Notaris RANT, Diaconie Wed. Herv. Gemeente WERKMEID STALMEST. Stoomtramweg - Maatschappij, AARDAPPELEN. Schipper WMODENHG. Advertentién, Te Koop Noordbrabantsche Huidenberichten. ARNOLDUS SIMONS Vrouwen Werkers. Oostenrijk, Amerika. BINNENLAND. Italië. P. COUWENBERG voor 4 en 5 jaren, publiek verhuren: Handelsberichten Tegen MEI aanstaande te Waalwijk gevraagd een partij puike zuivere VERGADERING, Jansen. vraagt 4 bekwame PUIKE JAMMEN Drielingen èi f 1,80 per hectoliter, ,Zij, die zich voor het volgend kwartaal op dit blad abonneeren, ontvangen de nog deze maand verschijnende nummers gratis. van WAALWIJK en voor den heer te KAATSHEUVEL op Donderdag 27 Maart 1890 's avonds 6 uur precies, in het koffie huis van N. DE ROOIJ, markt Waalwijk, 6.15.60 hectaren BUITENLAND, 2.81.50 hectaren BUITENLAND, 3.03.19 hectaren BINNENLAND, BIJ BILJETTEN BREEDER OMSCHREVEN. SCHOENFABRIKANT Stationsstraat, W AALWIJK, de zitting duurt, geheim gehouden worden. De keizer heeft, om zijn belangstelling in de zaak tc toonen, verzocht, om na elke zitting een verslag van het behandelde te ontvangen. De uitgaven voor de koloniale aange legenheden hebben de begrooting overtroffen. De regeering heeft den rijkscommissaris Wissmann uit Zanzibar ontboden om inlich tingen te verstrekken en zal hem bij de behandeling der nieuwe krediet aanvrage in den rijksdag introduceeren. Ook het rapport over de vloot in de wateren van Zanzibar is ongunstig; de schepen lijden zeer door de aanhoudende warmte, zoodat verwisseling van materieel en kostbare reparatien nood zakelijk worden. Te Straatsburg zijn weder 146 Elzassers uit de arrondissementen Straatsburg, Weis- senburg en Hagenau tot 360 gulden boete of veertig dagen hechtenis veroordeeld, we gens het zich onttrekken aan den militairen dienst door emigratie. Het naar de Parijsche Figaro uit Ber- lijnsche bladen overgebrachte bericht, dat de keizer een onderhoud heeft gehad met Windthorst, is verzonnen. Ook is de mede deeling van de Berliner Zcitung, volgens welke Windthorst Bismarck den 15 dezer een tweede bezoek heeft gebracht, uit de lucht gegrepen. Windthorst is maar eenmaal op verzoek van Bismarck bij hem geweest. Door eene gasontploffing is Maandag i patienten. avond een stuk van de nieuwe Keizer-Wil- helmsbrug ingestort, waardoor verscheidene menschen gekwetst moeten zijn. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Uit Dortmund wordt van 17 dezer ge meld In de gisteren gehouden vergadering van mijnwerkers der mijn Kaiserstuhl waren van de 400 man slechts 120 opgekomen. Schrö- der heeft de benoeming aangenomen tot ge delegeerde naar het internationaal congres, hetwelk in Mei te Brussel zal worden ge houden. Hij verklaarde, dat wanneer de aan gelegenheden der mijnwerkers niet langs vre delievenden weg konden worden geregeld, er getracht moet worden eene algemeene ver broedering en internationale werkstaking tot stand te brengen, ten einde te doen onder vinden, hoe arm de wereld zonder steenko len zou zijn. De vergadering werd door de politie ontbonden. Spoorwegongeluk bij Elberfeld. Zondag heeft in de nabijheid van Elber feld een groot ongeluk plaats gehad, name lijk dat een goederentrein aldaar van het zeer hooge spoorwegviaduct in de Wupper is nedergestort, waarbij .eenige personen zijn omgekomen. Een extra blad van den „Elberfelder Ztg." bevat dienaangaande het volgends: Van de goederentrein, uit Vohwinkel ko mende en uit 37 wagens bestaande, brak gisteren (Zondag) middag, even voor vieren, op 120 meter ten westen van de Sonnborner viaduct een wiel. Dit had tengevolge dat op de ruim 15 meter hooge viaduct de vijfde wagen ontspoorde, waardoor, onderwijl de lo comotief met de voorste wagens doorreed, de leuning der brug aan de westzijde brak en de wagen in de Wupper stortte, waarbij al de achteraankomende wagens medegesleept werden. Twee remmers stortten mede in de diepte, een derde wist bijtijds van den wa gon af te springen, waarbij hij zwaar, doch niet levensgevaarlijk gewond werd. Nog een vierde schijnt gered te zijn. Een in de na bijheid wonende politie-commissaris waar schuwde per telefoon de autoriteiten te El berfeld, waarna spoedig politie en brandweer te hulp snelden. De plaats der ramp gaf een tafereel van ontzettende verwoesting te zien. Drieendertig waggons lagen versplinterd en vernield, de een op den ander, in de ri vier; bovenop een waggon van de Main- Neckarbaan welke nog heel was, doch bij het reddingswerk spoedig in splinters vloog. De geheele stapel hout en ijzer lag met eene dikke laag stof bedekt, waarschijnlijk de in houd eener lading meelzakken. Een geheel huisameublement lag over een onder de vi aduct doorloopend weiland verstrooid. Daar entegen is van den inhoud van een met por selein en aardewerk beladen waggon, die in het zand gevallen is, bijna niets gebroken. Van de twee vermiste remmers heeft men niets meer le zien gekregen. Het verkeer heeft weinig stoornis ondervonden, dewijl het tweede spoor bruikbaar is gebleven. Maan dagochtend hoopte men de baan weder in orde te hebben. In de stad heerschte aan vankelijk groote opgewondenheid, dewijl het gerucht liep dat het geen goederen- maar een personentrein was. Alle hoogere en la gere spoorweg-, politie- en brandweerbeamb ten worden geprezen, zoowel om hunne spoe dig verleende .hulp als om hunne bereidwil ligheid om door het doen verspreiden van volledige en juiste berichten, de heerschende ongerustheid te doen ophouden. heid, vreezende dat zij tot ongeregeldheden zou leiden, heeft het raadzaam geoordeeld haar niet toe te laten. Van eenige rustverstoring is er tot dus verre geen spoor geweest. Bij gelegenheid van den jaardag der re volutie van 1848 hebben te Pesth manifesta- tien gehad, waarbij men„Leve Kossuth"! en uit ouder gewoonte nog zeker „Weg met Tiszariep. Er moesl politie aan te pas komen om de club der regeerins partij te beschermen en men vreest nog dat het niet uit is. Met eenige variatie op wat Simon Gorter hier voor twintig jaar schreef, zou men in derdaad kunnen zeggen „Wat wil men toch in Hongarije Het blijkt dat in Montenegro niet min der dan 8500 personen geheel en al behoef tig zijn geworden, en dat dus eene verdere emigratie naar Servie noodig is. Dikwijls is reeds opgemerkt, dat deze emigratie een ver dacht karakter droeg, in verband met de aanspraken van prins Nicolaas op de Ser vische kroon. Maar als de bovenbedoelde feiten juist zijn, dan is de toestand in Mon tenegro zeker ellendig. Daarbij komt, dat er thans, nevens hongersnood, ook influenza heerscht, en dat de twee hospitalen in het prinsdom slechts ruimte hebben voor 100 Langs den Mississippi zijn duizenden mor gen land overstroomd. Toch luiden de tij dingen algemeen gunstiger, doordien vorst het dooiweder in het rotsgebergte verving. Louisiana's afgevaardigden in het Congres hebben van de regeering finanrieele hulp verkregen om de rivierdammen te versterken. Nabij Helena werden eenige negers betrapt, die bezig waren den dijk door te steken. De dijkwachters vuurden op hen en doodden hen. De staatspresident heeft eene waarschu wing uitgevaardigd tegen den toeloop van avonturiers naar Cherokee, het indianenge- bied, dat thans opengesteld heet te zijn. De president ontkent dit laatste. Troepen zullen de avonturiers, die onophoudelijk aangroeien en reeds 25,000 tellen, tegenhouden. NEW-YORK, 18 Maart.4. Te Indianopolis brandde gisteren een groot boekenmagazijn geheel af; er werden 13 brandweermannen gedood en 19 gewond, meest doodelijk. De geldelijke schade is 125,000 dollars. De nood onder de werklieden te Milaan, is tot eene groote hoogte gestegen. Alleen onder de metselaars en andere arbeiders bij het bouwvak zijn er meer dan 3000, die zon der werk zijn. De hulpmiddelen van de com missie van onderstand zijn uitgeput. De met selaars zouden eergisteren eene groote ver gadering gehouden; hebbendoch de over- WAALVVIJK, 19 Maart 1890. Ingevolge kon. besluit van 10 Maart jl., worden van de militie te land, voor het tijdvak van 14 April tot en met 26 April, opgeroepen om in den wapenhandel te worden geoefend: a. van het regiment grenadiers en jagers, het 4e en het 7e regiment infanterie, de ver lofgangers der lichting van 1885; b. van het le, hel 5e en het 8e regiment infanterie, de verlofgangers der lichting van 1888, die vóór den len September 1889 in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld geworden In verband met dit besluit heeft de minister van oorlog nader bepaald, dat de verlofgan gers, gevestigd in gemeenten, vanwaar zij niet in éen dag hun garnizoen kunnen bereiken niettemin zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald op marsch behoeven te be geven en den volgenden dag zoo vroegtijdig mogelijk bij hun korps zullen moeten aan komen. Tot de op te roepen verlofgangers behooren niet de lotelingen, bedoeld bij art. 3 van het kon. besluit dd. 16 December 1887. De heer B. J. Hulshof Hzn., burgemees ter van Schijndel, is met ingang van 1 April a.s., benoemd tot burgemeester van Didam, met toekenning van eervol ontslag uit eerst genoemde bei rekking. Te Vucht zijn Zaterdag verschillende honden door een vermoedelijk dollen hond, rood van kleurmet korten staart en vuil uiterlijk, gebeten. Te Deuteren werd het dier afgemaakt. Nu is het gebleken werkelijk dol te zijn geweest. De gebetene honden zullen nu wel spoedig afgemaakt worden en het dragen van muil korven gedurende eenige maanden gelast. De schuldigen aan de kerkdiefstallen te Grootebroek zijn thans, dank zij de naspo ringen der politie, allen bekend. Het zijn 5 knapen van 14 tot 16 jaar, die met behulp van een valschen sleutel de offerbussen wisten te openen. Het gestolen geld werd aan snoeperij en biljartspel besteed. Omtrent de werkstaking te Enschedé deelt dc Zw. Ct. mede, kan worden gemeld, dat de arbeiders van de firma Ter Kuile en Morsman eerst per brief en later persoonlijk door middel eener commissie hebben ver zocht met de heeren in onderhandeling te treden. Zij hebben tot antwoord gekregen, dat van eene onderhandeling geen sprake meer kan zijn, maar dat de heeren in de courant hebben gevraagd goede wevers, en indien deze zich aanmelden, zij door hen aan het werk zouden worden gezet. Te Meerland zijn huis en inboedel van den heer H. Werkman verbrand. Weinig werd gered; alles was verzekerd. ürunen, 17 Maart. Den eersten dezer maand was het veertig jaren geleden, dat H. Tim mermans tot veldwachter dezer gemeente werd aangesteld. In dat lange tijdvak heeft de man zijne moeilijke, soms gevaarvolle betrekking met nauwgezetheid, ijver en on verschrokkenheid vervuld, zoodat hij steeds den rustigen burgers achting en vertrouwen, den woelgeesten en schelmeneen heil— zamen schrik inboezemde. Zooveel trouw, zooveel activiteit gedurende zoo een lange reeks van jaren mocht niet onbeloond blijven. Zoo oordeelden te recht de leden van den gemeenteraad en de secretaris onzer gemeente. Gisteren schonken zij den grijzen, maar nog wakkeren veldwachter, als blijk hunner waar deering van zijne trouwe en langdurige diensten, eene prachtige zilveren snuifdoos met inscriptie. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat ondanks den winter en de in fluenza, in deze gemeente dit jaar slechts 6 lijken begraven zijn, waaronder maar een groot lijk, terwijl onder de 20 geboorten drie van tweelingen voorkwamen. Dit laatste zal echter geene verwondering wekken, als men bedenkt, dat Drunen in het land der schoenmakers ligt, die altijd met het paar rekenen. 's Bosch, 17 Maart. Tot rechter in de arrondissements-rechtbank is benoemd mr. J. J. de Wit, thans rechter-plaatsvervanger en advocaat-procureur alhier. Tilburg, 18 Maart. Sedert een dag of acht vermisten de bewoners van een winkelhuis in de Schijfstraat alhier den sleutel van de winkellade. Toen de lui Zondagmorgen uit de kerk kwamen, bemerkten zij dat bij hunne afwezigheid de winkellade was gelicht. Om streeks 10 gulden werd vermist. Gccrtruidenberg 16 Maart. Gister is bij den heer S. te Statendam plotseling een kalf- dragende koe gestorven daar men aan be smettelijke ziekte dacht, is door den bur gemeester dc rijksveearts ontbodendie echter bij onderzoek het tegendeel consta teerde doch hetzelve voor de consumptie moest afkeuren waardoor de heer S. eene schade van pl. m. f200 beloopt. Jammer dat men het beest niet bij de eerste ziekte verschijnselen heeft afgemaakt, in welk geval het dan niet was afgekeurd geworden. Riiainsdonksvcer, 14 Maart. Gisteren kreeg onze gemeente, van ouds het centrum van den paardenhandel dezer streek, een bezoek van de remonte-commissie. Geen enkel der hier gemonsterde paarden werd goedgekeurd. 7 paarden in „de straat" door de commissie aangekocht, werden hier geleverd en na door haar afgekeken te zijn, naar Breda getrans porteerd. 't Ging er overigens dien dag en ook gis teren druk toe met den paardenhandel. Toe vallig kwamen hier, nagenoeg gelijk met de remonte, verschillende Belgische kooplieden aan, die in deze streek een dertiental paar den aankochten. te Waalwijk, zal voor de te Besoijen, in 4 perceelen. te Waalwijk, in 2 perceelen te Waalwijk, in 3 perceelen. een flinke R. C. boven 20 jaar. LOON met verval f125. Te bevragen bij den UITGEVER dezer courant. ROTTERDAM 17 Maart. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 6.80 f 7.20 Mindere en geringe f 6.70 a 5,25 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.30 k 5.50; dito mindere f4.75 5.20 Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f4.5,25; mindere fO,— a 0,— beste Zomer f 3,50 a 4.70 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.50 3.80. Mindere f2.25 a 3.40 Paardenboonen. De beste f 5.10 5.60. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f7,75 a 8,25; Mindere f 7,50 6.50. Witte boonen. De beste f8.50 k 8.75. Kookerwtende beste partijtjes van f 0.— h 0.— mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,— 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f—af—Zomerzaad f0,—totfO.— Xanariezaad f6.75 tot f7. ROTTERDAM, 18 Maart. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 20, runde ren 450, vette graskalv. 156, nuchtere kalveren 362, ,'chapen of lammeren 2, varkens 22, biggen 157 bokken of geiten -. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le lew. 76 act. 2e kw. 72 a ct. 3e kw. 68 a ct. Kalveren: le kw. 120, a ct., 2dekw. 100 a 110 ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 50 h 70 cent per half kilo. Te bevragen bij MARIUS VAN DER KOLK, Stationsstraat, Waalwijk. COMMISSARISSEN der bovengenoemde vennootschap brengen ter kennis van de aandeelhouders, dat de jaarlijksche alge meene bedoeld in art. 15 der statuten, zal gehouden worden op Zaterdag 5 April 1890 's namiddags 3 uur, op de bovenzaal bij Mejuffrouw de Wed. J. B. MARINUS, te Tilburg. Heeren aandeelhouders worden herinnerd dat, om in de vergadering te kunnen stem men, volgens art. 16 der statuten, ten minste vijf dagen voor het houden der vergadering, hunne aandeeler. tegen re<?u ten kantore der vennootschap, te Tilburgmoeten worden gedeponeerd. Tilburg, 17 Maart 1890. De gedelegeerde commmaris, ROTTERDAM, 17 Maart. Bericht van M. C. W, BREUKELMAN. Afgedaan werden 3355 Soerabaya runder ca. 3,10 kilo. 2135 5,54 ex „Batavia7'. 727 Soerabaya runder ca. 3.60 kilo 130 3.50 ff ex „Merapi". Donderdag 27 Maart a.s., inschrijving van ca. 20,000 Oost-Ind. runder en ca. 3000 dito buffelhuiden, directe aanvoer per diverse schepen. LOON 95 cent per paar. Volop knoopsgaten, zoowel des zomers als 's winters. te bekomen in de haven te WAALWIJK, bij

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3