BONS!!! Zilveren REMONTOIR HORLOGIE SCIlE'lllt-ClLENMRS GROOT BIUJIIKONCOIIRS Begonnen Zoodag 23 Dec. SML-iZID IMKERIJ Eamgarens. MEEST GERENOMMEERDE ZOMER- EN WINTERLIEDEREN Advertentiën. Ter OVERNAME: Bi.öutlt-Tsuo. Sklü De firma H. HARTOG, en Burgerlijke stand. Handelsberichten. Die bij J.W.van Schappen Daar mijn groote voorraad Antooii Tielen, H. MULDERS, completen inventaris. SPECIALITEIT Bradfordsche merken, SCHOEN^AKERSFOUReITUR!^ Pantoffelbladen, in Huiden en leder, AMSTERDAM. WAALWIJK. te WAALWIJK, Inzet 10 cent per 10 stooten. een goed beklante Steeds VOORHAN DEN eene van de &//atcfit tand o/adteal. TE WAALWIJK, Heeren ondergoederen, jncb.t-- vesten, huisjasjes, damesrokken, ondertailles, borstrokken, shawls enz., enz. in alle genres. MAGAZIJNFalckstraat 47, bij het Frederiksplein. KOOP VERKOOP en BELEENING- conditiën worden op aanvrage verstrekt. Nieuwjaars avond heeft er bij Groes- beek eene hevige vechtpartij plaats gehad tusgchen twee kommiezen en een aantal bur gers. De kommiezen wilden een smokkelaar arresteeren, waartegen eenigen zich verzetten. De menschenmassa groeide steeds aan, en het gelukte den smokkelaar dan ook werkelijk te ontkomen. Gelukkig hebben de kommie zen van hunne revolvers geen gebruik ge maakt ofschoon zij ze een oogenblik tot vuren gereed houden moesten. Later is de smokkelaar, Bebbers genaamd, toch in handen der justitie gekomen. Te Rozendaal is de gebrekkige voer man Rozet, op den weg naar Wouw, zoo hevig mishandeld, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De ongelukkige viel juist voorbij den spoorveg te Rozendaal, bewusteloos van de kar, waardoor hij nog zwaardere kwetsuren kreeg. De zaak is in handen van de justitie. Zondagavond branddè te Sint Maarten de boerenwoning af behoorende aan den heer P. Jonker en bewoond door J. Comman deur. De bewoner en het vee bleven be houden. De oorzaak iy onbekend. Naar men verneemt, waren huis ei inboedel verzekerd. Zaterdag werd in het huis van bewaring te 's Hertogenbosch bhnengebracht A. P. oud 29 jaren, van beraap metselaar en klom penmaker, wonende te Hapert, die zich heeft schuldig gemaakt aan jivare mishandeling en verwonding met voorbedachten rade gepleegd te Hapert in den avoid van den 26 Dec. op de personen van J. V. en J. G. Tilburg, 2 Jan. Verleden Zondag vierde een hoogst achtenswaardig man alhier, een feest, zooals door weinigen kan gevierd wor den. De WelEdel G.:strenge heer Arnold, commissaris van politic te dezer stede mocht toen den dag herderkenwaarop hij voor vijftig jaren zijn looplaan als politie-ambte- naar begon, en wel ah maréchaussée in de provincie Noordbraban. Al spoedig wist hij zich toen te onderscheden en werd beurte lings bevorderd tot brgadier en wachtmees ter, in welke betrekkiigen hij zich zoo ver dienstelijk maakte, dat Z. M. de koning hem benoemde tot ridder cbr orde van de eiken kroon en later beloonle met de benoeming tot commissaris van p»litie te Tilburg, welke ambtsbetrekking hij ni 29 jaar vervult. In deze betrekking bleef hij zich volkomen gelijk, want iéder in Tilburg weet met welk een takt en beleid hij bij verschillende ern stige aangelegenheden optrad en waar het misdaden gold, aan <e justitie de noodige bouwstoffen leverde »m met vrucht eene vervolging tegen de nisdadigers te kunnen instellen. Dat hij de algemene achting van Til- burgs ingezetenen heft verworvendaar van ontving hij op zij'. jubeldag de overtui gendste bewijzen Ta van belangstellenden kwamen hem op diei dag gelukwenschen, terwijl hem vele gesch-nken zijn vereerd. Onder andere werd hem door den oudsten wethouderden heer Diepen, (bij afwezig heid van den burgemjester,) namens het da- gelijksch bestuur, onier eene hartelijke ge- lukwensch ten geschmke aangeboden een zeer fraaie bronzen Urometer. Door een deputati werd den jubilaris, namens het politie-pcsoneel, door den in specteur Caarls ondereen hartelijke toespraak een wandelstok met gouden knop aange boden- Van. wege den Neddandschen politiebond, bij monde van den president, den WelEd. Gestr. heer Tuinenbug, commissaris van po litie te Gouda, die darvoor expresselij k was overgekomen, ontvin< de jubilaris een gou den dieristmedaille, lie hem in tegenwoor digheid van vele aanwizigen door Zijn WelEd. Gestr. naast eenige cndere eereteekenen op de borst werd gehecll. Dat het daarbij nét aan hartelijke woor den en ontboezemingen ontbrak is te denken. Zichtbaar was de jubilaris dan ook door zoovele hartelijke buvijzen van instemming en erkentelijkheid bevogen. Allen uitten de wensch dat de jubilaris nog een reeks van jaren met dezelfde kracht naar lichaam en gees; als tot heden de chef van het korps gemetnte politie-ambtenaren mocht zijn, daar de rust en veiligheid van Tilburg niettegensLande zijn 75jarigen leef- t:'<roed aan hem toevertrouwd kan bi jven. V nocht het den inspec- v'"- yan pcji.fi.e Van /plukken, op .oi te betrappen jjr te Tilburg, op <f een baaltje wol /ten fabrieksterrein (as en zonen, op het met veel moeite ;nt hij werd in zijn /n getrouwen hond. ifdagent Van Li erop Ncaden, die zich hau diefstal van een kruiwagen. Kaatsheuvel, 4 Jan. Het Bationaal paar denspel onder directie van deu heer Schui- teuvoerder opende Zondagavond alhier de rij zijner voorstellingen. Dien avond was het circus goed bezet. Den tweeden avond was de opkomst van het publiek too geringdat de hr. S. besloot niet te spelen en de reeds ontvangen entree-gelden terug te betalen. Ook den derden avond woonden slechts weiningen de voorstelling bij. Waarschijnlijk is de reeks der voorstellingen hiermee voor goed gesloten. De weinige belangstelling door 't publiek aan den dag gelegd vindt haren grond niet in 't spel der artisten maar in de tegen werking, welke 't circus van zekere zijde alhier ondervindt. Kalm en rustig zijn de feestdagen hier verloopen. Van vechten, baldigheden, dron kenschap, waardoor zulke dagen zich wel eens kenmerken werd hier weinig of niets ver nomen. Dit verheugt ons te meer omdat wij sedert eenige weken nog al eens op der gelijke tooneelen onthaald werden. Waspik, 2 Jan. Heden middag had on der deze gemeente een treurig ongeluk plaats op de werken tot verlegging van den Maas mond Een doofstomme, zekere A. Kruiraer, van beroep smid, met het doel werk te ver krijgen derwaarts gekomen, werd onverwachts door een naderenden zandtrein gegrepen en zoodanig over het geheele lichaam verwond, dat de ongelukkige weinige oogenblikken na dien den laatsten adem uitblies. De overle dene, die gehuwd en vader was van een kind, stond als een knap werkman bekend. Dit is reeds het 3e ongeluk, dat zich op bedoeld werk in een tijdsverloop van een 3tal maanden heeft voorgedaan. Cii2>eIIc. De loop der bevolking dezer ge meente over 't jaar 1888 was als volgt: Op 31 December 1887 bestond de bevol king uit M. V. totaal. 1203 1135 2338 In 1888 zijn geboren 57 39 96 In 1888 zijn in de be- volkingsreg. ingeschr. 41 64 105 Geeft eene vermeerde- ring van 98 103 201 32 66 55 97 87 163 In 1888 zijn overleden 34 In 1888 zijn uit de bev. reg. afgeschreven 42 Geeft eene verminde- ring van 76 Geheele vermeerdering 22 16 Bevolking op 31 December 1888. M. V. totaal 1203 1135 2338 22 16 38 38 1225 1151 2376 2 Januari. Gisteravond tegen twaalven hoorden de bewoners van 't middelste deel van de Nieuwstraat een geroep van brand brand!, waaraan de meesten geen geloof sloe gen, doordien zij reeds den ganschen avond verontrust en geërgerd waren door een niet heidensch, neen duivelsch leven, dat eenige Nieuvvjaarsvierders sloegen, die vreeselijk veel sterken drank hadden gebruikt. Des te groo- ter was de ontsteltenis der buren, toen bleek, dat werkelijk de woning van P. van E. in volle vlam stond, 't Voorhuis, waarin herberg werd gehouden, is geheel uitgebrand, nadat sommige meubelen, waaronder 't biljart, wa ren gered, 't Achterhuis bleef gespaard, zoo ook 't vee. Het huis was verzekerd, de inboedel, uit genomen 't biljart niet, naar men zegt. De bewoners, man vrouw en vier kinde ren, zijn tijdelijk naar Sprang vertrokken. Verleden Zaterdag heeft zich in den stal van Adriaan Verheijden een geval van miltvuur voorgedaan, 't Aangetaste rund be zweek in den avond. Op last van den heer districts-veearts woonachtig te Breda, is de koe verbrand en later de stal ontsmet. Donderdagavond is H., alhier, door ze keren v. C. ernstig verwondverschillende messneden, waarvan sommige nog al diep, werden hem over de handen, aangezicht en hoofd toegebracht, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en hij thans nog het bed houdt. Tegen den dader, die gedeeltelijk heeft be kend, is procesverbaal opgemaakt. Baardwijk, 5 Jannari. Als tegenhanger van de vele berichten over diefstal, waarvan men in de laatsten tijd zoo menigmaal leest, kan dienen, dat bij C. S., een inwoner dezer ge meente, in plaats van gestolen, iets gebracht is en evenals bij diefstallen vaak gebeurt, zonder dat de dader ontdekt kan worden. Ongeveer 14 dagen geleden zette iemand een zak met aardappelen bij C. S. aan de deur neer en voegde daar nog wat kool bij. C. S. had niets van dien aard besteld en liet daarom alles staan's avonds echter stond het er nogtoen ontfermde zich C. S. over aardappelen en kool en zette ze binnen. Op dit oogenblik echter weet hij, ondanks alle onderzoeknog niet van wien 't ca deautje afkomstig is. 31 December is door den doelen, „So- ranus," gevestigd bij den heer A. Mulders alhier, de volgende directie gekozen A. Pullens, pres. C. Schoonis, vice-pres. O. A. Donkers, penningm. H. van Eijck, secr. H. Pullens, 2e Secr. G. Hesselberth, le comm. C. Maas, 2e comm. C. de Nijs, pijlm. G. Mulders, 2e pijlm. WAALWIJK (Niet oflieicel Vanaf 29 Dec. tot 4 Jan. ONDERTROUWD: Adrianus Matti, jrrf. oud 30 jaar en Johanna van Assen, jd. 27 jaar. GEBOREN: Arnoldus, Petrus, en Gerardus Theodoruszoons vnn Hendrikus Win- gels en Adriana K pers. Anna Ma ria, dochter v£n Ferdmandns Dumoulinen Clasina van Riel. Au^ustinus, Adrianus, z. van Franciscus de Vaan en Mathilda Meijers. Johannes, Petrus, z. van Jacobus de Brouwer en Maria Buitenkamp. Adri anus, Petrus, z. van Hendrikus Snaphaan en Catharina Schellekens. Johannes, Cor- nelis, z. van Antonius Pennings en Maria van Ertriik. Marinus, Josephus, z. van Marinus Verdonk en Petronella Sterken. Adrianus, z. van Theodorus van Noort en Adriana van der Wens. Gijsbertus Theodorus, Walthcrus, z. van Gijsbertus Verhcmeldonk en Cornelia van Ballekom. Johannes, Franciscus. z van Franciscus van den Hoven en Wilhelmina van Loon. OVERLEDEN: Johannes Crielaerts, 27 jaren. Adrianus Moonen, 4 maanden. - Augus- tinus Adrianus de Vaan, 2 dagen. CAPELLE. Van af 24 Dec. 4 Jan. GEBOREN: Maurits, zoon van Maurits Koenen, en Elisabeth Adriana Hommel.Dingeman, zoon van Adriaan Sprangers en Willemina Vissers. Alida Ardina, dochter van Jan Van Tilborgh en Actonia Adriana van der Schans. OVERLEDEN: Huibert van der Meijs, oud 82 jaren, echtgenoot van Maria Elisabeth Snoe ren. Johannes de Rooij oud 23 jaren zoon van Nicolaas de Rooij en van Johanna Jacoba van Iersel. I) RUNEN. vanaf 131 Dec. GEBOREN: Andries, zoon van Cornelis Broermijn en Walthera Robben.Elizabeth, dochter van Peter Klerkx en Anna Maria Vrijhoe ven. Theodorus Johannes, z. van Zeger van Drunen en Anna Maria Veltman. Antonia, d. van Gerard Brok en Maria Al- legonda van Hoorn. Lnurentia Maria, d. van Ludovicns Petrus Dekkers en Cornelia Johanna Verhoeven. Jacoba, d. van Mar- tinus de Munnik en Allegonda Ilensen. Clazina, d. van Johannes Vrijhoeven en Maria Roozen. Francijna, d. 'van Marti- nus Brok en Wilhelmina Pulles. Hen drikus, z. van Franciscus van der Putten en Wilhelmina Paaijmans. Marinus Ste- phanus, z van Willem Bergmans en Eliza beth van de Wiel. Adriana, d. van Pe ter van Helvert en Johanna van Bommel. OVERLEDEN: Catharina de Munnik, 23 jaren. Marinus van de Wiel, iSj.Hendrikus de Jongh, 87 j. Johannes Hamers echtg. van Johanna Vugts, 55 j., (te's Bosch over leden). Wilhelmina Kogels, 6 maanden. Johanna Kuijpersechtg. van Michiel van Drunen, 68 j. Johannes van Broek hoven, eerst wed. van Cornelia van Wezel, daarna van Arnolda Boons. WAALWIJK 4 Jan. Bij redelijken aanvoer ter veemarkt was de handel tamelijk vlug. Kalfkoeien f 125,a 260, Kalfvaarzen f90,a f155. Biggen f 3.70 a 8,25 Ter botermarkt aangevoerd 2719 KG., verkocht van f 1,02 a 1.42 per KG. Eieren f 4,a 5.per 100 stuks Voor granen is de markt wel zoo vast. Voor leder komt in alle soorten iets meer vraag. De prijzen blijven echter flauw.«In huiden en schors is weinig handel. AMSTERDAM, 4. Jan. Bericht van BROUWER, ANOI1ER en DORDREGTER. Huiden. In de afgeloopen week zijn af gedaan ex //Burgemeester den Tex'', 1703 Oost-Ind. buffelhuiden. In de tweede helft dezer maand, worden eenige duizenden O.-Ind. runder en buffel huiden bij inschrijving aan de markt ver wacht. Inlandsche artikelen zeer stil. alhier, voor 10 cent SIGAREN koopt, ontvangt gratis EEN BON op een met 1 jaar garantie. Die een kistje van 100 koopt ontvangt 10 bons. Totaal der bons 1500. voor 1889 geheel is uitverkocht heb ik, om aan de nog dagelijks inkomende aanvragen te kunnen voldoen, een zekere hoeveelheid bijbesteld, die ik binnen en kele dagen hoop te ontvangen. Men gelieve dus nog een korte poos ge duld te hebben, De uitge loofde prij zen bestaan uit drie uurwer ken, als: een prachtige KLOK, een beweegbare OLIFANT, (tevens klok) en een nickel REMONTOIR HORLOGE, be nevens vier echte nickel KETTINGEN. Stand der punten 16. met Brieven franco lett. B.A.C. bureau van De Echo van het Zuiden, te Waalwijk. IN f/ HANDEL IN heeft de eer te berichten, dat zij hij hare speciale inrichting voor geborduurde in diverse bloemwerken en dessins ook thans is ingericht tot het fabriceeren van alle soorten zuiver gebreide welkè naar maat worden vervaardigd, zoords: Kinderkleeding als gekleede—huis— en onder japon netjes manteltjes jongenspakjes en verder alle kinderkleeding. Voorts Men gelieve deze niet te verwarren. met de ZOOGEN AA M A gebreide of geweefde GOEDEREN. De bij boven genoemde firma gekochte goederen worden onzichtbaar versteld. Prijzen billijk.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3