N otarisTjÖEFJF, immmmm s HUIS, Schuur, Erf, Té, Bouwlanden Een completen LANDBOUWERS- inboedel, Notaris BINK, Advertentiën, Helena Rozetta, HEEDE, LOEFFte Drunen landbouwgereedschappen, Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken. Handelsberichten. Burgerlijke stand. Notaris £±p zal' VEE enz. VERKOOPEN L. van Gemert," Dirk Jan Hendrik Yan Tussenbroek te DRUNEN, zal MAANDAGEN 10 Maart 1890 24 Maart 1890, bij toeslag, Voor de Erven Jan v. Loon Dirkzn. in 8 koopen. Woensdag 12 Maart 1890, VEflKflöPEfU op 27 Maart 1890, ter herberge van de Wed. Thomas de Bont, te Waspik, bij inzet, en 10 April 1890, ter herberge van Th. Gijsman, bij toeslag, telkens des avonds 6 ure, Sprokkelingen in het U. D.) dat de tijd van het gaslicht, vooral onder den druk van zulke prijzen, ten einde spoedt. Want reeds heeft, naar ik vernam, de eleclriciteits-maatschappij een tariefsverlaging ontworpenwaardoor groote lichtverbruikers het electrische tegen denzelfden ot zelfs lageren prijs zullen be komen dan het gaslicht, en het oogenblik schijnt dus nabij, waarop het gas den weg zal gaan, dien het een halve eeuw geleden aan de patentolie en voor 25 jaren aan de petroleum wees. Te Breda is in den ouderdom van 75 jaren overleden de heer J. Dorrenboom, die als organist groote verdiensten bezat. Hij bekleedde die betrekking eerst jaren lang te Dordrecht en later in de Waalsche kerk te Breda. Te Helmond brak Woensdagnacht brand uit in de de brouwerij van den heer Wijn hoven. Daar men spoedig ter plaatse was, slaagde men er in, het vuur in den aanvang te stuiten, zoodat de schade zich bepaalt tot een gedeelte van het dak en den aanwezi gen voorraad hop. Een en ander was ver zekerd. De oorzaak is onbekend. Een persoon, die in 't midden van den nacht te Geldrop zijn bed verliet om half gekleed aan 't zwerven te gaan en drie da gen vermist werd, zonder dat hij ergens was te vinden, is thans terecht. Op een afstand van vier uur werd hij aangetroffen in de Eer- selsche heide, verkleumd van koude en, naar men zegt, met bevroren handen en voeten. Op het raadhuis te Eersel ontving hij, na de doorstane kou en den geleden honger, de eerste verplegingdaarna is de zwerver naar Geldrop teruggebracht en in het Lief dehuis ter verpleging opgenomen. Zijn toe stand is thans betrekkelijk goed. De politie uit Pernis heeft te Hoog vliet gearresteerd een arbeider, G. van Santen, te Hoogvliet, die bekend heeft den brand in de wagenkeet van Van Santen te hebben gesticht, met het doel de geheele hoeve te doen afbranden. Op de scheepstimmerwerf „De Last drager" te Helder, had Zaterdag een onge luk plaats, dat hoogst droevige gevolgen had. De scheepstimmerman H., bezig zijnde om een plank te verschuiven, kreeg die met zulk een kracht tegen het lijf, dat hij na drie dagen hevig lijden aan de gevolgen is over leden. Hij laat een vrouw met negen kin deren achter. Woensdag middag stond te Alblasser- dam achter op een stuk land eene hooischelf in brand. De plaats, waar het hooi stond, moest terstond doen vermoeden dat de brand aangestoken was en spoedig bleek dan ook dat een kleine jongen den brand gesticht had. In den laatsten tijd is het al eens meer voorgekomen, dat hooi- en rietschelven in brand gestoken werden door het spelen met lucifers. Een soldaat van de infanterie, te Am sterdam, had overgeteelcend voor koloniaal. Na een verlof van eenige dagen, keerde hij Maandag in de kazerne terug. Des avonds kreeg hij plotseling een aanval van dronken- manswaanzin. Hij verschool zich als een kat onder de kribben, schreeuwde als een beest, sprong toen onverwachts te voorschijn en wilde daarna onder het uitroepen „weg met de blauwe jongens" de zich op de kamer bevindende miliciens te lijf. De woesteling werd bijtijds gegrepen en onmiddellijk mededeeling aan den dokter gedaan van het voorgevallene. Toen deze kwam gelastte hij den patient te binden en naar het hospitaal over te brengen. Te Gilze (Molenschot bij Breda) is Dinsdag het huis met den geheelen inboedel van H. Gulickx totaal verbrand. Het huis was verzekerd, de inboedel niet. Oorzaak onbekend. Een allerbrutaalste aanranding had plaats op den openbaren weg, even buiten de kom der gemeente Oud-Pekela. De heeren H., P. en K. kwamen met hunne echtgenoo- ten van een familiebezoek op Zuiderveen. De dames liepen eenige schreden voor. Plotseling werden zij aangegrepen door twee personen, die ongetwijfeld niet hadden opgemerkt, dat de heeren direct in de buurt waren. Een der dames werd over de straat ge sleurd. Ijlings schoten natuurlijk de echtge- nooten toe. Nog deinsden de overlaten niet. De heer H. kreeg een .snede over den arm de hoed van den heer P. werd stuk gesneden. Toen eerst konden de verschrikte echtelieden hun weg vervolgen. De burgemeester is onmiddellijk met het voorgevallene in kennis gesteld, terwijl door den rijks-veldwachter Hartenhoff te Nieuw- Pekela en den gemeente-veldwachter Tilleman aldaar een onderzoek is ingesteld. Van deze mishandeling worden verdacht L. D., dienstknecht bij R. en N., dienst knecht bij H. T., landbouwers te Zuiderveen. Door bedoelde ambtenaren zijn dan ook in beslag genomen een groot mes en een kogel- zweep, zoogenaamde ploertendooder. Daar „dnmmelt" het De heer C. Van Drimmelen en mej. E. A. Van Drimmelen—Drimmelen te Drimmelen, vierden hun koperen bruiloft. Men schat het aantal gestolen kippen en eenden te Haarlemmermeer gedurende de laatste weken op ruim 200, zonder dat het der politie tot nu toe gelukt is de daders te arresteeren. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft een sluwe oplichter terechtgestaan zekere Y. S. F., oud 55 jaren arbeider te Tirns die in de maand December 1888, ondereen valschen naam en onder voorgeven dat hij een geze.'en landbouwer was, van den nota ris H. J. Sierevelt, te Leeuwarden, een be drag van f300 had weten te verkrijgen, in voorschot op eene door hem te houden ver- kooping van rundvee. Den 15en Januari had hij zich met gelijke voorwendsels begeven ten kantore van den notaris D. Cannegieter, te Tjum en had de gevraagde f 260 reeds in den zaktoen de notaris de zaak niet vertrouwde en hem dwong het geld terug te geven. Den 2en Januari te voren was hij ook nog geweest bij den notaris S. Haagsma, te Bozum, doch die notaris is er niet inge- ioopen. De rechtbank heeft bekl. vrijgesproken van de beschuldiging van oplichting, maar hem wegens valschheid in geschrifte, overeenkom stig de vordering van het O. M. veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf. Uit eenen waggon op het stations em placement te Tilburg werden gisteren eenige goederen ontvreemd. De marechaussées heb ben als vermoedelijke daders opgespoord zekeren A. v. O. en vier andere jongens. Een tweejarig knaapje te Nieuwenhagen (Lviel 1.1. Dinsdag in een ketel kokend water en bekwam zulke hevige brandwonden, dat het onder groote pijnen overleed. Donderdagavond is de goud- en zilver kashouder H. te Haarlem voor ruim 100 gul den opgelicht door eene 20 jarige dienstbode. Zij kwam namens mevrouw M., woonachtig aan den Raamsingel aldaar, met een schrif telijk verzoek om aan hare dienstbode op beziens mede te geven eenige slootjes voor armbanden en parures. Daar men geen kwaad vermoeden hadwerdeu aan de dienstbode ter hand gesteld acht slootjes voor armbanden benevens zeven parures (broches met knoppen). Bij onderzoek is gebleken dat mevr. M. hier toe geen last had gegeven en van niets afwist ~7 T- S., agent eener te Amsterdam ge vestigde levensverzekeringmaatschappij wo nende te Helmond, op verzoek onzer regee ring te Gent aangehouden, als verdacht van valschheid in geschrifte is Woensdag door de Belgische gendarmerie aan onze maré- chaussée uitgeleverd en daarop gevankelijk naar Roermond gebracht. Een treurige gebeurtenis wordt uit Oud- Vosmeer gemeld. Een jongeling, die te Tolen aan de loting voor de nationale militie had deelgenomen, is door de stoomtram letterlijk aan stukken gereden. Het deerlijk verminkte lichaam is naar de ouderlijke woning gebracht De Londeiisehc City Press meldt: dat eenige maanden geleden een Hollander, die gedu rende eenige jaren in het krankzinnigenge sticht te Stone verpleegd werd, als genezen werd ontslagen, en de autoriteiten der City aan welke het gesticht behoort, gaven 3 uit om hem naar zijn geboorteplaats in Ne derland terug te zenden. Verleden Vrijdag kwam de persoon in quaestie weder terug. Zijne vrienden en verwanten hadden geld bijeengebracht om hem terug te zenden naar een plaats, waar hij het zoo goed had. De persoon in quaestie is zekere J. R. geboren te Leeuwarden, die in 1873 op 25- jarigen leeftijd naar Engeland kwam. Hij heeft een zeer avontuurlijk leven gehad. Hij werd eerst bediende op een kantoor, nam vervolgens dienst, kocht in Juli 1877 zijn ontslag uit den dienst in Bengalen voor 20, bleef 2 maanden in Calcutta, nam dienst als zeeman op een schip naar West-Indie bestemd, deserteerde te Kaapstad, nam dienst in het koloniale leger om de Kaffers te be vechten, werkte zijn passage over naar Dundee als matroos, ging van daar naar Holland, waar hij een jaar bleef, kwam toen weder naar Engeland, nam dienst bij den medischen staf van het EngeLche leger, werd als lijdende aan „melancholia" afged nkt, ging naar Hol land, keerde in 1881 naar Engeland terug, werd kantoorbediende en werd in 1884 in het krankzinnigengesticht te Stone opgesloten. Op beleefd verzoek van de twee eerston- dergeteekenden nemen wij onderstaande cir culaire in ons blad op Ondergeteekenden veroorlooven zich bij dezen een beroep te doen op de erkende liefdadigheid van allen, doch vooral van diegenen, welke met hen tot het bisdom van 's Hertogenbosch behooren. Genoegzaam zal het U voorzeker bekend zijn hoe zich sedert eenige maanden op last van Z E. Kardinaal Lavigerie en ondergoedkeuring van Z. D. H. Mgr. Godschalk, eenige priesters der congregatie van O. L. Vr. van Afrika in ons gastvrij Brabant hebben gevestigd. Voor het doel hunner sociëteit wenschen zij jonge mannen aan te winnen, vaardig en geschikt om in de nog zoo weinig bekende binnenlanden van Afrika den priesters-missionarissen in hun vermoeienden arbeid ter zijde te staan als geestelijk broeder, zoowel in het geven van onderricht als bij de dagelijksche werkzaamheden Daar nu natuurlijk niet een ieder, die zich hier te lande aanmeldt terstond naar het centraal-huis in Algiers kan vertrekkenwas het voor alles noodig een huis te stichten, waar zij, die van goede wille zijn gedurende eenige maanden hun voornemen nader kunnen overwegen ten einde de beslissende stap niet ondoordacht worde gezet. Voorloopig mochten de Eerw. paters het voor recht hebben het bisschoppelijk buitenverblijf, „Huize Gerra" onder Haaren, te'betrekken, totdat later samenwerkende liefdadigheid hen in staat zou stellen op de reeds verworven gronden onder Boxtel een eigen vaste woning te bouwen. Ondergeteekenden nu, overtuigd van de voor treffelijkheid van het door den grooten kardinaal ondernomen werk, durven een ieder vrijmoedig vragen een paar steentjes bij te brengen tot den bouw van een eenvoudig welingericht huis, zooals de dienst zulks vereischt: eene zaak des te noo- diger nu de tegenwoordige woning reeds veel te klein blijkt om allendie als postulant-broeder zich hebben aangemeld, op te nemen. Zij reke nen er vast op en en vertrouwen voor zeker,dat een ieder iets uit zijn overvloed zal willen afzon deren, opdat allen offerend, allen ookdeel mogen hebben aan het zoo edele, het zoo grootsche werk der bekeering en diensvolgens de beschaving van Midden-Afrika. 5 De ZeerEeerw. heer Jametoverste van den „Huize Gerra" te Haaren, zal dankbaar elke gift, hoe gering ookaanvaarden, terwijl zich daartoe eveneens gaarne bereid verklaren de ondergetee kenden Mr. ALPHORS van RIJCKEVORSEL's Bosch. HENRI CRAMER, W. P. A. MUTSAERS, Tilburg. F. G. STAEL, Boxtel. D». vAn der STEEN, Oss. A. van de VEN-MUTSAERS, Eindhoven. W. PRINZEN, Fz. Helmond. F. T. J. H. DOBBELMANN, Nijmegen. J. BLUIJSSEN, Asten. 6 Den Bosch I Maart 1890. WAALWIJK 7 Maart. Bij Hinken aanvoer van hoornvee was de han del vlug. Voor de stallen werd veel tegen prima prijzen opgekocht. Het laat zich aanzien, dat de hooge markt zich vooreerst zal handhaven zoowel voor kalfbeesten als voor weivee. Kalfkoeien golden f155.— a f280.— Iialfvaarzen f 140,ft f 220, Jonge varkens f7.50 a f 14,75. Ter botermarkt aangevoerd 1917 KG. van f0,92 a fl,28 per KG. Eieren f2.50 a f3.— per 100 stuks. De huiden markt blijft zeer vast voor pri ma zware, waarvan de markt schaarsch voor zien is.^ Het lnlandsch artikel verkeerde ook in iets betere stemming met eenige af doeningen voor 't buitenland. Oost-Indische runder- en buffelhuiden blijven tamelijk goed op prijs. Voor inl. gezouten paardenhuiden en kalfsvellen schijnt de markt ook iets beter te worden. De ledermarkt is nog even kalm voor ge wone en minder courante waar. Zwaar be leerd zoolleder gezocht; de voornaamste ooiers alhier hebben, in navolging van Jelftsche en Geldersche looiers, de prijzen verhoogd. Een verslaggever van den New-York-Herald heeft zich onlangs, onder verdenking van op lichterij, laten oppakken, om het publiek te kunnen berichten hoe het toegaat in de Ludlow-streetgevangenis, te New-York, waar omtrent zonderlinge praatjes liepen. De uitkomst van zijn onderzoek is, dat het in de bedoelde gevangenis heel gezellig kan zijn en dat iemand daar een zeer pleizierig leven kan hebben, als hij maar betalen wil en de manier weet. De reporter, dien men voor een gevaarlij ken oplichter hield, kreeg een avondje vrij waarop hij met een der gevangenisbeambten naar een schouwburg en in verscheidene koffiehuizen ging. Hij mocht zelfs op een Zondagavond alleen uitgaan, tegen betaling van 40 dollars. Er wordt bier gedronken in de gevangenis, gespeeld, enz. Er zal nu, na deze „onthullingen," wel een hei vorming komen in het fideles Getangniss. WAALWIJK. (Niet offieiCel.) GEBORENElisabeth Maria, D. van Johannes Ambrosius van Bladel en Elisabeth Corne lia de Leijer. Petronella Maria, D. van Gerrit v. d. Zande en Adriana Grevenbroek. - Martina Jacoba, D. van Martinus Du- quesnoij en Johanna van Kuik. OVERLEDEN Martina Elisabeth Johanna van Oostrum 1 dag. Adriana Maria Trim- bach 4 j. Adriana Maria v. d. Pennen huisvr. van H. J. Stokwielder 43 jaar. SPRANG. GEBOREN Antonia, D. van Karei Janson cn Johanna de Bie. OVERLEDEN Jan van Campen (te Breda) oud 20 jaren. Geertrui Hulst, wede. Adriaan Timmermans 71 jaren. Dingena van Dongen 62 jaren. CAPELLE. Vanaf 2l Februari tot 7 Maart. GEBOREN: Hendrikus, Z. van HeiligerNerings en Pieternella Hoefnagel. Arie, Z. van Maurits Koenen en Elisabeth Adriana Hom mel. Johannes, Z. van Pieter Van Mook en Lucia Brouwers. Willem, Zoon van Johannes van Beek en Jenneke de Rooij. Gerrit, Z. van Dirk Hoosenbrand en Catharina Heurter. OVERLEDEN: Aletta Antonetta de Bruijn, oud 1 maand. Ahaszueres Anna de Rooij, 22 jar enHendrikus Nerings, 11 dagen. HUWELIJKS-AANGIFTE van Johannes Faro, 25 jaren en Johanna van Wijlen, oud 24 j! te Capelle. Hedeu overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de Heilige Sa cramenten der Stervenden, onze dier bare Zuster en Behuwdzuster, Mejuf frouw MARIA FRANCISCA VAN GEMERT, Weduwe van den Heer ARNOLDUS FRANCISCUS VER HOEVEN, in den ouderdom van ruim 81 jaren. Tilburg, 5 Maart 1890. Waalioijk. A. Verhoeven, R. K. Pr., Fenraij Heden overleed onze geliefde 'eu Behuwdvader de Heer te Zwollein den ouderdom van bijna 61 jaar. Waalwijk, 7 Maart 1890. O. W. H. VAN TUSSENBROEK. P. J. VAN TUSSENBROEK- HüijsmanJ Voor de menigvuldige blijken van deel neming, betoond bij het overlijden van ons eenig geliefd kind betuigen wij onzen welgemeenden dank. Waalwijk, 7 Maart 1890. G. COHENSIUS. H. COHENSIUS-Lion. BIJ INZET, ter herberge van H. Verhoeven en ter herberge van H. v. d. Sande, te Drunen, en een paar perceelen des voormiddags 10 ure, ten sterfhuize van L. KOKS, te Nieuwkuik, te Waalwijk, zal voor zijne principalen ONDER WASPIK. Ie Koop. Een perceel Hooiland, Boven kerk, sectie C nos 22 en 375, groot 3,43,80 heet. 2e Koop. Een perceel Hooiland, over 't Diep, sectie B. no 387, 388 en 549, groot 3,44,30 heet. ONDER CAPELLE. 3e Koop. Een perceel Hooiland, ^De Waarden^', sectie D. ged. van no 26, groot 89,60 aren. 4e Koop. Een perceel Hooiland, De In lagen", sectie A, no 400, groot 42,60 aren.

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3