sectie C nos 375, groot 64 aren. Informatiën worden verstrekt door de no tarissen METMAN te Wateringen en RANT voornoemd. te Waalwijk tegen 1 Nov. Te bevragen onder motto looierij aan het bureau van dit blad. De te Capelle gevestigde Notaris zal den 2en October 1888, des morgens negen uur, ter herberge van A. VERHOEVEN, ten verzoeke van den WelEdelgeboren Heer VAN DAM VAN BRAKEL, te Wageningen genummerd staande te Gansojenbij Waal wijk, in de onmiddellijke nabijheid van de Rivier „De MAAS77. Betaaldag 1 April 1889, mits soliede borgen stellende, of bewij zen van gegoedheid overleggende. Doelmatig ingerichte notitiën zijn gratis te verkrijgen bij VERHOEVEN voornoemd, alsmede ten kantore van den Notaris MID DELKOOP, te Capelle. MODISTE. is van af 1 October geëtaleerd in het Hotel VERWIEL, te Waalwijk, met alle genres van de goedkoopste tot aan de fijnste mo dellen. Tevens met eene sorteering gemaakte goe deren als Dames fantaisie boezelaars, chemises, nachthemden, nachtjakken, - pantalons, rokken, avonddoeken, Heeren overhemden zonder borst strikken, manchetten, dassen, gekleurde zakdoeken, Jaeger tricot goederen, u wollen vesten. Alle mogelijke kindergoederen. VASTE PRIJZEN. LULL 11 L 1 L Lil LI De commissie voor de teekenschool van Waalwijk maakt bekend, dat de TEE KENCURSUS over 1888/89 een aan vang zal nemen op dat zij, die wenschen tot de lessen toegelaten te worden, zich van 17—26 September a.s. kunnen aanmelden ter secretarie alhier, en bij de leeraren, de heeren Th. van Delft en H. Meulkens. Waalwijk, 15 September 1888. Be commissie voornoemd, Schoolgeld voor den geheelen cursus: f2 voor inwoners en f5 voor vreemdelingen. om dadelijk in dienst te treden een R.K., bekend en zeer bekwaam -in alles wat de looierij aangaat. Tevens geschikt om als MEESTERKNECHT werkzaam te zijn. Onnoodig zonder zeer goede getuigschriften zich aan te melden. Adres onder letter L. M.N. aan F SCHOTH, Boxmeer. 1080

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3