liet huis, erf, tuin en bouwland RANT TE WAALWIJK. loepp tb intra, GOEDEREN dImMImioers; Kostgangers. VICTOR BARETTE, TILBURG, 11 Laatste Berichten. Advertentiën, Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Steenhouwerij li? Gemengd Niemvs. Burgerlijke stand. Notaris Loeff, te Drunen. Handelsberichten. zoekt nog een paar nette fatsoenlijke Hardsteenwerken BWMQÏAMTMIT II? NOTARISSEN MAKEN BEKENDdat de ONROERENDE AFSLAG Woensdag 14 Mei 1890, c5o Noordhoek. Alle SOORTEN van VOOR GEBOUWEN. Grafmonumenten MARMEREN Schoorsteenmantels, alle soorten van Marmeren hardgebakken en cementtegels voor vloeren. Billijke Prijzen. Vlugge Bediening. Net Werk. Door den wachtmeester der marechaus sees te Valkenburg zijn Zaterdag zes Duitsche landloopers aangehouden, die zich in eene stroomijt langs den openbaren weg tusschen Oud-Valken en Valkenburg hadden verscho len en op den kleermaker G. van aldaar waren uitgekomen, zeer waarschijnlijk met het doel om hem zijn geld te berooven. Ge lukkig kon G. nog in tijds langs een anderen weg naar huis komen. Hij deed toen aangifte bij den wachtmeester, die de mannen nog op dezelfde plaats aautrof en hen gevangen natn. Woensdagnacht brandde de Twentsche stoomboterfabriek te Oldenzaal af. Alles is verzekerd bij buitenlandsche maatschappijen. Woensdag namiddag omstreeks 3 uur geraakte in de Neerlandstuiustraat te Arnhem een paard voor een meubelwagen op hol. Het rad liep van den wagen, ten gevolge waarvan de koetsier, een man van 65 jaren, onder het voertuig geraakte. Zijne beide beenen werden verbrijzeld. Uit Vaals meldt men: Deze week was de justitie weder te Holzet. Het gold thans een onderzoek naar den toe stand der door Pruisische dieven zoo zwaar mishandelde vrouw Lintzen, en of deze in staat zou wezen als getuige voor de arr.- rechtbank te Maastricht te worden gehoord. Hiertoe werd zij echter te zwak bevonden zoodat de behandeling dezer zaak vooralsnog niet kan plaats vinden, aangezien zij de hoofdgetuige is. Kaatsheuvel, 29 April. De schuttersgilde St. Jan Baptist alhier zal op 28 Juli a.s. feest vieren. Dit talrijke gezelschap zal dan zijn 50jarig bestaan herdenken. Bij die gelegen heid zal een wedstrijd, waartoe een zeventigtal vereenigingen zijn uitgenoodigd, worden ge houden. Gouden en zilveren medailles en daarbij nog personeele prijzen worden uit geloofd. Verschillende feestelijkheden zullen boven dien op dien dag plaats hebben. Geertruidenberg, 30 April. Gistermiddag ontstond een begin van brand bij den heer Groeneveld alhier; hoewel het zich aanvan kelijk vrij ernstig liet aanzien, mochten de ter hulp gesnelde buren er vrij spoedig in slagen den brand te blusschen, zoodat het zich heeft bepaald tot het uitbranden van den schoor steen. ROME, 2 Mei. Gisteren avond hadden er op verschillende punten der stad opeen- hoopingen van menschen plaats. De menigte werd uiteengejaagd. Verscheidene personen zijn gevankelijk weggevoerd. Iets anders is er niet voorgevallen. RIJSSEL, 2 Mei. Tc Tourcoing en Rou- baix is eene groote werkstaking uitgebroken. Een troep werkstakers liep de wegen in den omtrek af en pleegde daden van geweld. Het aantal werkstakers wordt op 40000 ge schat. Er is dringend versterking van troepen aangevraagd. De prefect van het Noorder departement is te Roubaix aangekomen. De werkstaking schijnt nog grooter omvang te zullen verkrijgen. Eene bende van 5C00 werkstakers heeft zich op Tourcoing geworpen. TOURCOING, 2 Mei. De cavalerie heelt verscheidene samenscholingen van de werk- stakenden met de sabel moeten uiteenjagen. MADRID, 2 Mei. De regeering heeft uit Barcelona bericht ontvangen van ernstige ongeregeldheden. Volgens de dépéfche heeft de gouverneur generaal door dgfendarmes de deelnemers aan eene betoogihg doen uit eenjagen, waarbij dezen tegenstand boden en er eenigen gedood of gewond werden. Dusscn, 30 April, Gisteren had alhier de verkiezing plaats van een lid van den ge meenteraad, ter vervanging van den E.Achtb. heer Sprangers, burgemeester, tevens raads lid, in 't begin dezes jaars overleden. Van de 190 kiezers kwamen er ruim een 80tal op, met 72 stemmen werd tot raadslid gekozen de heer Adriaan van Honsewijk. BERLIJN, 2 Mei. Blijkens de ingekomen berichten uit de meeste Duitsche middel punten van industrie, heeft er gisteren noch in den loop van den dag, noch des avonds of des nachts rustverstoring plaats gehad. B E R L IJ N 2 Mei. Naar men ver neemt, hebben er gisteren avond bij eene fabriek buiten de Kottbuserpoort nabij Ber lijn toch nog vechtpartijen plaats gehad tus schen leegloopende en niet leegloopende werklieden. Een twintigtal werden er door de politie gevat. LONDEN, 2 Mei. In het Hyde-Park is eene demonstratie van 2000 personen vol maakt kalm afgeloopen. Het Lagerhuis heeft met 348 tegen 268 het ontwerp der regeering tot het aankoopen van landerijen in Ierland aangenomen. L O N DEN, 2 Mei. De hertog en de hertogin van Edinburgh openden gisteren de internationale tentoonstelling te Edinburgh. Groote opschudding werd des avonds ver oorzaakt door een gerucht, dat de juweelen der hertogin, spijt scherpe bewaking, uit het hotel zouden gestolen zijn. Later bleek dat des hertogs diamanten gestolen waren, en daaronder vorstelijke familiegeschenken. De dieven zijn spoorloos verdwenen. De arbeidersdag is in Noord-Amerika zon der onlusten verloopen, met straatoptochten in de hoofdsteden. Werkstakingen dreigen in verschillende streken, terwijl de bouwwerken te Ottawa stilstaan door de werkstaking der timmerlieden. NEW-YORK, 2 Mei. Hier en te Chicago hadden gisteren talrijke betoogingen in vol maakte orde plaats ten gunste van den werk tijd van acht uren daags. WEENEN, 1 Mei. De optocht der Werk lieden in den Prater heeft in volmaakte orde plaats gehad. Werklieden, die de orde tracht ten te verstoren, werden door hunne kame raden zelve aangehouden. MARSEILLE, 1 Mei. Eenige rumoerige benden zijn door de troepen uiteengedreven. Eenige personen zijn in verzekerde bewaring genomen. TROYS, 1 Mei. Er hebben alhier vrij ernstige ongeregeldheden plaats gehad. De troepen dreven de manifesteerenden uiteen. Een commissaris van politie is gewond. MADRID, 2 Mei. Eenige troepen uit het volk doorliepen gisteren de straten; maarzij werden door de politie en de gendarmerie verstrooid. Het oude Tipperary in Ierland heeft een concurrent gekregen in Nieuw-Tipperay een stichting der nationalisten en de vrucht van het boycot-systeem. Den 8 van deze maand werd het stadje, dat in enkele weken tijds als uit den grond was verrezen, feestelijk ingewijd en met recht konden de onder Michael Davitt verzamelde 300 Iersche nationalisten met een gevoel van trots op de vruchten van hun energie neer zien. Zij hielden zich streng binnen de wet telijke perken, maar niettemin hebben zij hun aartsvijand, den grondeigenaar Smtih- Barry, een kooltje gestooid, dat hem en zijnen nakomelingen nog lang zwaar in de maag zal liggen. De marktstad Tipperay stond op zijn grondvoor het grootste gedeelte waren de huizen der stad zijn eigendom, zoodat zij, zoodra de pachttermijn verstreken was, weder aan hem kwamen. Zoolang zij echter verpacht waren werd hem de huur betaald, zoodat de stad Tipperay, met zijn markt en den aankleve van dien, een aan zienlijke factor in de jaarlijksche inkomsten der familie Smith-Barry waren. Toen de heer Smith-Barry, de stichter der landlordliga, voor de verzoeken van zijn pachters onverbiddelijk bleef en de eene fa milie na de andere van huis en hof deed jagen, bood de nationale liga den „man van Tipperary" een verzoekschrift aan, om de grondrente 25 pet. te verlagen, wijl zij anders zouden weigeren te betalen. Door alle burgers op zes na die werden geboycotwerd het verzoekschrift onderteekend natuurlijk echter kreeg men nul op het request. Den 15 van deze maand hadden de wo ningen opnieuvv verpacht moeten worden en de wederspanningen zouden uit hun woningen worden gezet voor alles was door den heer Smith-Barry gezorgd. Er werd echter een leelijke streep door zijn rekening ge haald. Tusschen Tipperary en den spoorweg strekt zich een groote weidevlakte uit, die aan een zekeren heer Russell behoorde. Deze verkocht het stuk land, dat ongeveer 100 morgen groot is, aan de nationale liga. Met Januari kon de heer Smith-Barry het twijfel achtig genoegen smaken, timmerlieden, met selaars en wat niet al, naar het stuk land te zien trekken. Weldra heerschte er een ongewone bedrijvigheid en naast het oude Tipperary verrees een nieuwe stad. Straten werden aangelegd breeder en vriendelijker, dan in de oude stad een groot marktplein werd ook niet vergeten en eiken dag zag men nieuwe huizen uit den grond verrijzen en met het begin van April nam de groote volksverhuizing een aanvang. Het oude Tip perary lijkt thans wel uitgestorven, terwijl de nieuwe stad vol leven en drukte is. Men heeft zich streng aan alle wettelijke bepalin gen gehouden en mijnheer Smith-Bariy heeft °?k zijn zin ten koste van zijn beurs. Of hij lachen zal *r>lari Va^ no^ wa^ *c ja£en' Jaarlijks wordt in Rusland een aanzienl jke som gelds voor de uitroeiing der wolven besteed, die nog in grooten getale in het gebied van den czaar omzwerven. Men heeft berekend, dat niet minder dan 170000 van die bloeddorstige beesten het land onveilig maken. Verleden jaar maakten de inwoners van de provincie Vologda op hun drijfjachten er 49,000 onschadelijkterwijl in het district Casan er 31,000 om het leven werden ge bracht. Men mag het daarom de dieren wel vergeven, dat zij, van hun kant, in denzelf den tijd 213 menschen aanvielen. Een vreeselijke catastrophe heeft, naar van den 22 Maart uit Buenos-Ayres wordt ge schreven in het mijndistrict Huanchaca (Bolivia) plaats gehad, waarbij een kolonie van 4000 inwoners geheel werd verwoest. Het ongeluk werd veroorzaakt door de ont ploffing van een groote hoeveelheid dynamiet. De gevolgen van deze ontploffingdie in hevigheid nog nooit werd geëvenaard, zijn verschrikkelijkeen mijn van 20 M. diepte stortte in, waarbij honderden slachtoffers op de vreeselijkste wijze en onder de hevigste kwellingen om het leven kwamen, begraven als zij waren onder balken en puinhoopen terwijl zij door de petroleum, die langzamer hand de mijn vulde, werden overstroomd. Behalve de petroleum en het dynamiet waren in Huanchaca, dat als oorlogsdepot was aan gewezen twee miüioen patronen aanwezig. De gebouwen stortten in als beroerde een aardbeving den bodem. Geen steen bleef dan ook staanterwijl een brand, die drie uur aanhield het vernielingswerk voltooide. Het aantal dooden en gekwetsten is nog niet met zekerheid kunnen worden vastgesteld maar uit de beschrijving zal men kunnen nagaan, dat dit zeer aanzienlijk moet zijn. Een New-Yorker, die in het westen op reis is geweestdeelt mededat in een hotel te Chicago de kellner het geheeie middagmaal ineens opbracht, van de soep tot en met de koffie. De kastelein werd geroepen en de bezoekers gaven hem te kennen dat zij de gerechten één voor één wenschten opge diend te hebben. Daarop riep hij uit„Die manier van doen zou hier niet gaan. Als een man in deze stad zich neerzet om te eten, wenscht hij alles op éénmaal voor zich te zien met de rekening er bij. Dan kijkt hij op zijn horloge en ziet hoeveel tijd hij aan zijn eten kan besteden. Hij zou er geen oogenblik aan willen denken om de schotels naar volgorde te doen opdienen, want daarmee zou hij twee of drie minuten kunnen verliezen. Een natuurwonder. Te Vierzon, in Frank rijk, is een schrijnwerker met een dochterje van negen jaar, Marie Henry genaamd, ge zegend, dat maar eventjes 74 (vierenzeventig) kilo's weegt, en dat dagelijks behalve ander voedsel 5 pond brood eet. Daar de middelen van den armen man niet toelaten er zulke dure kostgangers op na te houden, zal het kind eerstdaags naar een liefdadigheids inrichting te Blois worden ge bracht, waar het kosteloos zal worden opge voed en gevoed. WAALWIJK. (Niet officieel.) Van 27 April tot 3 Mei. GEBOREN Maria Anna d. van Ferdinandus Lu- dovicus Duraoulin en Clasina van Riel Johannes Jozephus z. van Franciscus Ber- keimans en Cornelia Dingemans. OVERLEDENAnna Maria van de Goor echtge- noote van Johannes van den Broek Ber- nardus de Peffert 3 j. Johannes Korthout 4 maanden. SPRANG. GEBOREN: Dingeman z. van Willem Braspen ning en Josijna de Rooij Adriaan z. van Adriaan Spuijbroek en Anna van den Hoven Maria Antonia d. van Jacobus Johannes Dalmaaijer en Johanna Vos Gerrit Adriaan z. van Wouter Versteeg en Siike van Zeist HUWELIJKS-AANGIFTEN: Wouter MaSnus Kor- tier jm. 35 jaren met Adrian* Ramsteijn 34 j. Cornelis Johannes van Campen im. 25 i. van Capelle met Adriana Hilkhuijsen 23 jaren - Johannes de Bie jm. 45 jaren met Janneke Verhagen 32 jaren. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Josephus Bo ffers 32 jaar van Baardwijk met Elisabeth I immermans Wouter Marinus Kortier 35 jaren met Adriana Ramsteijn 34j. Cornelis Johannes van Campen 25 jaren met Adriana Hilkhuijsen. Hendrik van Heijst 28 jaren, van s Bosch met Johanna Klootwijk Jo hannes de Bie 45 jaren met Janneke Verhagen Hubertus Chabot 27 j. met Maria van Peer 23 jaren van Capelle. GEHUWD - Josephus Bogers 32 jaren met Elisa beth Timmermans 26 jaren Wouter Mari nus Kortier 35 j. met Adriana Ramsteijn 34 j. Cornells Johannes van Campen 25 jaren van ^„JRapelle met -Ariana Hilkhuijsen 23 iaren. OVERLEDEN: Catharina Margareta de Rooii 7 i. Cornelia Dirkje in 't Veld 8 maanden Maria Elisabeth van Os, 2 j. Cornelis Tim mermans, wedr. van Elisabeth Hulst, 67 j. CAPELLE. GEBOREN: Gerdina d. van Maria Rosenbrand: Hendrik Hendrikus z. van Stefanus Oerle- mans er. Adriana van der HoevenCa tharina Antonia d. van Hendrik Johannes Hoevenaar en Hendrika Treffers. HUWELIJKS-VOLTREKKING: Cornelis Timmers j. en Adriana Broekhoven 21 i. teDoneen OVERLEDENLeonardus Waarts 6 j. Antonia van de Wiel, 4 maanden. Heden overleed zacht en kalm, inl pden ouderdom van bijna 51 jaar, onze» Broeder ANTONIE BOSSERS, UIT ALLER NAAM. J. A. BOSSERS, iLoonopzand28 April 1890. NotarisJ Het huistuin en bouwland van JAN ANT. v. SON, onder Nieuwkuik, is ingezet en gehoogd tot f1000. Dat van de Erven PELÜERS f 240.' Toeslag 5 Mei 1890, namidd. 7 ure, bij L. v. d. Broek; en van de Erven KOKS, is ingezet en gehoogd tofc f640. Toeslag 6 Mei 1890, namidd. 7 ure, bij Abn. v. d. Sterren, te Nieuwkuik, beide ten overstaan van en WAALWIJK1 Mei. De jaarmarkt, begunstigd door goed weder,werd zeer druk bezocht. In hoornvee veel aanvoer, pl.m. 450 stuks aan de lijn behalve een groot aantal dat reeds voor de markt verkocht was. Prijzen voor kalfbeesten zeer hoog en handel vlug evenals voor wei- en vet vee. Kalfkoeien golden f 145.— a f 295.— Kalfvaarzen 1115,— f 205,—, tot f 220.— Jonge varkens f6.75 a f 16, Weilammeren f4.a f 7. Ter botermarkt aangevoerd 519 KG. van f0,91 a f 1,03 per KG. Eieren f2.50 a f3.50 per 100 stuks. In granen voor comsumptie is de markt vast. "Voor leder is de opinie wel zoo goed, zwaar leder zeer gezocht met het oog op de a. s. militaire aanbestedingen. De prijzen worden gaande nog iets beter; ook prima licht leder is meer gevraagd. Inferieure soorten zijn slechts met kleine partijtjes aan lage prijzen verkoopbaar. Paarden leder met redelijke vraag f 0,90 k f 1,05 per KG. Kalfsleder en fijn wild overleder met meer handel. van de "Weduwe en Erven J. H. BROK te Drunen, zijn INGEZET en GE HOOGD als volgt Koop 1 op f1400. Koop 2 op f1300. Koop 3 op f2670. Koop 4 op f1200. Koop 5 op f 700. Koop 6 op f 100. Koop 7a op f 60. Koop 7b op f 360. Koop 7c op f 60. Koop 8 op f 70. Koop 9 op f 30. Koop 10 op f 4. Koop 11 op f1200.' Koop 12 op f 410. Koop 13 op f 780. Koop 14 op f 920. Koop 15 op f 500. 's avonds 7 uurter herberge van JAN ELSHOUT, te Drunen. BoST» Dagelijks kan ten kantore van ge noemden Notaris Rant gehoogd worden. wonende naast P. van Huiten, Mr. Timmerman, alhier, Hoewel in schors, tegen het nieuwe ge win weinig handel bestaat, zijn de prijzen voor vierjarige goede waar hooger. CO "qj CÜ ca 1S3 3 CD 0

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3