Engeland. Duitsehland. Oostenrijk. Italië. Servie. Turkije. Rusland. Afrika. Amerika. BINNENLAND. IHTVOE RINGEN. De Tentoonstelling te BRUSSEL. Van de groote internationale dievenbende Catusse zijn reeds 60 leden achter slot en grendel gebrachtmaar hierbij zal het niet blijven daar de vertakkingen dezer bende talrijk zijn. Onder de leden der associatie-Catusse Mennegaud en Cie, bevindt zich zekere Gaston Cirassedie in de gevangenis te Marseile twee maanden straf voor diefstal ondergaat. Deze persoon, die in een regiment zouaven gediend heeftwist zich te doen afdanken, en te Parijs aangekomen, sloot hij zich bij dieven en ander geboefte aan. Daar hij veel kennis van zaken heeft, was hij in verschil lende bankiershuizen werkzaam geweest. Hij belastte zich met het aan den man brengen van gestolen waarden. Nauwelijks 22 jaren oud, is hij zeer begaafd en spreekt zeven talen. Hij doet zich zeer geheimzinnig voor en beweert van eene groote Russische familie af te stammen. Eene vriendin van Gaston Cirasse is te Monte Carlo in hechtenis genomenwat op zijne aanwijzing ook gebeurd is met een zangerJordan of Nadro genaamd, wiens medeplichtige, eene vrouw, Fernande Lemaire, ter beschikking der justitie gesteld is. Voor de zoogenaamde Parnell-commissie te Londen heeft de Iersche afgevaardige, ka pitein O'Shea, belangrijke verklaringen afge legd. Zoo verklaarde hij o.a. destijds de onder handelingen gevoerd te hebben tusschen Glad stone en Parnell over een samengaan in de Iersche quaestic, maar de daarop betrekking hebbende papieren op verzoek van Gladstone en Harcourt te hebben vernietigd. Voor echt verklaarde O'Shea het beruchte, door the Thimes openbaar gemaakte schrijven van Parnell, waarin de moord in Phoenix- park te Dublin wordt goedgekeurd, en waar van, gelijk men weet, de Iersche leider met verontwaardiging het vaderschap afwijst. Lord-mayor De Keyser, een Belg zooals men weetis door Hare Majesteit in den ridderstand verheven geworden, en zal dus voortaan moeten aangesproken worden als „Sir Polydore." In het koninklijk besluit staat, dat hij deze onderscheiding te danken heeft aan „belangrijke openbare diensten;" doch nu geeft de Pall Mall Gazette heel schamper het raadseltje op: waarin deze dien sten wel mogen hebben bestaan? De heer poortermeester heeft z'ch namelijk onder de poorterij vele vijanden gemaakt door zijne alles behalve vleiende uitingen over de stad Londen bij zijn jongste verblijf te Brussel. Dadr toch moet hij, naar aanleiding van de moorden in Whitechapel, de Britsche hoofd stad openlijk hebben vereerd met den titel van: „'s werelds beerput." De thans geadelde hotelhouder schijnt inderdaad wel eenige aanleiding te hebben gegeven tot het ver moeden, dat hij in het binnenste zijns harten nog altijd meer Belg dan Brit is. Een deftig heer te Old-Windsor heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal, en wel van het bezoekersboek der tapijtfabriek aldaar, dat de handteekeningen der leden van het koninklijk huis en van andere aanzienlijke personen bevat. Er is een gerechtelijke ver volging tegen hem ingesteld. De keizer is per extra-trein te Potsdam uit Leipzig teruggekeerd, waar hij de eerste steenlegging bijgewoond heeft van het paleis voor het hoog gerechtshof. Van uit Stuttgart wordt getracht den indruk, welke de onthullingen over de toe standen aan het hof gemaakt hebben, zoo veel mogelijk te verzachten. Echter worden de onthullingen door buitenlandsche bladen bevestigd en uit Nizza ontvangt de Daily News bericht, dat de Amerikanen aldaar een villa tegenover het hotel van den koning bewonen, een weelderig leven leiden en het eenige gezelschap uitmaken van den koning op zijn wandelingen. Het proces Geffcken wordt met kracht voortgezet, al hoort het publiek er ook niet veel van. Huiszoekingen, die dan bij dezen dan bij genen plaats hebben, leiden tot niets. De geruchten, dat keizerin Frederik voor den rechter zal worden gehoord, blijven steeds voortgaan, ondanks de onmogelijkheid, die er bestaat, om de gemalin van wijlen keizer Frederik voor den rechter te dagen. Te Pyrmont heeft Woensdag in den voormiddag met indrukwekkende praal de vóorloopige bijzetting plaats gehad van het jjtoffelijk overschot der vorstin van Waldeck en Pyrmont. Daarbij waren aanwezig de effprins en prinses Elisabeth, de hertogin van Albany, de troonopvolger van Wurtemberg het prinselijk paar van Bentheim, de hertog van Nassau en an 'ere vorstelijke personen benevens afgevaardigden van den Duitschen keizer en van de koningen van Nederland en van Zweden; voorts burgerlijke en militaire overheden uit Kassei en Arolsen, en eene deputatie uit den landdag. .Zaterdag zal het lijk naar het familie-graf te Rhoden worden overgebracht. Aan het hoofdpostkantoor te Berlijn is een onbeschaamde diefstal gepleegd. De dief isals postbeambte verkleed, toen de wagen met de binnen- en buitenlandsche post daar aankwam, eenige bepaalde zakken met brieven komen opeischen, welke de conduc teurs hem zonder eenig bezwaar afleverden. Later werd een dier brievenzakken vermist en teruggevonden in het naburig kanaal. De meeste brieven waren ongeopend, maar waar schijnlijk hebben de dieven, die goéd op de hoogte der postadministratie blijken te zijn verscheidene aangeteekende brieven met geld gestolen. HAMBURG2 November. Volgens de Hamb. Corr. zijn gisteren alhier de personen gearresteerd, die den diefstal bij het postkan toor te Berlijn hebben gepleegd. De een noemde zich Bahlmann, maar heet SchrÖder. Hij is vroeger assistent op dat postkantoor geweest. Hij wilde bij Elias Kalmann cou pons inwisselen; maar de bankier kreeg ver denking, liet hem terugkomen en gaf bericht aan de politiedie hem arresteerde. Zijn medeplichtige werd ontdekt in een hotel, waar hij bezig was met coupons in een koffer te verpakken. De waarde van het gestolen pa- pier schijnt zeer aanzienlijk te zijn. Een bloedige opstand had plaats te Orte- bello, waar de dwangarbeiders gedetineerd zijn. De boeven wierpen zich op de bewa kers en eerst de militairen konden den bloe- digen strijd met scherp beslissen. 80 dwang arbeiders zijn elder opgesloten. Baron Hirsch deelde mede, dat hij 6.000000 gulden aan de regeering zou laten uitbetalen ter verbetering van h:t onderwijs der ioden in Gallicie. WEENEN, 2 Nov. Bij het vervoeren per aak van 2 kisten dynamiet, had in den vroe gen ochtend een hevige ontploffing plaats. Ongeveer een half uur buiten Weenen aan gekomen viel de mast vau de schuit met geweld op de kisten dynamiet neder, waarop een slag volgde, die uren in den omtrek is gehoord. Het schip zonk spoedigdaar het bijna middendoor was geslagen, doch als door een wonder zijn de twee mannen, die zich aan boord bevonden, bijna ongedeerd uit het wa ter gered. Volgens de Corriere di Napoli, een regee- ringsgezind blad, heeft de revue over de vloot, ter gelegenheid van de komst van keizer Wilhelm II, niet minder dan drie mil- lioen lire aan het ministerie van marine ge kost. De kosten der wapenschouwing over de troepen moeten, als men rekening houdt met den tragen gang der mobilisatie, minstens op 1 millioen geraamd worden. Voorts is wel een millioen ten koste gelegd aan de versiering van het Quirinaal. Indien men alle uitgaven bijeentelt, dus ook die de ge meenteraden van Rome en Napels hebben gedaan en die noodig waren geworden ten gevolge van de door den minister van bin- nenlandsche zaken genomen buitengewone maatregelen van veiligheid, dan zal men niet ver van de tien millioen af zijn. Koningin Nathalie laat door den heerPi- roschanatz, die, niettegenstaande alle raadge vingen en wenken, haar advokaat en raads man bl'jft, een protest opmaken tegen de uitspraak van den metropolitaan Theodosius, hetwelk aan de heilige synode zal worden opgezonden. Naar de Times uit Konstantinopel ver neemt, is de Porte van plan een rondschrijven aan de mogendheden te richten, waarin zij opkomt tegen in omloop gebrachte berichten, volgens welke Turkije eenigerlei mogendheid boven de andere begunstigt. Tevens zal in dat rondschrijven de nadruk gelegd worden op de vredelievende gezindheid van Turkije. Thans is er een officieel bericht over het ongeluk, dat den keizerlijken trein te Borki is overkomen, waaruit blijkt, dat het van zeer ernstigen aard is. De ontsporing had plaats tegen den middag; toen de keizerlijke familie met het gevolg in den eetwaggon aan het tweede ontbijt waren gezeten. De eerste waggons vlogen bij de ontsporing op elkan der de eetwaggon bleef staande, ofschoon hij zeer scheef hingen het iedereen ver baasde, dat niemand van hen, die er inge zeten waren, eenig letsel heeft bekomen. De in de overige waggons gezeten personen hebben allen min of meer letsel bekomen, terwijl onmiddellijk gedood zijneen staf kapitein een bediende een secretaris, een lakei, twee koeriers een kamerkozak, een jager, vijf spoorwegbeambten en zes soldaten van het spoorweg-bataljon18 personen zijn bovendien nog gekwetst. De keizerin gaf zelve de orders op welke wijze de gekwetstenverbonden moesten wor den. Niettegenstaande het slechte weder bleven de keizer en de keizerin op het ter rein van het ongeluk, totdat allen verzorgd waren. Op last des keizers worden de lijken naar Petessburg overgebracht. Daar de weg door het ongeluk versperd was, ging de kei zerlijke familie naar Losowaje terug, waar de keizer door den dorpsgeestelijke een mis voor de dooden lezen liet, alsmede een dankstond liet houden voor de wonderbaarlijke redding der keizerlijke familie. Officieele rapporten over de oorzaak van het ongeluk zullen opgesteld en openbaar gemaakt worden. St PETERSBURG, 2 November. Volgens de Grashdanin is bij het bekende ongeluk met den hofspoortreindie met eene snel heid van slechts 40 werst per uur liep, eerst het rijtuig van den minister van openbare werken ontspoord. Daarop volgde de loco motief en toen werden de volgende rijtuigen verbrijzeld. Van het rijtuig, waarin de kei zerlijke familie zatwerd de bodem wegge rukt zoodat de familie op den spoorweg viel en het bovendek over haar heen kreeg. De bediendedie juist den keizer koffie brachtalsook de hond des keizers werd gedood. De grootvorstin Olga uit het rijtuig geslingerd gleed langs den spoordam af maar zonder letsel te bekomen. Ook de grootvorst, Michaeldie van onder de puin- hoopen moest worden opgehaaldis zonder letsel er af gekomen. Ten nadeele van den czaar is een groote spoorwegdiefstal gepleegd tusschen de stati ons Koveld en Goleby in zuid-west Rusland. Een deel van den trein uit 32 wagens be staande waarvan twaalf met bagage van den keizer waren beladenwerd afgehaakt onder 't rijden, zonder dat de machinist er iets van bemerkte en daarna beroofd. Tal van kostbare voorwerpen zijn gestolen. Een ontzettende gebeurtenis wordt gemeld van uit Orkika, een klein eiland, gelegen aan de oostkust van Afrika, aan den mond der Boni-rivier. Het eiland staat onder het pa tronaat van Engeland. Twee gedeelten van den stam der Ogonis waren in twist over de aflevering van een hoeveelheid palm olie. Een der opperhoofden deed het voorstel dit in eene bijeenkomst te be slissen en lokte op deze wijze de anderen in een hinderlaag. Eene algemeene slach ting vond plaats. De gevangenen werden gedood en gegeten. De overheden bemerk ten het ongeval door de lijken die rond dreven. De overwinnaars verwoestten ten slottte de dorpen der overwonnen stamgenooten en doodden allen, die achtergebleven waren. Dinsdagmiddag is aan lord Sackville West een schrijven van den secretaris van staat Bayard ter hand gesteldwaarin laatstge noemde aan den Britschen gezant te Was hington mededeelt, dat de regeering der Unie, om redenen aan de regeering van Groot- Britannie bekend weigert Sackville langer als gezant te erkennen. Bij dien brief zijn tevens de paspoorten van Sackville gevoegd. WAALWIJK. Zondag 4 dezer, eerste WINTER-CONCERT te geven door de harmonie l'Espérance, in de harmoniezaal bij A. N. van Riel, met medewerking van den heer Boekbinder, des avonds 71/3 ure. Zie verder programma's. WAALWIJK, 3 Nov. 1888. De Staatscourant meldt Volgens verklaring van Zijner Majesteits geneesheeren is de gezondheidstoestand van zijne majesteit den koning in de laatste da gen niet verbeterd. Hoogst-Dezelve is op dit oogenblik lijdende aan eene ontsteking der mond- en keelholte waardoor de voeding aanmerkelijk belem merd wordt. Te 's Hage is Donderdagavond per telegraaf bericht ontvangen, dat dr. Vinkhuizen voor eerst op het Loo zal blijven. Op het paleis des konings in den Haag ligt omtrent den gezondheidstoestand van zijne majesteit het volgend telegram van Het Loo te lezen „Toestand niet onmiddellijk zorgwekkend. „De geneesheer op Het Loo vindt ziekte zorgelijk, zonder oogenblikkelijk gevaar." De Staatscourant van heden meldt „Volgens verklaring van 's konings genees heeren is de toestand tfan Zijne Majesteit sedert gisteren namiddag eenigszins verbeterd. De ontsteking in mond- en keelholte heeft zich niet uitgebreid, en daar het slikken ge makkelijker plaats heeft, was het den Hoogen Lijder mogelijk eenige voeding tot zich te nemen. „Op verzoek der geneesheeren heeft Vrijdag een consult plaats gehad met professor Ro- senstein die het oordeel der geneesheeren omtrent den toestand des konings volkomen deelde." Met ingang van 1 November is aan den telegrafist der tweede klasse bij de rijks telegraaf W. Brauckmann, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. In het hoofdkiesdistrict Lochem is tot lid der tweede kamer gekozen jhr. C. M. Brantsen, (antirevolutionair), met 1460 van de 2909 uitgebrachte geldige stemmen. Op jhr. Van Rappard (liberaal) waren 1450 stem men uitgebracht. Met ingang van 1 Nov. j.l. zijn op werkdagen open, het rijkstelegraafkantoor te Waspik, van 8 tot 11 uren voor- en van 1 tot 4 en 6 tot 8 uren namiddags het rijks telegraafkantoor met telefoondienst te 's Gre- velduin-Capelle, van 9 tot 11 uren voor- en van 12, 34 en 78 uren namiddags. De diensturen dezer kantoren op Zon- en feest dagen blijven onveranderd. Door den minister van binnenlandsche zaken is aan 's konings commissaris de vol gende aanschrijving gezonden Blijkens ingekomen ambtsberichten heerscht de veepest in hevige mate in Klein-Azie en Syrië. Huiden en andere overblijfselen van vee schijnen van daar veel uitgevoerd te worden. De invoer daarvan in Europeesch Turkije is verboden. Ik heb de eer U.H.E.G. daarom bijzondere waakzaamheid aan te bevelen bij het toe staan van afwijking van het verbod van in- en doorvoer van huiden en andere van vee afkomstige zakenovereenkomstig dezer- zijdsch schrijven van 13 Maart 1885 No. 880, afd. M. P. Donderdag is te Kuik overleden Gers. Smits, die als soldaat den tocht naar Rus land onder Napoleon voor een groot gedeelte heeft medegemaakt. De 95jarige man was tot den laatsten tijd helder van hoofd en volkomen gezond. Alleen was hij zwak van gezicht. Toen hij in 1817 trouwde, was hij fuselier bij het 48ste bataillon. Als verdacht van brandstichting onder Lunteren, waar voor de tweede maal eene groote boerderij atbrandde, zijn gisteren de vrouw en de knecht dier boerderij gevanke lijk naar Arnhem getransporteerd. Kaatsheuvel, 2 Nov. Op het kantoor der rijkspostspaarbank alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd over de maand October ingelegd f 1860.15 en terug betaald f 1102.85, zoodat de inlagen f 757.30 meer bedroegen dan de som der terug be talingen. 't Laatst uitgegeven boekje draagt tot num mer 677. Van een wagon kleiaardappelen, die deze week alhier bij bekkenslag werden te koop aangeboden tegen ƒ2,70 de hectoliter, werd nauwelijks een twintigste deel aan den man gebracht. Toch was de qualiteit dezer aardappelen boven 't middelmatige. Men gelooft hier, dat de hooge prijs der aardap pelen zich niet zal handhaven. Capelle, 2 Nov. Donderdag 11. is de heer M. A. Verhoeven geinstalleerd als secretaris en ontvanger dezer gemeente. Aangezien de diensturen, waarop 't te legraafkantoor te Waspik geopend is, gewij zigd zijn, en de tijd, gedurende welken het telefoonkantoor alhier geopend is, in on middellijk verband behoort te staan met eerstgenoemd kantoor, zoo zijn de openings uren in deze gemeente thans vastgesteld als volgt: Op werkdagen van 's voormiddags 911 's namiddags van 1—2 en 34, 's avond» van 78, en op Zon- en feestdagen 's voormid dags van 910 uur. Woensdag den 7e November a.s. wordt in deze gemeente de gewone najaarsmarkt gehouden. Alsdan heeft alhier ook eene harddraverij plaats. Vooral bij gunstig weder, koestert men de verwachting, dat 't publiek van verschillende oorden in grooten getale zal komen opdagen, om getuige te zijn van den wedstrijd. (Van onzen eigen correspondent.) XII. Waarde Redacteur Wij gaan in de eerste plaats voort met ons de vorige week aangevangen bezoek aan de Duits'cke afdeeling. Het leder kan er stellig niet bogen op eene uitgezochte plaatswij vinden het geheel en al in een achteraf hoek. Toch verdiende het beter; want de inzenders, hoewel weinig in getal, laten ons veel schoons zien. Bovendien zijn de inzendingen van'rieraen- leer met veel oordeel en smaak tekens uitgestald. Smaakvol ten-toon-stellen is anders geen karak tertrek van de Duitschers. De Duitsche looiers hebben hierop te Brussel echter een even geluk kige als zeldzame uitzondering weten te maken. Wij vinden drie groote leder-inzendingen naast elkaar, waarvan elke alleszins eene afzonderlijke vermelding verdient. Bij alle drie wordt de hoofdschotel gevormd door riemenleder. Op de rij.^fgaande ontmoeten wij het eerst de heeren Bodong Cote Eupen, in de Rhijnpro- vinciemet een fraaie verzameling uitmuntend en zeer zwaar rieraenleer. Daarnaast de heeren C. Otto Gehrökens, te Ham burg, met niet mindere fraaie riemen en riemen- leer. De heer Gerhckens geeft ons op een groot stuk riemenleer zijn prijscourant voor riemen te zien. Hij is op de tentoonstelling de eenige riemenfabrikant, die ons tevens inlicht omtrent zijne prijzen; en hij doet dit op een zeer origineele wijze. Naast zijn riemen stelt hij een paar stukken ten toon van een gelooide hypopotamus huid, die den leek, als er niet bij geschreven stond dat het leer was, voor een paar dikke eiken planken zou aanzien. Een groote schilderij, bevattende een half dozijn pliotographische afbeeldingen van verschillende

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 2