ROT Tl! WAALWIJK L 0 E F F TE DRI1I GOEDEREN NotarïsRANT, Notaris RANT, Notaris RANT, SCIIITH EN STiLLDiG en TU I Notaris BINK, Registratie Advertentién, Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. III mms 9 en Burgerlijke stand. Handelsberichten. ONROERENDE Bericht, van Inzet. De Notaris m3 ÏS1S1AS finaal verkoopen si MAKEN BEKENDdat de AFSLAG Woensdag 14 Mei 1890, Afslag Maandag 19 Mei 1890 Afslag Vrijdag 23 Mei 1890, Afslag Donderdag 22 Mei 1890, te WAALWIJK, zal voor zijn principaal op 28 MEI 1890 op 11 JUNI 1890, telkens des namiddags 6 ure, Onder Beneden Kerk. Aanvaarding de huizen en looierij terstond, de weilanden einde seizoen van dit jaar. H& Aan het KANTOOR trein voorbij was, was zij onder den boom doorgeloopen, niet wetende dat er tegelijk een trein uit eene andere richting aankwam. Hoewel dadelijk stil gehouden werd, was het reeds te laai. Tegen de aanranders van den land bouwersknecht van Hermus, onder Tolen, die op 9 Maart, op den straatweg tusschen Poortvleid en Scherpenisse, zoodanig mis handeld is geworden, dat er levensgevaar bestond, is door het openbaar ministerie bij de rechtbank te Zierikzee eene gevangenisstraf van drie jaren geëischt. Te Groningen is Zondag avond een draaimolen, terwijl hij vol kinderen zat, onder den last bezweken en in elkaar gezakt. De meesten kwamen met den schrik en lichte kwetsuren vrij. Een kind moet ernstig gewond zijn. De schade is voor den eigenaar niet gering. Toen eenige jongelieden te Merkelbeek met hun meisjes huiswaarts keerdenwerd Hubert Deiteren uit Wolfhagen, een braaf oppassend jongeling, zonder bekende oorzaak door W., een 17-jarige jongeling, een snede toegebracht, waardoor hem letterlijk de in gewanden uit het lijf hingen. De toestand van den aangevallene is uiterst zorgwekkend. —Het Haagsche dienstmeisje, op wie eeni- tijd geleden door een huzaar pistoolschoten werden gelost, is dezer dagen geheel hersteld uit het ziekenhuis in haren dienst terugge keerd. In een advertentie betuigt iemand uit Breda.dank voor de blijken van belangstel ling, die hij heeft ondervonden op den dag, dat hij „voor de eerste maal" zijn 80sten verjaardag mocht vieren. In Watergraafsmeer is Vrijdag bij het schoonmaken van den koestal bij den vee houder A. v. d. B., de werkman T. V., van eene ladder gevallen. Reeds den volgenden dag is hij aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond viel te Hoorn iemand te water op het Monnikenveld. Met veel moeite werd de drenkeling nog levend opge haald en thuis gebracht, doch hij is denzelfden nacht bezweken. Misbruik van sterken drank was' oorzaak van het ongeval. Vrijdag morgen werd gevankelijk uit Dokkum naar Leeuwarden overgebracht een 19jarige dienstbode, beschuldigd van diefstal. Zij had zich van den sleutel der toonbank lade weten meester te maken en zich daar uit van tijd tot tijd vrij aanzienlijke sommen toegceigend. Verregaande pronkzucht had haar tot die misdaad gebracht. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ongeveer 12 uur, kwam de agent van politie H. A. Eijkelboom in gezelschap van den nachtwaker J. Groenendaal de Westvest te Schiedam langs. Daar bemerkten zij, dat de buitendeur van het kantoor der firma J. J. Zoetmulder Zn., graanhandelaars, op een kiertje stond. Dit kwam hun wel wat ver dacht voor. De deur behoedzaam openende, bemerkten zij, dat de ruit van het loket in de gesloten kantoordeur verbrijzeld was. Hun vermoeden, dat het er niet pluis was, zou weldra zekerheid worden. De agent Eijkelboom, van geen klein geruchtje ver vaard wilde zich heel alleen door de ver brijzelde ruit naar binnen dringen maar op hetzelfde oogenblik hoort hij geritsel, nade rende voetstappen en eensklaps stond, zon der zich behoorlijk aan te dieneneen schavuit van een kerel vlak voor het loket en dus vis vis den moedigen agent van politie. De boosdoener hief dreigend een revolver op en dreigde Eijkelboom met den kogel, als hij niet kalmpjes wegging, en be loofde zijn mondje te houden. Maar toen was mijnheer de inbreker toch niet aan het rechte kantoor. Eijkelboom is er de man niet naar, om een goede vangst zoo maar te laten ontglippen. De flinke agent had daarom een, twee, drie de sabel door het loket gestoken en hield toen den schavuit op een eerbiedigen afstand. Zoo kon echter het spelletje niet worden doorgezet; de nachtwaker Groenendaal had intusschen alarm gemaakten in een ommezien waren eenige agenten als pad destoelen uit den grond gerezen. De heer Zoetmulder werd gewekl, die eerst dacht, dat er brand was, en in een oogenblik present wasom de politiemannen een handje te helpen. Daarbinnen werd nog steeds met de revolver gedreigd, doch niemand maalde daarom. De heer Zoetmulder doet doodbedaard de kantoordeur opeijwaarop twee vogels wer den gevangen want de eene schavuit had zich maar wat achterbaks gehouden, om, als de gelegenheid gunstig was, stilletjes te ont vluchten. Maar dat zat hem niet glad. En wie waren nu de brutaaljes, die zonder vergunning het kantoor van de heeren Zoet mulder waren binnengedrongen Het waren oude bekenden van de justitie, de 67-jarige Izaaak De Koster en de 4-0-ja- rise Johannes Oostenburg. Koster heeft 40 jaren in en 27 jaren buiten de gevangenis geleefd, en Oostenburg heeft reeds 14 jaren gevangenisstraf ondergaan. Beide personages waren vermoedelijk den vorigen avond uit Leiden gekomen. Nu, Leiden mag blij zijn, dat het van deze twee kwelduivels verlost is Bij de arrestatie van die twee lieve jon gens was de revolver nergens te vinden, en kele uren later evenwel, toen door de politie het terrein is opgenomen, werd in de aan het kantoor grenzende tuinen van de heeren Van Gent en Melchers, de revolver gevon den, geladen met vier kogels alsmede een pruik, een mes, eenige sleutels en loopers. Bij een nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat er niets op het kantoor was ontvreemd. Te Vlissingen is in de Aagje-Deken straat eene jonge vaars op hol geraaktdie haren geleider ontsnapt was. Eene 30jarige boerin, met haren man van Ritthem komen de trachtte de vaars tegen te houden de vrouw werd door het dier tegen het trottoir geslingerd en ernstig verwond aan het hoofd; twee uren later is zij aan de gevolgen over leden. De ongelukkige laat 5 kinderen na, waaronder een van 2 maanden. Bij het onweder van 11. Vrijdag is ten huize van den tolbaas aan den Hoornschen Weg, gemeente Hof van Delft, de bliksem in den zijmuur geslagen, door de kamer heengegaan, alwaar eene klok beschadigd werd, en heeft vervolgens een uitweg naar den zolder genomen, waar nog eene schil derij werd beschadigd. De tolbaas, die dicht onder de klok zat, kwam met den schrik vrij, hoewel hij eerst eenige verlamming in zijnen arm gevoelde en niet wistwat er gebeurde. Een begin van brand werd terstond ge- bluscht. Te Schijndel zijn van Vrijdag op Za terdag nacht de huizen van W. en J. van Ballekom, met bijna den geheelen inboedel, afgebrand. Het vee alleen werd gered. Alles was verzekerd, uitgezonderd de inboedel van eerstgenoemde. Dieven, die niet met een klein beetje te vreden zijn In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Breda een brutale diefstal gepleegd. Uit een graanpakhuis aan den Westbinnensingel zijn 15 zakken rogge, ieder zwaar 75 kilo, ontvreemd en door de dieven in een roeibootje gebracht. In hun werk zijn zij waarschijnlijk gestoord, daar het bootje drijvende in de gracht gevonden werd. De politie doet onder zoek. Zaterdagavond, ruim 11 uur, kwamen twee personen uit een tapperij te Hoorn, waar zij nogal van 't vergunningsrecht sche nen gebruik gemaakt te hebben. Weldra raakten zij handgemeen, met dit gevolg, dat de een in het water terecht kwam, waarna de andere het hazenpad koos. Op het hulp geroep van den drenkeling snelden eenige personen ter redding toe, doch slaagden daarin alleen, toen zij gebruik maakten van de dreg. Men haalde hem toen nagenoeg levenloos op en ofschoon het na vele po gingen eindelijk gelukte, de levensgeesten weder op te wekken, is hij toch in den vroegen morgen van Zondag bezweken. Bij de spoorbrug over den Rijn (lijn Arnhem-Nijmegen) is in den Rijn het lijk gevonden van een man van middelbaren leeftijd. Aan de kleeding ontbrak de jas, terwijl het lijk een trouwring droeg, voorts een gouden horloge "in het vestjeszakje. In eene gecombineerde vergadering van patroons en werklieden in het timmervak te Winschoten is besloten, de werklieden naar gelang van bekwaamheid in klassen te ver- deelen en het loon van af 12 vast te stellen op 16 cent per uur voor de hoogste en op 13 cent voor de laagste klasse. Indien de werkzaamheden worden uitgevoerd zonder bij levering van materialen, zal het loon met nog één cent per uur verhoogd worden. Aan een particulieren brief uit de Mi- nahassa ontleenen wij het volgende Sedert 7 September van het vorige jaar is de natuur hier om zoo te zeggen nog niet rustig geweest. Eerst de vreeselijke herhaalde aardschokken bij dag en nachttoen de ontzettende storm, die hier overal zooveel schade aanrichtte, waarbij de „Thorbecke V" met hare geheele lading koffie op de reede van Menado verging en op het land o. a. een tabaksaanplanting met de schuren ge heel vernield werd en na dien tijd voortdu rend bij nacht en dag weder aardbevingen. Wij zijn allen duizelig, omdat er aanhoudend beweging in den grond is, wel geen hevige schokken, maar het lijdt toch geen twijfel of er is eene onderaardsche werking of gis ting. Het is hier een rare vulkanische rommel. Ofschoon het midden in den regentijd is (13 Maart), hebben wij het tegenwoordig smoorheet en dan weer plotseling verrade- lijke windvlagen, waardoor iedereen kou vat. Gelukkig behoort de kinkhoest nu weer tot het verledenedie heeft om nieuwjaar het grootste deel der kinderwereld hier aange tast en rouw gebracht in vele families vooral onder de inlanders. Loonopzand, 12 Mei. Onze oudste gilde „St. Ambrosius," met haar hoofdman jhr. mr. J. B. Verheijen, zal a. s. Maandag bij mej. de wed. H. van Amelsvoort feest vieren. Er wordt ook diner en bal gegeven. De „Sophia's Vereeniging" heeft hare ruime zaal ter beschikking der gilde gesteld. De liedertafel „Echo der Duinen" al hier, zoo uitstekend tevreden over de uit voering door „Heikants Mannenkoor" voor eenige weken hier gegeven, zal a.s. Zondag avond in de zaal van dat gezelschap op den Heikant te Tilburg een groot concert geven, waarop eenige degelijke nommers zullen worden uitgevoerd. Wij wenschen haar goed succes toe. WAALWIJK. (Niet ofliciëel.) ONDERTROUWD: Jacobus Vos 33 jaren en Maria Pruis°ers 29 jaren GEHUWDJan Hendrik van der Hammen en Maria Kuijsten Carolus van Tuil 28 j. en Maria Smolders 22 j. Johannes van Drunen 32 j, en Theodora van Noort 29 j. ROTTERDAM, 13 Mei. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 35, runde ren 1627, vette graskalv. 126, nuchtere kalveren 171, fcliapen of lammeren 3, varkens 1 biggen 215 bokken of geiten 0 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 84 act. 2e lew. 78.a et' 3e kw. 72 ct. Kalveren: le kw. 110, a ct., 2dekw.90 a 100 ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 50 65 cent per half kilo. AMSTERDAM, 9 Mei. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER. In de afgeloopen week werden afgedaan ex inschrijving 11 December 1889. No 1175 607 Oost-Indische runderhuiden. Ex inschrijving 22 April j 1. No 123 562 Oost-Indische runderhuiden. 144 187 n y 152 94 Ex Conrad. 337 Oost-Indische runderhuiden. 88 en zeilende per f. H. von Lindern. 1025 dito buffelhuiden diverse. Den 20sten Mei a.s. worden bij inschrij ving aan de markt verwacht: 7586 Oost-Indische runderhuiden. 7777 buffelhuiden. 1881 besch. 1441 Atjeh runderhuiden. 116 Gorontalo 90 Indische 109 Gorontalo buffelhuiden. 924 Oost-Indische buffelhoors. NOTARISSEN en van de Weduwe en Erven J. H. B R O K, te Drunen, zijn INGEZET en GE HOOGD als volgt Koop 1 op f1400. Koop 2 op f1300. Koop 3 op f2670. Koop 4 op f 1200. Koop 5 op f 700. Koop 6 op f 100. Koop 7 a op f 60. Koop 71) op f 360. Koop 7c op f 60. Koop 8 op f 70. Koop 9 op f 30. Koop 10 op f 4. Koop 11 op f1200. Koop 12 op f 410. Koop 13 op f 780. Koop 14 op f 920. Koop 15 op f 600. 's avonds 7 uurter herberge van JAN ELSHOUT, te Drunen. Dagelijks kan ten kantore van ge noemden Notaris Rant gehoogd, worden. te WAALWIJK, maakt bekend, dat de HUIZEN en ERVEN van Jac. van Heck aldaar zijn ingezet en gehoogd als Koop I op f2400. Iï a f 600. 's avonds 7 uurin het hotel //De Twee Kolommen" van den heer G E R RI S te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. te Waalwijk maakt bekenddat de Onroerende Goederen, van JAN VAN WANROOIJ, te Kaatsheuvel, zijn ingezet en verhoogd tot f750. 's avonds 7 urein het koffiehuis van den heer MUSKENS, te Kaatsheuvel. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. te Waalwijk, maakt bekend, dat zijn INGEZET en VERHOOGD Het bouwterrein (van den heer Holt- grefe) tot f 450. Het huis (van J. Nijssen) tot f 2250. 's avonds 7 uur, in liet hotel De Twee Ko lommen van den heer Gerris, te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. ter herberge van J. TEUNEN te Waspik, in de Harmoniezaal te Waspik Een voor weinige jaren naar de eischen des tijds verbouwd met beneden 4 ruime kamers, waarvan 2 ensuite, tuinkamer met waranda, die een aangenaam uitzicht geeftwit marmeren gang, 2 keukens en WASCHHUIS, boven 5 kamers en grooten zolder, annexe voor 3 paarden, met TUINEN, voorzien van fijne vruchtboomen en heesters, groot ongeveer 1 /2 heet. Zoomede 2 aangrenzende beste perceel en groot 3 hectaren; en Een in de nat gelegen groot 14.70 aren. Des verlangd kan 2/s der koopsom tegen 4 pet. als le hypotheek daarop gevestigd worden. De goederen zijn dagelijks te bezichtigen. Informatièn worden verstrekt door voor noemden NOTARIS en door NOTARIS LIBOUREL, te Beek bij Nijmegen. te Waalwijk, zal op 3 Juni veilen en 17 Juni 1890 telkens des avonds 6 urebij A. Hofman, te Sprang, voor ADRIAAN KENNIS, aldaar, ONDER SPRANG: sectie li. nos 1142, 1727, 224, 220, 1248 en 1249 groot te zamen 83 aren 5 cent. in 3 koopen en in massa. DER alhier, kan een AANKOMENDE JON GEN, eene goede hand schrijvende, ge plaatst worden.

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3