REGISTRATIE en DOMEINEN é'ging gevraagd, FABRIEK; Advertentiën. aia-114 sise®ai¥!&. ZITDAG HOUDEN, HUISHOUDSTER. SehaeamahenutikeL F. van Gerwen, KUIPERS WERK. Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. Handelsberichten. 0O8HU1S ¥41 mm van PRIMA HUIZEN. te Waalwijk, Tevens Vleeschrookerij. PUIK ItOOKVLEESCH. ONDERTROUWD DE ONT VAN GERT „in alle geval het trottoir aan de Noordzijde „der straat het volgend jaar zou gelegd wor- „den, dat dit niet meer was dan billijk, nu „dit jaar de Stationsstraat geheel is gereed „gemaakt," had men iets anders mogen ver wachten. Ten slotte willen we nog herinneren, dat in bovengenoemde raadsvergadering is be sloten, met algemeene stemmen behalve die van den heer Wijten: „dat op het aangewe zen gedeelte in de Groote Straat (dat is van het huis van den heer van Liempt tot dat van den heer Wijten) dit jaar nog boomen zullen worden geplant en trottoirbanden ge steld." - Gisteren voor het sluiten van de open bare terechtzitting in burgerlijke .zaken van het kantongerecht alhier, sprak de E. A. heer mr. H. C. F. Rits, kantonrechter, het na volgende „Alvorens deze terechtzitting, de laatste „die door mij hier is geopend, te sluiten, een „enkel woord „Het heeft Z. M. den koning behaagd mij „te roepen tot andere funciiön. Ik verlaat „dus dezen zetel, en ik doe dit niet met een „onvermengd gevoel. „Het zou den 4en April a. s. 17 jaren ge- „leden zijn, dat ik hier op deze plaats werd „geinstalleerd. Gedurende dat bijna 17jarig „tijdvakvoerde ik hier onafgebroken den „hamer en ik beken het hier openlijk, tot „mijn grootste genoegen. Zeer zeker leidde „mijn ambt er toe, om het niet steeds ieder- „een naar den zin te maken, doch ik draag „met mij de innige overtuiging, steeds te „hebben gehandeld volgens plicht en geweten. „Mijn betrekking was mij zeer dierbaar; met „schier iedereen bracht zij mij in aanraking, „en vooral met hen die ik bijna dagelijks „ontmoette, bestond steeds de beste verstand houding. In de eerste plaats mijn geachte „griffier, dien ik zoo gaarne als mijn opvol- „ger hier zal begroeten, en de verdere aan „dit kantongerecht verbonden beambten, hee- „ren plaatsvervangers, notarissen en verdere „ambtenarenen u allen justitiabelen in dit „kantonroep ik hier een hartelijk vaarwel »toe. „Vergeet mij niet, gelijk gij allen steeds „bij mij in aangename herinnering zult blijven." Jhr. Mr. Verheijengriffierdankte den heer kantonrechter voor diens welwillende woordenen sprak den wensch uitdat het Z.E.A. in zijne nieuwe standplaats steeds wel moge gaan er nog op wijzende, dat hij en allen, die den heer Rits meer van nabij kenden, de overtuiging droegen steeds aangenaam en tot genoegen van allen met Z.E.A. te hebben gewerkt en omgegaan. De heer L. van der Kolk, practizijn, dankte den heer kantonrechter, ook namens velen zijner clienten, voor de altijd en in alle ge vallen ondervonden welwillendheid en be hulpzaamheid. Ten slotte sprak de heer Gerris, deurwaar der, een woord van dank voor den raad en hulp, gedurende bijna 17 jaren van Z.E.A. genoten. Hierna werd de zitting gesloten. De kantonrechter alhier heeft Donder dag uitspraak gedaan in de zaak tegen L. Mbierhuis- en logementhouder te Drunen, en hem wegens het verkoopen van sterken drank zonder vergunning, veroordeeld tot eene geldboete van f 100subsidiair 20 dagen hechtenis. Te Capelle is jl. Zondagavond wêer hevig gevochten. In plaats van zooals ieder vreedzaam burger betaamt na ein diging van de afscheidsrede van den ver- trekkenden predikantzich rustig te gedra gen iets wat vooral bij zulke gelegenheid pastis men overgegaan tot het plegen van grove wanordelijkheden. Naar men verneemt, schijnen eenige lui van de Zandschel en Nieuwevaart juist die gelegenheid te hebben uitgekozen om uitvoering te geven aan reeds lang bestaande plannen. Toen nu de ge broeders P. dien avond het lokaal van den herbergier B. binnentraden werden zij on middellijk door eenige buitenlui aangevallen en zoodanig met messen aan handen en aan gezicht verwond, dat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Hoewel het nu door de wanorde moeilijk was te onderscheiden, wie de eigenlijke schuldigen waren, schijnt de politie toch te gen een tweetal hunner genoegzaam bewijs verkregen te hebben om proces-verbaal op te maken. Het is te hopen dat dezen, tot voor beeld van anderen hun welverdiende straf niet zullen ontgaan. Zondag kwam te Kaatsheuvel iemand, die vooraf een pak slaag schijnt gehad te hebben met eenige helpers terug tot nabij de woning van dengene, die hem de klappen had toegediendtot slot der voorstelling werden bij dezen laatste een paar ramen ver brijzeld. Eenige daders zijn bekend en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Baardwijk. Dezer dagen hoorde onze nachtwacht in het nachtelijk uur op een af gesloten erf op een raam kloppende dader zette het op het gezicht van den man van Hermandad op een loopen; achterhaald zijnde, bleek het toch geen eigenlijke inbreker te zijn maar slechts dat désir d'amour zijne schreden derwaarts had geleid. De postregeling is thans gewijzigd in den geest, zooals in een vorig nummer van de Echo de wenschelijkheid was betoogd; in plaats van de laatste bestel'ing welke vervalt, heeft er nu eene plaats om één uur 's mid dags. Capelle. Tot leden van 't college van zet ters in deze gemeente zijn door den heer commissaris des konings dezer provincie be noemd de heeren J. Quirijns en* Adriaan Verheijden Antz., welke benoeming zij ver klaard hebben aan te nemen. Bij besluit van heeren gedeputeerde staten dezer provincie d.d. 19 October 1888, G. No. 46/22, is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van den 8en October bevorens, waarbij de heer M. A. Verhoeven is be noemd tot secretaris en ontvanger dezer ge meente. Beide betrekkingen zullen alzoo gecombi neerd worden waargenomen. De Tentoonstelling te BRUSSEL. (Van onzen eigen correspondent.) XI Waarde Redacteur! De vorige week sprak ik u van de inzending van twee Italiaansche schoenfabrikanten, de hee ren Antonio Moiraghi en Vincenzo Rosetti, bei den te Turijn. Ik dwaalden toen echter af in een bespiegeling over het ten toon stellen van schoenen voor mis vormde voeten, maar vermeldde niet wat die beide Italianen zoo al te zien geven. Toch verdienen zij een nadere vermelding. Welnu, zij ontvangen die bij deze. De eerste, de heer Moiraghi, laat voornamelijk zwaar heerenwerk zien, waaronder zeer mooie hooge jachtlaarzen van gegreineerd kalfsleer; voorts militaire schoenen, gemaakt op een nieuw model leest, die hij ons ook zien laat, van eigen vinding. De tweede, de heer Rosetti zondbehalve rij laarzen en jachtschoenen, verschillend heeren- en dameswerkonder anderen een paar verlakte bottines met vierkante neuzen, welke, wat vorm aangaat, stellig wel onder de smaakvolsten gere kend kunnen worden, die cp de tentoonstelling te zien zijn, een paar juweeltjes. Eindelijk een paar goudleeren dameslaarsjes, ook onberispelijk, niet alleen van vorm, maar tevens van bewerking. Trouwens, al wat de heer Rosetti laat zien, is keurig afgewerkt, naaisel en stiksel zijn op al zijn schoenen en laarzen van een zeldzaam voor komende gelijkheid. v Viifc ,SPanje zond alleen de heer A. Marti, te /alls leder in riemen- en zooileder. Het eerste 18 vrij goed, het laatste redelijk. Maar, als Spanje deze artikelen niet beter levert, zou ik geen en kele liollandsche afnemer dier artikelen raden ze uit Spanje te laten komen. In Nederland zijn ze veel beter te krijgen. Noorwegen is ook in de leerafdeeling slechts door een inzender vertegenwoordigd door de heeren A. H. Jünholt Co. te Christiania, maar vrij wat beter dan Spanje. l)e heeren Jönholt zonden verschillende monsters zwaar kalfsleer en daarvan uitgesneden stukken voor schoenen, maar alles zoo mooi en zacht als net ergens te vinden is. De heeren Hough Ford, te Rochester, New- Yersey, inde Vereenigde Staten van Amerika, en de eenige Amerikaansche inzenders in de leeraf deeling op de tentoonstellinglaten ons hunne schoenen en laarzen op een geheel andere wijze zien, dan al de Euiopeesche schoenfabrikanten dat gewend zijn te doen. Alleen de wijze van hun etalage zou al een bijzondere vermelding verdienen, llun kast is geheel van glas, de zijden de bodem, de bedek king, alles is van zwaar spiegelglas en de ruiten zijn alleen te zamen gehouden door dunne spijl tjes van wit metaal. Daar binnen verheft zich een wit metalen slaak de vitrine is geheel vier kant voorzien van verschillende, ook wit me talen, armen, in hellende richting geplaatst. Op elk dier armen bevinden zich een of twee uiterst lichte, wit metalen roosters, op elke waarvan een schoen ot laars is geschroefd. Deze wijze van etaleering is allerkeurigst en maakt een uit muntenden indruk. Ik weet niet of de heeren Hough Ford er aan hechten hun etalage na afloop der tentoon stelling weder naar Amerika terug te laten gaan, Zoo niet, dan geloof ik dat een schoenfabrikant, die haar kocht om er het volgende jaar te Pa- zou doen Paradeeren' bePatdd een goede zaak Het door deze Amerikanen ten toon gestelde werkis ook zeer mooi; er staan slechts enkele fl io° ,neH in hoofdzaak zijn het dameslaars jes waaruit de inzending bestaat; meest van chevreau, slechts hier en daar afgewisseld door fff Paar 7a" sallJn> en bijna allen geknoopt maar steeds met den meesten zorg afgewerkt. h ^östennjksche afdeeling ontbreekt de lederindustrie geheel en al, zeiden wij den vori- gen keer. Schoenen en laarzen zijn er niet; dat is waar, maar wij vinden er toch een zeer be- angnjke ledennzendine, namenlijk die van den OnatenrUk2 7'^h Freiwaldaw> bi Silezisch- Uostenrijk. Zij bestaat uit Indisch gemsleer en zwart en geel kallsleer voor schoenen, gemsleer V°°-rn^« haUe hfndschoenen, geel en grijs duitsch gemsleer ook voor handschoenen, Oost Indische hertenvellen speciaal voor militaire hand schoenen en Duitsehe hertenvellen voor liartslee- ren broeken en dekens. Hartsleeren dekens en kussenslopen zijn namenlijk in sommige streken van Oostenrijk, om hunne zachtheid zeer gezocht. zacht Van den lleer Fitze is uitermate ™?i>'vlawdis-h^ eeniêe land, dat ons lijm te zien geelt. Wij vinden er bruine- en blanke lijm in de inzending der heeren Zacharia, te Odessa, die ook goed riemenleer zond. Verder troffen wij in de Russische afdeeling nog riemenleer aan van den heer Apotra Paraschenl te Odessa en van de Leerlooierij-Maatschappij te Oloiopol, welke laatste tevens eenige geklonken riemen ten toon stelt. Ten slotte zond de heer lo!1foUC)rg' 16 ren]Jurgj op het oog zeer mooi mat kallsleer, maar daar dit zich in een gesloten vitrine, en dan nog meerendeels toegevouwen, bevindt is er overigens niet veel van te zeggen. Misschien heeft de commissaris der Russische afdeeling wel een sleutel van de kast en zou men, zich tot hem dat wil zeggen tot den commissaris wendende, gelegenheid hebben een vollediger oordeel over deze inzending te vellen. Ongelukkig is die commisaris de Russische consul te Geut en is hij nooit op de tentoonstel ling te vinden. Thans komen wij in Duitschland, waar wij bepaald wezen moeten als wij op de expositie gelooide krokodillenhuiden willen zien; want wij vinden ze er nergens anders. De heeren Graubner Scholl, te Hüchst aan den Main, zonden ze, ja, ik zou haast zeggen in al de kleu ren van der. regenboog. Voorts laten zij ons gekleurd fijn schapenleer en zeer fraai marokkijn zien. De sluiting der tentoonstelling is thans be houdens later in dien datum te brengen verande ring bepaald op den vijfden November. Maar, daar de besluiten van het uitvoerend comité elk ooger.blik veranderen, moet die datum nog onder voorbehoud worden aangenomen. B. v. S. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur In uw vorig nummer vonden wij tot ons genoegen een kort bericht omtrent de feest viering van onzen hoofdman, den heer Tab bers. Wij veroorloven ons u hierbij een meer uitgebreid verslag ter opneming in „De Echo" aan te bieden. U bij voorbaat dankend Eenige leden van Chrispijn. „Verleden Maandag hield het gild St. Chris pijn met de harmonie aan het hoofd, een optocht door de geheele straatvervolgens door Plantlust van den heer Jac. Gragtmans, waar zij de afbeelding van St. Crispinus door de goede zorgen van dien heer omhangen vonden met eene eikenkroon, welke, met toe stemming des eigenaars, aan den Gilde-stan daard bevestigd werd. De tocht werd hierna vervolgd langs den Paralelweg, door de Sta tionsstraat naar het gildehuis. Daarna begaf zich de broederschap naar het huis van haren geachten hoofdmanden heer J. Tabbers die zijn 50 jarig jubilé als lid vierde en wien naar aanleiding daarvan een serenade gebracht werd. Na afloop keerde men met den jubilaris en de hoofddirectie naar het versierde lokaal terug. Nadat men eenigen tijd gerust had, werd door den voorzitter der harmonie, den heer Ch. Ficq, den jubilaris een gouden medaille overhandigd, met een keurig door den heer A. G. Klerx alhier vervaardigd diploma, dat om zijne netheid ieders goedkeuring wegdroeg. In zijne toespraak wees de heer Ficq op het zeldzame voorrecht, den heer Tabbers ten deel gevallen van 50 jaar lid te zijn van het gild, waarvan 42 jaar als bestuurslid en bijna 9 als hoofdman. De commissaris, de heer Zijlmans, nam hierna het woord. Hij sprak over den toe stand der broederschap, die gedurende haar langdurig bestaan, evenals alle andere zaken, aan eb en vloed onderhevig is geweest. Hij deed uitkomen dat de jubilaris al dien tijd 't zij als lid der directie 'tzij als hoofdman, onafgebroken met kracht en lijdzaamheid had bestuurd, waaraan zeker het gezelschap veel te danken heeft. Ter herinnering aan dit feest overhandigde hij den heer Tabbers uit eenige vrijwillige bijdragen een gouden bril. De hoofdman, getroffendoor zoovele blijken van waardeering en de tastbare bewijzen daarvan, betuigde zijne erkentelijk heid aan de directie en de leden, waarna herhaalde malen door de harmonie het „Hij leve lung werd aangeheven. Ten 9 ure ging het gezelschap aan tafel om te soupeeren. De heer Van Krechten had gezorgd voor een goed; maal en de jubilaris onthaalde de leden op wijn, zoodat men nog geruimen tijd genoegelijk en vriend schappelijk bijeenbleef. Het feest liep in de beste orde af en ieder begaf zich hoogst voldaan huiswaarts. Wij eindigden met den wenschdat de broederschap nog vele jaren in 't bezit moge blijven van zulk een hoofdman, en dat de burgerij moge inzien dat zulk een gezelschap verdient door milde bijdragen te worden ge steund, opdat op die wijze zijn groei en bloei verzekerd worde. WAALWIJK (Niet ofüeiëel Van den 21 Oct. tot en met 27 Oct. ONDERTROUWD Cornells Johannes Swinkels jra. oud 26 jaar, en PetronellaKampen id. oud 29 iaar. OVERLEDEN: Ludovicus Hombergen 1 jaar. Antonius van den Berg, 71 jaar. Nor- bertus GerardusCoimelis van Loon 11 dagen. CAPELLE. Van af 19—26 October. GEBOREN: Cornells, Z. van Roelof Jan de Jong en Anna Maria Gecnen Zacharias Johan nes Z. van Johannes van Gijzel en Pietro- nella Vink; Marijnus, Z. van Johannes van Beek, en Jenneke De Rooij Pieter en Cornells, Zoons van Marinus Johannes Priest en Goverdina HoefnagelCornelis Z. van Adriaan Ramsteijn en Annigje Vos. OVERLEDEN Elisabeth Maria Baks 30j., echt- genoote van Gelde BlokCornelis Boer 2 maanden. SPRANG. GEBOREN Arie Pieter, Z. van Otto van Don gen en Hendrina FaktorAdriaan Cornelis Z. van Adriaan Spuibroek en Cornelia Verschuren; Gerrit Z, van Cornelis van Zeist en Hendrika Mouthaan. HU WELIJKS-A AN GIFTEN Johannes de Roon jm. 26 jaren met IJda Johanna Jacoba van der Poel jd. .26 jaren. HU WEL HK8-AFKONDIGING Adriaan Geenen jm. 27 jaren, van Capelle met Maria Vos jd. 24 jaren, WAALWIJK, 26 Oct. De aanvoer ter veemarkt was heden redelijk en de handel tamelijk vlug. Kalfkoeien f 1^5,— a 260, Kalfvaarzen f105,— a f180. Biggen f4,— a 8.25 Ter botermarkt aangevoerd 790 KG., verkocht van fl,— a 1.20 per KG. Eieren f 5,a 6.per 100 stuks In leder is de markt thans tamelijk ruim voorzien. Yoor goed zwaar zooileder bestaat goede vraag, de prijzen blijven op dezelfde hoogte. De handel in schors is niet leven dig de markt is flauw gestemd, In granen is voor comsumtie meer vraag en de prijzen zijn vast. EN Waalwijk, 17 October 1888. Tilburg, Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze innige ■droefheid ons teergeliefd zoontje NOR-" BERT, in den ouderdom van slechts i I elf dagen. Waalwijk, 27 Oct. 1888. P. J. VAN LOON. C. G. VAN LOON-Gragtmans.I DER te WAALWIJK, zal, op DONDERDAG 1 November 1888, van 10 uur vdór— tot 2 uur namid dags, ten raadhuize te Kapelle, tot ontvangst van P A C H T P E N- NINGEN verschuldigd van land ont eigend voor den Maasmond. Een NET JONGMENSCH, van uitste kende referentien voorzien, verscheidene ja- reu op een voornaam agentuurkantoor werk zaam, vraagt de vertegenwoordiging Adres fr. br. motto u Vertegenwoordiging' Echo van het Zuiden. Voor iemand, over kapitaal kunnende beschikKen en op de hoogte van adminis tratie en correspondentie, is te K O O P eene in werking zijnde kennis van het VAK, voorloopig geen vereischte. Adres fr. motto „Fabriek," ANTOON TIELEN, Waalwijk. Eene R. C. JUFFROUW zag zich gaarne geplaatst als Beste informatien s.aan ten dienste. Franco aanbiedingen letters C. D. E. bu reau dezer courant. U voor den verkoop a contant van een zeer courant Offerten franco letters Y. Y. 290, bureau Echo v. h. Zuiden. werkzaam in de KUIPERIJ vroeger in ge bruik bij J. van Mil, beveelt zich beleef delijk aan voor de LEVERING en RE PARATIE van alle soort Steeds voorhanden Op eene nette en voordeelige bediening kan gerekend worden.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3