Notaris BINK, 266 stilts mm BOOIIEN, Notaris RANT, VROliWllHPAiHTOFFELS, lEnoops- gaten, 1 w August SIALLER, Advertentiën, 17 perceelen bouwland Spoed! Spoed! Handelsberichten. J. H. Becking, verkoopen VERPACHTEN, BERICHT van INZET. Wie heeft een partij puike, TE KOOP? LEDEREN Waalwijk. GETROUWD MELIS RE1NIER STEPI1AMS van der HEIJDEN, m MARIA BESMETTE WAKKERS, Gerrit C. Rubbens Marie M. Moors, te Waalwijk, zal op Woensdag 16 October 1889, des namiddags 5 ure, bij CORN. G. VAN HULTEN, te Drunen, voor de gemeente Drunen, V VI VII platte, vilten zwart met baai gevoerd, O FABRICEERT en LEVERT m A O O 1 GOEDKOOPE PRIJZEN, <D -4-3 Ph oo daarin door de tweede kamer gebrachte ver anderingen, met speciale aanwijzing door letters van de wijzigingen, door de reg. aan gebracht, van de veranderingen door amen dement en. van de door de regeering over genomen amendementen (in deze kolom zijn de veranderingen, tijdens de beraadslaging in het wetsontwerp aangebracht, met vette letters gedrukt). Uit Maastricht wordt van 6 October gemeld Heden avond omstreeks 9 uren ontdekte men brand in de werkplaatsen van de firma Leijter Nijpelsdrukker en uitgever alhier. Wegens de groote aanwezige hoeveelheid papier en andere brandbare stoffen had de brand een ernstig aanzien. Door onmiddel lijk aangebrachte hulp mocht het echter ge lukken den brand nog tijdig te blusschen. De raadkamer der arrondissements rechtbank te Maastricht heeft rechtsingang verleend met last vay instructie der zaak tegen J. W. Dols, lid der provinciale staten van Limburgte Sittardbeschuldigd van meineed bij de aangifte eener memorie van successie. Door het hof te 's Bosch is in hooger beroep zijne gevangenneming bevolen. Dols heeft zich vrijwillig bij de justitie aangemeld en is te Maastricht in de gevan genis opgesloten. Te Nederhemert is in den loop der vorige week eene melkkoetoebehoorende aan H. G. d. W. te Kerkwijk uit de weide gestolen. Hoogst waarschijnlijk is die koe naar Rotterdam vervoerd en daar verkocht. Maandag is een persoon uit Nederhemert, op wien ernstige verdenkingen rusten dat hij de dief is gevankelijk naar Tiel gebracht. Te Arnhem is een beambte van de fima Vand Gend Loos, die zich aan het station bevondbij het binnenkomen van trein 20 N. R. S., door dien trein aangereden; zijn beide beenen werden zwaar verminkt. De man is aan de gevolgen overleden. Aan de Prinsengracht, nabij de Bosch- brug, te 's Hage is een roeibootje omgeslagen, doordien twee der opvarenden van plaats wilden verwisselen. Drie van de drenke lingen kwamen op het droge, maar de vierde verdronk. Zaterdagmiddag is van het perron van het Holl. spoor, te Rotterdam eene mand met nieuw schoenwerk ontvreemd, afgezon den door een Baardwijksch schoenfabrikant. De daders drie in getal, zijn door de politie aangehouden. Een hunner was een oude be kende der justitie. Te St. Pieter heeft een belangrijke diefstal van gouden lijfsieraden plaats gehad ten huize van den kanunnik Z. aldaar. Als vermoedelijke dader is gearresteerd en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht de schrijnwerker V., die in de woning van den bestolene is werkzaam geweest Men meldt uit Schermerhorn De heer C. J. van Spall te Amsterdam heeft aangenomen het water in den over stroomden polder Mijzen in 39 dagen weer op zomerpeil te brengen. Men rekent dat er ongeveer 8 millioen kubieke meter water moet verwijderd worden. De heer Van Spall zal voor genoemd werk 10.000 ontvangen. Men schrijft uit Terschelling: Sedert eenige dagen ligt hier buiten de haven, een torpedo-schokker met 2 onder officieren en 6 man torpedisten, onder bevel van den len luitenant-adjudant b:j het korps torpedisten, jhr. E. H. Storm van 's Grave- sandemet opdracht om het meermalen besproken wrak der Engelsche katoenboot „Tyneraouth" weg te ruimen, voor zoover het gevaarlijk ligt voor de scheepvaart. Het stormachtige weder belette het werken in de terecht zoo gevreesde Buitengronden, doch toen het gisteren eenigszins bedaarde, ging men er op uit, terwijl alle visschers- vaartuigen, wegens het ongunstige weder, in de haven bleven. Gesleept door de„Neptunus" waagde men de gevaarvolle onderneming, bij stevigen NVV. bries en sterke branding, waarbij nog 3 ankers verspeeld werden, met het gelukkig gevolg, dat bij het tweede schot de stukken van den cilinder tot 60 M. hoogte opvlogen en er een waterkolom opsprong van ongeveer L0 M. dikte en 40 M. hoogte. Nadat dit vernielingswerk alzoo volbracht was, werd het hoog tijd voor de boot en de schuiten om te vluchten, daar het onmogelijk was, langer in de branding te verkeeren. Niemand hier, die met de gevaarlijke ligging van het wrak bekend is, had gedacht, dat het werk zoo spoedig zou gelukken; algemeen roemt men de leiding van het werk en den daarbij betoonden moed. Onze torpedisten hebben getoond, wat zij kunnen en durven en aan de scheepvaart en vooral aan de kustvisscherij is een hoogst belangrijke dienst bewezen. Uit Wadenoijen wordt gemeld Aan de politie is het mogen gelukken de deugnieten twee deernen van 16 en een jongen van 12 jaar op te sporen, die voor enkele dagen twee jonge meisjes uit Avezate op een binnenweg onder Drumpt hebben aan gerand en van eenig geld beroofd, welke handeling eene poos later is herhaald bij een zesjarig jongetje, dat met eenige stuivers was uitgezonden ter verrichting eener boodschap. Twee dezer deugnieten behooren thuis te Drumpt, de andere te Wadenoijen, en wie met hunne opvoeding bekend is, dien ver wondert het geenszins dat zij, zelfs op zoo'n jeugdigen leeftijd, zich aan zulke misdrijven schuldig maken. Te Zevenbergen is ingebroken ten huize van de wed. T. van de Veken, kasteleines. Door middel van het uitbreken van een der ramen, waarbij men blijkbaar van bijtels heeft gebruik gemaakt, hebben de dieven zich toegang weten te verschaffen tot de her berg. Na het geld uit de lade van het buffet te hebben gestolen, zijn de dieven weder af getrokken. Noch de kasteleines, noch een harer dienstboden heeft iets van den diefstal bespeurd, terwijl deze bedreven werd. Voor eenige dagen brandde te Com- pascuumkanaal de woning van den veenar beider Harm Orommel af. Ongeassureerd als de bewoners waren, zouden zij misschien veel zorg en moeite gehad hebben om weer on derdak te komen, indien niet eenige wakkere buurlui de handen uit de mouw gestoken hadden en gezamenlijk de noodige bijdragen in materieel hadden bijeengebracht, zoodat door hunne flinke en edelmoedige houding de van hunne woning beroofde luidjes na een halven dag opnieuw een bewoonbaar verblijf konden betrekken. Maandag nacht heeft men zich, door het opschuiven van een benedenraam, toe gang trachten te verschaffen tot de woning van dr. V., aan de Bemuurde Weerd te Utrecht. Daar de blinden aan de binnenzijde van dat raam aanwezig echter goed gesloten waren, gelukte dit niet en heeft de dief dan ook niets anders kunnen bemachtigen dan de vi trages, die voor dat raam hingen en daartoe door hem werden afgerukt. Maandag voormiddag, even voor 10 uur, stortte, tengevolge van een hevigen rukwind, der 5 meter hooge schoorsteenen in van de zoutkeet aan het Hinthamereinde, te 's Bosch, met het ongelukkige gevolg dat een der werk lieden, zekere F. L. aldaar, door een gedeelte daarvan getroffen werd. Met gebroken rech terbeen en eene belangrijke hoofdwonde werd de ongelukkige, die eene vrouw en 5 kinde ren heeft, naar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Maandag middag is te Leimuiden de vrouw van den watermolenaar v. E., bij den molenboezem te water geraakt en door de zuiging meegevoerd, in den vijzel terechtge komen. Onraad aan den molen bespeurende merkte de man het ongeval en moest zijne vrouw gehavend uit den vijzel trekken. Zij was een lijk. Dinsdagochtend is te Schiedam bij het baggeren in de Lange Haven nabij de Ap pelmarkt door den baggerman Lanser ge vonden het lijk van C. de J oud 29 jaar, werkmanwonende aldaar in de Zijlstraat, die sedert Vrijdagavond aldaar werd vermist. De ongelukkige leed in den laatsten lijd aan slaperigheid en is hierdoor zeer waarschijn lijk te water geraakt. Hij was eerst sedert 5 weken gehuwd. (S.C.) Dinsdag voormiddag werd hel twee jarig dochtertje eener baanvvachteres onder de gemeente Kethel en Spaland door een trein aangereden en aan het hoofd verwond. De kleine was aan het oog der moeder ontsnapt en onbemerkt op de spoorbaan gekomen. Na voorloopig te zijn verbonden, is het kind met denzelfden trein naar Delft ove, gebracht en ter verdere verpleging in het gasthuis aldaar opgenomen. (B.C.) Een jongeling te Maasland, die in de vorige week zich in den voet schoot en in stede op de hulp van een geneeskundige te vertrouwen den bijstand eener zoogenaamde pleister-juffrouw inriep, is dezer dagen aan bloedvergiftiging gestorven. Woensdag avond is te 's Bosch inge broken in het kantoor van den heer J. A. v. B., Zuid-Willemsvaart. Ontvreemd werden ongeveer 18 aan pasgeld en eenige sigaren. De vermoedelijke dader, zekere H. B., uit Empel, is door de 's Bossche politie opge spoord en naar de gevangenis overgebracht. Uit Oosterhout wordt gemeld: In geen jaren was er voor de polderjongens, wier aantal hier en in de omstreken op duizenden mag geschat worden, zooveel werk als in dit jaar. De meeste ploegen zijn werkzaam aan de verbreeding van den Maasmond, of aan de Keulsche vaart; zij werken, na aftrek van de schafttijd, van 's ochtends 6 tot 's avonds 6 uur, en verdienen door elkaar ruim 9 's weeks. Gedurende de zomermaanden was dit natuurlijk aanmerkelijk meer. Ook voor vrouwen en meisjes, die werken willen, is het een gouden tijd met rooien en laden der suikerpeeCu voor de fabrieken, zoo lang de campagne duurt, en dit zal door elkaar dit jaar 15 weken zijn. Zoolang de vrouwen van huis zijn, worden de meeste kinderen uitbe steed. Ook wordt de zorg voor het varken (want de meesten hebben er een) gewoonlijk aan een buur opgedragen. In den nacht van Zaterdag op..Zondag kwamen twee rechercheurs der politie te Leiden op een der buitensingels een persoon tegen, met zich voerende eene koe, hetgeen hun verdacht voorkwam. Aanhouding van den man en de koe volgde, waarna bleek dat het dier uit eene weide onder de gemeente Stompwijk ontvreemd was en tevens dat zich nog een tweede dader in het spel bevond, die mede al heel spoedig werd aangehouden. Natuurlijk wordt van een en ander proces verbaal opgemaakt. Uit Vianen wordt gemeld ^Donderdag avond omstreeks 10 ure brak er in deze gemeente een hevige brand in het perceel bewoond door den heer W. van Straaten in de Zandstraat, terwijl deze met een paar kinderen naar de kermis was en de vrouw en het jongste kind alleen thuis wa ren. Eerstgenoemde nam ijlings de vlucht, doch aan haar kind denkende, keerde zij spoedig terug en mocht zij, na eenige oogèn- blikken in twijfel te zijn geweesttot de ontdekking komen, dat het kind reeds door den heer H. Florie op veilige plaats was gebracht. Inmiddels woedde de brand hevig voort, alles verslindende wat hij op zijnen weg te genkwam, aangewakkerd door den wind, die in den beginne zoo hevig was, dat door de vonken op het belendende perceel van den heer H. Groeneveld de zolder grootendeels ver brandde. De bespuiting en bewaking werd, nadat het gevaar van de andere huizen geweken was. tot den volgenden morgen volgehouden. Van het uitgebrand perceel is gelukkig voor het naastliggende erf de gangmuur blijven staan. Er is weinig gered kunnen worden. Hooi, stroo, tarwe, aardappelen, huisraad of inboedel, niets werd gered. Uit Bruinisse wordt van 7 dezer ge meld Door den hevigen Westzuidwesten storm is heden namiddag in het Keeten een vaar tuig beladen met pulp, van zijn anker ge stormd, tegen eene zandplaat in de Mossel kreek gedreven, en door de opvarenden ver laten. Er kon bijna niets gered worden. Alles is verzekerd. Capclle 8 October. B>'j besluit van den heer commissaris des konings dezer provincie dd. 26 September jl., A. No. 6, le afdeeling, is de heer G. M. Verheijden Gzn. benoemd tot lid van het college van zetters in deze gemeente. ROTTERDAM, 7 October. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f6.75 f7.25 Mindere en geringe f 5.75 a 6,60 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.25 5.60; dito mindere f4.25 it 5.— Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f3.75 it 5,20; mindere f0,a 0,beste Zomer f 3,50 a 4.40 'mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.it 3.75. Mindere fl.50 a 2.75 Paardenboonen. De beste f4.75 it 5.60. Duivcnboonen van-f0.it 0. Bruine boonen de beste f8,50 a 9, Mindere f 7,50 ii 8.25. Witte boonen. De beste f8.50 8.75. Kookerwtende beste partijtjes van 10.it 0.mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,it 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f00.af00.Zomerzaad f0,totfO. Kanariezaad f6.75 tot f7.00 Vlas. De aanvoer heden ter markt bestond uit circa 4000 steen, hoofdzakelijk draadvlas, waar van, tengevolge der hooge vraagprijzen, slechts Vs koopers vond. Lijnzaad was ruimer aangevoerd, voor de beste qual. konden de prijzen zich staande houden, terwijl afwijkend zaad lager te koop was. ROTTERDAM, 8 Oct. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 17, runde ren 600, vette graskalv. 404, nuchtere kalveren 2, schapen ot lammeren 4, varkens 2, bieeen 272 bokken of geiten 2 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 70 a ct. 2e kw. 66 a ct. 3e kw. 60 a ct. Kalveren: le kw. 95 a 100 ct., 2de kw. 85 a 90,ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 70 cent per half kilo. Aardappelen. Spuische jammen f 2.25 a 2.80 dito Flakkeesche 1.90 a 2,40, champions f140 a 1,60, magnum bonum f 1.30 a 1.50,Brielsche witte f0.a 0,jammen poters fl,20 a 1.60, Gelder- sche kralen fa dito blauwe f0aO, Daue Ages f0, ii 0.Zeeuwsche blauwe f2, a 2,25, alles per heet. GORINCHEM, 7 Oct. Men besteedde voor: ristarwe f7,— a 7.20 roode dito f 6,40 k f6,60, witte dito f7,f 7.20 inl. rogge f5,40 5,50 buitenl. dito f5,20 a 5,30 gerst f4,90 a 5,haver f 3,— 3,25 beste kook erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 496 koeiea enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f230 k 330 Kall'vaarzen f140 a 250 Melkkoeien f 170 h. 250 Hokkeling ossen f k 00 f 80 k 130 80 k 140 60 a 30 a 10 a 100 80 20 per P/a jarige ossen f Guiste vaarzen f Pinken f Graskalveren f 15 Nuchtere kalv. f Aangevoerd 6 varkens van 20 a 24 c., half kilo, 462 biggen van f9 a 15 per stuk Eieren f 1.40 a 1.50 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per '/a kilo. AMSTERDAM8 October. Huiden. Van de beden bij inschrijving aangeboden Oost-Ind. runder- en buffel- wer den opgehouden nos 1010, 1012, 1013, 1018, 1022, 1028, 1030, 1032, 1035, 1036, 1045, 1049, 1052, 1055, 1065, 1068*, 1069* en 1070*. Verder werden, nog opgehouden nos 1029, 1031, 1050 1051. van Waalwijk, en die mede namens wederzijdsche familien oprechten dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden, Osch, 8 Oct. 1889. GETROUWD en die, ook uit naam der wederzijdsche familien, dank zeggen voor de hartelijke bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van hun hu welijk ondervonden. Waalwijk, 9 Oct. 1889. •Daar het ons onmogelijk is voor alle felicitatien in het bijzonder dank te zeggen, betuigen wij bij deze onze erkentelijkheid aan allendie hebben bijgedragen om den 5 dezer voor ons tot een onvergetelijken dag te maken. Rijksontvanger, en Echtgenoote. Kaatsheuvel, 9 October 1889. staande te Drunen in de Molensteeg, nabij het wachthuis aan den Overlaat, bij Phleunen- wiel en in den Dekker, en Voor 5 jaren: op de Nieuwe en Lange heide. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de vaste goederenbohoorende aan J. H. KIPPING, te Waalwijk, zijn ingezet KOOP I f1000. II - 90. III -1200. IV - 110. i tl -1090. -1240. - 3025. Toeslag Dinsdag 22 October 1889, in het Hotel VER WIEL, te Waalwijk, ten 7 ure 's avonds. Dagelijks kan ten kantore van den nota ris gehoogd worden. Antwoord onder motto Spoed franco met opgaaf van uitersten prijs en hoeveelheid aan het Alg. Adv. Bureau van NIJGII VAN DITMAR, Rotterdam. -4-3 AAN 4-3

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3