DEI! REGISTRATIE. DeGRONDEN, Y ollenhoven's EXTRA Notaris RANT, HOOPING van WEILAND, V elocipède, Schoenmakers. Knoops gaten, August STILLED, CKEfelElIS, Advertentiën. Openbare verkooping, ,r sa contant geld NOTARIS RANT, Uitbetaling In contant geld. en 330ste Staatsloterij. Handelsberichten. De Ontvanger 8. A, MIDDELKOOPte CAPELLE, publiek verpachten Mim Dl JOHM VERKOOPEN: 5^ A. VERHOEVEN, publiek verhuren 13 hectaren Weiland, publiek verkoopen: TE KOOP een solide öa LEDEREN Waalwijk. P-4 KOFFIEKANNEN, .stvtïi/a ff Antoon Tielen. Tweede kamer. tengevolge van faillissement. te WAALWIJK, zal den 26en Maart 1889, den 27en M aart 1889 Yoor het seizoen 1 8 8 9: onteigend ten behoeve van de verlegging van den Maas mond, onder sectie D. van CAPELLEen onder de gemeenten BESOIJEN en WAALWIJK. DEURWAARDER op Dinsdag den tweeden April H AM* &jr! taigf VERKRIJGBAAR bij ,in het Wapen van Waalwijk," te WAALWIJK, ad 14 ct. per V2 flesch. op Donderdag den 21 Maart a. s. op Donderdag 21 Maart a.s. De Hoftandmeester (tweewieler) hoog 1.25 M., voor f 20. Tegen VAST WERK, en HOOG LOON worden terstond gevraagd EENIGE BEKWAME m P* o FABRICEERT en LEVERT 1 GOEDKOOPE PRIJZEN, oo fm m* Eene GROOTE KEUZE Prachtige ALBUMS en eene uitge zochte collectie artikelen geschikt voor WAALWIJK. nende, uitgehaald. De jongens goten nicotine uit een tabakspijp in den borrel van een oud man, een wegwerker, en drongen er toen bij dezen op aan, zijn glaasje spoedig leeg te drinken. De wegwerker, die niet veel com plimenten maakte meteen borrel, volgde dezen raad maar al te spoedig op, dronk zijn glas in een teug leeg, voelde zich na dit kunststuk onwel en vertrok onder het gelach der grap penmakers. Dat lachen veranderde echter spoedig in angst en vertwijfeling, want na eenige uren was de man een lijk. Uit een geneeskundig onderzoek bleek, dat hij was overleden aan de gevolgen der nicotine. Nu wil natuurlijk geen der kwajongens de schuld dragen. Een buitengewoon schouwspel is Don derdagavond in den schouwburg te Birming ham voorgevallen. Men speelde een stuk waarin een matroos werd gevat en ter dood gebracht, maar op het oogenblik der terecht stelling sprong een matroos van de galerij op het tooneel, uitroepende dat hij niet zou dulden, dat zijn „kameraad" een haar op het hoofd gekrenkt werd. Hij wierp zich op de acteurs en begon hen af te ranselen. De beambten kwamen tehulpeen worsteling volgde, maar vier of vijf bedienden werden achtereenvolgens door den herculischen zee rob neergeveld ot gewond. Eindelijk maakte de politie een einde aan den strijd. Het merkwaardigste is dat de matroos volkomen nuchter was. Hij was kort geleden van een lange reis tehuis gekomen. Tusschen de welbekende biljartspelers T. Y. Terpstra, van Ferwerd (Fr.) den prijs winner bij den jongsten nationalen wedstrijd te Groningen, en R.Bierling, van Groningen is te Appingedam een wedstrijd van 1000 punten op het zakbiljart gespeeld. Bierling overwon, terwijl Terpstra het tot 851 pun ten bracht. Kaatsheuvel, 18 Maart. Enkele schoen makersbazen alhier hebben het plan opgevat om een spaarfonds op te richten, ten einde de knechts meer aan hunne zaak te verbin den en tevens gedekt te zijn tegen de schade, waaraan zij blootstaan tengevolge van het plotseling vertrek van knechtsdie bij ken „diep in het krijt" staan. Als men tot zulke maatregelen zijn toevlucht moet nemen, dan blijkt genoegzaam, dat de winkelnering der bazen niet enkel gouden eieren legt. De ziekenbusonlangs opgericht door den heer Van Dillen, gemeente geneesheer alhier, vindt niet de gewenschte ondersteuning. Een voorname hinderpaalwelke het slagen eener dergelijke zaak in den weg staat, is het ziekenfonds, dat sedert jaren alhier bestaat en in zeer bloeienden toesfand verkeert. Dit fonds telt een groot aantal leden heft eene matige contribuitie en betaalt aan leden, die wegens ziekte tot werken onbekwaam zijn 4 gulden wekelijks uit. Een der artikelen van het reglement luidt, dat een lid van het ziekenfonds zijn lidmaatschap verbeurtzoo dra hij hier of elders lid wordt van eene andere soortgelijke inrichting. Dit eenigszins zonderling artikel weerhoudt velen om tot de ziekenbus toe te treden. Dit is te be treuren, daar het ziekenfonds slechts manne lijke personen opneemt, terwijl in de zieken bus iedereen kan worden opgenomen. YrijUocvcn-Kappel, 18 Maart. Door de clas- sikale vergadering-, dezer dagen te Lage Zwaluwe gehouden, is het beroep door de kerkeraden van Sprangen Vrijhoeven-Kappel op ds. W. Raman, naar de doleerende ge meente alhier uitgebracht, niet goedgekeurd. De stukken dienaangaande zijn aan de hee- ren deputaten der synode opgezonden, ter eindbeslissing. Terwijl weken achtereen de handel in kalfvee hier en in den omtrek zeer levendig was, heerschte er in de laatste acht dagen voor Belgie minder animo en konden kali koeien en vaarzen van f10 tot f25 minder afdoen. In getuigde paarden bleef de om zet onder de boeren voortduren tegen prijzen van f300 tot f400. Sprang, 18 Maart. De aanvoer van aar dappelen uit de Boven-Langstraat en het Land van Heusden en het rondventen begint van week tot week grooter en drukker te worden; wel een bewijs, dat de voorraad in 't najaar niet uitverkocht is. De qualiteit laat over 't algemeen veel te wenschen over. Tegen verschillende prijzen, varieerende tus schen f2 en f4 per HL., worden ze bij de kleine maat veelal omgezet. (ieertruidenberg, 17 Maart. Het gemeen tebestuur is er op bedacht, zeker met het oog op de ophanden zijnde openstelling der rijks-voetbrug, den ingang onzer stad aan die zijde te versieren. De open terreinen nabij het spoorwegstation zijn met jonge boompjes beplant, en, zijn wij goed ingelicht, dan zal van die terreinen een plantsoen, in den geest van het Valkenberg te Breda, worden gemaakt, een en ander tot groot genoegen van het wandelgraag publiek en waardoor tevens het onhebbelijk gezicht op de zeer bouwvallige stallen en pakhuizen aan die zijde der stad een weinig wordt ge maskeerd. Heusden, 18 Maart. Heden had alhier de aangekondigde provinciale hengstenkeuring plaats. Er werden in 't geheel elf paarden ge presenteerd. De 3jarige hengsten van Jaco bus van Heeswijk, te Dussen, en Casper van Helden, te Werkendam, die beiden het vo rige jaar als 2jarigen, voor de bewaringsprij- zen in aanmerking kwamen, werden wederom goedgekeurd en konden nu ook naar de drie uitgeloofde premien mededingen. Ie premie (f150) de gebroeders Hagoort te Dussen, met een donkerbruinen 8jarigen hengst; 2e premie (flOö)Jan Buijs, te Herpt, met een lichtbruinen 5jarigen en de oe pre mie (f 50) Jacobus van Heeswijk, te Dussen, met een donkerbruinen 3jarigen hengst. Goed gekeurd werden nog de lichtbruine 4jarige hengst van gebr. Hagoort, te Dussen, als mede de 3jarige donkerbruine hengst van Casper van Helden, te Werkendam, terwijl de 3 overige werden afgekeurd. Van de 3 voorgebrachte 2jarige hengsten werd geen o J o enkele waardig bevonden voor een bewa- ringsprijs. Het moet verwondering wekken, dat in een paardenstreek, zooals het Land van Heusden en Altena, geen betere jonge hengsten werden gepresenteerd. De gehouden keuring gaf wederom een duidelijk bewijs, hoe dringend noodig het zelfs voor dit gedeelte onzer provincie is, dat ter verbetering van het paardenras de hand aan de ploeg wordt geslagen. (Zitting van Dinsdag.) Nadat de kamer 20 minuten in comité ge neraal was geweesten na beëdiging van den heer Mutsaers, ving de heer Seijffardt zijne interpellatie aan. Alle deskundigen cn ook de regeering waren van oordeel, dat onze levende strijdkrachten verbetering be hoefden. 't Is biji a een jaar geleden dat de reg. optrad en nog altijd wacht men op maatregelen. Spr. drong krachtig aan op de publicee ring van het rapport der defensie-commissie. Spr. vroeg lo. of het rapport der staats commissie spoedig zal worden geplubliceerd; 2o. of de wet op den verplichten krijgsdienst spoedig zal worden ingediend 3o. welke de tijdelijke maatregelen zullen zijn. De minister van oorlog beloofde dat het rapport zoo spoedig mogelijk zou worden gepubliceerd; wat de wet in vraag no. 2 bedoeld betrof, sp. kon de indiening niet beloven voor het begin van het volgend zittingjaar. Voorstellen zouden worden ge daan tot het onder de wapenen houden van de oudste lichting. De heer Domela Nieuwenhuis opende het debat over de arbeidswet met eene breed voerige beschouwing over de vraaghoe arbeidswetgeving behoort te zijn, aan welke eischen ze moet voldoen en deze vraag werd in den breede getoetst aan den inhoud der wetsvoordracht. De bekende theorieën van den spreker over een normalen arbeidsdag en fabrieksarbeid in 't algemeen werden door hem toegelicht. De heer Van Velzen acht de wet praema- tuur. Voorat behoort, om de nijverheid voor schokken te bewaren, de enquête voortgezet te worden, maar zijn stem over het wetsont werp maakte hij afhankelijk van het lot der amendementen. De heer Kerkdijk, zijn standpunt uiteenzet tende, verklaarde onvoldaan te zijn over het aangebodene, maar zal dankbaar zijn voor de aanneming- Veel blijft ongeregeld maar in afwachting van de voortzetting der enquête is het aangebodene wel aanbevelenswaardig. Getrokken prijzen. (Naar de geschreven lijst.) lste Klasse. Trekking van 18 Maart. No 4031 en 19443 elk f1500; no 15030 en 20149 elk f LOGO; no 12018 en 16488 elk f400; no 3864 en 7636 elk f200; no 900, 4705, 479-1 en 10944 elk f100. Trekking van 19 Maart. No 11252 f 1000; no 20844 f400; no 5327 11790, 14390, 14665, 16436, 16591 en 17761 elk f100. GORINCHEM, 18 Maart. Men besteedde voorristarwe f 7,a 7.25 roode dito f 6,90 f7,10, witte dito f 7,25 18.— inl. rogge f 5,50 a 5,75 buitenl. dito 1 5,25 a 5,35 gerst f'4,90 a 5,--, haver f3,5 3,25 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 134 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f200 a 240 Kalfvaarzen f100 a 160 Melkkoeien f 140 a 200 Ilokkeling ossen f 00 B/a jarige ossen f 90 110 Guiste vaarzen f 100 '120 Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 20 a 50 57 Nuchtere kalv. f 6 a 12 Aangevoerd 4 varkens van 22 a 26 c., per half kilo, 200 biggen van f 7 a 11 per stuk Eieren f 0.75 a 0.85 per 26 stuks. ROTTERDAM, 18 Maart. Tarwe Vlaamsehe, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 9.f 9.25 Mindere en geringe f 8.25 a 8,75 Rogge. Vlaamsehe, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.10 k 5.40; dito mindere f4.50 a 5. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f4.a 4,90; mindere f 0,a 0,beste Zomer fo,75 a 4 50; mindere f0,a 0. Haver. De beste i'2.3.30. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f 5.50 k 6.40. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 12,75 a 13,75; Mindere f 9,k 12.25. Witte boonen. De beste f 10.50 k 11. Kook erwtende beste partijtjes van 17.50 k 8.50 mindere van f0.a 0. Schokkers van f 0,k 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f 12.10 a f Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad 1'7.50 tot f7.75 Vlas. In de afgeloopen week was de vraag op het land vrij algemeenvooral voor de betere soorten waarvan verschillende partijen tot hooger prijzen koopers vonden. Heden ter markt be droeg de aanvoer ruim 29,000 steen Hollandsch en 4000 Zeeuwschmeestal van zeer inferieure qualiteit, welke tot flauwe prijzen slechts voor de helft koopers vonden. Lijnzaad met iets meer vraag voor de puike soorten, welke evenwel niet meer als f14 konden bedingen. ROTTERDAM19 Maart. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 19, runde ren 460, vette graskalv. 149, nuchtere kalveren 290, >chapen of lammeren 7, varkens 9, biggen 90, bokken of geiten 2 De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 66 a ct. 2e kw. 60 a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalveren: le kw. llo^a ct.2de kw. 90 a 95,ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. 65 ct., 2e kw. 55 ct. boter 60 k 75 cent per half kilo. Aardappelen. Spuische j immen f4,50 a 5,25 dito Flakkeesche f3.75 a 4 50, magnum bonum f2,20 k 2.60, champions f4.— a 4,75, Zeeuwsche blauwe f0,a 0,jammen poters f210 a 2.60, alles per heet. Hamburgers f0,— a 0,-Saksische jammen f4,20 a 4.35, dito roode f3,— k 3,25, alles per 70 kilo. Handel flauw. te Besoijen ten huize van den kastelein A. VAN DER ZAKENen te Waalwijk ten huize van den kastelein V. J GERRIS telkens des voormiddags 10 uurten overstaan van den NOTARIS TgM&ff*Nadere INLICHTINGEN te be- komen ten kantore van gemelden ontvanger alwaar BOEKJES tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar zijn. te W AALWIJKzalten verzoeke van den weledelgestrengen heer Mr. LOEFF advocaat-procureur te 's Bosch in hoeda nigheid van curator in het faillissement van winkelier te Waalwijk, ten woonhuize van laatstgenoemden eerstkomendedes voormiddags ten tien urein het Dennenhouten kabinet, tafel, spiegel, stoelen, schilderijen, kachel, koper-, tin-, blik-, glas- en aardewerk, een veeren bed met toebehooren. Voorts eene partij manufacturen en kruide nierswaren winkelopstandtoonbank met koffiemolenbasculebakken en verder winkelgerief. Ten slotte een trekhond met tuig, honden kar, en elf kippen en een haan. Een en ander te bezichtingen een uur vóór den verkoop. te Waalwijk, zal zal voor de H. Ii. A. VOS en J. MIL- LENA AR te Drongelen 's namiddags 3 uur, ten herberge van P. NIEUWKOOP, op den Dijk te Drongelen, te Eeten, voor 1 jaar om te weiden. te Waalwijkzal ten verzoeke van Mej. de Wed. G. VAN JjOON, te Waalwijk, des avonds 7 uurin ééne zittingter herberge van de Weduwe DEKKERS, te Bezooien Een perceeltje Weiland, te Bezooien, genaamd „Haardstee", sectie C. no 56, groot 24 aren 50 centiaren. w is dagelijks te spreken, van des morgens 8 tot 6 ure 's avonds, voor alle mond- en tandziekten, met het ongevoelig makend Cocaïne stelsel. Kunstgebitten worden in 4 uur tijd ver vaardigd en gewaarborgd, jg Adres Van den BERGTandmeester, Goudbloemstraat No. 2, (Hoek der Han- delsley,) ANTWERPEN. Te bevragen aan het bureau van de Echo van het Zuiden. Brieven franco letters XYZ aan het bu reau van de ECHO. CD CD CD CO C 3 CD AAN met en zonder fi.ltrums, en van verschillende grootte in Brittannia metaal vernikkeldverzilverd en ge polijstalles van de beste qualiteit.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3